Zloženie a forma prípravku Polidexa | pangudownloads.com
Krása a zdravie

Zloženie a forma prípravku Polidexa

Komponenty liečiva: neomycín sulfát, polymyxínB sulfát, dexametazónmetánsulfobenzoát sodný, hydrolid fenylefrínu. Ako ďalšie látky v kompozícii patria: chlorid lítny, kyselina citrónová, metylparabén, makrogol 400, polysorbát, hydroxid lítny, voda. Farmakologický priemysel ho uvoľňuje vo forme spreja a kvapiek.

Môžem užívať Polidex počas tehotenstva a kedy je to potrebné?

Zloženie a forma prípravku Polidexa

Toto liečivo je kombinované, používané v otolaryngológii ako topická droga. Liek, ktorý zahŕňa fenylefrín a dexametazón, má protizápalový účinok v sliznici nosnej dutiny.

Samotný fenylefrín má vazokonstrikčný účinok a antibiotický antibiotikum polymyxín B a neomycín majú antibakteriálny účinok. Kombinácia dvoch antibakteriálnych látok nám umožňuje rozšíriť rozsah ich použitia, takže nosné kvapky ovplyvňujú väčšinu gramnegatívnych gram-pozitívnych mikroorganizmov, ktoré vyvolávajú infekčné a zápalové ochorenia nosa a dutín. Liek nemá systémový účinok.

Kvapky lieku "Polidex" sú predpísané v tehotenstve za prítomnosti infekčných a zápalových ochorení nosovej dutiny, nazofaryngu a paranazálnych dutín:

  1. Rhinofaryngitída (akútna, chronická);
  2. Hnisavá rinitída (akútna, chronická). Používa sa tiež u detí, keď hnisavá rinitída je dôsledkom predĺženej intubácie nozotracheálnou metódou;
  3. Adenoiditída (chronická);
  4. Liečba a prevencia po operácii na nosovej dutine a dutinách.

kontraindikácie

Zloženie a forma prípravku Polidexa

Nepoužívajte tento liek s vysokou citlivosťou (alergiami) na
akékoľvek zložky lieku s podozrením na prítomnosť glaukómu s uzavretým uhlom, súčasne s inhibítormi MAO, s ochorením obličiek sprevádzaným albuminúriou.

S opatrnosťou sa predpisuje pacientom so známkami hypertyreózy, ktorí trpia hypertenziou, angínou pectoris, ischemickou chorobou srdca.

Nežiaduce účinky

Medzi negatívne reakcie na tele je pocit sucha v nosi, alergické prejavy - kožné vyrážky, svrbenie, žihľavka.

Systémové vedľajšie účinky sú možné len pri dlhodobom používaní, ak je prekročená odporúčaná dávka. Tieto zahŕňajú bolesť hlavy, tremor, tachykardiu, bledú pokožku, zvýšený tlak, nespavosť.

Návod na použitie

Je potrebné dodržiavať všetky odporúčania pokynov "Polydex" s fenylefrínom. Štandardná aplikácia: dospelí 3 až 5 krát denne, jedna injekcia naraz v každej nosnej dierke. Pre deti - najviac 3 injekcie denne v každej nosovej pasáži.

Zloženie a forma prípravku Polidexa

Liečba môže trvať 5 až 10 dní. Fľaša by mala byť držaná vo zvislej polohe pri používaní, mierne sklonená hlavou dopredu a potom tlačiť fľašu tak, aby sa roztok dostal do nosa ako sprej, skôr než ako prúd kvapaliny. Aplikácia znamená len jedno kliknutie na injekciu.

Po 10 dňoch, ak sa nedosiahne zlepšenie, je potrebné znova navštíviť lekára. Súčasne prestanete používať liek. Nepoužívajte tento výrobok ako roztok na umývanie nosa.

"Polydex" môže byť použitý na vážne patologické stavy alebo na prevenciu takejto choroby, ak existujú predpoklady pre ich vývoj. Odborníci upozorňujú, že by sa mal používať s mimoriadnou opatrnosťou, pretože obsahujú silné aktívne zložky.

Pokiaľ ide o predávkovanie, nie je možné pri topickej aplikácii, pretože látky obsiahnuté v jeho zložení s týmto spôsobom podávania majú nízku absorpciu v krvi.

Špeciálne pokyny

"Polydex" s fenylefrinom je predpísaná v tehotenstve ako ušné kvapky. Liek nemôže byť uvoľnený dovnútra. Taktiež sa nesmie prekročiť dĺžka liečby, pretože môže dôjsť k vysadeniu a iatrogénnej rinitíde.

Pri vysokých dávkach počas dlhého časového obdobia sú možné systémové účinky na telo. Zloženie lieku zahŕňa kortikosteroid, takže priebeh alergie sa môže meniť, ale jeho prejavy nezmiznú.

"Polidex" počas tehotenstva

Zloženie a forma prípravku Polidexa

Pokyn hovorí, že medzi touto kategóriou pacientov neboli vykonané žiadne štúdie. však
existujú údaje, ktoré naznačujú, že dlhodobé užívanie lieku môže nepriaznivo ovplyvniť plod (ototoxický účinok), takže sluch nemôže byť správne vytvorený u plodu.

Avšak táto droga je často predpísaná počas tehotenstva, ak je to potrebné. Lekár by mal opatrne zvýšiť prínosy pre budúcu matku a možné riziká pre plod. Ak je to možné, použite iné lieky, ktoré majú mäkší účinok.

A počas laktácie s použitím spreja alebo kvapiek je potrebné prestať dojčiť. Liek nemôžete užívať súčasne "Polydex" s gentamycínom, streptomycínom, netilmicínom, amikatóziom a monomitínom, pretože sa môže posilniť ototoksicheskoe ráz.

Spätná väzba znamená, že tento nástroj je veľmi efektívny. U mnohých pacientov sa zlepšenie stavu pozorovalo len po niekoľkých aplikáciách. V mnohých ohľadoch je to kvôli tomu, že kvapky a sprej "Polydex" - lieky novej generácie sú účinnejšie v porovnaní so starými analógmi a majú minimálne vedľajšie účinky.

Použitím spreja na nos, závažnosť bolesti bolesti v oblasti maxilárnych dutín, rovnako ako bolesti hlavy, znižuje opuch. Ale nepredpisujte si podobné lieky, zvlášť pre budúce matky. Mnohé z látok v jej zložení sú silné a v období nosenia dieťaťa je potrebné byť veľmi opatrní.

Tento nástroj však prináša veľké výhody - miestne opatrenia a relatívne krátke obdobie liečby.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 32 = 34