moda

Magické a liečivé vlastnosti jedného z 12 vzácnych drahokamov v Indii – topaz

Topaz je drahý kameň, ktorý od prvých časov udivuje pohľad ľudstva. V Uraloch sa začalo ťažiť v 18. storočí. V tých dňoch nosil prezývku "ťažká váha", pretože hmotnosť tohto šperku bola oveľa vyššia ako diamanty podobné priemeru. Má ďalšie prezývky, napríklad "diamant Sibíri".

Magické a liečivé vlastnosti jedného z 12 vzácnych drahokamov v Indii - topaz

Toto meno dostal od miestnych klenotníkov, čo najlepšie odlíšilo jeho žiarivosť a farbu medzi analógmi. Bol nazývaný aj pazion, tumbaz a zlatý diamant.

Často sa v predajniach drahých výrobkov stále dodnes nájdu umelé kremenné minerály. Vonkajšie majú podobnosť, ale nie pre niekoho, kto videl skutočne ružový topaz. Samotný kameň je prirodzený minerál priehľadnej farby s kryštálmi stĺpcovitého typu.

Väčšinou minerál nemá žiadny odtieň, ale zriedkavo sa vyskytuje ružová, žltá alebo modrá. Ešte menej často sa klenot súčasne naleje do niekoľkých farieb. Navyše počas svojho rozširovania sa rozrástla nielen v rôznych názvoch, ale aj v legendách.

Zloženie a druhy kameňa

Prírodný šperk je vyrobený z kremičitanu hlinitého. Má priehľadné svetlo s charakteristickým skleneným odtieňom. Má vysokú hustotu a je veľmi tvrdý a ťažký minerál. V prírode kryštály tvoria obrovské rozmery - ich hmotnosť dosahuje niekoľko stoviek kilogramov. Jeden z najväčších kryštálov bol nájdený v roku 1965 na Ukrajine. Jeho hmotnosť bola vyššia ako 115 kg. Ale najväčší z kameňov patrí Brazílii - asi šesť ton hmotnosti!

Diamant Uralu sa často neodlišoval od iných kameňov. Toto sa zvyčajne stalo, ak "Ural diamant"Mali iné odtiene. To tiež určuje jeho rôzne názvy. Okrem toho sa rozrástla rovnaká rôznorodosť legiend a jej pôvod.

Magické a liečivé vlastnosti jedného z 12 vzácnych drahokamov v Indii - topaz

Podľa niektorých legiend je miestom pôvodu minerálu ostrov Topazios. Avšak historické fakty v podobe dejín Pliny, staršieho, odmietli túto fikciu.

Paleta farieb minerálu má pomerne rozsiahlu gradáciu - mnoho druhov žltých až do hnedo žltých. Navyše sa nachádza ružový a modrý odtieň palety. Kvôli veľkému počtu žltých odtieňov existuje iná verzia pôvodu názvu baníkov.

V Sanskrit, slová "teplo"A"požiarne"Sú označené slovom"tapas". Predpokladá sa, že "Ural diamant"Bohatá žltá farba, tapas s vínom alebo ružovým odtieňom a modrým odtieňom - ​​najcennejším z minerálov tohto druhu. Bezfarebné kamene nie sú cenené oveľa vyššie.

Pink Topaz: Vlastnosti kameňa

Liečivé vlastnosti tohto minerálu boli známe aj najstaršej indickej civilizácii. Bol zaradený medzi dvanásť najdôležitejších drahých kameňov hinduistického náboženstva. Navyše, v dávnych spisoch "Ayurveda"Bolo opísané viac ako raz ako stabilizátor nervového systému. Odporúča sa nosiť ľudí s poruchami spánku a tých, ktorí trpia nepokojnými snami.

Tiež "Ayurveda"Odporúča klenot ako stabilizujúcu funkciu pečene a minerálov tráviaceho traktu. Tento klenot je tiež zobrazený ľuďom, ktorí trpia chorobami hrebeňa a chronickým zápalom nosohltanu.

Magické a liečivé vlastnosti jedného z 12 vzácnych drahokamov v Indii - topaz

V ľudovej medicíne je klenot známy ako prostriedok na krvácanie a nepostrádateľný atribút pre astmatikov. Okrem toho sa predpokladá, že zloženie minerálu prispieva k celkovému tónu tela a posilňuje imunitný systém. V dávnych dobách sa dospelo k názoru, že ženy trpiace neplodnosťou by mali nosiť klenot, aby plodili ovocie v lone. Medzi najsilnejšie patrí napríklad topazový kameň s medovým odtieňom.

Moderná alternatívna medicína odporúča tento skvost na energiu a psychické vyčerpanie, ktorý sa používa ako upokojujúci katalyzátor, ktorý stabilizuje nervovú a emocionálne pozadie. Kameň je dokonca pripísaný vlastnostiam, ktoré liečia demenciu. Ancienti verili, že slnečný odtieň topaz pomáha vyliečiť zrak.

