Lezzetli yemek

Patates pirzola dolgulu: tüm pişirme sırları

Popüler Sovyet filmlerinden birinde söylendiği gibi: "Patateslerden, pirzola da dahil olmak üzere birçok farklı yemek pişirebilirsiniz.". Bu zaten sıkıcı püre yerini alacak yağsız yemekler, atfedilebilir. Buna ek olarak, patates pirzola için birçok yemek tarifleri vardır ve farklı dolgular ile yapılabilir, bu da yemeğin ailenin tüm üyelerinin isteklerini yerine getireceği anlamına gelir.

Çeşitli ürünler olmadığında yardımcı olacak, ancak orijinal ve lezzetli bir şeyler pişirmek istiyorum.

Patates püresi gelen pirzola nasıl pişirilir?

İlk olarak, bu yemeğin en basit sürümünün en az sayıda ürünle nasıl pişirileceğini anlayacağız.

Bunu yapmak için aşağıdaki malzemeleri alın:

Patates pirzola dolgulu: tüm pişirme sırları
 • Yaklaşık 1 kg patates ve bir çift yumurta ve soğan;
 • Bitkisel yağ, bir yerde 4 çorba kaşığı. kaşık ve 2 çorba kaşığı. un ve tuz kaşığı tadı.

Başlamak için kök bitkileri işlemek gereklidir. Hazırlanana kadar iyice yıkanmalı, temizlenmeli ve kaynatılmalıdır. Daha sonra su boşaltılmalı ve 5 dakika daha ocakta her şey bırakılmalı, sonra patates püresi pişirilmeli ve biraz soğumaya bırakılmalıdır.

Şu anda, küçük bir küp soğan kesti ve altın kahverengi kadar yağda kızartın. Daha sonra patates püresine gönderin, yumurtaları buraya koyun ve iyice karıştırın. Sadece pirzola oluşturmak, un halinde yuvarlamak ve bir kabuk oluşana kadar her iki tarafta kızartmak için kalır.

Küçük bir sır - kütle kesip biçerken elinize yapışmaz, onları suyla ıslatabilirsiniz. Lenten patates pirzola, kilo vermek isteyenler için idealdir. Sıcak bir biçimde servis yapın ve çeşitli soslar için farklı soslar uygun olacaktır.

Çiğ patateslerden patates köftesi nasıl pişirilir?

Bu yemeği hazırlamak için, yumruları kaynatmak gerekli değildir, onlar da ham formda kullanılabilir.

Bu durumda, aşağıdaki ürünler gereklidir:

Patates pirzola dolgulu: tüm pişirme sırları
 • Yaklaşık 7 patates orta boy ve bir çift ampul;
 • Başka bir yumurta al, 1 çorba kaşığı. un ve 0,5 çorba kaşığı. tadı için süt ve tuz.

Yumruların tedavisi ile başlar. Önce temizlenmeli ve ardından ince bir rende üzerine sürülmelidir. Meydana gelen kütle, meyve suyundan düzgünce sıkılır ve önceden kaynatılmamış süt dökülür, bu da patateslerin karanlık olmamasına yardımcı olur. Sonra biraz tuz, çırpılmış yumurta ve un gönder.

Homojen bir hamur yapmak için her şeyi iyice karıştırıyoruz. Pirzolaları oluşturmak için en iyisi büyük bir kaşıktır, tuzlu su kaynatın ve 7 dakika kaynatın. hazır olana kadar.

Kıymalı patates köftesi nasıl pişirilir?

Bu tarif sadece et sevenler için tasarlanmıştır. Çanak, garnitürü ve eti bir kerede birleştirir, bu da tokluğunu belirler. Hem sıradan bir ev yemeği için hem de şenlikli bir masa için ikram edilebilir.

Bu yemek için şu malzemelere ihtiyacınız var:

Patates pirzola dolgulu: tüm pişirme sırları
 • Yaklaşık 6 tane yumru patates, 100 ml süt, 60 gr civarında tereyağı, yumurta ve tuz. Bu ürünlerden patates püresi yapmanız gerekecek;
 • Ayrıca yaklaşık 400 gram öğütülmüş ete de ihtiyacınız olacak, ancak zevkinize de katılabilirsiniz. Bir diğeri ise bir çift soğanı, tuzu, biberi, baharatı, bir somun parçasının 1 / 4'ünü, ekmeği, bitkisel yağları ve ekmek kırıntılarını emmek için süt alır.

Yapmanız gereken ilk şey patates püresi hazırlamak. Bunun için yumruları soğutun ve hafif tuzlu suda kaynatın. Hemen ardından her şeyi ekleyin, tereyağı, yumurta ve süt ekleyin. Sonuç olarak, düzgün bir tutarlılık püresi elde edilmelidir. Sonra doldurmaya gidin. Bunu yapmak için iyice ince doğrayın ve kıyma ile karıştırın.

Somun hamurunu alın ve biraz sütte bir süre bekletin. Kütlenin formunu doldurun, doldurun. Tuz, karabiber ve baharat yerleştirin. Isıtılmış yağ üzerinde, kıymaya hazır olana kadar kıyılmış etin kızartılması gerekir. Bu yapılmazsa, son yemek ham kalır.

Şimdi yaklaşık 1 çorba kaşığı az miktarda püresi alın. Kaşık ve bir pasta, hangi yerde ortasına doldurma 1 çay kaşığı ve tüm yüzeye dağıtın. Başka bir 1 yemek kaşığı ile üst. Patates püresi kaşığı ve pirzola formları. Sadece ekmek kırıntılarında yuvarlamak ve her iki tarafta kızartmak için kalır. Yemek servisi, sos ve sebze ile en iyisidir.

Peynirli patates köftesi nasıl pişirilir?

Bu yemek, ayrı olarak veya et için bir garnitür olarak sunulabilir. Çeşitli tatlar için farklı sosları kullanabilirsiniz.

Bu yemeği hazırlamak için şu ürünleri almanız gerekiyor:

Patates pirzola dolgulu: tüm pişirme sırları
 • Yaklaşık 550 gr patates ve 85 gr katı peynir çeşitleri;
 • Hala bir yumurtaya 1 çorba kaşığı lazım. bir kaşık unu, tereyağı, tuz, karabiber, ekmek kırıntısı ve tereyağı.

Patates pirzolalarının hazırlanması için önce yumruları temizlemeli ve kaynatmalısınız. Sonra bir püre haline getirilmeli ve biraz soğumaya bırakılmalıdır. Peynir, ince bir rende üzerine öğütülür ve patates püresine gönderilir. Orada da yumurtayı, baharatı koyun ve kıvamı homojen hale getirecek şekilde iyice karıştırın.

Pirzolaları oluşturmak, ekmek kırıntıları içinde yuvarlamak ve altın kahverengi kadar kızartmak ve 10 dakika daha bekletmek için kalır. kapağın altında.

Mantarlı patates pirzola nasıl yapılır?

Çok lezzetli ve orijinal olduğu için bu yemek, restoran menüsünde kolaylıkla bulunabilir. Hazırlanması için sıra dışı bir sos kullanılacaktır. Pişirme işlemini birkaç aşamaya ayırmayı öneriyoruz. Yapılacak ilk şey mantar dolgusu. 350 gramlık champignon veya chanterelles, bir çift orta boy soğan, sebze ve tereyağı, 1 çay kaşığı un, 4 yemek kaşığı gerektirecektir. az yağlı krema, tuz, karabiber ve sarımsak karanfil kaşığı.

Patates pirzola dolgulu: tüm pişirme sırları

Mantarların küçük bir küp ile parçalara ve soğana kesilmesi gerekir. Bir tavada, biraz tereyağı eritin, sebzeyi ekleyin ve ürünleri kızarana kadar kızartın. Mantarlar yarı hazır olduğunda, kalan malzemeleri ekleyin ve iyice karıştırın.

Patates püresi yapmak için 1 kg patates, 110 gr tereyağı, birkaç yumurta, tuz, karabiber, bir tutam yer fıstığı, 1,5 çorba kaşığı almanız gerekir. bir kaşık dolusu un ve 0,5 çay kaşığı kurutulmuş kırmızı biber. Yumrular soyuluncaya kadar soyulur ve kaynatılır.

Bir karıştırıcı kullanarak, bir ezmede tereyağı ile birlikte ezin. Ayrı ayrı, yumurtaları döv ve patates püresine yolla. Daha sonra malzemelerin geri kalanını koyun ve 5 dakika boyunca bir blender ile tekrar yendi. Sonuç olarak, yemyeşil bir kitle üretilecek.

Şimdi, pirzola kavurmak için kullanılacak olan sosu hazırlamanız gerekiyor, buna lezon denir. Bunu yapmak için 0.5 st. süt, 3 yumurta, 1 çorba kaşığı. bir kaşık soya sosu, tuz ve karabiber. Tüm malzemeleri karıştırın ve bunları homojen bir kütleye çırpın. Patates püresinden bir kek yapın, içine mantar doldurun ve kapatın.

Pirzolayı bir sosun içine daldırın, ekmek kırıntıları içinde yuvarlayın ve altın rengine kadar kızartın. Bu yemek, tadı daha da hassas ve özgün hale getirecek olan mantar sosu için idealdir.

Karides ve brokoli ile patates pirzola tarifi

Özgün yemek, ek maddeler sayesinde, lezzetli ve yararlı. Pek çok restoran yemeğinden daha düşük olmadığından eminiz.

Yemek pişirmek için bu ürünleri almanız gerekiyor:

Patates pirzola dolgulu: tüm pişirme sırları
 • Soyulmuş karides, yumurta ve büyük bir havuç 225 gram;
 • Hala birkaç genç patates ve brokoli gerekir;
 • 2,5 çorba kaşığı lazım. un, biber, tuz ve tereyağı kaşığı.

Sebzeler yıkanır ve temizlenir. Yumrular ve havuçlar rendeleyin, fazla nişastayı patateslerden çıkarmayı unutmayın. Brokoli küçük küpler halinde kesilmiş ve diğer sebzelere eklenmiştir. Diğer malzemelere de gönderen öğütme ve karides. Baharatlar, önceden çırpılmış yumurta ve un koymaya devam ediyor. Küçük pirzola yapmak ve altın kahverengi kadar kızartması tavsiye edilir.

Gördüğünüz gibi, bu tür banal ve alışkanlıktaki bir üründen bile patates olarak, sadece aile yemeği için değil, bir festival masası için de kullanılabilecek çok sayıda orijinal ve lezzetli yemek pişirebilirsiniz.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

16 − = 8