moda

Bakım, temizlikle başlar: süet ayakkabılar nasıl düzgün bir şekilde işlenir?

Büyük Elvis Presley bile şarkı söyledi: "ne istersen yap, ama benim mavi süet ayakkabılardan uzak dur". Tabii ki, çok çeşitli ayakkabıların modern bolluğu ile, beton ayakkabı böyle bir huşu yaşayamaz. Ama süet ve aksesuar yapmak için en yüksek kaliteli, görkemli ve güzel malzeme olarak kaldı.

Asil zerafet

Bakım, temizlikle başlar: süet ayakkabılar nasıl düzgün bir şekilde işlenir?

Süet botları ya da ayakkabılar her zaman zarif, zarif ve zarif görünmektedir. Amerikan iş ayakkabısı gibi sıradan ayakkabılar bile, bu kumaştan yapılmış bir tür çekicilik elde edebiliyorlar.

Ne yazık ki, tüm açık özellikleriyle, süet şaşırtıcı derecede kaprisli, hassas ve savunmasız bir malzemedir. Ve eğer ona dikkatli ve hassas bir bakım vermezseniz, buna dayalı ayakkabılar bile satın alamazsınız.

Kışlarımız ve sezon dışı thaws ve büyük miktarda kir ile ünlüdür. Ve kadife, bildiğiniz gibi, nemden hoşlanmaz. Süet ayakkabılara önem vermiyorsanız, parlak noktalar, çizikler ve kel noktalar oluşturur.

Özellikle hassas ürünler tamamen, materyalin gözeneklerine giren bir sıvının etkisi altında çökebilir. Tüm bunlara bir şey olmadı, düzgün bir şekilde temizlemeniz, kurmanız ve depolamanız gerekiyor.

Süet ayakkabılar nasıl temizlenir? Ne yazık ki, bu konudaki normal cilt fırçalarınız kesinlikle uymuyor. Zımpara ve sert metal fırçaları kullanmayın. Yüksek kaliteli temizlik için, doğal şekerleme veya küçük kauçuklu bir fırça satın alabilirsiniz "dişler".

Buna ek olarak, evinizdeki buharı bir kaynar su kaynağından temizleyebilirsiniz. Uzmanların oybirliği ile bunun olduğunu iddia ediyor - hassas malzemeden ayakkabı temizlemek için ideal bir seçenek. Eğer merak ediyorsanız - yüksek kaliteli süet ayakkabıların temizliği için, evinizde cephaneliğinizde gerekli bakım araçlarına gerek kalmadan, yerel atölyeye başvurun.

Favori ayakkabılarımızı toz ve kirden temizleriz

Bakım, temizlikle başlar: süet ayakkabılar nasıl düzgün bir şekilde işlenir?

Süet ayakkabılarını evde nasıl temizleyeceğinizi kendinize sorun. Bu prosedürün bazı sırlarını vurgulamaktan mutluluk duyarız. Aslında, süet temizlikte, olağanüstü ve karmaşık bir şey yoktur. Bu görevle başa çıkmaya başlamak için bazı becerilerin ayarlanması ve kazanılması yeterlidir.

Ancak öncelikle, genel olarak kabul edilmiş talimatları uygulamanızı öneririz. Temel önerilerimizi göz önünde bulundurarak, karanlık, aydınlık, yalıtımlı ve açık süet ayakkabıların temizlenmesi görevini kolaylıkla ve mükemmel bir şekilde başarabilirsiniz.

Nasıl düzgün temizlenir?

