Elma pudingi: kokulu tatlı için popüler tarifler | pangudownloads.com
Lezzetli yemek

Elma pudingi: kokulu tatlı için popüler tarifler

Kendinizi ve ev havasındaki pastayı şımartmaya karar verirseniz, ama aynı zamanda çok fazla zamanınız yoksa, ideal seçenek - elmalı pudingi pişirmek için. Bu lezzetli narin yemek, hem çocukların hem de yetişkinlerin tatlı dişlerinin beğenisine olacak. Onun hazırlanması için bir sürü tarif var. Her hostes ailesi için en iyi seçeneği seçebilecek.

Evde elma pudingi için reçete

4 porsiyon için malzemeler:

Elma pudingi: kokulu tatlı için popüler tarifler
 • 6 orta boy elma;
 • 2 yumurta;
 • 1 çorba kaşığı tereyağı;
 • Un 5 yemek kaşığı;
 • aynı miktarda şeker;
 • bir çay kaşığı soda, sitrik asit veya sirke eklenmeden önce söndürülür;
 • vanilin, tarçın tadı;
 • yarım bardak süt.

Nasıl pişirilir:

 1. Başlamak için elmaları hazırlamanız gerekir: iyice yıkanır, soyulur, çekilir ve saptırılır, 2 cm'den fazla küpler halinde kesilir.
 2. Isıtılmış bir tavaya yağ koyarız. Erdiğinde, elma ve güveç ekleyin. Yumuşak hale gelmeli, ancak şekillerini kaybetmemeli, patates püresini bitirmeyiz.
 3. Elmalar kızartma yaparken, zaman kaybetmeyin, hamuru alırız. Büyük ve derin kase içinde yumurtaları kırarız, çırpın. Bir elektrikli karıştırıcı kullanmak daha iyidir, daha sonra kitle havadar olacak ve puding inanılmaz derecede hassas. Kâseye süt, şeker ve vanilin ekliyoruz. Ortaya çıkan karışımı, kalın ve kabarık köpük yükselene kadar maksimum 2-4 dakika boyunca iyice yerinden oynatın. Daha sonra, un, soda, soda koyun, topaksız homojen bir hava kütlesine tekrar çırpın.
 4. Pişirme çanağını hazırlayın. Puding, elbette, toplu formlarda masanın üzerine yemek pişirmek ve servis yapmak için daha iyidir. Ama hiçbiri yoksa, büyük bir tane alabilirsin. Bu durumda, servis yapmadan önce, hazırlanan yemeği geniş bir tabağa koyup kesmelisiniz. Yağ ile gres ya da pişirme kağıdı ile kaplamak için formu
 5. Elmalı karışımı karıştırın, hamurla karıştırın, bir kalıba dökün, sıcak suyla dolu olan yüksek kenarlı (daha yüksek, daha iyi) bir fırın tepsisine koyun.
 6. Bu zamana kadar, fırın plakası zaten 200 dereceye kadar ısıtılmalı, fırın tabakasını bitmiş kütle ile çıkarılmalıdır. Fırının içindeki konveksiyonu açmak mümkün ise, açtığınızdan emin olun. Pasta herkesin beğeneceği lezzetli bir kabukla kaplanacak.
 7. Porsiyon kalıpları fırından yarım saatte çıkarılabilirken, büyük bir formun 40-45 dakikaya bırakılması gerekecektir.

Geleneksel olarak, puding, bal ya da yoğunlaştırılmış süt ile soğuk bir biçimde bir masada servis edilir. Önce oda sıcaklığına soğutulmalı ve buzdolabında 20 dakika temizlenmeli, ancak çocuklar için elma pudingi hazırlıyorsanız buna karşı koymak çok zordur. Çekici bir görünüm ve davet edici koku genellikle yemeğin tamamen soğumasını beklemenize izin vermez.

Çok değişkenli lor-elma pudingi

Süzme peynirli puding, kolay ve çok hızlı bir şekilde hazırlanır. Bu tarif, tüm aile için Pazar öğle yemeği için idealdir. Ve hayata uygulamak için, hostes erken kalkmak zorunda değil. Özellikle parmaklarınızın ucunda çok yönlü bir var.

İlk önce hazırlamanız gerekenler:

Elma pudingi: kokulu tatlı için popüler tarifler
 • 500 gr süzme peynir (tercihen yağlı);
 • 5 büyük elma;
 • ekşi krema bir bardak yarım;
 • 3 yumurta;
 • bir şeker böceği olan bir bardak;
 • 2 çorba kaşığı nişasta;
 • biraz tereyağı;
 • tarçın ve vanilin tadı.

