moda

Môžem dať kríž k mojim narodeninám a krstom?

Kresťanstvo je považované za jedno z najpopulárnejších náboženstiev na svete. V našej krajine je to dominantné. Všetko však závisí od regiónov. Je pravda, že v moslimských oblastiach našej krajiny otázka "Prečo nedáť kríž?" Jednoducho nie je. Koniec koncov, tieto symboly nie sú bežné.

Viera

Predtým, než odpovieme na túto otázku, zistíme, čo vo všeobecnosti predstavuje kríž v kresťanstve. Najprv je to náboženský symbol.

Môžem dať kríž k mojim narodeninám a krstom?

Ale nielen samotné náboženstvo je symbolom kríža, ako v iných viere, že sa používa pomerne často.

V kresťanstve je spojený s ukrižovaním Ježiša Krista, čo znamená jeho utrpenie pre ľudské hriechy, ako aj príležitosť dostať sa do neba pre nás. Pred ukrižovaním boli ľudia v raji zatvorení, ale teraz sú otvorení. To znamená, že z pohľadu kresťanstva je kríž dobrom.

Neexistuje žiadny negatívny kontext v tomto symbole.

Naopak, ortodoxní považujú tento symbol za obranu proti temným silám, takže sa odporúča, aby ste ho vždy nosili.

Argumenty na poskytnutie kríža v deň narodenia

Môžem dať kríž k mojim narodeninám a krstom?
 1. Ak túto vec považujete za pravoslávny symbol, odporúča sa aj darovanie v podobe kríža. Hovorili sme o tom skôr. Preto nebudeme podrobne analyzovať tento problém. Ak ste pravoslávni a dáte osobe, ktorá vyznáva rovnaké náboženstvo, symbolický dar, potom čo je s tým?
 2. Okrem toho je kríž veľmi pekná výzdoba. Obvykle je vyrobená zo striebra, zlata
  alebo iných vzácnych materiálov. Áno, a vytvoriť tieto ozdoby hodia veľmi zodpovedne. Prečo nie prosím inú osobu s takými šperkami alebo krásnymi šperkami?
 3. V niektorých prípadoch sú znaky dokonca obalené drahými kameňmi. To navyše pozitívne ovplyvňuje vnímanie daru. Koniec koncov, drahé kamene v kombinácii so zlatom vyzerajú veľmi dobre. A ak si myslíte, že takýto kríž bude drahý, potom bude osoba spokojná s vašou pozornosťou a veľkorysosťou. Ak sa však takýto dar ukáže byť dieťaťom na krst, potom to nebude oceniť. Ale rodičia budú spokojní;
 4. Ale ak dáte normálny kríž s dobrými úmyslami pravoslávnej osobe, potom bude pre neho dôležité. Koniec koncov, tento symbol je posvätný pre nich. A povery nehrájú žiadnu úlohu pre neho.

Argumenty proti

Môžem dať kríž k mojim narodeninám a krstom?
 • Tí, ktorí sú proti krížu ako dar, hovoria, že s ním sú prenášané všetky problémy človeka. Koniec koncov, podľa ich názoru, kríž absorbuje všetky negatívne, čo môže byť len v osobe. Takéto povery však nemajú skutočný základ. Koniec koncov, kríž nemôže obsahovať nič zlého, okrem toho je najčastejšie uvedený nový kríž. Dievčatá, ktoré dostali taký dar, takí ľudia prorokujú trápenie a ťažký život. Ale poďme tomu čeliť. Každý má problém bez ohľadu na dary ...
 • Nie je tiež dobré dať kríž k narodeninám ateistu. Tu sú dôvody jasné. Prečo majú ľudia, ktorí neveria v Boha, taký symbol viery? Títo ľudia v tejto téme neinvestujú žiaden posvätný význam. Môžu nájsť tento dar bezvýznamný a ty - abnormálny fanatik. V každom prípade je veľmi riskantný vzťah. Diskutovať o náboženských témach alebo akýmkoľvek iným spôsobom, ak chcete uvaliť svoje presvedčenie, nie je dobré. Koniec koncov, každý človek je individuálny a má právo veriť tomu, čo chce. Ak nie je vzťah poškodený, potom kríž stále nemôže zbierať prach, kde je, alebo dokonca prenesený na iných ľudí ako dar. Nepotrebujete to, však?

