Kiwi - yararlı bir tedavi | pangudownloads.com
Lezzetli yemek

Kiwi – yararlı bir tedavi

Kivi, evrensel ve yararlı bir meyve olarak kabul edilir. Genellikle salatalarda, marinadelerde ve kokteyller veya dondurma tatlıları için bir meyve dekorasyonunda kullanılır. Enzimler bunu evrensel bir et yumuşatıcısı yapar.

Küçük Olağandışı meyve, peluş gibi onlar (yaklaşık 120 ortalama mg) ve ham fiber, daha fazla vitamin PP, C ve E Ancak çok az sayıda kalori potasyum çok.

Burada tatmak için çilek, muz, kavun ve ananas birleştirin. Kivi yenir, jöle, etle servis edilir, salataya eklenir. Yoğun bir yemeğin ardından birkaç meyve, mide, mide ekşimesi ve geğirme şiddetini unutmaya yardımcı olacaktır.

Doğru olanı nasıl seçmeliyim?

Kiwi - yararlı bir tedavi

Piyasada kivi ana distribütörleri Yeni Zelanda ve İtalya'dır. Burada, bu meyvelerin tüketimi en yüksektir. Örneğin İtalyanlar yılda yaklaşık 4 kg, Yeni Zelanda'da ise 3,5 kg.

Zaten yaklaşık 30 çeşit var. En yaygın olanı Hayward. Bu türün olgunlaştığı kabul edilir, boyu kaba bir şekilde tavuk yumurtası gibidir. Olgun Hayward, hafif ekşi ile tatlıdır. Başka bir şey Monty. O orta-rip.

Deri açık kahverengi, orta uzunlukta. Monty orta ve büyük boyutta olabilir, bir armut şeklindedir. En erken Bruno. İçinde çiçeklenme 10 gün sürer ve meyveler Aralık ayı ortasında olgunlaşır. Bruno'nun derisi kırmızı-kahverengi, villiler kısa ve parlak, eti yeşil, şekerdir. Hala Matua, Tumori, Jenny, Abot ve diğerleri var.

Meyve hafifçe yumuşak olmalı, preslendiğinde sıkılabilir. Aşırı sertlik veya tersine, yumuşaklık sırasıyla olgunlaşmamışlık veya yolsuzluktan bahsedecektir. Hafif bir vazgeçilmez lezzet ile bir meyve seçin - bu yüksek kalitenin bir göstergesidir. Kendi özel lezzetine sahiptir. Kavun, bektaşi ya da çilek gibi kokuyor. Taze bir meyve ekşi şarap kokusu olmamalıdır.

İyi ve olgun meyveleri doğru bir şekilde seçmek için bunları dikkatlice düşünmelisiniz. Kılların üzerindeki dikkati durdurun - sert, karanlık olmalı, ancak soyulmaları kolay olmalıdır. Cildin üzerindeki koyu lekeleri ortadan kaldırın - meyvenin hastalık belirtisi. Pedungerin bulunduğu yeri düşünün - çok fazla nem olmamalıdır.

Basıldığında bile sıvı olmamalıdır. Aksi halde - meyve, nakliye veya depolama sırasında büyük olasılıkla zarar gördü ve belki de uzun zaman önce bozulmuştu. Kaldırıldı ve "Kel" türler - böyle bir çeşitlilik elit kabul edilir ve satışa nadiren rastlanabilir.

Tüm kullanışlı özellikleri nasıl kaydederim?

Kiwi - yararlı bir tedavi

Meyvesi düşük sıcaklıklarda saklamak gerekir (doğrudan buzdolabında yapabilirsiniz).

Raf ömrü bir aydan fazla olabilir. Katı meyve daha uzun sürecek. Eğer gelmezlerse, mutfak masasında saklanabilirler - yavaşça olgunlaşacak ve yumuşaklaşacaklardır.

Meyveleri hava delikli kaplarda saklamak daha iyidir. Plastik bir kap kullanabilirsiniz veya çantada delik açabilirsiniz.

Hava olmadan, meyve hızla çürümeye ve küflü bir kaplama ile kaplanacaktır. Kokuyu mükemmel bir şekilde emdiği düşünülmelidir. Meyveyi keskin kokulardan ve yiyeceklerden uzak tutun. Meyveyi yeterince uzun süre depolamış olsanız bile, yararlı maddelerin miktarı azalmayacaktır. Bu "Teminatlar" kabuğu ve özel asitler.

Kivi ne kadar yararlıdır?

