moda

Antiviral ayakkabılar hangi durumlarda ve kime verilir?

Gelişim ve büyümenin aktif bir aşamasında küçük çocuklarda kemik dahil olmak üzere bir organizmanın tüm sistemlerini oluşturur. Çocuğun sağlığı, iskeletin ne kadar doğru geliştiğine bağlıdır. Bebek ilk adımlarını attıktan sonra, ayakların gelişiminin doğruluğuna özel dikkat gösterilmelidir. İstatistiklere göre, çocukların neredeyse yarısında bazı sapmalar görülebilir.

Varusun ortaya çıkış nedenleri ve bu hastalığın tehlikesi

Sıklıkla, küçük olanlar yürürken yürürler: bütün ayağa güvenmezler, ama sadece dış kenarında. Birçok ebeveyn böyle bir yürüyüşün görünümünü ciddi olarak algılamaz, geçici bir fenomen olarak düşünür.

Antiviral ayakkabılar hangi durumlarda ve kime verilir?

Bununla birlikte, zaman içinde tespit edilmeyen bir kusur, ciddi hastalıklardan birine neden olabilir - varus.

Ayakların insan vücudundaki en özgün mekanizmalardan biri olduğu unutulmamalıdır. Doğru şekilde gelişen ayak, yürüme veya koşma sırasında gerekli tamponlamayı sağlayabilir ve bu da omurga üzerindeki yükü önemli ölçüde azaltır.

Ayakların gelişimindeki sapmalar bu amortisman fonksiyonunu önemli ölçüde azaltır. Bacaksız ayaklar zaman içinde diz eklemleri, ayakların subluksasyonları, bazı kas gruplarının gelişimini yavaşlatır. Başlatılan varus, çocuğun vücudunda genel bozukluklara yol açar.

Nelere dikkat etmeniz gerekiyor?

Hastalığın gelişiminin ilk belirtileri, geçici bir yürüyüşün ortaya çıkmasıdır. Bebek ayakları içeri doğru çevirmeye başlar ve yürürken sadece dış kısımlarına oturur. Çocuğunuzun bu şekilde hareket ettiğini fark ettiğiniz anda derhal bir ortopedi doktoruna danışın.

Tedavi ne kadar erken reçete edilirse, tam iyileşme şansı o kadar yüksek olur.

Varus tedavisi yöntemleri

Çocuğun ortopedistine danışarak ve hastalığın gelişim derecesine bağlı olarak tedavi ve düzeltme yöntemlerinden birini seçer.

Konservatif tedavi ile, aşağıdaki yöntemlerden biri kullanılabilir:

  • Alçı ayakların bacaktan ayaklara kadar belli bir yüksekliğe kadar uygulandığı alçı taşı;
  • Elastik bandajların yerleşimi;
  • Eğitmenleri kullanarak durdurmayı (aynı sıva pansumanları, ancak çıkarılabilir, uyku sırasında takma) veya ortezleri - güne koyulduklarını;
  • Terapötik beden eğitimi ve masajı;
  • Ortopedik ayakkabılar.
Antiviral ayakkabılar hangi durumlarda ve kime verilir?

Ortopedik veya antiviral ayakkabılar sadece ayakların etkili bir şekilde düzeltilmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda hastalığın nüksetmesini önlemenin en iyi yoludur.

Birçok durumda, başarılı tedaviden sonra bebeğin ayakları yavaş yavaş eski pozisyonlarına geri döner. Özellikle nüks oluşumu açısından tehlikeli olan 4 yaşına kadar olan bir dönemdir. Varusun yeniden gelişmesini önlemek için doktor kural olarak özel ayakkabılar atar. Ortopedist tarafından reçete edilen tedavi planının gözlemlenmesi, hemen hemen tüm durumlarda, çocuklarda ayakların tekrarlayan eğriliğinin önlenmesi mümkündür.

Antiviral ayakkabıların ortopedik etkisi

Özel ayakkabıların terapötik etkisinin ne olduğunu anlamak için, bir antiviral ortopedik ayakkabının küçük çocuklar için ne olduğunu ve geleneksel modellerden nasıl farklı olduğunu anlamak gerekir.

Antiviral ayakkabılar hangi durumlarda ve kime verilir?

bebeğinin ayağını dağıtmak mümkün değildi ve sadece dış kemer dayanmaktadır giymiş olması olarak deformite değişen derecelerde çocuklar için ayakkabı, öyle bir şekilde üretilmiştir. topuk, ayak dış ve iç kısımları: nedeniyle bu özellik düzeltici ayak durağına üç puan verilmiştir. Tekdüze yük dağılımı bebeğin bacağını düzeltir ve içeride tokalaşmasına izin vermez.

