Çocukluğundan ev yapımı yağlı krem ​​hazırlıyoruz | pangudownloads.com
Lezzetli yemek

Çocukluğundan ev yapımı yağlı krem ​​hazırlıyoruz

Yağlı krem, herhangi bir şekerleme ürününe mükemmel bir ektir - pasta, kek, kek, çörek ve hatta gofretler. Zengin, hassas tadı, bize çocukluktan aşinadır.

Tüm durumlar için ev yapımı lezzet

Protein dolgu maddesinden farklı olarak yağ daha doygun, besleyici ve lezzetlidir, kabukları ve meringeleri mükemmel şekilde emprenye eder ve aynı zamanda en iyi dekorasyon şekli olarak kabul edilir. Formu mükemmel bir şekilde koruduğu için, rozet, sepet, dokuma ve diğer şekerleme süslemeleri ondan yapılır.

Evde böyle bir dolgu yapabilirsin. Bununla birlikte, bunun için belirli teknolojilerin yanı sıra, hazırlanma teknolojisine dair bazı bilgilere ihtiyacınız olacaktır.

Çocukluğundan ev yapımı yağlı krem ​​hazırlıyoruz

Evde bir mikser yoksa, bu görevi üstlenmemelisiniz, çünkü bir çırpma teli yardımıyla gerekli yapıyı el ile yapamazsınız.

Kek için nasıl bir yağ keki yapabilirim?

Bunu yapmak için, elbette, belli bir ürün setine ihtiyacınız var, aralarında ana figüran tereyağı olacak.

Ve bazı ev kadınlarının tavsiye ettiği gibi, baz bileşenini margarinle değiştirmeyin.

Pastayı dolgu ile güzelce dekore etmek için, daha sonra hakkında konuşacağımız bazı yardımcılara veya profesyonel araçlara da ihtiyacınız olacak. Peki evde lezzetli ve kalın bir yağ kremi yapmak ne kadar doğru?

Yeni başlayanlar için klasik krema tarifleri

Şekerlemenin hazırlanmasında yeterli tecrübeye sahip olduğunuzda, kremin tadı çeşitli doğal tatlar ile çeşitlendirilebilir. Ama en basit, standart, klasik yağ doldurucusunu yapmak için, geleneksel tarifini ve birazını öğrenmelisiniz. "Egzersiz".

Lütfen ilk kez başaramayacağınızı unutmayın. Deneyimli aşçılar bile her zaman kütlenin doğru tutarlılığını elde edemez. Ancak, dolgu maddesi kekiyi yeterince süslemek için uygun değilse bile, temel formülü takip ederseniz, kekleri yağlayabileceğiniz ve bitmiş tatlılığın diğer bileşenlerini emebileceğiniz en hassas dolguyu elde edersiniz.

Kaliteli bir krem ​​hazırlamak için uygun ürünlere ihtiyacınız olacak. Ekonomik olursanız ve uygun olmayan satın alırsanız "Hammaddeler", dolgu sadece sıvı değil, aynı zamanda tadı tamamen tadabilir. Ayrıca, eğer süt ürünleri reçete içinde görünüyorsa, en yağlı olanları almanız gerektiğini düşünün. Bu durumda az yağlı süt kesinlikle uygun değildir. Tereyağı da optimum yağ içeriği olmalıdır. Sadece% 100 emin olduğunuz ürünleri alın. Ev ve doğal ise idealdir.

Bu malzemelere ihtiyacınız olacak:

Çocukluğundan ev yapımı yağlı krem ​​hazırlıyoruz
 1. Tereyağı (yumuşak, oda sıcaklığına ısıtılmış) - 200 g;
 2. Vanilya şekeri - bir poşet;
 3. Elenmiş formda pudra şekeri - 4 bardak;
 4. Süt - çırpılmış kütlenin alınan yoğunluğuna bağlı olarak 2-3 yemek kaşığı;
 5. Gıda renkleri - tat ve arzulamak için.

Pişirme süreci:

 • İlk önce tereyağını ısıtın. Sadece beklemek zorundayız - her durumda onu batıramazsınız;
 • Yumuşak yağı bir karıştırıcıyla dövmeye başlayın (bu seçenek en uygun seçenek olacaktır). Zanaat ustalığı konusunda yeterli tecrübeye sahipseniz, geleneksel bir tahta kaşık veya corolla ile dolgu maddesini yemyeşil yapmaya çalışabilirsiniz;
 • Yoğun ve yıpranmış bir kütle elde etmek için yağı yaklaşık 5 dakika yoğun modda çırpın;
 • Yavaş yavaş elenmiş pudra şekeri ve vanilya özü ekleyin. Bu bölüm kısmen kesilmeli, kütleyi çırpmaya devam etmeli. Böylece tadın nazik ve "Homojen";
 • Ardından, biraz süt ekleyin (orta yağlı krem ​​ile değiştirebilirsiniz) ve çırpmaya devam edin. Aynı zamanda, eklerini öngörürseniz, yiyecek renklerine veya kakaoya girebilirsiniz;
 • Süt (krem) ve boyaların eklenmesinden sonra, 30 saniyeden daha uzun süre kremayı atmanız gerekir;
 • Yapı çok yumuşak ve plastik olmayan ise, bir süre buzdolabında kütleyi çıkarın. Dolguyu bir kerede kullanmayacaksanız veya mutfakta sıcaksanız, bu doğrudur.
 • Buzdolabından çekerken, kitleyi tekrar atmayı unutmayın.

Bu sadece ev hanımları arasında değil profesyonel şekerlemelerde de kullanılan basit bir reçetedir. Adalet adına, kremin bu versiyonunun belirgin tat nitelikleri olmadığını ve kekleri süslemeyi tercih ettiğini söylemek gerekir. Eğer özellikle tadın tadını çıkarırsanız, aşağıda verilen pişirme teknolojisini deneyin.