Dar na krst

Poďme odpovedať na otázky: "Kto by mal dať kríž krstu chlapca?" a "Kto by mal dávať kríž dievčenskému krstu?".

Po prvé, treba poznamenať, že pre veriacich sa krst dieťaťa považuje za skvelú dovolenku. Koniec koncov, po obrade, dieťa dostane silného obhajcu - svojho Guardian Angel, ktorý ho udrží a ochráni ho pred všetkými zlými vecami.

Môžem dať kríž k mojim narodeninám a krstom?

Je priznané, že kríž je daný krstným otcom a krstnou mamou - novým oblečením, plienkou, uterákom atď. (Všetko, čo je potrebné počas rituálu). Niektorí ľudia tvrdia, že kríž na krst dievčatko dáva kmeňu a chlapec - krstný otec. Ale to je povera.

V skutočnosti, s tými, ktorí darujú kríž na krst, situácia je jednoduchšia: mnohí kňazi radia krstným rodičom, aby sa vopred dohodli, aké dary dieťa dajú každému.


Nezáleží na tom, ktorý z krstných rodičov bude prezentovať tento významný symbol viery, je oveľa dôležitejšie, aby to bolo urobené zo srdca.

Môžem dať kríž všetkým na moje narodeniny? Čo hovorí náboženstvo?

Kresťanstvo všetkými možnými spôsobmi podporuje kríže ako dar. Predpokladá sa však, že kríž musí dať domorodcovi alebo krstným rodičom, niekedy aj najlepším priateľom. Takisto je schválené darovanie ikon alebo iných predmetov týkajúcich sa ortodoxných alebo katolíckych obradov. Môžete napríklad darovať kadidlo, ktoré nie je len náboženským atribútom, ale dokonale osviežuje aj vzduch. Koniec koncov, kadidlo cítia veľmi príjemné a keďže sa do nej často pridávajú aj iné esenciálne oleje, zápach bude ešte príjemnejší.

Môžem dať kríž k mojim narodeninám a krstom?

Pravoslávni veria, že ak dáte inej osobe kríž, budete mu poľutovať veľa rokov. Pre veriaceho bude tento dar skutočne príjemný, ako sme už spomenuli.

Je možné darovať nezostrihnutý kríž?

Je to možné, ale v tomto prípade je potrebné varovať o tom tak, aby ho osoba nepoužila ako obraz ukrižovania Pána a nepodnikla modlárstvo.

Pretože ak je kríž nezasvätený a používa sa ako obrad, nebudú sa uctievať nie Bohu, ale v tomto prípade iba na kríži. A toto je už hriech.

Zodpovedáte preto za záchranu inej osoby za pomoci kríža darovaného za narodeniny.

Aké závery možno vyvodiť?

Všetko, čo musíte individuálne rozhodnúť:

 • Keď osoba, ktorú poznáš, je povestná, je lepšie zdržať sa takéhoto daru. To môže s vami dlhý čas pomýliť;
 • Ak je človek ateista, potom môžete dať kríž na narodeniny, ale iba ako ornament, to znamená len nezasvätený;
  Ak je človek horlivý ateista, potom je lepšie nedávať kríž v akejkoľvek forme.

A vo všeobecnosti treba poznamenať, že každý kováč sám je jeho vlastné šťastie. Toto hovorí veda a náboženstvo. Boh bude iba podporovať človeka, ale robí všetko sám.

Čo sa týka kríža ako daru na krst chlapca alebo dievčaťa, rovnako ako na narodeniny, je to možné, ale len s úprimnými želaniami všetkého najlepšieho pre svojho budúceho majiteľa.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

33 − = 26