Kış için yararlı bir içecek: lezzetli bir domates suyu yemek tarifleri | pangudownloads.com
Lezzetli yemek

Kış için yararlı bir içecek: lezzetli bir domates suyu yemek tarifleri

Bugün mağazada lezzetli meyve suyu satın alabileceğiniz gerçeğine rağmen, birçok ev kadını kendileri pişirmeyi tercih ediyor. Buna ek olarak, kalite ve daha çok likör mağazalarının yararları şüphesiz.

Taze domateslerden yapılmış, ısıl işlem sonrası bile korunmuş birçok vitamin ve mineral içerir. Çeşitli katkı maddelerinin yardımıyla içeceklerin tadını çeşitlendirebilirsiniz. Basit ve uygun fiyatlı tarifleri düşünün.

Sebze suyu domates suyu, bir kıyma makinesi geçti

Kış için yararlı bir içecek: lezzetli bir domates suyu yemek tarifleri

Büyükannemizin henüz bir karıştırıcı veya meyve sıkacağı olmadığı zamanlarda kullandığı eski bir tarifle başlayalım.

Domates pişirmek için gerekli olan, olgunlaşmış, ama buruşuk ve şımarık değil. İçeceğin istenilen hacmine bağlı olarak sayı sayısı bağımsız. Şeker eklemek istediğinizde, bu oranlar hesaba katılmalıdır: 9 kg domates için 100 gr şeker gerekir. Tuz sadece tada bırakılır.

Pişirme süreci:

 1. Sebzeler iyice yıkar, ortaları çıkarır ve yarıya böler. Bir kıyma makinesinden bir tencereye veya başka bir uygun kaba doğru bükün;
 2. Soba üzerine koy ve kaynatın. Daha sonra ortaya çıkan kütle, bir homojen taze elde etmek için bir elek içinden devridaim edilmelidir. Ocağın üzerine koyun ve tekrar kaynatın ve sonra 5 dakika pişirin. Sterilize edilmiş kavanozlara dağıtın ve kapatın.

Sebze suyu kışlık meyve suyu için reçete, bir meyve sıkacağı geçti

Kutularda yuvarlanan meyve suyu, sadece içilemez, aynı zamanda diğer içeceklerin yanı sıra birinci ve ikinci yemeklerin yapımında da kullanılabilir. 2 kg'ın yaklaşık 1 litre içecek üretmesi şartıyla domatesleri hazırlayın. Sebzeler bozulmadan taze olmalıdır, çürük domates bile bütün partinin tadını bozacaktır.

Yemek pişirmek için adım adım talimat:

 1. Sebzeler geçiyor, yıkayıp üstünü kaldırıyor. Bir meyve sıkacağı kullanın, taze pişirin. Bir tencereye dökün ve küçük bir ateşe koyun;
 2. Sıvı kaynatıldığında, 10 dakika kaynatmak ve sonra kavanozlara dağıtmak ve kapatmak gerekir. Havanın sızıntı olup olmadığını kontrol etmek için ters çevirip teneke kutuları ters çevirmeniz önerilir.

Kış için bir meyve suyu ocakta domates suyu tarifi

Evde böyle bir cihazınız varsa, o zaman lezzetli bir domates suyu hazırlama süreci büyük ölçüde basitleştirilir. İsterseniz, bileşenlerin bileşimini değiştirebilirsiniz.

Evde kışın domates suyu için, bu ürünleri hazırlayın: 3 kg domates, 4 çorba kaşığı. Tuz ve 2 çay kaşığı toz şeker kaşığı.

Pişirme süreci:

 1. Domatesleri yıka, küçük parçalar halinde kes ve sovocharka'ya gönder. Suya dökün, sobayı takın ve büyük ateşi açın. Kapağı kapattığınızdan emin olun;
 2. Ara sıra karıştırarak, meyve suyunda 45 dakika pişirin. Sadece germek, bankalara dökmek ve pişirmek için kalır. Eğer istersen, tuz ve toz şeker koy.

Kışın domates suyunda domates tarifi

Konserve domatesler çok sayıda insan için favori bir aperatif. Onları domates sosuyla kapatarak 2b1 yemeğini aldık. Porsiyon sayısı 4 litrelik teneke kutuda hesaplanmıştır.

Kış için yararlı bir içecek: lezzetli bir domates suyu yemek tarifleri

Kış için bu domates suyu tarifi için, bu gibi malzemeler hazırlamak gereklidir: 5 kg iyi ve çok fazla domates, 4 karabiber, 12 diş sarımsak, 4 defne yaprağı, 12 bezelye biber, 4 karanfil, 4 dereotu şemsiyesi, 4 yemek kaşığı. Tuz kaşığı ve 10 litre su. Domateslerin küçük olması gerektiğini unutmayın, böylece kutulardan kolayca çıkarılabilirler.