"Sarhoş" kremi

Rom gölgesi ile hafif bir krem ​​için ihtiyacınız olacak:

Çocukluğundan ev yapımı yağlı krem ​​hazırlıyoruz
 1. Şeker (beyaz veya kahverengi) - 200 g;
 2. Tereyağı - 300 g;
 3. Tavuk yumurtası - 1 adet;
 4. Süt - ½ bardak;
 5. Vanilya özü - 1 tatlı kaşığı;
 6. Rum - 1,5 çorba kaşığı. (Likörler tarafından değiştirilebilir "Baileys" veya "Sheridan", veya basit konyak).

Hazırlık için talimatlar:

 • Kalın kalın bir tabağa sahip bir tencere alın ve yumurtayı bir çatalla yenmeye başlayın. Yavaş ateşe koymak için köpüğe süt ve şeker ekleyin. Bir kaşık veya çırpma teli ile sürekli karıştırın, böylece kütle diplere ve duvarlara yapışmaz. Kaynama anı geldiğinde, kütle ile daha yoğun bir şekilde etkileşime girmeye başlar, böylece jöle gibi kalınlaşır;
 • Yumuşatılmış yağ (oda sıcaklığına kadar), bir karıştırıcıyı yudumlayana kadar çırpın. Bu yaklaşık 5 dakika sürmelidir. Daha sonra, doku kremsi hale geldiğinde, tereyağ karışımını plakadan porsiyona porsiyona bölmeye başlayarak sürekli çırpın;
 • Sonunda, kütleye vanilya ve alkol ekleyin, hava yapısı bir dakikadan fazla olmayana kadar dövmeye devam edin;
 • Kekleri bu tür bir dolgu maddesi ile yağlayın, bunlar sıcak değilse hemen olabilir (aksi takdirde akacaktır!). Sepet, gül veya başka süslemeler yapmayı planlıyorsanız, krema buzdolabında bir saat içinde temizlenmelidir;
 • Bir protein yağı kremi nasıl yapabilirim? Aynı tarif için, ancak bütün yumurta iki protein ile değiştirilmelidir. Protein-yağ kütlesi her zaman dekorasyon için uygun değildir, ancak hamurlara mükemmel şekilde nüfuz eder.

Yoğunlaştırılmış süt ile krem

Ve tabi ki, yardım edemeyiz, ancak bakım veren annelerimizin ve anneannelerin yoğunlaştırılmış sütle yaptıkları çocukluktan bir kremin hazırlanması için reçete hakkında size bilgi veremeyiz.

Yoğunlaştırılmış süt ile bir yağ kremi yapmak için en iyi nasıl? Size zengin çikolata aromalı bir dolgu için biraz değiştirilmiş bir tarif söyleyeceğiz.

Ihtiyacınız olacak:

Çocukluğundan ev yapımı yağlı krem ​​hazırlıyoruz
 1. Tereyağı yumuşatılmış - 200 g;
 2. Yoğunlaştırılmış süt (haşlanmış alabilirsiniz) - standart bir kavanoz ½;
 3. Kakao tozu - 1/3 fincan.

Detaylı talimatlar:

 • Tereyağı bir karıştırıcıyla karıştırın (5 dakikadan az olmamak kaydıyla). Hafif, yemyeşil, kremsi bir doku elde etmeli;
 • Yavaş yavaş yoğunlaştırılmış süt ekleyin (kaynatılıp kaynatılmadığına bakılmaksızın) ve kütleyi çırpmaya devam edin;
 • Tüm egzersizin sonunda, kakao kütlesine ekleyin ve kremi tekrar sallayın, böylece kütle sadece homojen değil, aynı zamanda tek renkli de.

Bunlar lezzetli bir yağ dolumu hazırlamak için temel tarifler. İsterseniz, muzdan ahududuya doğal dolgu maddeleri de eklenebilir. Ana şey - hayal gücünü ve biraz mutfak becerileri göstermek için.

Pastayı süslüyoruz

Oluşan yağlı kremadan doğum günü pastası için güller nasıl yapılır?

Bu soru, hanehalkı üyelerini yemek pişirerek şımartmak isteyen birçok metresi tarafından işgal ediliyor. Ne yazık ki, bu tür manzaraları özel uyarlamalar olmadan oluşturmak mümkün olmayacaktır. Çiçeklerin oluşumu için bir nozulla kesinlikle özel bir şekerleme çantasına ihtiyacınız vardır.

Kesin olarak, doğaçlama araçlardan yapılabilir, ancak nozul bir şekilde veya başka bir şekilde gerekli olacaktır. Pakette, sonuçta ortaya çıkan yağ doldurucuyu koymanız ve üzerine bastığınızda, düzgün bir gül yapınız. Çiçeğin temelini oluşturacak olan badem ezmesi için ihtiyacınız olan kütleyi çıkartın.

Çocukluğundan ev yapımı yağlı krem ​​hazırlıyoruz

Bir yağlı kremadan nasıl bağlanır?

Bu, sizin için önceden bilinen bir aygıtı da gerektirecektir, ancak özel eklentiler olmadan - bu durumda standart olanlar bunu yapacaktır. Burada ana şey tekrarlamaktır «Basket» dokuma.

Şekerlemelerin hazırlanmasında ustalaşmaya karar vermek, reçeteden sapmamak ve sürecin kendisinde son derece dikkatli olmak önemlidir. Sadece hayal gücünü değil, aynı zamanda sezgiyi de dahil edin - mutfakta her zaman önemlidir!


Bir şeyin işe yaramadığını düşünüyorsanız, doldurma hazır ve donana kadar durumu düzeltmeyi deneyin. Afiyet olsun!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 1 = 1