Tüm kurallara göre küçük pastırmalı domuz pastırması | pangudownloads.com
Lezzetli yemek

Tüm kurallara göre küçük pastırmalı domuz pastırması

Belki de nadiren sulu, kavrulmuş, altın domuz pastırmasını sevmeyen bir erkekle tanışırsın. Bu adamsa - hevesli bir vejetaryen, hayvan hakları koruyucusu ve doğanın korunması. Kahvaltıda pastırmadan daha lezzetli ne olabilir? Her ne kadar herkesin lezzetleri farklı olsa da, birisinin kızarmış yumurtaları füme domuz parçalarıyla kolayca terk etmesi mümkün değildir. Bu ürünün tüm dünyada, özellikle ABD ve Batı Avrupa'da büyük bir popülerlik kazandığı hiçbir şey için değil.

Incelik ve püf noktaları

Tüm kurallara göre küçük pastırmalı domuz pastırması

Pastırma serbestçe mevcut olduğundan, birçok "Hayat hack" hazırlığı üzerine. Örneğin, bazı aşçılar kızartma pastırmasının sadece soğuk suda ıslatıldıktan sonra gerekli olduğunu iddia eder - bu yüzden normalden neredeyse üç kat daha az büzülür. Domuz pastırması hazırlamak çok kolay, ama gerçekten lezzetli olması ile bir yemek yapmak için, kızartma veya aşırı pişirme teknolojisinde bazı basit kurallara uymak önemlidir.

Hemen konuşacağız - yüksek yağ içeriği olan yavru domuz pastırması oldukça zordur. En azından, yeni başlayanlar için kalitatif olarak yapmak genellikle mümkün değildir. Fakat daha az yağlı yiyecekler, örneğin, şirketin bilinen tüm pastırmaları "Tarım", Bir tavada ısıl işlem yapmak daha kolay ve daha kolaydır. Ve henüz, yağ pastırma daha besleyici ve lezzetli görünüyor. Ve ürünü daha lezzetli ve kokulu hale getirecek şekilde pişirilebilir!

Bu lezzetli et ürünü, servis edildiği yemek, derin piquancy, kalori ve tokluk yanı sıra gerçek et lezzet vermek için kızartılır. Pastırma hazırlanırken, tuzlanmış değildir çünkü kendi başına yeterli miktarda tuz içerir. Bu ürün için en iyi baharatlar kırmızı biber, sarımsak, kuru fesleğen, zerdeçaldır. Yani, pastırma ile nasıl kızartılacağını anlayalım.

Üç adımda bir tavada domuz pastırması

Tüm kurallara göre küçük pastırmalı domuz pastırması

Hemen konuşalım - bir tavada herhangi bir pastırma kızartma yeterli ve sonuç her zaman değil
düzgün çıkıyor. Ancak, devasa mutfak becerilerinizin önünde kimseyi kozlamak istiyorsanız, bu seçenek tam size göre. Aksine, görevinizi basitleştirmek istiyorsanız, bir mikrodalga fırın kullanmak daha iyidir. Ve pastırma da sıradan bir fırında daha lezzetlidir: İçinde inanılmaz tatlılık, sofistike aroma ve açık bir doku elde edilir.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, mutfak "Layfhakery" Soğuk akan sularda önceden ıslatılmış pastırmayı önerin. Yani büyük oluyor ve neredeyse küçülmiyor. Ve sonuç olarak, tüm en önemli besin özelliklerini korur. Böylece, pastırmanın hazırlanması (yan tabakayı hesaba katmadan) 10-15 dakikadan fazla sürmeyecektir. Tüm süreç üç ana adımda gerçekleşecek.

Bir tavada pastırmayı ne kadar lezzetli ve düzgün bir şekilde kavurun:

Tüm kurallara göre küçük pastırmalı domuz pastırması
 • 1. adım. Eti ıslatın. Sizin için çok zaman ve çaba gerektirmez. Pastırmayı, porsiyonlama sırasında halihazırda bir yemeği hayal ettiğiniz gibi dilimler halinde kesin. Ürünü kevgir altına yerleştirin. Şimdi soğuk akan suyun altına koyun ve yaklaşık 2-3 dakika bu pozisyonda tutun. Sonra eti temiz ve kuru bir havluya koyun ve peçete ile kurulayın. Kendi kendini kurutmasını beklerseniz daha da iyi olacaktır;
 • 2. adım. Şimdi kızartma tavası ısıtın, ama çok fazla ısıtmayın. Bizim görevimiz -
  Ürünün doğal yağından olabildiğince buharlaşmasını sağlayın ve kömürlerin durumuna yakmayın! Bu nedenle, pişirme sırasında yangın orta veya çok zayıf olmalıdır. Bu ürünü kızartmanın zor olabileceğinden ve sizden biraz çaba sarf edeceğiniz konusunda sizi uyardık. Tavuğun 3-4 parçasını kızartma tavasının ısıtılmış yüzeyine yerleştirin. Birlikte çok sıkı uymadıklarına dikkat edin;
 • Adım 3. Kızartma işlemi sırasında, et parçalarını sürekli olarak kızartın, böylece eşit şekilde kızarın. Pastırmanın yanmaya başladığını fark ederseniz - hemen plakadan çıkarın! Ayrıca, yağ bolluğuna izin vermeyin: eğer çok fazla tahsis edilirse, onu yakındaki bir kaba boşaltmak tavsiye edilir. Tabii ki, bu ürün kendi başına kızarmış "Kaynaklar", sebze ya da tereyağı kullanmadan. Domuz pastırması için ne kadar zaman? Daha önce de belirttiğimiz gibi 10-15 dakika yeterli olacaktır. Ancak süreç farklı şekillerde gerçekleştiği için kendi yönlendirmeniz "Mutfak sezgisi". Et parçalarının koyu kahverengi renk elde edeceği zaman çanağın hazır olduğunu anlayacaksınız.

