moda

Dekoratif kesim tişörtleri: eski şeylere yeni bir hayat vermek!

Görünmez bir şekilde sevilen şeyleri dışarı atmak zorundaydın, çünkü onlar, herhangi bir kurtarılamaz kirden kaçar, solmuş ya da edinmişlerdi? Muhtemelen, her birimiz böyle bir sorunla karşı karşıya kaldık.

Ama eski bir şeyi kendinize tamamen yeni bir hayat verebilirseniz acele etmene değer mi?

Yaratıcı bizim her şeyimizdir!

Dekoratif kesim tişörtleri: eski şeylere yeni bir hayat vermek!

Yıpranmış Tişörtlerin dikkat çekici bir özelliği var - crocheting için bile örme ipliği bile yapabilirsiniz!

Bununla birlikte, kendi tarzınıza uyan şeyle ayrılmak istemezseniz ve görünüşünüzün ilginç tonunuzla karşılığını avantajlı bir şekilde vurgularsanız, ... kesebilirsiniz!

Yani, mükemmel bir ek olacak güzel bir orijinal şey alabilirsiniz "Stritluka" veya sokak stili. Bir tişörtü kesmek zor değil - malzemeyi kesmek ve malzemenin içindeki yeriyle ilgili ayrıntıları vermek çok önemlidir.

Birçok kız, narin, zarif omuzlar alanında ince şeritler ile romantik bir kazak elde etmek için sadece kolları kesmeyi sever.

Buna iyi bir alternatif, kollarda dikey bir saçak oluşturmaktır.

Bir süre önce, bu tişörtler moda bir gıcırdı ve butiklerde oldukça yüksek fiyatlarla satıldı. Ve dedikleri gibi yeni olan her şey, sadece unutulmuş bir eskidir, bu yüzden geçmişin bazı şık görüntülerini almanızı ve onları mevcut resminize tanıtmanızı öneririz.

en "Resüsitasyon" ve herhangi bir yaratıcı dürtülerin eski şeylerin tazelenmesi iyidir. Bitmiş ürünün kalitesi ve tekliği, doğrudan hayal gücünüzün genişliğine bağlıdır. Ancak, sadece sanatsal bir tasarımın bazen yeterli olmadığını unutmayın, ve bu şeyin düzgün bir şekilde ortaya çıkması için, belirli bir teknoloji prensibine uymanız gerekir.

Kumaşı keserek tişörtü yeniden işliyoruz

Bir tişörtün yeniden yapılması zor değil - bir arzu ve cimri olurdu. Her zamanki gibi, sizin için oluşacak benzer bir kumaş yapısı üzerinde ön tren hazırlamanızı öneririz. "Kaba" Bu. Bu amaç için makas çalışmaz unutmayın. Daha önce benzer tipte bir el işçiliği ile uğraştınız ve bunları bu araçla nasıl şekillendirileceğini biliyorsunuz.

Bu durumda, sadece keskin ipuçlarına sahip makasların gerekli olduğu, böylece örme kumaşı hafifçe dikte edebildikleri not edilmelidir. Yeni başlayanların bir büro bıçağı (kesici) kullanması en uygunudur. Bu, bantların ve diğer parçaların düzgün ve simetrik olarak ortaya çıkacağını, örneğin onların hayal edeceğiniz gibi bir garantidir.

Diyelim ki gömleğinin yırtılmış ya da yırtılmış bir parçası var. En çok çeşitli hasarlara maruz kalan yaka alanı olsun.

Ondan şık ve modaya uygun bir şey yapmaya çalışın!

Dekoratif kesim tişörtleri: eski şeylere yeni bir hayat vermek!

Bunu yapmak için, yakma alanında bir kurşun kalem veya dilimlenmiş birkaç yarım daire şeklinde bir çizgi çizin (ön lastik bandını güvenli bir şekilde kesebilir, ancak genel kesimi kesmeden). Şimdi şeyi sabit bir yüzeye koyun (gereksiz bir tahta, bir lif levha veya plastik parçası olsun).

Ceket gibi olmalıdır unutmayın "Giy" bir tür "Kesme tahtası". Bu önemlidir, çünkü aksi takdirde, cepheyle birlikte, sadece garip görünmeyecek olan arka parçayı da keseceksiniz, ama üzerinde oturmak daha az garip değildir.

Önceden işaretlenmiş hatlarda dikkatlice, ancak sıkıca ve sürekli olarak bir kırtasiye bıçağı yapın. Bıçağı kumaştan koparmamaya çalışın, böylece istenmeyen almak için değil. "Chipping". İlk kesim şeridi hazır olduğunda, kesmenin iki zıt ucunu başparmağınız ve işaret parmağınızla alın, ardından yavaşça ve yavaşça jersey farklı yönlerde çekin.

Standart T-shirtler için kumaş yapısı öyle ki "Minimize" ne zaman gerilirse "Bootlace" çizgili, onları moda şeylerde görmeye alışkınız gibi.

İşaretli alanın geri kalanı ile yukarıdaki işlemleri yapın. Her kesimden sonra trikoyu gerdirmeyi unutmayın - bu yüzden ürün uyumlu ve hatta ortaya çıkacaktır.

