Krása a zdravie

Účinné brúsenie jaziev a jaziev: ako rýchlo a ľahko sa zbaviť škaredých stôp?

Vzhľad škaredých jaziev na tele a tvári môže byť spojený s rôznymi faktormi. Z výskytu takýchto kozmetických chýb nie je poistený žiadnou osobou, bez ohľadu na pohlavie, vek a spoločenské postavenie.

Účinné brúsenie jaziev a jaziev: ako rýchlo a ľahko sa zbaviť škaredých stôp?

Hoci niekedy jazvy sú takmer neviditeľné, vo väčšine prípadov dávajú užívateľovi značné nepohodlie a často spôsobujú vývoj psychologických komplexov.

To je dôvod, prečo sa chcete zbaviť jaziev a zjazvenia čo najskôr.

Môže to byť vykonané rôznymi spôsobmi, ale najvýraznejší výsledok možno dosiahnuť mletím kože.


Tento postup sa v prevažnej väčšine prípadov uskutočňuje na kozmetike, existujú však určité možnosti, ako to urobiť doma.

Príčiny zjazvenia na tvári a tele

Jazvy objaví na ľudskom tele v dôsledku nahradenia kožného tkaniva na spojivového tkaniva, ktorá je vždy dôsledkom nepriaznivého vplyvu rôznych vonkajších faktorov. Najčastejšie sa tieto chyby sú objavené po hojenie zranení a mechanickému poškodeniu - potrhaný, slzy a iné tepelné kožných lézií - popáleniny a omrzliny, rovnako ako v dôsledku preneseného dermatologických a ďalších chorôb.

Oblička a telo mladých žien sú často pokryté škaredými malými a veľkými jazvami, nazývanými postačnými. To je jeden z dôsledkov akné, ktoré je veľmi často sprevádzané prechodným vekom, priebehom tehotenstva a ostatnými obdobiami života krásnych žien.

Stojí za zmienku, že rany na koži nie vždy nechávajú za sebou nevzhľadné jazvy. V prípade, že poškodenie ovplyvnilo len hornú vrstvu ľudskej pokožky, epidermis po uzdravení tam nebude žiadna stopa. Ak trauma alebo nepriaznivý účinok určitého vonkajšieho faktora, napríklad príliš vysoká teplota priamo ovplyvňuje dermis, je potrebná závažná liečba, aby sa zbavili jaziev, pričom jedným z prvkov je vrátenie pokožky.

Aký je opätovný výskyt jaziev a jaziev?

Účinné brúsenie jaziev a jaziev: ako rýchlo a ľahko sa zbaviť škaredých stôp?

Brúsenie kože z jaziev neodstráni tieto škaredé kozmetické chyby úplne, len ich zmierňuje, čím sa stávajú takmer neviditeľnými.

Existuje veľa metód na vykonanie tohto postupu, avšak v prevažnej väčšine prípadov sa dnes používa laserová povrchová úprava jaziev na tvári a tele, čo umožňuje dosiahnuť vynikajúce výsledky rýchlo a bezbolestne.


Táto metóda liečby sa vykonáva výhradne v podmienkach kozmetologickej kliniky. Počas opätovného ošetrovania laserom lekár starostlivo ovláda laser na problémovej ploche pokožky a prechádza vrstvou po vrstve, čím sa odstráni väčšina buniek existujúcich jaziev.

Laserové povrchové úpravy jaziev na tvári a tele nie len spôsobujú, že kozmetické chyby sú prakticky neviditeľné, ale tiež prispievajú k zvýšeniu rýchlosti regenerácie buniek a syntézy kolagénu. Vďaka tomu sa pleť výrazne zlepšuje, zmiznú prvé vekové zmeny a vzhľad pacienta sa stáva oveľa atraktívnejším.

Obzvlášť populárne u žien je laserové vyliečenie jazvy po cisárskom cisárskom rezaní. Mnohí z čestných sexu, ktorí museli vydržať túto náročnú operáciu, budú v budúcnosti váhaví sa vyzliecť na pláži a preukázať holý žalúdok. Aby sa tento komplex zbavil, lem opustil telo ženy po chirurgickom zákroku, ktorý možno odstrániť laserom úplne bez krvi a bezbolestným.

Výhody laserového resurfacingu jaziev

Laserové vyliečenie pleti má mnoho výhod oproti iným metódam odstraňovania jaziev, najmä:

 • v dobrých kozmetických salónoch sa používajú kvalitné prípravky, ktoré umožňujú regulovať stupeň vystavenia pokožke na pokožke v závislosti od postihnutej oblasti. Preto laserové zväčšenie jazvy na ruke alebo na tvári bude vykonávané rôznymi dýzami, takže nadmerne citlivá pokožka nebude trpieť;
 • v každom prípade sa dosiahne viditeľný výsledok bez ohľadu na okolnosti a premlčaciu dobu jaziev;
 • Koža na mieste poranenia už nie je zranená.
 • postup nevyžaduje hospitalizáciu a osobitnú starostlivosť o ošetrované miesto po jeho dokončení;
 • leštenie laserom nespôsobuje bolesť a nepohodlie, čo nevyžaduje použitie anestézie;
 • Jazvy, ktoré po ukončení procedúry zmizli z kože, sa znova nezobrazia.

Kontraindikácie na odstránenie jaziev pomocou laseru

Laserové povrchové úpravy, rovnako ako všetky ostatné metódy odstraňovania jaziev, majú množstvo kontraindikácií, a to:

Účinné brúsenie jaziev a jaziev: ako rýchlo a ľahko sa zbaviť škaredých stôp?
 • rôzne ochorenia imunitného systému;
 • nervové a duševné poruchy;
 • dermatologické ochorenia, kožné infekcie, zhubné nádory;
 • akútna forma herpesu;
 • epilepsie;
 • Kŕčové žily, najmä ak je tento problém prítomný v bezprostrednej blízkosti ošetrovacieho miesta;
 • diabetes mellitus a iné poruchy štítnej žľazy;
 • tehotenstvo a laktácia;
 • alergia na ultrafialové a nadmerné zneužívanie prirodzeného alebo umelého opálenia;
 • hlboký peeling menej ako 3 týždne pred postupom.

Ďalšie metódy odstraňovania jaziev

V podmienkach lekárskej inštitúcie je možné použiť iné spôsoby ako sa zbaviť takýchto chýb, napríklad:

Účinné brúsenie jaziev a jaziev: ako rýchlo a ľahko sa zbaviť škaredých stôp?
 • excízia tkaniva chirurgickou metódou;
 • plastov miestnymi tkanivami;
 • Expandovaný plast;
 • kombinované dermálne plastové štepy.

Všetky sú komplexné intervencie v ľudskom tele, takže sa používajú iba v extrémnych prípadoch. Používa sa aj metóda kryokonštrukcie, ale nie vždy funguje dobre a s pomocou jej bude potrebné dosiahnuť výsledok veľmi dlho.

Nakoniec je možné aj brúsenie jaziev a kožných jaziev. V skutočnosti ide o mechanický peeling. V tomto prípade sa používajú rôzne krémy a masky, ktoré majú exfoliačné vlastnosti. Na dosiahnutie zrozumiteľného výsledku s ich pomocou je možné len vtedy, keď sa chyba objavila nie príliš dlho as poškodením, hlboké vrstvy dermy neboli ovplyvnené.

Pred použitím akejkoľvek metódy sa poraďte so svojím lekárom, aby ste sa vyhli poškodeniu tela a ešte viac zhoršili situáciu.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 75 = 81