Prachové mydlo: zloženie, pôsobenie, aplikácia, vedľajšie účinky | pangudownloads.com
Krása a zdravie

Prachové mydlo: zloženie, pôsobenie, aplikácia, vedľajšie účinky

Práškové mydlo je pomerne silný univerzálny insekticíd, ktorý bol široko používaný ľuďmi na ničenie rôznych parazitov – kobylky, komáre, muchy, šváby, vši a blchy.

V tomto článku vám povieme, čo táto droga predstavuje, v akých prípadoch a ako by mala byť správne použitá.

O myse

Prachové mydlo: zloženie, pôsobenie, aplikácia, vedľajšie účinky

Aj v prvej polovici dvadsiateho storočia, dávno pred vznikom moderných insekticídov a prípravkov založených na nich, bolo použité mydlo na odstránenie blch a vší.

Stálo to peniaze takých peňazí a paraziti sa mohli prvýkrát stiahnuť, dokonca aj v pomerne zložitých a zanedbávaných prípadoch.

Prachové mydlo je bežné domáce mydlo, ktoré zahŕňa DDT (dichlórdifenyltrichlórmetylmetán). DDT je ​​toxická látka, ktorá preniká cez chitinózny obal hmyzu a vedie k ich smrti. Výrobok má špecifický, veľmi ostrý a nepríjemný zápach.

S pomocou DDT niekoľko desaťročí boli rôzne parazity a škodcovia vyhubení. Fascinácia s touto látkou zašla tak ďaleko, že sa stala ako mánia: DDT sa striekalo všade, aj keď to nebolo skutočne potrebné.

Zaujímavý fakt. Vďaka toxickej látke bolo ušetrených asi 10 miliónov ľudí. V Indii boli kvôli prachu schopní poraziť epidémiu malárie. Látka bola ošetrená nádržami – miestami akumulácie a reprodukcie malarických komárov. Podobné situácie sa vyskytli aj v Grécku a Taliansku. Prach významne prispel k poľnohospodárstvu – pred jeho použitím škodcovia postihli veľkú časť plodín ako pred ošetrením záhrad a polí DDT.

Prachové mydlo: zloženie, pôsobenie, aplikácia, vedľajšie účinky

Zvlášť populárne Dustov mydlo získa vďaka schopnosť zobrazovať vši na telo a myseľ, pretože, na rozdiel od iných insekticídov (i dnes!), Po jednej aplikácii, je schopný zničiť larvy parazitov, nielen dospelých.

Ale v šesťdesiatych rokoch lekári uskutočnili štúdie a zistili, že akumulácia DDT v tele spôsobuje intoxikáciu, čo vedie k dokonca smrti. Preto bol tento prostriedok boja proti parazitom na ľudskom tele zakázaný v mnohých civilizovaných krajinách pred 50 rokmi.

Ale aj napriek zákazu lekárov, aj dnes mnoho ľudí dáva prednosť použitiu prachového mydla zo škvŕn a vši. Pravidlo sa spravidla uplatňuje v dedinách, kde nie je možné získať moderný prostriedok proti parazitom. A mnohí predstavitelia staršej generácie ju používajú starým spôsobom, pretože neveria v boj s pedikulózou voči čínskym insekticídom.

Používajú tiež prachové mydlo na ošetrovanie zvierat z kliešťov a blch. Mnohí veterinárni lekári však kategoricky namietajú proti takýmto opatreniam, keďže figurína negatívne ovplyvňuje zdravie našich menších priateľov.

V histórii je veľa prípadov, keď po aplikácii mydla s prachom zomreli zvieratá na intoxikáciu. Zvlášť nebezpečné je tento prostriedok na kontrolu blchov pre choré, oslabené zvieratá a mladšie ako 10 mesiacov.

Nebezpečenstvá a vedľajšie účinky

Prachové mydlo: zloženie, pôsobenie, aplikácia, vedľajšie účinky

U dospelého zdravého človeka je dávka 300 mg DDT na kilogram telesnej hmotnosti smrteľná. Vážne otravy môžu viesť k dávke 16 mg na kilogram hmotnosti. Pri použití mydla DDT prachu sa môžu dostať do úst, nosa, drobné praskliny na koži, škrabance, pupienky, komárov uhryznutie a t. D., čo prirodzene vedie k prenikaniu insekticídu do krvi.

Predpokladá sa, že prach sa hromadí v tele, môže viesť k sérii mutagénnych porúch, oslabenou imunitou, poruchy nervového systému a mozgu, vzhľad rakoviny, a v tehotenstve – zveráky alebo dokonca smrť plodu.

