Lezzetli yemek

Evde marzipan nasıl yapılır?

Marzipan tüm dünyanın şekerleyicileri tarafından iyi bilinir ve Avrupa'da genel olarak tatlı dişin başlıca lezzetlerinden biri olarak kabul edilir. Ürünün basit olmayan görünümüne rağmen, onu hazırlamak kolay değildir - istisnasız tüm marzipan tarifleri en yüksek kalitede badem içerir. Yalancı somunların yalanlanması, herhangi bir koşul altında değildir. Evde badem ezmesi pişirirken bunu hatırla. 

Marzipan nedir ve ne yapılır?

Evde marzipan nasıl yapılır?

Almanca'dan, ürünün adı "Mart ekmeği" olarak çevrilir. Aslında, marzipan, toz haline getirilmiş şeker ve öğütülmüş bademlerin bir karışımı olup, ilave bileşenlerin yardımıyla bir macun haline getirilir. Dahası, tatlılar, figürinler ve hamur dekorunun diğer elemanları makarnadan oluşturulur.

Bu badem ezmesinin temeli her zaman kaliteli bir bademdir. Hamur bileşimindeki içeriği% 33'ün altında olmamalıdır. Herhangi bir yemek gibi, marzipan tarifi de zamanla değişti. Bugün diğer fındıklar, lezzetler, meyveler, rom ve likörler de buna ekleniyor ... Ama badem ve pudra şekeri oranları geleneksel kaldı.

Daha önce de belirtildiği gibi, birçok farklı tarif var ve bazıları şimdi konuştuğumuzu gösteriyor. Yemek pişirmek için orantı ve tavsiyeleri gözlemlemek önemlidir, aksi takdirde hiçbir şey çıkmayacaktır. Kütleyi koruyun, filmi önceden, buzdolabında veya dondurucuda sarmanız gerekir. Kullanmadan önce buzdolabından önceden alınmalıdır.

Badem ezmesi için geleneksel tarif

Yemek pişirmek için bu ürünleri almanız gerekiyor: 500 g rafine tatlı ve 15 parça acı badem, 200 gr toz şeker, 1 bardak su.

İlk aşamada, bademler kaynar su ile dökülmeli ve kabuğu çıkarılmalı ve daha sonra kapı açıkken birkaç dakika fırına konulmalıdır. Bundan sonra, fındık unu durumuna bir kahve değirmeni ile öğütülmelidir. Şeker sonraki adımda, daha sonra ince bir elek ile silinmesi gereken toz yapılmalıdır.

Bundan sonra hazırlanan malzemeleri karıştırmanız gerekir ve bunun için bir karıştırıcı kullanmak en iyisidir. Kitle porselen bir kap içine koyun ve sürekli olarak dönerek, hazırlanan soğuk su üzerine serpin. Bundan sonra, her şeyi kalın duvarlı bir metal tabağa koyun ve en az ısıyla ısıtın. Kütle tekdüze ve kalınlaştığı zaman, ateşi kapatabilirsiniz.

Marzipan hazırlamak için sıcak yol

Bu parsiphan, pasta veya kek dökmek için mükemmeldir. Isıl işlem koşulları altında pişirilen badem ezmesinin, bir yandan da sıcakta ve soğumadığında aynı anda kekin süslenmesinde kullanılması gerektiğini düşünmek önemlidir.

Evde marzipan nasıl yapılır?

700 g tatlı kütle elde etmek için böyle ürünleri almanız gerekir: bir çift yumurta, 180 gram toz, 345 g badem unu, 4 damla vanilya özü ve 1 tatlı kaşığı limon suyu.

Yumurtayı başlatmak için onu bir kasede dövün ve ona pudra gönderin. Kabı bir buhar banyosuna yerleştirin ve kremalı bir kitle oluşana kadar sürekli olarak karıştırın. Bundan sonra, kaseyi çıkarın ve malzemelerin geri kalanını ekleyin ve kırıldıktan sonra yumuşak bir kütle elde edin. Tahta veya tablayı pudra ile kesin, macunu kesin ve pürüzsüzlük elde edinceye kadar ellerinizle iyice yoğurun. Aşmak için önemli değil.

Badem ezmesi pişirme soğuk yöntemi

Böyle bir macun buzdolabında saklanabilir ve bir süre sonra kullanılabilir.

900 g marzipan kitlesi hazırlamak için bu ürünleri almanız gerekiyor: 2 adet yumurta ve yumurta, 230 gram şeker ve aynı miktarda toz, 445 gr. Badem unu, 6 damla vanilya özü ve 2 tatlı kaşığı limon suyu.

Önce, şekeri, tozu birleştirin ve un ekleyin. Ayrı bir kapta, yumurta, yumurta sarısı, limon suyu ve özü bağlayın. Bir şeker karışımı içinde bir delik açın ve sıvı bileşenlere dökün ve iyice karıştırın. Yüzeyde biraz toz dökün, kütleyi yerleştirin ve dikkatlice yoğurun.

Şeker şurubu ile marzipan tarifi

Bu yemeği hazırlamak için şunları yapmanız gerekir: 100 g badem, 150 g şeker ve 40 g su.

Evde marzipan nasıl yapılır?