Mystický význam kameňa

V dávnych dobách bol minerál ctený ako posvätný symbol prosperity, vernosti a šťastia. Ak chcete zmierniť hnev nadmerne emocionálnych ľudí, bol daný, pomáha znižovať vnútorné teplo. Okrem toho medovo-zlatá farba kameňa bola považovaná za štandard rozkoše a abstrakcie, kontemplácie.

Bolo to prevládanie slnečných odtieňov v žiarivosti minerálu, ktoré inšpirovali vieru v narodenie vesmíru v človeku, ktorý nosí alebo uvažuje o drahokamy.

Silné magické vlastnosti ružového topazu z Uralu zahŕňajú:

Magické a liečivé vlastnosti jedného z 12 vzácnych drahokamov v Indii - topaz
  • Posilnenie rozvoja piateho zmyslu vo vnímaní človeka. V dôsledku toho sa majetok stal kameňom čarodejníkov a čarodejníkov;
  • Schopnosť jemne cítiť emócie a stavy nehmotného sveta a ľudskej duše. Táto schopnosť bola nadobudnutá nositeľom drahokamov, a preto mohla nenápadne inšpirovať ľudí s myšlienkami, kontrolovať ich vedomie;
  • Ostrý zmysel pre vnímanie sveta;
  • Silná energia, uplatniteľná v rituálnych aktivitách;
  • Rozjímavosť možností kameňa - to všetko závisí od toho, koho ruky zasiahne;
  • Prítomnosť neuveriteľnej sily drahokamu, ktorá dáva pocit nejakej šetrnosti, nadradenosti nad ostatnými;

Okrem všetkých vyššie uvedených nehnuteľností je tiež pripísaný moc nad prvkami. Preto nám námorníci vždy vzali na palubu, aby rozptýlili búrku, búrku a hmly.

Existuje však úplne opačný názor, podľa ktorého chráni rodinný blahobyt a pokoj v domácnosti.

Magické a liečivé vlastnosti jedného z 12 vzácnych drahokamov v Indii - topaz

V čistej magickej praxi slúži ako strážca "sklonený pohľad"A akékoľvek iné negatívne energie. Jogické praktiky pozícia topaz ako sprostredkovateľa medzi človekom a vyššou mysľou.

Vlastníctvo takéhoto šperku vám umožní spojiť sa s Bohom. Táto vlastnosť sa mu pripisuje kvôli presvedčeniu, že klenot rozvíja duševné schopnosti a dáva človeku schopnosť vyššieho duchovného osvietenia. Zároveň vyčistí myseľ, umožňuje vybrať správnu cestu.

Dnes ezoterizmus ho používa ako talisman sprievodného šťastia, živú myseľ a prosperitu. Najviac harmonické znamenie zverokruhu pre klenot je Škorpión. Silná strana ľudstva dáva múdrosť, zatiaľ čo ženská polovica obyvateľstva prináša krásu.

Odrody šperky s ružovým topazom

Dnes klenotníctve po celom svete ponúkajú množstvo skvostných šperkov zo starovekého klenotu. Sú to krúžky s ružovým topazom a prívesky a náhrdelníky a náramky, náušnice, svadobné čelenky a oveľa viac. Poľovníci sa však rýchlo zbohatnú a podvodníci sú stále skóre. Teraz sa však všetko robí zámerne.

Magické a liečivé vlastnosti jedného z 12 vzácnych drahokamov v Indii - topaz

Napríklad tlač široko vyjadrená "rauchtopaz". Kačica bola celkom úspešne šľahaná. A milovník luxusu, kupujúci pravdepodobne s náušnicami z ružového topazu, dostal v skutočnosti len majestátne uhasený kremeň. Podstatou tohto triku bolo presne to, že titul obsahoval "topás".

Prírodný kameň má však hlboký chlad, ktorý sa okamžite cíti v ruke. Rovnako ako väčšina skál, má aj slabú tepelnú vodivosť.

Ako inak určiť pravosť kameňa, ak si zvolíte krúžok alebo inú výzdobu? Tu je niekoľko charakteristických vlastností prírodného minerálu:

  • Farba - skutočný klenot má odtieň, odraz, ale nie výrazný farebný rozsah, pastel, priesvitné odtiene prevládajú;
  • Forma - prírodná hornina nikdy nebude ideálnym tvarom, na telo musia byť nevyhnutne malé chyby a jemné praskliny;
  • Elektrifikácia - jeho prirodzený majetok si vezme dekorácie a trie sa umelou handričkou alebo vlnou.

A posledný spôsob, ako skontrolovať, je tvrdosť. Vezmite kremeň a nakreslite ho pozdĺž "diamant Ural". Je to ťažšie a ponecháte na kremeni škrabance, čo bude potvrdením autenticity.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

38 − 28 =