Yani, bir tavada pastırmayı tam olarak nasıl pişireceğimizi anladık. Ama bu konuda "Macera" Bitirme. Kavurduktan sonra dilimlerinde kalan fazla yağın giderilmesi önemlidir, böylece hazırlanan etleri bir tabağa bırakamazsınız. Çanağı kuru temiz bir peçete ile kaplayın ve üzerine et dilimleri koyun. Onları başka bir peçete ile örtün. Fazla yağın içeri girmesine izin verin - böylece parçalar ayrı bir doku kazanacak ve daha da berrak hale gelecektir.

Pastırma nasıl doğru kızartılır "Tarım", veya artan doğal yağ içeriği olmayan başka herhangi bir ürün? Prensip olarak, öz aynı kalır. Ancak pişirme süresi yaklaşık 1,5-2 kat azaltılabilir. Yapışmaz kaplamalı bir tabakta et pişirirseniz çok daha iyi olacaktır.

Öğle yemeği lezzetlidir: çırpılmış yumurta ve domuz pastırması

Tüm kurallara göre küçük pastırmalı domuz pastırması

Aramızda kimler sabahları kızarmış yumurta yemeyi sevmiyor?

Bu yiyecekler, kahvaltı için çok önemli olan, mide için fazla ağır değil gibi görünüyor, ama aynı zamanda, birkaç saat boyunca bir tokluk hissi yaratmak için yeterince yüksek. Peki, pastırmalı kızarmış yumurtalar ne olacak? Ayrı hazırlığını başarılı bir şekilde tamamladığımızdan bu yana, bize yararlı bir ek bileşen getirmemizi engelleyen şey nedir?

Kızarmış yumurtalı domuz pastırması ne kadar doğru pişirilir?


Doğal olarak, bu yemek için birçok varyasyon ve bireysel tarifler vardır ve bu nedenle süreci tek bir şeye ayarlamak anlamsızdır. Ancak, belirli bir kızartma teknolojisi var, bir omlet veya kızarmış bir yumurta kızartırsanız olsun, bundan sapmamalısınız.

Yani, ihtiyacınız olacak:

 1. Bacon - 100-150 g;
 2. Tavuk yumurtası - 4 adet;
 3. Soğanlar - orta büyüklükte bir kafa;
 4. Tuz - bir tutam;
 5. Siyah öğütülmüş karabiber - tadı;
 6. Kırmızı biber - tadı.

Adım adım talimat:

Tüm kurallara göre küçük pastırmalı domuz pastırması
 • İlk önce, soğanı temizleyin, yıkayın ve küçük parçalar halinde doğrayın;
 • Et, orta kalınlıkta küçük dilimler halinde kesilir (parçalar daha kalın - daha uzun etler kızartılır);
 • Kızartma tavası klasik prensibe göre ısıtın ve üzerine pastırma dilimleri koyun;
 • Bir veya diğer tarafı dönüşümlü olarak çevirerek, eti 3-5 dakika boyunca kızartın. Parçalar altın bir kabuk oluşana kadar bekleyin;
 • Kıyılmış soğanı bir kızartma tavası içine yerleştirin;
 • Karıştırın, birkaç dakika daha kızartın (ateş, ortalamanın altında olmalıdır);
 • Yumurtaları yavaşça yumurtalara yedirin, böylece yumurta sarısı proteinlerle karışmaz. Biraz tuz ekleyin ve yumurtaları karabiber ve / veya kırmızı biberle karıştırın. Hazır olmalarını bekleyin ve tabağı hemen plakadan çıkarın. Kızarmış ekmek, taze beyaz ekmek veya lavaş ile servis yapın.
Tüm kurallara göre küçük pastırmalı domuz pastırması

Bu prensibe göre, çanak çok kolay ve hızlı bir şekilde hazırlanır, bu da gündelik hayatın içinde bile olsa çalışma ve öğretimde bile günlük menülere dahil edilebileceği anlamına gelir. Böyle bir kahvaltının kesinlikle en kaprisli erkekleri bile tatmaya hazır olduğundan emin olun. Bu nedenle, her şeyi kurallara göre yaparsanız ve pastırma yapmazsanız, mutfak becerilerinizle gurur duyabilirsiniz.

Bu malzemede verdiğimiz tüm yemekleri gerçekten seveceğinizden eminiz. Fırında pastırmayı da pişirmeyi kesinlikle öneririz.

Bu, ciddi bir yemek ya da basit bir aile yemeği için mükemmel bir ek olacaktır.

Afiyet olsun!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 6 = 7