Ayağın bulunduğu bölgede bulunan düzeltme noktasından dolayı ayağın doğru konuma getirilmesi mümkündür.

Bu bölgede mevcut olan sabit basınç, ayağın tamamını etkiler ve yavaş yavaş doğru konuma geri döner.

Antiviral pediatrik ortopedik ayakkabının bir başka özelliği de ön ayak 10 dereceyi değiştirebilme özelliğidir. Bu özellik ek bir terapötik etki sağlar.

Sıradan sandalet ve ayakkabılardan oluşan bir ayak tabanı ile antiviral pediatrik medikal ayakkabılar arasındaki fark nedir?

Projeden test aşamasına kadar tüm modellerin geliştirilmesi, doktorların rehberliğinde gerçekleştirilmektedir. Temel farklılıklardan biri, tibianın girdabına sıkı sıkıya oturan bir yüksekliğin zorunlu varlığıdır. Bebeğin topuğunu düzeltecek, onu dik pozisyondan saptırmayacak.

Antiviral ayakkabılar hangi durumlarda ve kime verilir?

Ortopedik modellerin gerekli özellikleri çok sayıda bağ ve bağlantı elemanıdır. Hepsi kolayca düzenlenmeli ve güvenli bir şekilde sabitlenmelidir. Bu tür bir sabit sabitleme sistemi, ayağın istenen konumda tutulmasına izin verir ve çocuğun ayağını içeriye yaymasına izin vermez.

Bu, yürüme, atlama veya koşma sırasında ortaya çıkan yükün eşit olarak dağıtılacağı anlamına gelir; bu durum çocuğun genel durumu üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacaktır ve bu da daha az yorgun olacaktır.

Çocuk ayakkabısı olan bir başka önemli fark, bir ani desteğin olmamasıdır. Çocuğunuz için bir model seçmek, kemer ayak desteklerinin kategorik olarak kontrendikedir.

Bu, bir supinasyonun zorunlu olarak mevcut olduğu, düz ayakkabı düzeltmesi ve düz ayak düzeltmesi için ortopedik modeller arasındaki ana farktır.

Doktor tarafından belirtilen antivirüs sandalet veya ayakkabılar içinde, özel ayakkabı astarı koyabilirsiniz. Farklı tiplerde bulunurlar ve yaygın, topuk veya parmaklardır. Bu veya bu tür tabanlık her özel durumda reçete edilir. Pronator oldukça sık çocuğun genel durumuna olumlu etki antivarusnoy ayakkabısını anlamına varusta eşlik olası ağrıyı önlemek yorgunluğu azaltır, yürüyüş hafifletmeye yardımcı.

Çocuk ortopedik ayakkabısı da, her zamanki gibi olandan farklı olan özel bir topuğa sahiptir. Ayakların dışarı doğru dönmesini engeller.

Doğru bebek ayakkabıları nasıl seçilir?

Bir satın alma işlemine başlamadan önce bir uzmana danışın. Çocuk antiviral ayakkabıların tedavinin çok önemli bir parçası olduğunu unutmayın.

Antiviral ayakkabılar hangi durumlarda ve kime verilir?

Doğru seçimden çocuğun sağlığına ve doğru ve tam gelişmesine bağlıdır. Bazı ortopedik modellerin giyilmesinin, sadece ortopedik doktorun size anlatabileceği kendi tıbbi kontrendikasyonları olduğu unutulmamalıdır. Çocukların ayakkabı karşıtı ayakkabılarına yönelik tüm önerileri ve kontrendikasyonları dikkate alarak, bebeğiniz için uygun bir model seçebilirsiniz.

Bugün, üreticiler sıcak botlardan yaz sandaletlerine kadar çok çeşitli ürünler sunmaktadır. Hepsi renk ve performans açısından farklılık gösterir, bu yüzden doğru çifti seçmek kolay olacaktır.

Ortopedik salonda veya internet üzerinden satın alabilirsiniz.

Clubfeet'ten muzdarip çocuklar için ortopedik modellerin hiçbir şekilde büyüme için satın alınamayacağını hatırlamak çok önemlidir. Beden bacağına çok doğru yaklaşmalıdır, terapötik etki büyük ölçüde buna bağlıdır.

Doğru eşleşen ayakkabı çifti, sadece bebeğin tedavi edilmesine değil, aynı zamanda hastalığın tekrarlanan gelişiminin de önlenmesine yardımcı olacaktır.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

38 + = 47