Şarap yapımında ustalaşıyoruz ve reçelden ev yapımı şarapların nasıl pişirileceğini öğreniyoruz

Bazen birçok ev kadını, en sevdiği reçel kavanozunun gezindiğini ya da ev yapımı bir inceliğin tadın beklediğinden daha kötü olduğunu keşfetti. Bu durumda, üzülmeyin, çünkü berry lezzetine ve hoş tatlılığa sahip olacak lezzetli bir şarap hazırlayabilirsiniz.

Evde eski reçel şarap tarifi

Kullanılması gereken maya tavsiye edilmez, çünkü şarabın alınması zordur ve her zamanki tatsız bir tat verir. Bunun yerine, kuru üzümleri hazırlayın. Elma, ahududu, çilek ve diğer meyveler ve meyveleri bir incelik kullanabilirsiniz. Tadının beklenmedik bir şekilde ortaya çıkabileceğinden, iki farklı türdeki karışımı karıştırmanız tavsiye edilmez.

Eğer muamele çok tatlı değilse, daha sonra 500 ml su 250 g kum alması gerektiğinde şeker ekleyin. Bu tarife göre, gücün% 10-13 olacağı doğal bir alkollü içecek elde edildi.

Pişirmek için aşağıdaki malzemeleri alın: 1 litre su ve reçel, ayrıca 115 gram kuru üzüm.

Hazırlık şeması:

Şarap yapımında ustalaşıyoruz ve reçelden ev yapımı şarapların nasıl pişirileceğini öğreniyoruz
 • reçelden ev yapımı şarap yapımı için bu reçete için, 3 litrelik bir kavanoz alın ve iyice soda ile yıkayın ve sonra sterilize edin. Bu prosedürler tüm mikroplarla başa çıkmaya yardımcı olacaktır. Üzerine kaynamış su, reçel ve kuru üzüm ilave edin, ancak önceden yıkamayın, çünkü yüzeyde önemli bakteriler bulunmaz, bu olmadan fermantasyon işlemi gerçekleşmez;
 • İçeriği iyice karıştırın ve sonra kavanozu bir kapak naylonu ile kapatın. Konteynırı 10 gün boyunca ılık bir yere koyun, ancak sadece doğrudan güneş ışığına dikkat edin. Zaman geçtikten sonra kapağı açın, masheyi yüzeyden çıkarın ve sıvıyı birkaç kat gazlı bezden geçirin;
 • temiz bir kavanozda temizleyin ve daha sonra bir iğne kullanarak bir delik açmak için bir parmak içinde öntanımlı tıbbi eldivenin boynunu takın. Bir su tutucu varsa, onu kullanın. Kavanozu 40 gün boyunca bırak. Fermantasyon sürecinde, eldiven şişirilecek ve her şey hazır olduğunda, düşecek ve dipte bir tortu olacak;
 • şarabı şişelerde dikkatlice dökmek kaldı. Çökeltinin tenekenin dibinde kalması önemlidir. Şişeleri bodruma transfer ederek yatay pozisyona getirin. Depolama süresi – en az 2 ay.
  Geleneksel bir Tacik pilavı nasıl pişirilir

Reçel bal ve baharat ile ev yapımı şarap nasıl yapılır?

Kırmızı meyvelerden bir incelik seçmek gerekiyor, bu durumda içeceğin parlak bir tadı ve aromasıyla ortaya çıkması bekleniyor. Bir sonraki tatilde misafirleri şaşırtmak, sonra da bir kadeh şarapla tedavi etmeyi unutmayın.

İçeceği hazırlamak için şu ürünleri almalısınız: 1,5 litre su ve reçel, 500 gram şeker, 5 gram tarçın ve karanfil, 50 gram bal ve 300 gram kuru üzüm.

Bu şekilde pişireceğiz:

 • 3 litre hacimli bir kavanozu sterilize edin ve ev yapımı incelik ve suya dökün ve şekeri serpiştirin. Hepsi iyi karıştırın ve bir ay boyunca karanlık ve serin bir yerde bırakın;
 • ayrılan süre geçtiğinde, kabı açın ve oluşan ezmeyi çıkarın. Birkaç kat gazlı bez ile sıvı süzün ve başka bir temiz kavanoza dökün. Sonra tarçın, karanfil, bal ve kuru üzüm gönder. Bankayı tekrar kapatın ve bir ay daha bırakın;
 • ayrılan sürenin sonunda, sıvı tekrar filtre edilmeli ve zaten teneke kutulara dökülmelidir. Şarap hazır sayılabilir. Bağımsız bir içecek olarak içilebilir ve aynı zamanda mulled şarap yapımında da kullanılabilir.

Pirinç reçeli ev şarabı yemek tarifi

Bu tarif, en iyi siyah frenk üzümü preformları bir kavanoz varsa kullanılır. Sonuç olarak, sadece güzel bir renk değil, aynı zamanda parlak bir tat ve aroma ile de bir içki alırsınız.

Lezzetli bir alkollü içecek yapmak için bu ürünleri hazırlayın: 1 litre reçel, 200 gram üzüm ve pirinç ve 2 litre su. Taze üzüm mevsimi değilse, o zaman 100 g kuru üzüm kullanın.

