Lezzetli yemek

Uyum ipuçları: kilo vermekle ekmeği nasıl değiştireceğimizi öğreniyoruz

Bir kişinin kilo vermek istediğinde, o yapması gereken ilk şey - rakama zararlı tatlı, nişastalı gıdalar ve diğer ürünlerin terk beslenme lehine diyetlerini gözden geçirilmesi sağlanmaktadır.

Garip bir şekilde, ama çoğu insan, kilo kaybetmekle birlikte ekmek yerine konuyu çok endişelendiriyor. Şekerlemelere alternatif bir alternatif bulursanız, yeterince hızlı ve yağlı yemekler olmadan da yaşayabiliyorsunuz, diyette favori bir ekmeğin olmaması çok acı veriyor.

Ne yazık ki, çoğu vatandaş bir rulo ile bir topuzla neredeyse tüm yemekleri yemek için kullanılır, bu kombinasyon figür için çok kötüdür. Çoğunlukla, belinizde ekstra kilo ve yağ ekleyen bu yemeklerdir.

Ekmeğinizi bir diyetle değiştirebilirsiniz: yararlı tavsiyeler

Uyum ipuçları: kilo vermekle ekmeği nasıl değiştireceğimizi öğreniyoruz

Yani, belirli hlebushek içinde, bir diyet ya da basitçe menüsünden tüm abur cubur hariç fakat unlu ürünler için bir yedek olabilir sorusunu, diyet değişikliği seçmek için karar ve açık kaldı. Bunu anlamaya çalışalım.

Birkaç kilo atmak istiyorsanız, diyette ciddi bir değişiklik yapamazsınız. Beyaz buğday rulolarını yemekten vazgeçmek, onları karışık veya hatta daha iyi, tam buğday unuyla değiştirmektir. Bu ürünler de çok lezzetli ve şekil için çok zararlı değil.

Bazı insanlar yanlışlıkla Borodino ekmeğinin bir diyet ürünü olduğuna inanıyorlar, ama öyle değil. Böyle bir ürünü kötüye kullanmak gerekli değildir.

Şimdi bir diyet yapıyorsunuz, diyette beyaz ekmekten daha çok kilo vermeyeceksiniz, biliyorsunuz, ama hepsi bu değil. Tam tahıllı un ürünleri bile suistimal edilmemelidir. Günde 1-2 dilimlemek, zayıf bir insan için ekmeğin yeterli bir kısmıdır. Ve belirtilen miktardaki ürünün tüketilmesi 14 saate kadar olmalıdır, aksi halde kilo kaybı olmayacaktır.

Günün iki saatinden sonra sandviç yemeyi isteyenler, ekmeği salata yaprağı ile değiştirmeliler. Böyle kullanışlı ve lezzetli bir ikame sadece fayda sağlayacaktır.

Tamamen ekmeği diyetten hariç tutamazsanız, iki aşamadan oluşan belirli bir diyete bağlı kalabilirsiniz:

  • bu aşama 14 gün sürer. Şu anda, herhangi bir yeşillik ile öğütülmüş, az yağlı süzme peynirin yayılması gereken bütün tahıl unundan en fazla 15 dilim ekmek yemeye izin verilir. Minimum miktarda düşük kalorili yağa izin verilir. Bu dönemde nişastalı sebzeler ve tatlılar menüden çıkarılmalıdır. Tarif edilen sandviçler, bir dilim yağsız jambon veya balık ile desteklenebilir. Bu ürünlerin parçaları çok ince olmalıdır. İlk aşamada, çok fazla sıvı, özellikle saf su ve gazsız mineraller içmelisiniz. Fakat çay ve kahveden kaçınmalı;
  • Bu aşama arzu edildiği kadar sürebilir. Makarnalık buğday ve fasulyeden yapılan makarna ile izin verilen ekmekleri aşamalı olarak değiştirmeniz gerekecektir. Yani, 100 gram haşlanmış fasulye 2 dilim ekmeğin yerini alacak. Bu arada, bir bardak ayçiçeği çekirdeğinin bir ekmek rulosunun yarısının yerini aldığı bir görüş var. Belki de öyle, ama birçok tohum yememeli. Onlar kalorik ve kilo kaybını yavaşlatabilirler. Ekmek yerine daha iyi pirinç, karabuğday, biraz yulaf ezmesi ve pyshenki ye. ekmek somunu 2 günde onların tüketimini azaltacaktır İkinci adımda, yavaş yavaş diyet ekşi süt ürünleri, haşlanmış et ve balık uzanan, sebze ve meyve tüketimini artırmak. Sadece acele etme. Menü ekmeği ne kadar az olursa, aksi halde diğer yiyecekler de o kadar fazla değil.

