Populárna "Lavra": odpoveď na bežné problémy s vlasmi | pangudownloads.com
Krása a zdravie

Populárna “Lavra”: odpoveď na bežné problémy s vlasmi

Korenie a korenie sú nielen lahodným prídavkom k jedlu, ale aj cenným kozmetickým výrobkom. Prírodné arómy sú cenným zdrojom esenciálnych olejov, vitamínov a stopových prvkov. Najobľúbenejšie, populárnejšie a cenovo dostupné medzi nimi je "Lavruška"Známe každému z nás od čias hlbokého detstva.

Aké sú vlasy?

Populárna "Lavra": odpoveď na bežné problémy s vlasmi

Bavorský list na vlasy používali naši predkovia v Rusku. A všimnite si, že ich hlava vlasov bola oveľa závideniahodnejšia ako vlasy moderných žien, v podstate pokazené chemickými zmesami, krémami a farbami. Najobľúbenejšie odvar z vavrínových listov.

Po obvyklom umývaní vykonávajú opláchnutie vlasov. Vo všeobecnosti môže tento druh starostlivosti zbaviť potreby použitia masiek a klimatizačných zariadení!

"Lavruška"Obsahuje vo svojom zložení množstvo esenciálnych olejov, rovnako ako samotné koncentráty retinolu, kyseliny askorbovej a kyseliny nikotínovej, vápnika, zinku, železa, mangánu a železa. Okrem toho je bobkový list známy vysokým obsahom trieslovín, ktoré pomáhajú posilňovať štruktúru vlasov a chrániť ich prirodzenú prirodzenú silu.

Existujú aj iné recepty na používanie lacného korenia na zušľachtenie vlasov a zachovanie ich vonkajšieho lesku. Niektoré ženy používajú esenciálny olej z vavrínových listov v domácich vlasových maskách. Iní pripravujú špeciálnu infúziu vavrínových listov na namočenie vlasov.

Medzi ľudovými receptami existuje veľa variácií pri aplikácii tohto výrobku na hustotu, posilnenie a zvýšenie elasticity hlavy sluchu.

Tí, ktorí neustále praktizujú používanie týchto liekov, takmer jednohlasne vyhlasujú, že sa už nemusia starať o vlasy pomocou drahých masiek, sér a sér. Takže alebo nie - musíte sa naučiť z vlastných skúseností. Koniec koncov, ako viete, čo je vhodné pre jedného, ​​rozhodne nie je vhodné pre iného.

Šupky z "Lavry" na ošetrenie vlasov a pokožky hlavy

Kvetinový záhon je jedinečný produkt, ktorý vám môže ušetriť veľa problémov s vlasmi a pokožkou hlavy. Reguluje separáciu kožného mazu, čo znamená, že neutralizuje zvýšenie obsahu tuku v pokožke hlavy. "Lavruška"Pomôže rýchlo a účinne vyliečiť lupiny alebo mastnú seborrheu.

Je tiež nevyhnutný pri komplexnej terapii pedikulózy. Liečivé vlastnosti odvaru sú rozsiahle, ale predovšetkým sú zamerané na estetickú dokonalosť hlavy sluchu.

Vývar bobkového listu pre všeobecné posilnenie vlasov:

 • Vezmite 20-30 listov korenia a nalejte 1 liter strmého vriacej vody;
 • Zložte zmes na kachle a počkajte, až znova začne variť;
 • Znížte teplotu na minimum a ešte ďalších 15-20 minút.
 • Potom nechajte pokrmy v hermeticky uzavretých podmienkach a nechajte ich variť niekoľko hodín (v ideálnom prípade nalejte zmes do termoskladového riadu a uložte do nej);
 • Váš oplach je pripravený! Môžete ho použiť po každom umývaní. Pomôže vám to urobiť vlasy lesklé, tečúce a hodvábne, posilniť ich štruktúru po celej dĺžke, znížiť obsah tuku v koži. Na zvýšenie účinku sa môže bezprostredne pred použitím do výslednej kvapaliny pridať 2-3 lyžice vínnej esencie alebo octu jablčného muštu.

Jednoduchšia verzia prípravy pre tých, ktorí majú nedostatok voľného času:

 • 10 bobkový list s bobkovým listom;
 • Utesnite nádobu a zabaľte ju papierom alebo handričkou;
 • Vložte na tmavé suché miesto;
 • Namočte 14 hodín.