 • Maddi araçlara sahipseniz, süet bakımı için özel araçlar edinin. Bu hayatınızı büyük ölçüde kolaylaştıracak ve size zaman kazandıracak. Ama ucuz bir alternatif arayışında bulunmayın - büyük miktarlarda ücretsiz paranız yoksa, kendi başınıza yönetmek daha iyidir. Aksi takdirde, düşük kaliteli emprenye, krem ​​ve sprey uygulamak, ayakkabıların kendilerini kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Unutmayın - cimri iki kere öder! Ve bir vekil elde ederken ekonomiklik sorunu yoktur;
 • Ayakkabıları önceden silin, fazla kir ve tozu normal kuru bezle silin;
 • Scully ve çizikler ile süet kesinlikle kuruduğunda savaşmak gerekir. Bu malzeme inanılmaz derecede hassastır ve suya karşı hassastır, bu nedenle tam bir ayakkabı temizliği yaptıysanız, tamamen kuru hale getirin;
 • Kirli ayakkabıların özel bir fırça ile temizlenmesi en uygunudur. Onu botlarla veya ayakkabılarla çaba veya dairesel hareketlerle taşımayın! Yığını tek yönde hareket ettirerek, en sevdiğiniz ayakkabılardan gelen kir ve toz parçacıklarını dikkatlice ortadan kaldırın;
 • Her çoraptan sonra ayakkabıların hafifçe temizlenmesi çok istenir. Caddeden gelince, ürünü yukarıdaki şemaya göre bir fırça ile işlemek;
 • Ayakkabılardaki Losunayuschiesya bölgeleri, süetlerin küçük taneciklerinin bir yöne oturması nedeniyle ortaya çıkar. Sadece bir yığın ile onları kaldırın ve ek manipülasyon olmadan "kel noktalar" kurtulmak;
 • Evde bir kurşun kalem silginiz mi yoksa bir kağıt silginiz mi var? Özellikle zor ile başa çıkmana yardım edecek olan odur "kel noktalar";
 • Parlak alanları geri yükleme, amonyak çözümüne yardımcı olacaktır. Pamuk pedi içindeki nemlendiriciyi nemlendirin ve arızalı yerlere doğru yürüyün;
 • Süet ayakkabıları başka ne temizleyebilirim? Aşındırıcı kir lekeleri, benzin ve sıradan kozmetik talk ile kolayca çıkarılabilir. Ayakkabıları benzinle silin ve daha sonra yağın anında emilmesi özelliğine sahip olan talk pudrası ile "problem" alanlarını serpin. Ayakkabıları birkaç saatliğine yalnız bırakın. Daha sonra yumuşak bir sabun çözeltisiyle nemlendirilmiş hafif nemli bir bezle tedavi edin ve "tarak"Fırça;
 • Yerel kirlilik ve pürüzlü alanların ortaya çıktığı hafif süet ayakkabılar nasıl temizlenir? Her zamanki pastörize süt size yardımcı olacaktır! Bir bardak içecek al, birkaç damla konsantre amonyak ve 2 çay kaşığı içine gir. kabartma tozu. Ortaya çıkan süspansiyonu yoğun bir şekilde çalkalayın ve sıkı bir tampon ile ürüne eşit şekilde uygulayın. Birkaç saat sonra kuru bir fırça ile tedavi edin. Ayakkabılarınızın temiz ve düzgün bir görünüm alması garantilidir;
 • Özellikle zor durumlarda, süet ayakkabılar için bir boyaya ihtiyacınız olabilir. Ayrıca kaydetmeye değmez. Önceden, ayakkabıları tam olarak hazırlamanız ve birkaç kat halinde seçilen gölgede bir spreyle eşit bir şekilde püskürtmeniz gerekecek. Çiziklerden hiçbir iz olmayacak!
 • Süet ayakkabılarınızı yağlı lekelerden ve lekelerden doğru ve hızlı bir şekilde nasıl temizlersiniz? Mısır nişastası serpin, gece boyunca bırakın ve sabahları ütünden buharlı bölgelere uygulayın.

Buharlı temizlik

Süet yüzeyinde ortaya çıkan herhangi bir etyolojinin lekeleri, sıradan bir çiftin yardımıyla çıkarılabilir!

Süet ayakkabılarını feribotla nasıl temizleyebilirim? Önceden, ürünü yukarıda açıklanan yollardan biriyle hazırlamalısınız. Ayakkabılar kuru ve temiz olmalıdır. Kirletici maddeleri amonyak, sabun çözeltisi veya temizlik için özel bir sprey ile temizleyin.

Bakım, temizlikle başlar: süet ayakkabılar nasıl düzgün bir şekilde işlenir?

Ardından ocakta bir sıvı koyun (örneğin, bir su ısıtıcısında) ve kaynamasını bekleyin. Ayakkabıları, tüm çevre boyunca yönünü yönlendiren yoğun buhar jetin üzerinde tutun. Ayakkabıları evden çıkmadan buharla temizleyin. Alternatif olarak, bir buharlı ütü kullanımına izin verilir.

Ayakkabılar veya botlar tamamen işlendikten sonra, süet için özel bir fırça ile bunları yoğun bir şekilde silin. Elde edilen etki ile hayran kalmanız garantilidir - ayakkabılar gerçekten yeni ve özgün bir görünüm kazanır.

Süet temizliği - malzemenin düzenli düzenli bakımının ayrılmaz bir parçası. Ayakkabılarını sürekli izlersen, "dokunmayacaksın"çözümsüz"Görünümü ve durumu ile ilgili sorunlar.

Önerileri sürekli olarak takip etmeye, ayakkabılarınıza iyi bakmaya, estetik bileşenlerine dikkat etmeye çalışın ve uzun yıllar boyunca kalitenizi ve güzelliğinizi koruyarak sizi cömertçe ödün!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 83 = 93