Evde pirinç şarabı nasıl yapılır | pangudownloads.com
Lezzetli yemek

Evde pirinç şarabı nasıl yapılır

Japon şarabı, özgün bir tadı olan eşsiz ve nadir içeceklere atfedilmektedir. Üretim tarihinin ilk sözü 1697’ye kadar uzanıyor. Söylemeye gerek yok, Japonların bu şarap ürününe özel bir tavrı var. İnsanları iyi, barış ve uzun yaşam dilekleriyle kapamak için sık sık verilir. Bu içecekler arasında, ana yer, çeşitliliğin tahıllarından yapılan klasiklere verilir “nihonsyu“.

Onun daha popüler adı uğruna. Her Japon ailesinin kendi yemek tarifi sadece lezzetli değil, aynı zamanda evde de kullanışlı bir iksirdir.

Japon mutfağında tatlı pirinç şarabı

Evde pirinç şarabı nasıl yapılır

Çeşit ve tarife bağlı olarak, uğrunun gücü yaklaşık yüzde 18’dir. İksir türlerinin kendilerine gelince, bunların birçoğu var. Bazı raporlara göre, Japonya’da farklı reçetelere göre yaklaşık iki buçuk bin büyük ve küçük işletme üreten sanslar bulunuyor.

Ve evde pişirildiğini düşünüyorsanız, üretim ölçeği çok daha geniş. Pirinç şarabı – Japonların ulusal gururu, “küçük vatan“(“Furusato“).

Tarihsel gerçekler

Japon şarabının üretimi ve kökeni antik çağlardan kaynaklanmaktadır. 2 binden fazla yıl önce kullanıldı. İlahi teklifler sırasında ve sadece günlük hayatta sarhoştu. Tüm dünyadan izole edilen eski Japonya’da, imparatorluk mahkemesinde veya manastırlarda damıtıklarda tatlı bir pirinç iksiri hazırlandı. Sake her zaman çeşitli Shinto festivallerinin menüsüne girdi.

12. yüzyılda köylüler, yavaş yavaş Japon geleneklerinin ve geleneklerinin gerekli bir bileşeni haline gelen şarap yapımında ustalaşmıştır. Bu işlev bugün pirinç şarabı tarafından yapılır. Bununla birlikte, bugün yabancı, güçlü ve zayıf alkol, örneğin, bira, viski ve diğerleri tarafından eziliyor. Bu arada, Bira Rising Sun ülkesinde sıkı bir şekilde kök salmıştır.

Evde pirinç şarabı nasıl yapılır

Adı “hatır“Sadece pirinçten yapılmış bir içecekle ilgili. Bununla birlikte, Japonya diğer ülkelerden alkol ithal etmeye başladığında, bu terminoloji daha geniş bir alana yayıldı ve belirli bir kaleye sahip olan tüm markalara uygulandı. Kelime “hatır“Şimdi bazı viski çeşitleri, votka ve üzüm brendi de deniyor.

Bu arada, pirinçten yapılan alkol, yerliler “sei-shu“Ya da”Nihon-shu“, Bu Japon şarabı anlamına geliyor ve Avrupa’dan şaraplar diyorlar”Yo-oo“.

Üretim geleneği

Genellikle pirinç votkası olarak adlandırılan tatlı pirinç şarabı daha çok likör gibi tadılır. Bu şarap ürünü, Japon mutfağında aktif olarak kullanılmaktadır. İçinde pek fazla dönüş yok -% 14’ten 18’e. Şarap yapım süreci, ne kadar güçlü bira demlenmesiyle ilişkilidir. Sonuç bazen sherry’yi anımsatan yumuşak ve hoş bir aromadır, bazen hafif bir acılık ve zar zor algılanabilir muz ya da elma-üzüm aroması vardır.

İçeceği hazırlamak için pirinç, yüksek oranda nişasta içeren ağır ve yuvarlak taneler ile uygundur.

Sake yapmak için en iyi pirinç çeşitleri:

  • Omata;
  • Yamadanisiki.

Bu iksirin üretiminde yalnızca pirinç türü önemli bir rol oynamakla kalmaz, aynı zamanda manganez ve demirin her durumda muhafaza edilmemesi gereken kaliteli su da içerir.

Bunun yerine, su içinde mutlaka aşağıdaki unsurlar bulunmalıdır:

  • magnezyum;
  • potasyum;
  • fosfor;
  • Kalsiyum.

Evde pirinçten şarap nasıl yapılır

Bu işlem çok zahmetli olmasına rağmen, evde pilavdan alkol de pişirilebilir. Ve inan bana, eğer tüm kuralları yerine getirirseniz, sonuç sizi şaşırtacak.

