Soya Kuşkonmaz Fudge | pangudownloads.com
Lezzetli yemek

Soya Kuşkonmaz Fudge

Son zamanlarda, ülkemizde "Kore'de kuşkonmaz" denilen bir salata popüler olmuştur. Kore'de böyle bir yemeğin duyulmamış olması ilginçtir. Ve bunların hepsi, o bölgenin sakinleri, paradoksal olarak, bu ürünün hazırlanması için tarifler bilinmemektedir.

Soya Kuşkonmaz Fudge

Bu ne biçim bir salata? Bu yemeğin hangi yararlı özellikleri beslenme uzmanları tarafından biliniyor? Kalori içeriği yüksek mi? Kore'de kuşkonmaz nasıl en yararlı oldu? Bunları ve diğer konuları anlamaya çalışacağız.

Benzersiz ürün

Başka bir şekilde fuzhu veya yuka olan soya kuşkonmaz, Çin tarafından ulusal bir yem olarak hazırlanan yarı taneli bir soyadır.

Korece kuşkonmaz yemek tarifinde kullanılan ana madde, aynı ismin bitki ile doğrudan bir ilişki yoktur. Doğru olarak Japonca'da yuka, Çince'de fuzhu veya en fazla Çince eğrelti olarak adlandırın.

Bu bitki temel değilse, Korece kuşkonmaz nasıl yapılır? Ürün, film yüzeyinde görünene kadar kaynatılan soya sütü ile yapılır - bir fuy. Bu filmi asarsanız, o zaman ilginç uzun bir şekil alır. Kuruduktan sonra fuzhu çıkıyor.

Soya sütü nedir? Aslında, bu sıradan soya fasulyesi, tekdüzelik bir durum için zemin ve daha sonra haşlanmış.

kesinlikle soya fasulyesi ve su, gerekli oranlarda gözlemleyerek, daha sonra ortam, ısı üzerinde yemek, ilk önce su içine iterek, soya fasulyesi batırılmış ve sonunda toprak ve sıvı kısım dökülmüştür: Süt çok basit bir şekilde hazırlanır. Bu tür sütün kokusu oldukça hoştur, renk doğaldır, fakat tadı da öyle değildir.

Başka bir şey Çin eğrelti. Tadı orjinal ve tandır, bu yüzden Korece'de kuşkonmaz salatası olmak akşam yemeğinizin en önemli özelliği olacaktır. Buna ek olarak, beslenme uzmanları tarafından belirtildiği gibi, fuchzhu sayesinde gelişebilir ve kilo verebilirsiniz.

Protein konsantresi

Kore'de kuşkonmazda birçok yararlı özellik vardır. Çoğu kişi bir kişi yağsız veya vejeteryan menü uyguluyorsa, proteinli yiyeceklerin yerine kullanılır.

Soya Kuşkonmaz Fudge

Çin ferni sayesinde protein eksikliği dilatebilir ve böylelikle et, yumurta ve süzme peynirin rasyondan çıkarılması ile ilişkili sağlık risklerini ortadan kaldırır. Fuzhu, esansiyel amino asitleri içeren bir protein konsantratıdır.

Kore'deki kuşkonmazın kalori içeriği hakkında konuşursak, o zaman 100 g sadece 234 kcaldır. Ve soya proteinleri etin tüm yararlı özelliklerini değiştiremeseler de, yüksek besin değerine sahiptirler.

Fuzhu, vücudun ihtiyaç duyduğu amino asitlerin çoğunu, belki de metionin hariç, içerir ve ayrıca insan vücudundaki optimal nitrojen dengesini koruyabilir.

İnanılmaz sağlık faydaları

Fuzhu'nun kanser, osteoporoz, kardiyovasküler hastalıkları önlemek için gıda için alınması tavsiye edilir.

Korece yararlı kuşkonmaz nedir? İzoflavonlar içerir - bunlar, fitoöstrojenlerin bir parçası olan maddelerdir.

Kadının aşırı miktarda ya da kendi hormonlarının yokluğuna sahip olup olmadığını iyileştirmeye yardımcı olurlar:

  • PIP döneminde;
  • menopoz sırasında;
  • meme bezlerinin kötü gelişmesi ile;
  • yumurtalıkların disfonksiyonları ile.

İzoflavonlar belirgin bir östrojen benzeri etki gösterir, hormonal resmi normalleştirir, anti-kanserojen bir etkiye sahiptir ve antioksidanlardır.

Peptik ülser için diyet reçete ettiniz mi? Sonra Japonca yuka, mümkün olduğunca iyi, ayarlanmış diyetinize uyacak.

Karaciğerdeki yağ ve toksin birikimini önleyen ve safra akımını arttıran lesitin içerir ve soya yağları vücut için istenmeyen kolesterol içermez.

