Lezzetli yemek

Evde Tarifler kiries

Kokulu kraker - cyrian - herkes regale sever. Ama onları aramak için "lezzetli ve kullanışlı ürün"İmkansız. Kalorilerin çok yüksek olması değil - 100 g krakerde 702-714 cal - katkı maddesi ve tadı iyileştirici maddeler de inceliği tehlikeli hale getiriyor. 

Almanya'nın bilim adamları ilginç bir deney yaptı. Sıçanlar 2 kontrol grubuna ayrıldı.

Evde Tarifler kiries

Biri sadece kuru ekmekle, diğeri ise kruvasanla beslendi. İlk grubun sıçanları 20 gün sonra avitaminozis belirtileri göstermiş ve saçları dökülmüş, ancak hepsi kurtulmuşlardır.

Grup, kirishkami yiyor, üçte bir inceliyor. Solmuş saçlar hariç kalan sıçanlar sağırlık, körlük, kısmi felç kaydedildi.

Tabii ki, ayda 2-3 kez zevk için kemiren krakerlerden, herhangi bir zararı olmayacaktır - alerjik reaksiyonlara meyil yoksa.

Ama eğer her gün kendini memnun etmek istiyorsanız, evde Kirieshki pişirmek daha iyidir.

Neye sahip olmanız gerekiyor?

İlk olarak, bileşenlerin sürekli işlem için gerekli aksesuarlarla hazırlanıp sunulması gerekir.

En önemli şey ekmek. Bunun gereksinimleri aşağıdaki gibidir:

 • kolay;
 • gözenekli;
 • taze;
 • Aroma katkı maddeleri içermez.

Ve beyaz, gri veya çavdar ekmeği - hepsi bireysel tercihlere bağlıdır. Daha sonra gerekli baharatlar kuru formda ve zeytinyağında hazırlanır. Son bileşen isteğe bağlıdır.

Mutfak aletleri olmadan yemek kirişleri imkansızdır:

 • derin kase;
 • keskin bıçak;
 • kesme tahtası;
 • ekmek veya ızgaraları kurutmak için bir tava;
 • fırın.

Baharatlar daha detaylı tartışılmalıdır. Evde yemek tarifleri kirieshek için birkaç seçenek vardır: daha çok bir mağaza ve kesinlikle ev yapımı gibi. İlk seçenek için, dükkanda satın alınan formda hazır baharatlar kullanılır. Bu çorbalar için baharat olabilir.Knorr""Rolton""Vegetta"Ya da böyle bir şey.

Evde kullanılan sikluslar için tadı arttırıcıları bağımsız olarak karıştırın. Farklı türde biberler, çeşitli kuru otlar, tuz, mercanköşk ve diğer favori baharatlar kullanılır.

Kirieshki'yi evde yaparsanız, ikinci seçenek tercih edilir. Tüm bileşenlerin bağımsız bir seçim ile emin olabilirsiniz - bir alerjik reaksiyon şeklinde bir sürpriz olmaz.

Hazırlık algoritması

Kiries için tarifi basit: ekmek ve baharat. Ve nasıl küçük bir şey elde ederler?

Evde Tarifler kiries
 • Ekmek önce şeritler ile kesilir ve daha sonra dilim-paralel yüzgeçler ile kesilir. Küpler şöyle görünür: 7x7, 8x8, 10x10. Parçaları düzensiz yapabilirsin, ama güzel bir tabak daha hoş;
 • Derin bir kasede ekmek parçalarını serpin ve baharat karışımı serpin. İyice karıştırın. Ekmek parçalarını tadı için denemeyi unutmayın - tuz ve diğer maddeler ılımlı olmalı;
 • Daha sonra krakerler bir fırın tepsisine veya fırın ızgarasına yerleştirilir. Kurutma işlemi bir mikrodalga fırında gerçekleşirse, özel bir seramik tabak içinde kaplanır.

Krutonlar fırındayken, sürekli karıştırılmaları gerekir. Küçük ekmek parçaları eşitsizce kızar, çabuk yanar. Hazırlık süreci dikkatle izlenmelidir.

Ekmek yeterince kurutulduktan sonra fırın kapatılır ve oda sıcaklığına kadar soğumaya kadar beklenir. Daha önce bir kraker ile bir kap çıkarırsanız, gerekli çıtırlığı alamayacaksınız. Soğutulmuş Kiriler dışarı çıksın - ve sen de geveleyin.

Pişirme nüansları

Kraker için daha lezzetli çıktı, bu tür sırları bilmeniz gerekir: 

 • Fırında bulunan ekmek kırıntılarını fırında bir tepsi ile değiştirerek kurutmak en iyisidir - kırıntıların ısıtma elemanlarına düşmemesi için;
 • Pişirme işlemi için optimum sıcaklık 150 ° C'dir;
 • Croutons peyniri serpin. Eritecek ve istenen çıtırlık işe yaramayacak;
 • Zeytinyağlı yemeğin tadı artacaktır: özellikle orijinal ürün çavdar ekmeği ise. Baharatlara ayırmadan önce ekmek parçaları döktüler. 1 kg ekmek için bir çorba kaşığı zeytinyağından daha fazlasını almayın;
 • Sarımsaklı krutonlar istiyorsanız, kurutulmuş sarımsağı baharat karışımına ekleyin.

Kirishki'yi evde pişirmek için videoyu izlemenize gerek yok - krakerlerin kemikleriyle bir genci bile kolaylıkla yönetebilirsiniz. Ama genç sadece egzersizi yapabilir, ve sonra hemen "skhrumkat". Ve kirieshki temelinde lezzetli salatalar hazırlamak mümkündür.

Salatalardan Saladshek

Kesinlikle bir diyet seçeneği değil. Salata için gerekli ürünler:

 • кириешки - 100 г;
 • konserve mısır - 150 g;
 • yumurta - 2 adet;
 • haşlanmış sosis - 120 g;
 • Yengeç çubukları veya domuz pastırması - 150 g.

Yakıt ikmali mayonez için. Krakerlerin yeterince tuzlu olması durumunda, baharatın geri kalanı gerekli olmayabilir. Ama tat yeterli değilse, çanak tuzlu veya doperchit olabilir.

Yumurtalar kaynatılır. Tüm ürünler ince doğranmış - taraklar dövüldü. Konserve mısırın kavanozundan sıvı süzülür ve tohumların süzülmesine izin verilir. Malzemeleri derin bir kasede birleştirin ve salataya mayonez sürün. Tatlandırıcıların geri kalanı tadında.

Evde Tarifler kiries

Bir sonraki salata için, cilips kurutulmuş sarımsak ve kişniş serpilir. Sarımsaklı krutonlar 100 gr kraker - 200 gr fasülye - konserve fasülye ile kombine edilir ve mayonez ile süslenir.

Tuz, biber, kokulu otlar ve ekstra sarımsak - tadı için.

Kirieshki sadece ayrı bir yemek değil, aynı zamanda salatalar için uygun bir bileşen, çorbalar için bir giyinme olabilir.

Mağazada çok çeşitli tatların etkisi yapay lezzet katkısı sayesinde elde edilir.

Yerli - doğal otlar ve baharatlar. Yemek pişirmede zaman kaybetmeyin. Ev sürümü sloganı altında üretilebilir: "gevrek, lezzetli ve sağlıklı"! Endüstriyel versiyonda, "cool" kelimesindeki stres ilk heceye düşüyor.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

9 + 1 =