Daha iyi sonuçlar elde etmenize yardımcı olacak bazı ipuçları:

Evde pirinç şarabı nasıl yapılır
  1. Yüksek kaliteli şarap üretimi için doğru bileşeni seçmeniz gerekir. Tahıllar cilasız ve mutlaka yuvarlak olmalıdır. Yüzeyinde, tahıllar koji denilen doğal mayaya sahiptirler, bunlar, daha aktif fermantasyonun teşvikidir. Bu bağlamda, tahıl her durumda yıkanamaz;
  2. Bir içki hazırlama sürecine başlamadan önce, kaliteli bir pirinci ne kadar seçtiğinizi değerlendirmelisiniz. Bunu yapmak için, bir kaba küçük bir miktar gevrek koyun, ılık su dökün, böylece pirinci tamamen kaplayın. Su 40 derecenin üzerinde olmamalıdır. Birkaç gün boyunca kütleyi ısıda bırakın. Birkaç gün sonra pirinç kurur ya da çürüme süreci başlarsa, pirinç kalitesi düşüktür ve pirinç şarabı yapmak için kullanılamaz demektir. Ve eğer fermantasyon sürecinin başladığını görürseniz, o zaman iksir için hammaddeyi doğru bir şekilde seçtiniz ve ev yapımı sake üretimi için uygundur;
  3. Önemli: koji sporları olmadan kaliteli şarap yapmak imkansızdır. Sake’ye leziz bir tat ve eşsiz bir tat veriyorlar. Koji, pirinçte bulunan bir nişasta dönüştürücünün işlevini şekere dönüştürür. Sonuç olarak, şarap şeker kullanılmadan bile çok lezzetli ve tatlıdır. Daha önce de söylediğimiz gibi, bu mantarların yaşadığı pirinç çeşitleri var. Bu tür pirinç elde etmeyi başaramadıysanız, şaraphane mağazalarında ilgili anlaşmazlıkları satın alabilirsiniz.

Pirinç şarabı tarifi

İçki böyle oranlarda hazırlanır: Bir bardak tanecik, yarım fincan kaliteli su, limon suyu, yarım litre spor koi, yarım fincan çay kaşığı ve pişirme için sıradan bir maya almalıdır. Eğer çok miktarda iksir pişirmek istiyorsanız, o zaman belirtilen orana göre içerik miktarını arttırın.

Kaliteli ve uygun şekilde seçilmiş pirinci alıyoruz, bir kaba koyup su döküyoruz. Bu kütle bir gecede bırakılmalıdır. Bu şaraba daha fazla lezzet katacak. Daha sonra pişirme işlemini takip eder. Bir çift kazanda veya geleneksel bir tencerede pişirebilirsiniz. Yavaş ateşte uzun süre içkiyi hazırlamak.

Evde pirinç şarabı nasıl yapılır

Pirinç sadece kaynatılmamalı, sindirilmemeli. Sonra kütleyi ateşten çıkarır ve soğuturuz. Et suyu soğuduktan sonra limon suyunu sıkın ve karıştırın. Bundan sonra, pirinci fermantasyon işleminin gerçekleşeceği bir kaba kaydırmak gerekir.

Maya ve su ekleyin, bulaşıkları kapatın ve homojen bir kütle oluşturmak için çalkalayın. Karanlık ve serin bir yere gönderdiğimiz bir zorunluluk çıktı. Kapağı biraz açmayı unutma.

Kitlenin her gün sarsılması gerekecek. Sake dolaşmaya başladığından beri, kabarcıklar ortadan kalkana kadar yaklaşık üç hafta dayanmalıdır.

Elde edilen içecek gazlı bezden süzüldü, pirinci sıkmak gerekiyor. Bu tarife göre, 14 ila 21 derece arasında bir gücü ile uğruna çıkıyor.

Derecesi nasıl düşürülür

Evde pirinç şarabı nasıl yapılır

Şarap ürününün çok güçlü olduğu ve dereceyi kaldırmak istediğinizde olur. Bu oldukça basittir: bir çay kaşığı şekere içecek ekleyin, kapatın ve sallayın, böylece şeker tamamen eriyecektir.

Sake, evde pişirilir, bir aydan daha uzun süre saklanmaz. Bazen raf ömrünü uzatmak için iksir sterilize edilir. Bunu yapmak için, 60 dereceye kadar ısıtılmış suda şarap ile gemi indirin.

Şişe tamamen su içinde olmamalı, ancak sadece dörtte biri. Bundan sonra, sake soğutulmalı ve soğuk bir yerde saklanmalıdır.

Pirinç şarabı denemek için Japonya’ya gitmek zorunda değilsiniz. Gördüğünüz gibi evde pişirilebilir. Deney ve iştahın tadını çıkar!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 41 = 46

Adblock
detector