Yemek pişirmek için adım adım talimat:

 1. Sebzeler iyice yıkanır ve bankalar hazırlanır. Her dereotu, defne, bezelye, karanfil ve sarımsak dibinde. Sonra domates ve biber şeritleri dağıtın;
 2. Sebzelerin üzerine yazın, parçalara ayırın ve meyve sıkacağı arasından geçin. Alınan sıvı yanar ve 15 dakika kaynatıldıktan sonra kaynatılır. Sonra tada tuz ekleyin. Aynı zamanda, bir kasede ısı suyu;
 3. Her kavanozda kaynar su dökün ve tüm mikropları yok etmek için 5 dakika bekleyin. Bundan sonra suyu boşaltın ve prosedürü tekrarlayın;
 4. Tuzu kutuların üzerine dağıtın ve içeceği dökün. Sadece yuvarlanıp soğumaya devam ediyor.

Sıcak domates içeceği için reçete

Eğer baharatlı yemekleri seviyorsanız, o zaman bu tarifi kullanın. Bu meyve suyuna dayalı olarak, ketçap ve diğer sosların yanı sıra bireysel yemekler ve kokteyller hazırlayabilirsiniz.

Bu tarif için bu tür ürünleri hazırlamalısınız: 1 kg domates, 3 baş sarımsak, 3 biber, 2 yemek kaşığı. şeker kaşığı ve 5 çorba kaşığı. sirke kaşığı.

Pişirme süreci:

 1. Domatesler yıkanır, her birine haç şeklinde bir kesim yapar ve sonra birkaç saniye kaynar suya indirilir. Bu prosedür kolayca kabuğu çıkaracaktır. Kalan pulpu parçalara ayırın;
 2. Sarımsakları soyun ve doğrayın. Chili küçük parçalar halinde kesin. Bu çok önemlidir - çok keskin bir ev yapımı domates içeceği almak istemiyorsanız, biberleri tohumlardan ve zarlardan ayırın;
 3. Tüm malzemeleri birleştirin ve bir saat kadar güveçte soba koyun. Aynı zamanda, yangın en az düzeyde olmalıdır. Şeker ekleyin ve iyice karıştırın. Bir karıştırıcı kullanarak, pürüzsüz olana kadar her şeyi çırpın. Bundan sonra, bir elek ile ovmak için tavsiye edilir. Suyu sobaya geri dön. Kaynamıştan sonra, sirke dökün ve plakadan çıkarın. Kutularla böl ve kapat.

Sarı domateslerden kışın domates suyu nasıl hazırlanır?

Orijinal içecek sarı domateslerden elde edilir. Temelde hem yetişkinleri hem de çocukları memnun edecek lezzetli bir domates çorbası hazırlamak mümkün olacaktır. Ayrıca soslar ve farklı yemekler için mükemmel bir üs haline gelecektir. Malzemenin miktarı 1 litre meyve suyu için hesaplanır.

Kış için yararlı bir içecek: lezzetli bir domates suyu yemek tarifleri

Bu tür ürünleri almak gereklidir: 1,5 kg domates, şeker ve tuz tadı.

Pişirme süreci:

 1. Domatesleri yıkayın ve meyve sıkacağıya gönderin. Suyu bir tencereye dökün, bir tabağa koyun ve kaynatın. Ortaya çıkan köpüğü uzaklaştırmak için zaman zaman 15 dakika pişirin;
 2. Tatlandırmak için şekeri ve tuzu serpin ve sonra her şeyi iyice karıştırın. Bankalara dağıt ve kapat. Baş aşağı çevirin ve tamamen sertleşene kadar bırakın.

Evde fesleğen suyu nasıl yapılır?

Fesleğen ile içmek çok lezzetli ve ferahlatıcı. Ayrı olarak içebilir ve farklı yemekler pişirmek için kullanabilirsiniz.

Bu tür ürünleri almalı: 4,5 kg yumuşak domates, fesleğen, 1 çorba kaşığı. bir kaşık dolusu tuz ve 1 tatlı kaşığı toz şeker.

Pişirme süreci:

 1. Domatesleri sıralayın, yıkayın, sapları çıkarın ve parçalara ayırın. Onları meyve sıkacağıya gönder, ardından sobasına koy ve kaynat.
 2. 20 dakika pişirin. ve tuz, şeker ve yer fesleğen ekleyin. Hazırlanmış bankalara dağıtın, tamamen soğutuncaya kadar ters çevrilmiş halde bırakın.

Sunulan tüm tarifler basit ve uygun fiyatlıdır, bu da herkesin kendileri için doğru seçeneği bulabileceği anlamına gelir. Baharat ile deney yapın ve yeni ve orijinal içecekler almak için farklı sebzeler ve hatta meyveler ekleyin.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

20 + = 23