Yulaf ezmesi yulaf lapası - lezzetli, kullanışlı ve hızlı | pangudownloads.com
Lezzetli yemek

Yulaf ezmesi yulaf lapası – lezzetli, kullanışlı ve hızlı

Herculean lapası - bu yemeğin çoğu için tanıdık. Çocukluk çağında, yetişkinlikte daha hızlı büyümek ve hastalanmamak için yenilmeli, şeklin korunmasına yardımcı olur ve yaşlılar kolay sindirilebilirlik nedeniyle tercih ederler. Düzgün pişirilmiş bir yemek iştah açıcı, hoş bir aroma ve hassas bir tada sahiptir.

Yulaf ezmesi yulaf lapası - lezzetli, kullanışlı ve hızlı

Reçeteye göre olmayan her şeyi yaparsanız, arzu edilmeyen gri renkli bir mukus karışımı elde edebilirsiniz. Aşağıda, püresi Herkül'ün pişirilmesiyle ilgili bazı ipuçları vereceğiz, ancak şimdilik, kullanımının ne olduğunu ve neler yapıldığını öğrenmeyi teklif ediyoruz.

En yararlı kahvaltı hangisi?

"Yulaf ezmesi, Sir Barrymore" - Sherlock Holmes'un maceraları hakkında filmden bu ifade birçok kişi tarafından bilinir. Bu nedenle, bazıları kahvaltıda, İngilizlerin yulaf gevreğinden sadece püresi yediğine inanıyor. Yulaf ezmesi ve yulaf ezmesi yulaftan yapılan tek bir ürünün adıdır. "Herkül » - Sovyetler Birliği'nde yulaf ezmesi üretilen markanın adı, dolayısıyla bu yemeğin ikinci adı.

Önceleri yulafın yemek için uygun olmadığı düşünülüyordu. Sığırlar için yiyecek hazırlamak için kullanıldı. Onu insan yiyeceğine ekleyen ilk kişi, İskandinav ülkelerinin sakinleri ile su ve et suyundaki yulaf çorbası pişirmeye başladı. XIII yüzyılda oldu.

Kasha yulaf ezmesi sadece 300 yıl sonra oldu. Son olarak, bu yemek aşçıların dikkatini hak etti ve çeşitli baharatlar ve katkı maddeleri ekleyerek deney yapmaya başladı. O günlerde su üzerinde bir yulaf lapası vardı, daha sonra süt eklendi.

XIX yüzyılın başlarına kadar, tahıllardan hazırlanan yöntemden sonra, tahıllardan hazırlanan yulaf gevreği ortaya çıktı. Şimdi mağazada farklı isimler altında satılıyor ve lezzetli mısır gevrekleri yapmak için kullanılıyor. Raflarda onlara ek olarak, hızlı pişirme yulaf ezmesi bulabilirsiniz, ancak içinde daha az yararlı maddeler vardır.

Yulaf ezmesinin yapısı şunları içerir:

 • protein;
 • Amino asitler;
 • fiber;
 • yağlar;
 • karbonhidratlar;
 • nişasta;
 • kül;
 • Elementler: iyot, kalsiyum, magnezyum, potasyum, sodyum, fosfor, manganez, bakır, demir, çinko;
 • B vitaminleri, tokoferol (E) ve niasin (PP);
 • Mono ve disakkaritler.

Herkül lapasının kalori içeriği - 350 kcal.

Bir kahvaltı olarak harika. Amino asitler kas proteinlerinin geri kazanılmasına katkıda bulunur, lifler toksinlerin bağırsaklarını temizlemeye yardımcı olur, antioksidanların varlığı yaşlanma sürecinin yavaşlamasına etki eder.

Ek olarak, glüten midenin duvarlarını hafifçe sarar, böylece bu ürün gastrit ve ülser hastalıkları için reçete edilir. Ve bu yemek çok besleyici olduğundan, sağlıklı bir vücut için gerekli olan tüm elemanları içerir ve uzun bir süre açlık hissini unutmanızı sağlar, genellikle kilo kaybı için diyetlerde kullanılır.

Yulaf ezmesi yemek için basit tarifler

Püresi yulaf lapası nasıl pişirilir? Yemek pişirmek için, pişirmek için gerekli olan pulları almak en iyisidir. İlk olarak, su üzerinde pişirerek bunu anlayacağız. Tahılların ve sıvıların oranı 1: 2'dir, yani bir bardak gevrek için 2 bardak kaynar su alınır. Tuz, şeker ve tereyağı da gerekli olacaktır.

Gerekli su miktarı bir tencereye dökülür ve kaynatılması için ateşe verilir. Su ısındığında, tuzlanmış ve şekerli olmalıdır. Kaynamaya devam ettikten sonra, uykuya daldırın ve sürekli karıştırın, 4 dakika pişirin (ancak, pişirme süresi paketin üzerindeki talimatları belirtin).

Uykuya daldıktan sonra, köpük oluşmaya başlayacak, "kaçmak". Şu anda, sadece onu üflemeniz veya kabı ateşten kısa bir süre içinde çıkarmanız gerekiyor. Öngörülen süre sonunda soba kapatılır ve pürenin üzerine yağ eklenir ve plakalar üzerine serilir.

Yulafları sütte hazırlayabilirsiniz. Eğer meyve eklerseniz, çok lezzetli, bu turta gibi döner. 100 g gevreğe "Herkül"Her birine 2 parça süt lazım. elma, portakal ve muz, yağ, tuz ve şeker. Haşlanmış sütte, gerekli miktarda yulaf ezmesi dökün ve pişirin, 5-10 dakika kısık ateşte karıştırın.

Tuz ve şeker eklemek için ihtiyacınız olan ateşi kapatın. Bundan sonra tencereyi kapatın ve 3 dakika daha ısrar edin. Bu zamanda meyveyi hazırlayabilirsiniz. Kabuğu soyulmuş ve tohumlar soyulur, sonra portakal küp şeklinde kesilir ve muz ve elma büyük bir rende üzerine konulur. Meyve yağ ile birlikte eklenir. İstenirse, şekerin balla değiştirilebileceği ve bir lezzet katkısı olarak, bitter çikolata yapılacaktır.

Yulaf ezmesi yulaf lapası - lezzetli, kullanışlı ve hızlı

Bir başka tatlı tarif, kurutulmuş meyvelerle yulaf ezmesidir. 100 gr Herkül için 150 ml süt ve su alacaktır. Sıvılar tavaya dökülür ve kaynatılır. Biraz tuz ve şeker ekleyin, uykuya dalın. Karıştırma işlemi hazır olana kadar bitiririz. Kurutulmuş meyveler hazırlanıyor. Bu yemek için kuru kayısı, kuru üzüm, incir, hurma ve kuru erik. Yıkanmalı ve kesilmelidir.

Herkül 3 dakika kaynatıldıktan sonra, uyuyakalmış meyve ver ve ateşi en aza indir. Konteynırı bir kapakla kapladıktan sonra 10 dakika daha al ve kapat. Bu yemeğin orijinal lezzetini vermek için servis yapmadan önce biraz zeytinyağı eklenmesi önerilir.

Multivarkdaki herculean lapası çok basit bir şekilde hazırlanır. Yemek pişirmek için haznede, uykuya dalarak, bir bardak pastörize süt ve aynı miktarda kaynar su ile doldurun, şeker ve biraz tuz ekleyin. Şimdi kapağı kapatmak ve modu ayarlamak için kalır "hapsedilme". İşlemin sonunu size bildirecek akıllı bir makinenin sinyalini bekliyoruz.

Varsayılan olarak, bu tür ünitelerde pişirme süresi yaklaşık bir saat sürer, ancak bunu değiştirirseniz, 35 dakikayı koyun, bu yeterli olacaktır. Bitmiş tabakta bal, tereyağı veya meyve ekleyebilirsiniz. Gördüğünüz gibi tarifler basit, ama onlar için yulaf lapası çok lezzetli.

Pişme zamanı ile karıştırılmaması ve pulları sindirmemesi için tabağınızın hazır bulunuşunun belirtilerini bilmeniz gerekir:

 • Çanak hazır olduğunda, köpük neredeyse oluşmaz;
 • Pişmiş pullar şişmeli, fakat parçalanmamalıdırlar.

Bu mucize püresiyle kilo vermek istiyorsanız, o zaman özel taktiklere bağlı kalmalısınız.

Herkül ve kilo vermek

Kilo kaybı için Herkül lapası, açlık grevleriyle vücudun mezarı olmayan birkaç kilodan kurtulmak isteyenler için mükemmel bir seçenektir. Diyetisyenlerin kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği için sundukları yemekler var, ancak molalarda mutlaka bol miktarda sıvı içmelisiniz: yeşil ve siyah çay, gazsız maden suyu.

Ayrıca günlük menüde çeşitli sebzeler (patates hariç) ve meyveler (muz, üzüm, hurma hariç) yer alacaktır.

En iyi sonuç için, ek bir fiziksel aktivite yoksa ve spor faaliyetlerinin olduğu bir hafta varsa, 10 gün boyunca böyle bir diyet yapılır. Herkül Yulaf lapası sütte değil, su, tuz, şeker ve yağ içermez. İstenirse, meyve ve zeytinyağı ekleyebilirsiniz.

Kilo kaybı sırasında, acı çikolata, gazlı ve alkollü içecekler, et, kümes hayvanları ve balık hariç tüm un ve şekerleme ürünleri yasaklanmalıdır. Menünüzde kilo vermek için sadece yulaf ezmesi, sebze-meyve, kefirchik gecesi ve maden suyu ile çaylar bulunmalıdır.

Kuşburnu ve şifalı otlar (papatya, spor) bir kaynatma hazırlayabilirsiniz. Sıvı, yemeklerden 30 dakika önce ve sonra, günde en az 1.5 litre içilir.

Yulaf ezmesi yulaf lapası - lezzetli, kullanışlı ve hızlı

Her şey doğru şekilde yapılmışsa, bu süre zarfında 3 ila 6 kg arasında kaybedebilirsiniz. Diyetten kurtulmak için, daha fazla yağlı yiyecekleri hafifçe ekleyerek, yavaş yavaş olmalıdır.

Hepsi çok güzel mi?

Bu basit yemeğin tüm avantajlarını anlattık, ama herşeyin ılımlılık içinde olduğunu hatırlamalıyız. Aşırı yulaf ezmesi tüketimi, kalsiyum vücut tarafından zayıf sindirilebilirliğe yol açabilir. Bu da, saçın durumunu, dişlerin ve kemiklerin tırnaklarını etkiler. Hepsi kırılgan ve kırılgan hale gelir.

Aynı zamanda, keçi püresi hazırlanan tarifi ne tür önemli değil. Bu nedenle, diyet uzatmayın, kilo vermeye çalışın, tekrar 3-4 ayda tekrarlamak daha iyidir. Ve en önemlisi, hızlı püresi değil, pişirmeyi gerektiren pulları tercih edin. Güzel bir iştah ve iyi bir ruh hali var!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 11 = 15