Kenevir unu - sağlık ve güzellik için yararlı bir ürün | pangudownloads.com
Lezzetli yemek

Kenevir unu – sağlık ve güzellik için yararlı bir ürün

Kenevir tohumu unu – eski çağlardan beri bilinen bir ürün. Rusya’da, bu bitkinin tohumları püresi hazırlandı ve modern dünyada birçok ulusal yemeği hazırlamak için kullanılıyorlardı. Bazı insanlar narkotik özelliklere sahip bir bitkinin yaprakları ile bağlayan ve kenevir ununun zararlı olduğunu düşünerek bu maddeyi olumsuz olarak konuşurlar. Ancak, bu görüş yanlıştır: kenevir tohumu yasaklanmış maddeler içermez.

Kenevir unu: insan için yarar

Kenevir tohumu bileşimi, insan vücudunun yanı sıra vitaminler ve mineraller için çok sayıda önemli amino asit içerir.

Bu maddelerin varlığı, bu ürünün aşağıdaki yararlı özelliklerini belirler:

Kenevir unu - sağlık ve güzellik için yararlı bir ürün
 • Vücudu temizliyor. Düzenli kullanımı, vücuda zarar veren maddelerin kaldırılmasını teşvik eder – toksinler, toksinler. Bu mümkündür çünkü spermada bağırsak peristaltisini arttıran lif vardır.
 • Kilo kaybı, diyabetin önlenmesi. Vitaminler B1, B3 ve amino asitler – aynı bileşenler, kenevir tohum alanin, metiyonin, izolösin, ve benzerleri gibi, dramatik kana salgılanmasını engelleyen, doğal insülin sentezinde yer alırlar. Buna ek olarak, mide içine girme, hızla kabarma, alanı doldurma, tokluk hissi yaratır. Bu nedenle, kenevir unu kullanımı aşırı yemeyi ve sonuç olarak kilo alımını engeller.
 • Anti-inflamatuar etkisi. Bu un, karotenoidler, magnezyum, çinko, manganez, C, K, E vitaminlerini içerir. Bu bileşenler, ürünü bakterisit özellikleri ile donatır. Bu maddeyi ekleyerek pişirilen yemekler, mideye girerek, sindirim kanalının hasarlı bölgelerine olumlu etki eden mukoza zarını sarmaktadır.

Esrar ya da undan elde edilen tohumların büyük bir faydası vardır: öksürüğe karşı mücadelede yardımcı olurlar ve ayrıca bronşların hastalıklarında erken iyileşmeye katkıda bulunurlar.

Analjezik etki sağlamak da mümkündür. Büyük ölçüde ürün, idrar organlarının hastalıkları sağlar erkek sağlığı ile ilgili pek çok hastalığın gelişimini önleyen, kısırlık, prostat ve üriner sistemin diğer bozukluklarla yardımcı yarar.

Kenevir unu - sağlık ve güzellik için yararlı bir ürün
 • Artan bağışıklık. Ürünün bileşenleri, insan bağışıklığını güçlendiren yararlı bakterilerin geliştirilmesine katkıda bulunur. Ayrıca, kenevir tohumu, immünomodülatör özelliklere sahip birçok antioksidan içerir.
 • Cilt durumunun iyileştirilmesi. Tohumun bir parçası olan Omega-3, sağlığı için gerekli olan cildi nemlendirir. Amino asitler, cildin sıkılığını veren, yaşlanma sürecini yavaşlatan, aynı zamanda cildin yumuşamasını sağlayan ve çeşitli dermatolojik hastalıklardan kurtulan kolajen üretimine katkıda bulunur.
 • Çalışma kapasitesinin artırılması. E vitamini fiziksel dayanıklılığı arttırır. Magnezyum, amino asitler hafızayı geliştirir, konsantre etme yeteneği. Bu un ürününün kullanımı sinir sistemini güçlendirir, depresyonun başlamasını engeller.

Burada, kenevir ununun sahip olduğu bazı kullanışlı özellikler listelenmiştir. Uygulaması düzenli olmalı, ancak bu ürünün tam faydasını hissedebilirsiniz.

Nasıl başvurulur?

Bu ürün farklı şekillerde kullanılabilir. Sık sık onunla püresi pişiriyor. Tarifler farklıdır, örneğin, böyle bir seçenek.

maddeler:

 • kenevir unu;
 • soğan;
 • tuz, karabiber;
 • ekşi krema;
 • yeşillik.

Bileşenlerin sayısı tek tek hesaplanır.

Hazırlama yöntemi:

 1. Küçük bir tencerede temiz su dökün, ateşe koyun. Kaynayınca, unun kıvamının ekşi kremaya benzemesi için un ekleyin.
 2. Soğanları öğütün. Yulaf lapasına, tuz ve karabiber (tada) ile birlikte ekleyin.
 3. Tencereyi kapatın, yulaf lapasını yirmi dakika kapalı kapağın altında bırakın.
 4. Servis yaparken ekşi krema ve yeşillikler ekleyin.
Kenevir unu - sağlık ve güzellik için yararlı bir ürün

Bu pürenin sıra dışı bir tadı vardır, ancak vücuda sağladığı faydalar paha biçilemezdir.