Hazırlanacak adımlar:

Şarap yapımında ustalaşıyoruz ve reçelden ev yapımı şarapların nasıl pişirileceğini öğreniyoruz
 • İlk aşamada reçel kavanozu açılır ve içerik 3 litrelik hazırlanmış ve sterilize edilmiş bir kapasiteye aktarılır. Ardından, yararlı bakterileri ve üzümsü meyveleri çıkarmamak için yıkamanız gereken sıvaları gönderin. Sıcak kaynamış suya dökün ve iyice karıştırın;
 • yukarıdan bir eldiven koymak, içine bir delik bir delik yapmış. Konteyneri bir ay boyunca ılık bir yerde bırakın. Fermantasyon işleminin sona ermesi, yıpranmış bir eldiven tarafından taşınacaktır;
 • Şarabı boşaltmak, şişelere dökmek ve sıkı kapakları kapatmak için bıraktı. Sedimentin aşırı doldurulmaması için her şeyi dikkatli bir şekilde yapmak önemlidir. Prensip olarak, tatma hemen yapılabilir, ancak ısrar etmek için birkaç hafta daha bırakmak en iyisidir.
  Lezzetli ev yapımı ekşi krema nasıl pişirilir: en iyi tarifler

Reçel hızlı şarap tarifi

Kısa sürede hazırlanan lezzetli bir alkollü içecek hazırlama seçeneğini düşünün. Süreci hızlandırmak için mayayı kullanacağız, ama sadece şarabı bulmaya çalışacağız.

Bu tür maddeler almak için gereklidir: 1 litre fermente kaseler, 1 çorba kaşığı. pirinç tahılları, 20 gram maya ve kaynamış su.

Hazırlık şeması:

 • Hazırlanan kapta su dahil olmak üzere hazırlanmış malzemeler bulunur, böylece seviyesi kabın omuzlarına ulaşır;
 • boynun üstüne bir eldiven koyup bir parmağı iğne ile yakar. Kapasiteyi sıcak ve karanlık bir yere koyun. Fermantasyon işlemi tamamlandıktan sonra, tüm hava eldiventen ayrılacak ve dipte bir tortu görünecektir. Şarap kendisi şeffaf olacak. Bunu denediğinizden emin olun ve gerekirse şekeri ekleyin, hesaplamada, 1 litre başına 20 g hesaba katmalısınız;
 • herşeyi sadece şişelere dökmek için gerekli olacaktır, ancak sadece çökeltinin konteynırda kaldığından emin olunuz. 2-3 gün içinde içebilirsiniz. Şaraba özgünlük kazandırmak için karanfil, tarçın veya nane ekleyebilirsiniz.

Şeker kamışı ile evde reçel şarap

Reed şekeri içeceği lezzetli ve özgün bir tada dönüştürür. Bugün bu ürünü neredeyse her süpermarkette satın alabilirsiniz. Kalitatif bir fermantasyon sürecini sağlamak için büyük bir şişe bulmaya çalışın, bu da son ürünün lezzetli ve hoş kokulu olacağı anlamına gelir.

Böyle bir ürün seti hazırlayın: 1 litre reçel ve kaynamış su ve 100 gr şeker kamışı şekeri

İşte her şey nasıl hazırlanır:

Şarap yapımında ustalaşıyoruz ve reçelden ev yapımı şarapların nasıl pişirileceğini öğreniyoruz
 • Hazırlanan kapta, reçel ve suyu birleştirin ve ardından kamış şekerini buraya dökün. Her şeyi iyice karıştırın ve bir kapron başlığı ile kaplayın, ancak tıbbi bir eldiven kullanabilirsiniz;
 • Şişeyi karanlık bir yere koyun ve 2 ay bekletin. Bir sonraki adım, püre kaldırmak ve sıvıyı bir gazlı bez tabakasından geçirmektir. Temiz bir kaba boşaltın ve karanlık bir yerde de 40 gün daha bekletin. Ayrılan süre geçtiğinde, tatma yapılabilir.
  Keçi etinden ne pişirebilirim? Her zevke göre özgün yemekler!

Evde fermente reçel yapılan şarap nasıl saklanır?

Hazırlanan içeceği şımartmamak için doğru şekilde saklamak gerekir. Bu sadece tadı korumak için değil, aynı zamanda depolama süresi boyunca da önemlidir.

Fermente reçelden elde edilen şaraplar aşağıdaki kurallar dikkate alınarak saklanmalıdır:

 • Hazır içecekleri sadece temiz kaplarda ve en iyisi koyu camdan yapılmışsa dökün;
 • depolama için ideal sıcaklık 10-12 derecedir;
 • gerçekten lezzetli ve aromatik bir içecek almak için, buna dayanması tavsiye edilir. Genellikle süreç 1.5-3 ay sürer;
 • Depolama sırasında şişelerin yatay konumda olması önemlidir. Şişeleri sıcaklık dalgalanmalarından, titreşimlerden vb. Uzak tutun.

Artık eski bir reçelden lezzetli bir ev yapımı şarap yiyebileceğinizi biliyorsunuz. Sunulan tarifleri farklı baharatlar kullanarak mutfak deneylerinize temel olarak kullanın.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector