Kuskusun kalori içeriği nedir? | pangudownloads.com
Lezzetli yemek

Kuskusun kalori içeriği nedir?

Kuskus - ülkemizin en popüler yemeği değil, yerel mağazaların raflarında, bu doğu mısır gevreği çok uzun zaman önce ortaya çıkmadı. Ev hanımları yararlı özellikleri ve tadı hakkında öğrendikçe, kuskuslu yemekler tablolarda daha sık görünmeye başlar, alışılmadık bir görünüm, iştah ve özgün tadı ile memnun olur.

Yakında haklı olarak talep görecek olan egzotik, ürüne daha yakından bakalım.

Kuskusun tarihi

Kuskusun kalori içeriği nedir?

Bu kasık - Fas, Cezayir, İspanya ve Fransa'nın nüfusu tarafından aktif olarak kullanılan ortak bir ürün. Bu ülkelerde kuskus, her gün, restoran ve hatta festival yemekleri yaratmak için kullanılır ve hepsi hemen hemen her türlü ilave malzemeyle mükemmel bir şekilde uyum sağladığından, hazırlanması kolaydır ve uzun süre lezzetli kalır.

Bugüne kadar, bir kerede pirinç, darı, arpa, buğday veya hepsi üzerine dayanan bir kuskus vardır.


Orijinal versiyonda, tahıllar sadece mangadan ve sadece el ile yapıldı. Sadece hayal edin: düz bir tabağa küçük bir un parçası dökülmüş, sonra karışım su ile serpilmiştir ve bu şey, aynı büyüklükteki milyonlarca sefil topak haline gelene kadar elle yuvarlanmıştır. İkincisi elendi ve tamamen kuruması için bırakıldı.

İşlemin can sıkıntısına ve süresine bağlı olarak, kuskusun manuel üretiminin sadece kadınlar tarafından yapıldığı anlaşılmaktadır.

kuskusun faydaları

Kuskusun yararlı özelliklerini tanımlamaya başlamak, insan vücudu tarafından çok hızlı ve kolay bir şekilde emildiği için, enerji değeri bir sporcunun, çocuğun veya ağır işin içinde bulunduğu bir kişinin vücudunu doyurmak için yeterlidir.

Bu tür tahılların düzenli kullanımının diğer olumlu yönleri şunlardır:

Kuskusun kalori içeriği nedir?
  • Kuskus, neredeyse tamamen B grubuna ait tüm vitaminlerden oluşan bir tür vitamin bombasıdır. Sinir sistemini stabilize eder, yorgunluğu giderir, uykusuzluk ve depresif durumu ortadan kaldırır, kutanöz ve saç çizgisini güçlendirir;
  • Kuskustan bulaşıklar, bozulmuş malzeme değişimi, gastrointestinal hastalıklar ve diabetes mellitus hastaları için doldurulamaz. İkinci durumda, yavaş yavaş sindirilebilir karbonhidratlar ile vücudu doyururlar, bu da yavaş yavaş kandaki glukoz konsantrasyonunu arttırır. Sürekli bir kuskus alımının diyabet geliştirme olasılığını önemli ölçüde azalttığı düşünülmektedir;
  • Krupta yeterince fazla olan bakır, kandaki hemoglobin içeriğinde bir artışı teşvik eder. Sadece, 100 g bitmiş pürenin, vücudumuzun ihtiyaç duyduğu günlük bakır dozunun bir parçası olduğunu hayal edin. Bu mikroelementin düzenli olarak alımından dolayı, vücut su ve tuz alışverişini kurar, yeterli miktarda kadın hormonu üretmeye başlar, eklemleri güçlendirir ve yaşlanma sürecini yavaşlatır;
  • Potasyum, bir kişinin beyin aktivitesini yeniden kurması, kan damarlarının ve kalbin çalışmasını ayarlamasının zor olduğu başka bir zorunlu kuskus bileşenidir.

Kuskus olası hasar

Kuskus kullanımında sadece birkaç olumsuz an vardır, yani:

Kuskusun kalori içeriği nedir?
  • Her türlü tahıl ve bunlardan elde edilen ürünlere karşı alerjisi varsa;
  • Hububatın ve bunlardan alınan yemeklerin kalori içeriği çok fazladır, ki bu özellikle kilo verenler için önemlidir. Lütfen kuskusun kalori içeriğine dikkat edin, kutsal su kaynatsa bile, Bitmiş ürünün 100 gramı başına 380 Kcal kadardır. Ve tereyağı, et ve diğer ürünlerle tereyağlı yulaf lapası yerseniz, o zaman bir diyet sorunu söz konusu olmayabilir, ancak ekstra kilo hakkında çok fazla şey olabilir.

kuskus pişirme

Eğer hala kuskus denemek istiyorsan, ve egzotik veya kalori içeriğinden korkmuyorsunuz, bir çift için pişirin. Böylece, aktif ısıl işlemden dolayı, yararlı özelliklerinin maksimumunu korumak mümkün olacaktır. "Öldürür" hemen hemen tüm vitaminler, eser elementler ve diğer maddeler, yukarıda övdü.

Süpermarkette iki çeşit hububat satın alabilirsiniz - düzenli ve briket-yarı mamuller şeklinde. İkincisi, kaynayan suyu veya kaynayan suyu dökmek için yeterlidir ve birkaç dakika sonra da garnitürün tadını çıkarın.

Tahıllardan çeşitli yararlı tarifler oluşturulur, Balık, meyve, sebze, deniz ürünleri, fındık ve her türlü çeşninin varlığını ima eder.

Kuskusun kalori içeriği nedir?

Dikkatinizi garnitürler, tatlılar, salatalar, ilk kurslar, atıştırmalıklar vb. Aktif bir katılımcısı yapan diğer herhangi bir bileşenle serbestçe birleştirilen kuskusun evrenselliğine çekiyoruz. Soya sosu, köri, soğan, limon suyu, taze otlar, kuru üzüm, tarçın veya yüksek yağlı tereyağından dolayı normal yiyeceklerin yeni tonları ortaya çıkıyor.

Kuskus'u denediğinizden emin olun ve bir haftalık menünün derlenmesi için sahip olunması gereken bir ürün haline gelecektir.

Bununla birlikte, geleneksel yemekler, mega yarar ve sıra dışı söz değil, yeni tat nitelikleri kazanacaktır.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

27 + = 33