Çoğunlukla un bileşeni çorbalara, hamur işlerine ve ayrıca süt ürünlerine eklenir. Burada bir vitamin takviyesi olarak davranır ve herhangi bir tabak yararlı hale getirir.

Ürünü kullanmanın en sevdiği yöntem, yüz maskeleri bunun dışında yapmaktır.

Yüz maskesi tarifleri

Un maskesi yüzünde faydalı etki: yaşa bağlı değişiklikleri önler, temizler, beyazlatır. Bununla birlikte, herhangi bir maske alerjik reaksiyona neden olabilir, bu yüzden yüzünüze uygulamadan önce karışımı hazırlanan dirsek katıyla yağlamanız gerekir.

Burada cilt çok hassastır ve maskenin bileşenlerine karşı bireysel hoşgörüsüzlük varsa, yarım saat içinde kendini gösterir. Cilt iyi tepki verdiyse, ürünü yüzünüze güvenle uygulayabilirsiniz.

Sodadan yapılan maske

maddeler:

 • un – iki yemek kaşığı;
 • soda – bir çay kaşığı;
 • su.

Tüm bileşenler karıştırılır, böylece hamur benzeyen kıvamda, kütle elde edilir. Maske sadece yüzünde açık yaralar olmadığında kullanılır, aksi takdirde sadece zarar verir. On dakika boyunca uygulayın, sonra dikkatlice yıkayın.

Bu maskenin kullanımı yüzün temizlenmesine yardımcı olur, dermatolojik hastalıklara eğilimli cildin durumunu iyileştirir.

Bal maskesi

maddeler:

Kenevir unu - sağlık ve güzellik için yararlı bir ürün
 • un – 15 gram;
 • bal – bir tatlı kaşığı;
 • su;
 • kakao yağı – beş gram.

Su genellikle melissa bir kaynatma ile değiştirilir. Bütün bileşenler bir bulamaç elde edilinceye kadar birleştirilir ve yarım saat boyunca uygulanır. Bundan sonra iyice durulayın, yüzün her zamanki kremayla nemlendirin.

Maske, cildin kışın korunması için uygundur, nemlendirir, tonlar, hücre yenilenmesini teşvik eder ve ayrıca canlandırır.

Yumurta akı ile maske

maddeler:

 • un – 30 gram;
 • bal – beş gram;
 • bir çırpılmış yumurta beyazı.

Tüm malzemeleri karıştırın, karışımı bir yüzle yağlayın, on beş dakika bekleyin. Kompozisyonu yıkamak için ılık su kullanmanız gerekir.

Bu maske sebumun üretimini normalleştirdiği, yüz tonunu geliştirdiği ve düzelttiği için yağlı cilde sahip kızlar için önerilir.

Gençleştirici krem ​​maskesi

maddeler:

 • un – 40 gram;
 • yağlı krema – 100 gram.
Kenevir unu - sağlık ve güzellik için yararlı bir ürün

Kenevir unu kremada yetiştirilir. Kremalı bir kütle olmalı. Maske yirmi ila otuz dakika boyunca uygulanır. Daha sonra, tercihen ılık su ile yıkanır.

Maske, yaştaki kadınlar için uygundur, çünkü kırışıklıkların yanı sıra genç kızlar için bir önleme aracıdır. Bu karışımı yağlı ciltler için kullanmayın.

Adama zarar

Bildiğiniz gibi, herhangi bir ürün hem fayda hem de zarar getirebilir. Aynısı söz konusu içerik için de geçerlidir.

Aşağıdaki durumlarda kullanımı kontrendikedir:

 1. Sindirim sistemi hastalıklarının alevlenmeleri ile. Bu ürünün aşırı miktarda, herhangi bir un ürünü gibi, rahatsızlıkların komplikasyonlarına yol açar.
 2. Et, balık, sebze kızartırken. Kenevir unu içeren bir amino asidi ısıtırken, pozitif özelliklerini kaybederler ve insanlar için tehlikeli hale gelirler. Bu kansere neden olan kanserojenlerin gelişiminden kaynaklanmaktadır.
 3. Bu tür bir ürünün aşırı kullanımı kalbe, damarlara zarar verebilir, çünkü kalitelerinden biri kanı inceltme kabiliyetidir.

Kenevir unu – birçok yemek ve maskenin temeli. Kullanımı insan sağlığını olumlu yönde etkiler. Ancak, başka herhangi bir ürün gibi, makul miktarlarda alınmalıdır. Ve sağlık sorunları varlığında bir doktora danışmak daha iyidir.

Previous PostNext Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

8 + 1 =