Şimdi yemek yapmaya başlayabilirsiniz:

 1. Yumurtalar özenle yumurta sarısı ve sincaba bölünür. Bir blender ile yoğurduk. Şeker, nişasta, tarçın, vanilin, tekrar çırpın. Elmalarımı yıkarım, tohumları soyup soyulur, küçük bir rende ovalayın veya et kıyma makinesinden geçmesine izin verin. Ekşi krema, elma püresi ile karıştırılan kızartılmış süzme peynir ve aynı zamanda kitlesine katılır. Beyazları ayrı ayrı çırpın ve son olanları hamurun içine dökün.
 2. Multivarkın fincanı tereyağı ile iyice yağlanır, tercihen kremsi, içine hamur dökün, kapağı kapatın ve pişirme modunu açın. Pişirme süresi otomatik olarak ayarlanmazsa, 60 dakika boyunca ayarlayın.
 3. Multivarkın gücü 500 W'dan az ise, o zaman, büyük olasılıkla, tam bir puding hazırlığı için bir saat yeterli olmayacaktır, pişirme süresini bir buçuk saate yükseltebilirsiniz.
 4. Bu sürenin sonunda, bir başka saat için çoklayıcıyı açmamanız tavsiye edilir, o zaman puding özellikle yumuşak ve hassas olur. Ama beklemek için böyle bir fırsatınız yoksa, yemek pişirildikten hemen sonra yemeğe servis yapabilirsiniz, tadı yine de lezzetli olacaktır.

Tablo bağımsız bir yemek olarak veya şurup, reçel, yoğunlaştırılmış süt ile servis edilebilir. Taze meyveleri ile pudingi dekore ederseniz çocuklar memnun olacaktır.

Bir su banyosu üzerinde manga ile elma pudingi

Klasik elma pudingi için ihtiyacınız olacak:

 • 5 elma;
 • bir bardak manga;
 • 4 tavuk yumurtası;
 • 0,5 litre. süt;
 • tuzu;
 • vanilin;
 • tatmak için şeker;
 • tereyağı.

Gerekli tüm malzemeleri hazırladıktan sonra en ilginç olanı başlatabilirsiniz:

Elma pudingi: kokulu tatlı için popüler tarifler
 1. İlk önce irmik lapası pişirmelisin. Bunu yapmak için, sütü bir kepçe içinde kaynatın, yavaş yavaş irmiği ince bir damlama ile dökün, kütleyi sürekli karıştırın. Hemen tüm manga dökülürse, yulaf lapası topaklar içinde olacak, puding tekdüze olmayacaktır. Hazır pişmiş mısır gevreği oda sıcaklığına kadar soğutulur, tereyağı ve vanilya eklenir, dikkatlice yoğurulur.
 2. Proteinleri yumurtalardan ayırın, buzdolabında 10 dakika boyunca alın. Elmalar bir rende, bir karıştırıcı veya bir et öğütücü ile püre haline getirilir ve öğütülür. Elmalı püreyi yumurta sarısı ile çırpın ve iyice karıştırarak yulaf lapasına ekleyin. Proteinler buzdolabından, çırpılmış karıştırıcıya doymuş köpük olana kadar maksimum güçte ulaşır, pürenin içine dökülür.
 3. Puding için form, pişirme için bir kâğıt ile kaplanırız ya da yağ ile yağlanırız, alınan ağırlığı doldururuz. Suyu en geniş ve en geniş tavada topluyoruz, bir kalıba döküyoruz, ateşe veriyoruz.

Su banyosundaki bir mangalı elma pudingi yaklaşık bir saat içinde hazır olacaktır. Soğuk bir biçimde bir tabağa berry veya karamel sosuyla servis yaparlar.

Puding için en karamelli şurubu nasıl yapılır

Karamel şurubu herhangi bir puding için harika bir ektir. Ev yapımı keklerin ilahi tadını vurgulayarak, bir vurgu haline gelebilir. Hazırlanma süreci, başlangıçtaki hostes tarafından bile karmaşık değildir.

maddeler:

 • şeker 100 gr;
 • yağlı krem ​​100 g;
 • tereyağı 50gr;
 • tat vermek için tuz.
Elma pudingi: kokulu tatlı için popüler tarifler
 1. Kepçe içinde 100 ml toplanır. su, oradaki şekeri dökün, küçük bir ateşe koyun. Bir parça şeker yerine glikoz koyabilirsiniz. Glikozlu karamel şurubu daha faydalı olacak ve daha uzun sürecek. Sürekli karıştırarak, su bir kaynamaya getirilmelidir, şeker çok yakında eriyecektir.
 2. Şeker şurubu yaklaşık 5 dakika pişirir, kalınlaşır ve koyulaşır. Zaman içinde durması önemlidir, böylece karışım kristalleşmez. Karamel sosu yerine bir parça şeker alabilirsiniz.
 3. Ayrı bir tabakta, kremi ısıtmanız ve yavaş yavaş bir çırpma teli ile karıştırılarak karamel şurubuna dökmeniz gerekir. Karışımı 3 dakika daha karıştırın ve ısıyı alın, önceden eritilmiş tereyağı ekleyin, iyice karıştırın ve oda sıcaklığına soğutun, masaya pudingle servis yapın.

Pişme sırasında sütün çok kalınlaştığını fark ederseniz, üzülmek için acele etmeyin, birkaç kaşık ılık su ekleyip karıştırın.

Evde ne tür bir elma pudingi tarifi uyguladığınızı farketmez, ruhunuzu ve sevginizi ona katmaya karar verdiğinizde, kendiniz ve sevdiklerinizle kendiniz pişirilen lezzetli hamur işleriyle kendinizi şımartabilirsiniz.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

38 − 31 =