Symptómy otravy prachom mydla:

 • nevoľnosť, vracanie;
 • závrat, bolesť hlavy;
 • útok udusenia;
 • slabosť svalov;
 • vyrážky na koži, alergie.

Ak po použití lieku máte takéto príznaky, okamžite sa poraďte s lekárom.

Prachové mydlo: zloženie, pôsobenie, aplikácia, vedľajšie účinky

To je dôležité! Prachové mydlo kvôli súladu názvov je často zmätené s dechtom. Byť v tejto veci nepozorný nie je v žiadnom prípade nemožný! Ako je známe, výrobky na báze dechtu majú množstvo užitočných vlastností: pomáhajú zbaviť sa lupín, očisťovať a obnovovať pokožku. Prachové mydlo proti lupinám je neúčinné, naopak, pomáha dráždiť a odlupovať pokožku.

Dnes je mimoriadne ťažké nakupovať prachové mydlo, nie je predávané v bežných predajniach, ako v našej krajine, rovnako ako v mnohých iných, táto droga je zakázaná. Nájdete ho len v starých zásobách sovietskej éry alebo v niektorých internetových obchodoch.

prihláška

Napriek tomu, že prachové mydlo – veľmi účinný nástroj v boji proti pedikulóze, stále nie je opodstatnené použiť, pretože takéto liečenie môže viesť k veľmi vážnym následkom. Lepšie používať moderné, bezpečnejšie prostriedky, dobré, teraz je veľa lekární na regáloch.

Ak sa však rozhodnete urobiť takýto krok, dôsledne dodržiavajte všeobecné bezpečnostné pravidlá:

 • nie je možné vykonať postup nezávisle, musí to urobiť iná osoba;
 • Počas liečby používajte špeciálne ochranné prostriedky – okuliare, respirátor, masku;
 • osoba podstupujúca liečbu by počas postupu nemala otvárať oči a ústa;
 • Počas dezinfekcie by mala byť miestnosť dobre vetraná – otvorte okno a dvere, urobte si ťah;
 • ak sa vyskytne závrat, pálenie pokožky, postup sa musí okamžite zastaviť a umývať mydlovú penu.
Prachové mydlo: zloženie, pôsobenie, aplikácia, vedľajšie účinky

Nepoužívajte prach, ak sú na hlave zranenia, odreniny a iné škody. Deti, chorí a oslabení ľudia, ktorí používajú tento nástroj, nie sú v žiadnom prípade nemožné.

Ak po takomto postupe stále máte na hlave živé vši, mali by byť odstránené iným, bezpečnejším spôsobom.

Používajte mydlo takto:

 • namočte vlasy, namočte ich, nechajte ich odkvapkať;
 • dajte na hlavu gumovú čiapku alebo plastový vak a obalte ju ručníkom;
 • Počkajte 25-30 minút, potom dôkladne opláchnite hlavu a umyte vlasy bežným šampónom 3-4 krát;
 • ošetrujte mokré vlasy s upokojujúcim balzamom;
 • Vysušte si vlasy a hrebeň s malými hustými zubami, ktoré si hrejú vlasy.
Prachové mydlo: zloženie, pôsobenie, aplikácia, vedľajšie účinky

Po ukončení procedúry je žiadúce byť v dobre vetranej miestnosti.

Ak chcete zachrániť svoje domáce zviera pred bleskom s mydlom mydla, použite veterinárnu obojstrannú klobúk – môžete ho zakúpiť v každom obchode so zvieratkami alebo v lekárni. Pomocou obojku môžete chrániť rodinný chvost v rodine pred vstupom do úst a očí jedovatých látok.

Zničenie blch na zviera nasleduje v nasledujúcom poradí:

 • postavte do kúpeľa štyri-nožný priateľ;
 • vložte na golier a navlhčite všetky vlasy vodou;
 • mydlovať kabát za golier a počkajte 5-7 minút (zviera už jednoducho nebude stáť), pričom časť na strane papule zostane neupravená;
 • Plášť dôkladne opláchnite niekoľkokrát vodou;
 • osušte zviera ručníkom.

Po ukončení procedúry sa odporúča vyviezť zviera na ulicu alebo na balkón a dať mu čerstvé mlieko – pomôže to znížiť hladinu toxínov v tele vášho domáceho maznáčika.

výsledok

Ako vidíte, prachové mydlo je veľmi účinný a lacný prostriedok proti rôznym parazitom.

Keďže však použitie tohto nástroja súvisí s viacerými vážnymi dôsledkami na zdravie, je lepšie ho nahradiť modernejším a bezpečnejším liekom na liečbu pedikulózy. Buďte zdraví!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 1 = 4