Takáto infúzia poskytne podobný výsledok, ale s menšími "dočasné straty". Pamätajte, že bobkový list je potrebné naliať s mimoriadne strmou vriacou vodou.

Pripravujeme olej z vavrínových listov sami

Populárna "Lavra": odpoveď na bežné problémy s vlasmi

Recepty s použitím bobkového listu na vlasy sú rôzne. Jedným z nich je varenie pikantného oleja doma. Samozrejme, že je najvýhodnejšie zakúpiť koncentrovaný silíc v lekárni. Ale tučný výrobok vyrobený podľa našich pokynov sa môže používať v jeho čistej forme bez pridania ďalších komponentov.

Ak chcete kvalitatívne pripraviť olej z bobkových listov doma, nebudete potrebovať významné časové a materiálne náklady. Stačí, aby ste vybrali základné sušené korenie a rozmršte ich na prášok v maltách pomocou kriketu.

K tomu potrebujete asi 20 listov, ale ak je viac, je to ešte lepšie a nástroj bude efektívnejší. Kúpiť olivový olej prvého lisovania (Extra trieda Panny), výsledný prášok z listov nalejte jednu sklenu.

Zatvorte nádobu a nechajte ju na chladnom mieste počas jedného týždňa. V chladničke, je lepšie, aby sa olej, chodiť okolo pivnice alebo spíž.

Tento domáci olej na varenie je veľmi všestranný. Môže sa použiť ako aktivátor rastu vlasov. Za týmto účelom sa vytvorí triviálna maska ​​- na kompozíciu sa nanášajú kruhové masážne pohyby na pokožke hlavy, horná časť je zabalená do vlasov s polyetylénom alebo uterákom, aby sa vytvoril skleníkový efekt.

Na udržanie takejto masky je potrebné 35-45 minút. Optimálne opláchnutie s rovnakým vavrínovým listom pre krásu a pevnosť štruktúry vlasov. Terajší terapeutický kurz je mesiac. Ak chcete urobiť takúto "obklady"Na pokožke hlavy to potrebujete dvakrát týždenne.

Navyše, bobkový olej môže nahradiť kvapaliny a séra, ktoré vám zašmúria vlasy. Bude to rýchlo šetriť vlasy z rozdelených koncov. Ak sa rozhodnete pre tento produkt použiť, po každom umývaní jednoducho namažte špičky vlasov. Výrobok neaplikujte po celej dĺžke! To môže vyvolať nadmerné mastné vlasy, spôsobiť, že sú lepkavé a vizuálne znečistené.

Esenciálny olej z vavrínových listov na vlasy

Pokiaľ ide o koncentrované éterické oleje, nemali by sa používať v čistej forme. Stačí len pridať niekoľko kvapiek kvapaliny do obľúbenej masky na vlasy. Táto metóda je často používaná tými, ktorí chcú pestovať dlhý oplet.

Okrem základných regeneračných a výživných vlastností samotnej masky bude éterický olej poskytovať žiarovky s aktívnou stimuláciou, čím sa im zlepší krvný obeh.

Vyskúšajte nasledujúci recept:

Populárna "Lavra": odpoveď na bežné problémy s vlasmi
 • Vezmite si akýkoľvek základný olej (ideálne vhodné olejnaté semeno alebo pšeničné klíčky). Potrebujete 4-5 polievkových lyžíc. produktu;
 • Vstup do nej 2 položky z l. tuková kyslá smotana;
 • Stratiť žĺtok jedného kuracieho vajca;
 • Pridajte 1 lyžičku. koňak alebo mletú kávu (druhá možnosť je vhodná len pre starostlivosť o tmavé vlasy!);
 • Pripojte niekoľko kvapiek esenciálneho oleja z bobkového listu.
 • Aplikujte prípravok pozdĺž celej dĺžky vlasov, zhora obalte hlavu potravinovou fóliou, polyetylénom alebo špeciálnym uzáverom. Omotajte teplou uterák;
 • Namočte aspoň hodinu a opláchnite studenou vodou s odvarom vavrínových listov;
 • Opakujte postup týždenne po dobu 1,5-2 mesiacov.

Sme si istí, že bobkový list vám pomôže pri plnom ošetrení a starostlivosti o vaše vlasy. Použite to správne a pravidelne a po krátkej dobe si všimnete skutočný úžasný efekt. Nechajte svoje vlasy prúdiť ako prírodný hodváb!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

42 − = 41