Ağırlıklı olarak kilo verenler için ekmek ve unlu mamuller ve diyetle birlikte ne yenir?

En sevdiğiniz ekmeğin mükemmel bir alternatifi, diyet ekmekleri, bisküviler, kepekli ürünler olabilir.

Uyum ipuçları: kilo vermekle ekmeği nasıl değiştireceğimizi öğreniyoruz

Sıralanan ürünleri sırayla ele alacağız. Yani, ilk satır içi ekmek. Bir kerede, hepsi için figürün yararlı olmadığını söylemek gerekir. Sonuçta, ürünler kendi kalori içeriğine sahip, bazıları yüksek, diğerleri çok olmayan farklı tahıllardan oluşur. Hangi ekmekleri seçmeliyim? Ekstrüzyonla yapılan ürünleri pişirmeyin, pişirmeyin. Tabii ki, ilk bakışta, bu ürünler çok iştah açıcı görünmüyor, cazip olmayan bir kütle kütlesi gibi görünüyorlar, ancak ürün doğal.

Ekmek, ancak doğru kompozisyona sahipse ekmek ile değiştirilebilir. Bu nedenle satın almadan önce etiketi inceleyin. Kompozisyonun gereksiz bileşenleri olmamalıdır. İdeal olarak, ürün tam tahıllı veya soyulmuş kaba undan oluşuyorsa. Malzemeler listesinde çavdar olmamalıdır, maya olmaması istenir, sodaya izin verilir. Kötü değil, ama zorunlu olarak, susam, keten, vb tohumların varlığı.

Ekmeği bir diyetle değiştirmek için başka ne var? Örneğin, bisküviler. Bu tür ürünler sadece un (arpa, fasulye, bezelye vb.) Ve suyla birlikte düz kek veya kurabiyeler şeklinde olabilir. Artı bu ürün - uzun depolama imkanı. Bu durumda, tüm yararlı özellikler ve tat korunur.

Eğer hiç ekmek olmadan yapamazsanız, o zaman yararlı eser elementler, vitaminler ve lif açısından zengin olan kepek ile hazırlayın.

Ekmek yapmak için şunları yapın:

Uyum ipuçları: kilo vermekle ekmeği nasıl değiştireceğimizi öğreniyoruz
  • tam buğday unu ve kepek 2 bardak;
  • kefir - 1,5 bardak;
  • yarım bardak bitkisel yağ;
  • ½ çaylak için. soda ve tuz.

Kepek ve un karışımı, onlara kefir dökün, tereyağı, tuz ve soda ekleyin. Hamuru yoğurun. Hazır olduğunda, küçük kek veya toplara bölün. Ürünler fırında yarım saat kadar 180 derecede pişirilir. Hazır çörekler sadece kilo vermek için değil, sağlığını önemseyen tüm insanlar için de yararlıdır.

Ekmeği tamamen kepek ile değiştirmenin mümkün olup olmadığını merak edenler cevap vermek zordur. Böyle bir ikame mümkün olduğundan, ancak kepek ekmekle çok benzer değildir. Bu nedenle, unlu mamuller olmadan sizin için zorsa, kepek ekleyerek pişirin.

Bugün hangi ürünlerin ekmek değiştirdiğini öğrendiniz. Fakat buğday ekmeğinden çörekler için ikame olarak hangi ekmeği seçmeyeceğinizi hatırlayın, ürünü kötüye kullanmayın. Ağırlığı azaltmak, sadece aksi halde değil, yenen yiyecek miktarını kontrol edebilir. Kilo ver!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

48 − 42 =