Fındıkları, kaynar suya koymadan önce temizleyin ve ardından soğuk suda durulayın ve 5 dakika 60 derecede fırında kurutun. Somunları unun durumuna öğütün. Kalın bir tabağa sahip bir kızartma tavası alın, içine şeker ve su koyun, kaynatın ve kaynatın, şurubu hazırlayın. Hazırlığını kontrol etmek için biraz şurup alın ve soğuk suya daldırın. Yumuşak bir kütle alırsanız, her şey hazırdır.

Şurubunda badem unu koyup karıştırmayı kesmeden 3 dakika daha pişirin. Plakayı yağ ile yağlayın ve hazırlanmış kütleyi yerleştirin ve soğumaya bırakın. Bundan sonra, ince bir nozul ile bir kıyma makinesinde ezilmelidir. Sonunda, farklı tatlılar pişirmek için kullanılabilecek plastik bir macun almalısınız.

Ek malzemeler ile ev badem ezmesi

  • Konyak ile tarifi. Bunu yapmak için: 225 g toz, badem, protein, 1.2 çay kaşığı likör ve birkaç damla limon suyu alın. Fındıkları temizleyin ve bir kahve öğütücüsüne gönderin ve ardından tozla birleştirin. Diğer malzemeleri karıştırın ve koyun. Elde edilen kütle tekrar frezelenmeli ve iki parçaya bölünmeli, 3 cm kalınlığında bir tabakaya dönüştürülmeli, folyoya sarılmalı ve en az 2 gün buzdolabına gönderilmelidir. Bundan sonra, marzipanın plakalara kesilmesi tavsiye edilir;
  • Gül suyu ile bir tarif. Bu tarif için 580 gram tatlı badem ve aynı miktarda şekere ihtiyacınız olacak ve hala 60 gr acı ve 4 yemek kaşığı gerekiyor. gül suyu kaşıkları. Kuruyemişleri kurutun ve öğütücüde öğütün. Sonra şeker gönder, gül suyu ve iyice karıştırın. Buzdolabında 13 saat boyunca gönder. Zaman geçtikten sonra, kütleyi küçük parçalara bölün ve bunları ılık bir fırında kurutun;
  • Kremalı Reçete. Bu tarife göre bir tatlı hazırlamak için, bu tür ürünleri almanız gerekir: 0,5 çorba kaşığı. Krem% 20 ve daha fazla un, 110 gr. badem ve 250 gr. Krema, unu birleştirin ve her şeyi iyice karıştırın. Minimum ateşi koyun ve kütle kalınlaşmadan önce karıştırın ve kabın duvarlarından ve tabanından kolayca uzaklaşır. Soğutulmuş kütle, doğranmış badem, toz koyun ve ince bir tabaka halinde yuvarlanması gereken homojen bir kütleyi karıştırın. Badem ezmesinden figürler yapabilir ve oda sıcaklığında kurutabilirsiniz.

Herhangi bir tarifi seçebilir veya çeşitli seçenekler hazırlayabilir ve daha sonra kendiniz için en uygun olanı seçebilirsiniz.

Bademli tatlılar nasıl yapılır?

Marzipan'ın bir bileşen olarak kullanıldığı çok sayıda şekerleme ürünü vardır. Ama kendi içinde, bu tatlılık lezzetli bir şeker olarak kabul edilir. Mağazada değerli bir rekabet yaratabilen ev yapımı badem ezmesi tatlıları için bir reçete sunuyoruz.

Hazırlamak için bu malzemeleri almanız gerekir: 150 gram badem ve pudra şekeri, 2 yemek kaşığı. limon suyu kaşığı, 1 çorba kaşığı. bir kaşık likör, 150 g çikolata ve bir taşsız 15 şekerlenmiş kiraz.

Eylemlerin sırası:

Evde marzipan nasıl yapılır?
  • Bademler bir kahve değirmeni kullanılarak temizlenmeli, kurutulmalı ve öğütülmelidir. Mutfak sırrı - somunları çabucak temizlemek için, kaynayan suya birkaç dakika indirilmeleri gerekir;
  • Elde edilen unlara toz, limon suyu ve likör gönderin ve ardından her şeyi iyice karıştırın. Bunu ellerinle yapmak en iyisidir. Eğer kütle elinize çok yapışırsa, o zaman daha fazla toz ekleyin ve tam tersine, daha fazla likör dökün;
  • Kütle 15 parçaya bölün ve bunları düz keklere aktarın;
  • Her bir vişnenin ortasında, kenarları sarın ve sıkı bir topun içine doğru yuvarlayın;
  • Çikolatanın su banyosunda eriyeceği zaman;
  • Her bir şeker bir kürdan üzerine sokulur, çikolatanın içine daldırılır ve bir sopayla kurulanır;
  • Her şeyi buzdolabına koyun ve çikolata tamamen sertleşene kadar tutun.

Bu tarifleri bilmek, tatlıları seven çocuklarıyla ilgili endişe duymaz, çünkü marzipan ve tatlılar sadece lezzetli değil, aynı zamanda mümkün olduğunca doğal değildir. Plastik kütle, pişirme için farklı dolgular yapmak, kekler için süslemeler yaratmak için kullanılabilir. Afiyet olsun!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

23 + = 30