Soya Kuşkonmaz Fudge

Yüksek olması nedeniyle diyet değer Çinli eğrelti otu, düşük kalorili ve metabolik süreçler üzerinde olağanüstü etkisi, kuşkonmaz Koreli obezite, diyabet, gastrointestinal sistem bozulması olarak sorunları olan insanlar için vazgeçilmez bir ürün haline gelir.

diğer birçok bitki ürünleri gibi Fuzhi, sindirim normalleştirmek bağırsak peristaltiğini geliştirmek toksinler, ağır metaller, radyonüklidler ve kolesterolü ortadan kaldırabilir lif büyük miktarda içerir.

Bütün bu muhteşem özellikleriyle, Japonca'daki marine edilmiş yuka da eşsiz bir tada sahiptir. Gıdalarda düzenli kullanım it ile, daha sağlıklı olmalarına ve yüksek kalorili besinler salata değiştirerek kilo ve tat keyfi bir dizi almak ve incelik hazırlamak mümkün.

İyi, ılımlı olmalı

Tıbbi özellikleri olan diğer herhangi bir çare gibi, sağlığa zıt etkiyi elde edememek için beslenmeye fuchu eklenmesi gerekmektedir.

Bazı çalışmalar, soya gıdalarının yetersiz büyük miktarlarda pankreatik hastalık riski ile tüketimi arasındaki ilişkiyi göstermektedir. Bilinen veri ve bu fitoöstrojenler, yukarıda ele yararlı özellikleri, sık kullanım kadınlar arasında tiroid hastalığına neden olabilir ve çocuklar - Cinsel gelişiminde anormallikler.

Japonca Yuku her gün ve ılımlılık yememelidir. Makul kısıtlamalara bağlı kalıyorsanız, o zaman incelik sadece mükemmel bir tada sahip olmakla yararlanır ve tatmin eder.

Hazırlık yolları

Menünüzü fuzhu'dan bir tabak ile çeşitlendirmek istiyorsunuz, ancak nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Her şeyden önce, soğuk suda yumuşaklık durumuna batırın ya da uzun süre beklemek istemiyorsanız, kaynar su ile dökün. Daha sonra pişirilebilir, kızartılabilir, atıştırmalıklar, çorbalar veya ikinci yemekler için kullanılabilir.

Ama belki de en popüler yemek hala salata. Emdirildikten sonra, Korece'de turşu kuşkonmaz, az miktarda sıcak yağ halinde Çin fern havuç, biber, sarımsak ve yakıt ikmali ilavesiyle elde edilir.

Hayal gücünüzü kısıtlamak zorunda değilsiniz. En lezzetli tadı elde edene kadar malzemeler ve oranlarla oynamayı deneyin.

Burada evde fuchu hazırlayarak kolayca yararlanabileceğiniz birkaç tarif vardır.

"Kuru kuşkonmaz"

Soya Kuşkonmaz Fudge

Ana ürünü kaynar suyla doldurun ve bir saat kadar demlenmesini bekleyin. Bu süre zarfında, kızartma tavası ısınmaya ve daha önce yarım halkalara kesilmiş soğanı kızartmaya zamanınız olacak.

Bitkisel yağ, yemeğiniz için bir giyinme haline gelecektir, ancak isterseniz soğanı fırlatabilir veya bırakabilirsiniz.

Turşu sarımsağı, biraz biberi ve soya sosu ekleyerek tavada kızartın. Bundan sonra, süzülmüş karışımı dökün ve su soya asparagusundan kurutun, karıştırın ve soğumaya bırakın. Çanak deneyin ve gerekirse, oryantal baharatlar ve tuz ekleyin.

Soya Çorbası

Soya kuşkonmaz, tatlı havuç, kişniş ve sarımsakdan, yalın ve doyurucu çorbanın hazırlanmasında basitleştirilemez. Baharat kombinasyonu, bir çok havuçun favorisi olan bir havucun tadına lezzet katıyor.

Aynı zamanda, birincisi, makarna ve havuç ile et suyunda pişirilen geleneksel kış çorbasını anımsatmaktadır.

Kuru ürünün 60 gramını suya batırın, dökülmez. Çorba yapmak için kullanılabilir. Fudzhu'ya alternatif bir yoğun tofu olabilir.

Doymuş ana bileşen parçalara ayrılır, üçlü bir rende havuç 3 veya bir bıçakla doğranmış. Temizlenmiş sarımsak ile de aynısını yapıyoruz. Çanak hazırlamak için 4-5 diş eti alacaktır.

Daha sonra bir çorba kaşığı bitkisel yağ, kaynama sarımsak, havuç, karabiber tohumu, sürekli karıştırarak. Çorba için tavada su, soya küpleri ve kaslı soyunma ekleyin.

Çanağı kaynatın. Çorbayı orta ateşte kaynatın, biraz su dökün. Sıcak servis ediyorlar.

Fuchu'dan diyetinize salata ve çorba eklemeye çalışın - pişman olmayacaksınız. Bu eşsiz bitki ürünü sayesinde daha sağlıklı olacak, kilo verebilecek ve yeni tat duyumları öğrenebileceksiniz!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 19 = 23