Bir tişörtün nasıl güzelce kesileceği: kurallar ve öneriler

Sadece yatay değil, dikey ve çapraz yönleri de kullanabilirsiniz. Kesileri kesinlikle insizyonun yapıldığı yöne çekmek gerektiğini unutmayınız. Ceketi dikey çizgilerle keserseniz ve yatay olarak çekerseniz, ürünü bozmak neredeyse garantilidir.

Bazı basit kuralları hatırlayın:

Dekoratif kesim tişörtleri: eski şeylere yeni bir hayat vermek!
  1. Kesim sayısı ile taşınmayın: Çok fazla olduğunda ve neredeyse her şeyin üzerinde olduğunda, parlak bir moda özelliğinden ziyade bir leylek gibidir;
  2. Uzun boyuna veya enine kesitlerin yapılması gerekli değildir. Küçük şeritleri ilginç bir konumla yönetebilirsiniz - böylece T-shirt daha şık ve benzersiz görünecektir;
  3. Eğer istenirse hazır hatlar, eğer ustaca tığ işi yapar ve örülürseniz, örgüler ve diğer dokuma elemanlar gibi şekillendirilebilir;
  4. Manşonlarda bir saçak oluştururken, her ipliğin ucunu standart bir güçlü düğüme bağlamak tercih edilir. Ayrıca alınan iplikler büyük boncuklar üzerinde dize gereklidir - böylece ürün daha zarif görünecektir;
  5. Herhangi bir yerde bir tişört kesebilirsiniz - net kurallar ve düzenlemeler yoktur. Her şey, bu konudaki zevk tercihinize ve aynı zamanda gördüğünüz şeylere bağlıdır. "Canlı" şey. Ve elbette, kamufle etmek istediğiniz süveterin hasarlarını lokalize etmek önemlidir.

Küçük kesiklerin kullanılması arzu edilir, ancak kumaştan daha büyük parçaları kesmeyi tercih eden kızlar var. Bu özellikle estetik açıdan tatmin edici değildir, özellikle de eski üründeki kumaşın kalitesi çok fazla isteniyorsa.

Kollu neredeyse aynı hikaye - eğer t-shirt ona yeni bir hayat verme zamanında zaten oldukça gergin ve "Zayıf" doku ile, onlarla denememek daha iyidir - şeritlerin olmayacağı riski vardır "Yalan" omuzlar uygun durumda ve görünüşte.

Tişörtleri kesmek için bazı fikirler

Bir tişörtü güzelce kesmeye ve eski şeylere tam teşekküllü yeni bir hayat vermeye karar verirseniz, fikriniz için size bazı fikirler vereceğiz.

Bir tişört kesmek ne kadar ilginç?

Bir şeklin, örneğin bir çiçeğin veya bir kelebeğin kumaşını çizmeye çalışın. Kumaşı istenen desene göre kesin, böylece kesilmiş parça kıvırcıktır. Triko üzerine küçük kesikler uygulayarak, özellikle rafine ve taze görünen disseke bir süsleme yapabilirsiniz. Bu en hafif şeylerle ilgilidir - daha hafif, havadar ve romantik görüneceklerdir.

Rock ve glam rock tarzına hayran olan kızlar, daha cesur fikirlerle deneyler yapmak, sırtına ya da karnına oymak, stilize insan kaburgaları biçiminde bir figür. Bu seçenek özellikle güzel "Kaburga" üstte geniş ve aşağı doğru dardır. Bu rakamlar oldukça geniş parçalar halinde kesilmelidir - buradaki çizgiler birbirine yakın olan yoğun bir diseksiyonun uygun olma olasılığı düşüktür.

T-shirt'ü arkadaki kanatlar şeklinde de kesebilirsiniz. Özellikle romantik kızlar bile tüyleri ve inci boncukları olan kumaşları süslüyorlar, böylece bitmiş olan yenilenmiş şey, tasarımcı zevkleriyle özgünlüğünde oldukça rekabet edebilir.

Dekoratif kesim tişörtleri: eski şeylere yeni bir hayat vermek!

Bir başka ilginç seçenek - T-shirtün altındaki dikey kesimlerin uygulanması. Bu durumda, şeritlerin yeterince uzun olması istenir ve onlardan simetrik bir ek örüntüyü örmek mümkündür.

Bu yöntem, eğer örülürse örme topunuzun altını görsel olarak daraltmanıza yardımcı olacaktır. Bu teknoloji tarzı kızlar arasında favori "Hippiler".

Arka taraftaki yatay çizgileri (sistematik olarak aşağıya doğru daraltılabilir) yapabilir ve daha sonra ortaya çıkan modelin ortasında birleştirebilirsiniz.

Kesik dantel altında, diğer kumaş veya gipürün dikildiği orijinal şeyler elde edilir.

Son olarak, diyelim ki böyle bir şekilde rehabilite edilemezse bile - çaresizlik etme. Örme ipliklerdeki ilginç aksesuarları düşünmek daha iyidir, ki kendiniz de yapabilirsiniz.

Bu işte hayal gücünüzü ve coşkunuzu gösterin ve belki çok yakında tasarımcı tasarımcının daha ciddi yeteneklerini uyandıracaksınız. Şık ol!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

18 − 17 =