Kadınlar için çok yararlı! Erken gri saçları önler, vücutta yağ yakar, kendini formda tutmaya yardımcı olur. Ayrıca, sıkıca yemeyi tercih edenler için sadık bir yardımcıdır. Bir şey, farklı tabletler yerine yeterlidir, böylece midede hafiflik vardır ve mide ekşimesi yoktur. Yaşlı insanlar vücutta kan basıncı ve kolesterol seviyelerini azaltmak için kivi yemek gerekir.

Bağışıklık sistemini mükemmel şekilde güçlendiren ve tüm vücudu ses tonuyla destekleyen çok miktarda C vitamini içerir. Ayrıca, kan hastalıklarında çok yardımcı olan çok fazla demir içerir. Kivi bile sporculara zarar veremez - bununla birlikte vücut fiziksel efordan sonra daha çabuk iyileşir.

Kiwi - yararlı bir tedavi

Güzelliği korumak için maskeleri hamurdan yapar. Çeşitli içerikler ekleyerek, tüm cilt tipleri için ürünler alabilirsiniz. Örneğin, birkaç ton için cildi rahatlatmak ve hafifletmek için, eti uzatabilir ve bir çay kaşığı haşhaş tohumu ekleyebilirsin.

10 dakika sürer ve tüm cilt tipleri için uygundur. Yaşlı ciltler için maskeye bir tatlı kaşığı bal ekleyin.

Herhangi bir kombinasyon ve bileşenlerin cilt üzerinde faydalı bir etkisi olacaktır, çünkü kivi kendisi harika davranır ve cildi vitaminler ile doyurur.

Doktorlara bu meyveleri beş yaşından küçük çocuklara vermeleri tavsiye edilmez. Bilim adamlarının araştırmaları, küçük çocukların farinks ve larinks dermatozu gibi hastalıkları geliştirebileceğini göstermiştir, dilin şişmesi söz konusudur. Ayrıca alerjiye de neden olabilir.

Kiviyi temizlemek zorunda mıyım?

Bazıları, kiviyi soyma ile hiç düşünmemişti. Sadece kivi temizlemek için nasıl bilmiyorum olanlar veya temizlemek için çok tembel olanlar dikkatlice kahverengi saçlı deri göz ardı kabuğuyla yutar. Yemek için özel aletler bile var - diğer ucunda keskin bir bıçak bulunan küçük bir kaşık.

Ama yine de soyulabilir miyim? Yapabilirsin!

Kabuk kesinlikle yenilebilir ve dahası, özellikle de bir Kivinyo derecesi ise, İspanya'da türetilmiş bir grup faydalı maddeye sahiptir. Kivino pürüzsüz, villi olmadan ve meyvenin kendisi bir kiraz büyüklüğündedir.

Cilt yumuşak kısımdan daha fazla antioksidan içerir. Antiseptik özelliklere sahiptir ve midede zararlı bakterilere yayılmaz. Yemeden önce, meyveleri iyice yıkayın. Kivi ve kabuğu herşeyi yiyemez. Hassas mukozaya sahip kişiler hala kullanmadan önce temizlemelidir. Ekşi tadından dolayı etin kendisi bile mukozayı tahriş edebilir, ancak dil de cildi tahrip edebilir.

Kivi nasıl üç şekilde temizlenir?:

Kiwi - yararlı bir tedavi
  1. Sebze için çentikli bir bıçak veya özel bir bıçak kullanarak. Meyveyi elinizde sıkıca ve güvenle saklayınız. Bıçağın bıçağını yukarı doğru kesin. Kabuğa hafifçe bastırın ve bir bıçakla ısırın. Pürüzsüz hareketler, kabuğu temizlerken patatesleri temizler. Bıçağı çok derinlemesine daldırmayın - böylece çok lezzetli hamurları keseceksiniz. Düz bir bıçağı almayın, temizlik için bıçağı ile bıçak kullanmak daha iyidir;
  2. Bir çorba kaşığı kullanarak. Kaşığı fetüsün kabuğunun altından geçirin. Genellikle bir çorba kaşığı meyve temizliği için idealdir. Kiviye hafifçe bastırarak, eline çevir. Kaşık tam bir daire yaptığında, kivi basitçe elinize düşer;
  3. Kaynar su ile yanmak. Tamamen meyveyi kaplayacak kadar çok su kaynatın. Onu kaynar suya atın ve 25-30 saniye boyunca orada tutun. Durulayın ve soğuk su ile durulayın. Meyve soğuduktan sonra, sadece soyulur, kolayca sıyrılır. Suya olgunlaştırılmış bir meyve atmayın, böylece sadece bir karmaşa olsun. Reçel gibi bir yemeğe uyarlanabilir.

Dikkatli olun, güvenlik tekniklerini gözlemleyin, doğru meyveleri seçin ve harika bir tadın ve bol miktarda vitaminin tadını çıkarın!

Previous PostNext Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

30 − = 24