moda

Nişan yüzüğü ne olmalı?

Katılım, sevgililerin evlenme kararını resmen açıkladıkları an. Daha önce bu kutlama, her nikahta yer alan zorunlu bir düzenleme olarak ele alınmışsa, şimdi angajman törenin vazgeçilmez bir koşulu değildir.

Nişan yüzüğü ne olmalı?

Evlenmeden önceki sahne, ortak bir gelecek fikrine aşina olan gençlerin, gelecek yaşamın sorumlulukları ve tüm zorlukları hakkında. Nişan, insanların şu anda yakın olup olmadığını anlamaları için gereklidir.

Meditasyonlar için, belgeler kayıt bürosundayken en az bir ay aşıklar vardır. Ne yazık ki, birçok çift düşünmek ve anlamak için bu dönemi hiç kullanmaz. Büyük olasılıkla, bir başvuruda bulunmanın zaten onlara büyük bir karar verdiğini ve kararlarından emin olduğunu düşünüyorlar.


Pek çok kız için, çok yetenekli bir teklif yapan erkekler, nişan yüzükleriyle bir armağan olarak sunulur, ancak bir yandan, bir nişanda bir yüzük takarlar ve nişan yüzüğü ile uğraşırken çektikleri halka takılırlar - herkes bilmez. Araştırmaya göre kadınların çoğunun, geleneksel olarak parmaklarımızda, geleneksel olarak kenarlarımızda - sol elin mevcut olduğuna inanıldığını öğrendik.

Bazı insanlar hangi elin giyeceği konusunda şüpheleri vardır. Yer yerimizde, nişan yüzüklerinin sağ el, yüzük parmağı üzerinde kullanıldığı düşünülmektedir. Ancak Avrupa'da, isimsiz bir parmağın sol tarafında takılıyorlar. Ülkemizde bu yerde, sadece dul ve boşanmışlar giyerler.

Genç bir adam için bilgi: Bir nişan yüzüğü nasıl seçilir?

Başlangıç ​​olarak, seçilenin parmağının tam boyutunu ve zevklerini belirtin. Gümüşü, platini görmezden gelmek için, nişan için altın yüzükleri izlemeye değer. Ustalar - kuyumcular da burada değerli taşlar ekliyorlar.

En sevdiğiniz dekorasyonu seçin zor değil. Ürün çeşitliliği hem çevrimiçi mağazalarda hem de sıradan mağazalarda yeterince büyük. Sadece bakmalısın. Nişan için hangi yüzüğü olmalı? Önce seni sevmeli ve onun için büyük bir sürpriz olmalı. Sonuçta, siz bir olursunuz ve bu sembol, mutlu geleceğinizin başlangıcıdır.

Nişan - bir olay elbette önemlidir, ancak özel lütufla belirtilmemelidir. Tabii ki, restoranlar veya kafeler sipariş edebilirsiniz, ancak evde de işaretlemek mümkündür, ve hava izin veriyorsa, o zaman doğada. Ve hepsi toplandığında, adam kızı hediye eder.

Kayıt ofisine başvurusu henüz yapılmadıysa, gelin onu alamaz ve aynı zamanda evlenemez. Bir hediyenin bir kadın tarafından cümle anında kabul edilmesi, onun tamamen hazır olduğunu ve bu adımı beklediğini söylüyor.

Nişan yüzüğü ne olmalı?

Bugün genç insanlar gelin halkalarını elmas, yakut veya başka taşlarla taşıyor. Nişan kübik zirkonia ile takı vermek için alışılmış değildir. Sonuçta, fiyatın damadın fakir olmadığını ve harcamaya hazır olduğunu gösterdiğine inanılıyor. Oldukça farklı şekillerde, öğrencinin sevgilisine ucuz bir altın yüzük sunduğunu ve ellerini ve kalplerini sorduğunu anlayabiliriz.

Düğünden sonra, nişan yüzüğü uzak gelecekte daha iyi zamanlara kadar kaldırılabilir, bu kalıntı torunlarına teslim edilmelidir. Ya da bir düğünde çıkarabilirsin ve sonra giy. Hangi parmağın üzerini giymeniz gerektiğine ve hangi elin üzerine yazıldığı üzerine.

Seçim kuralları

Nişan halkalarının gelenekleri, angajman halkaları ile yakından iç içe geçer. İki daire sonsuzluğu simgelemekte, iki kalbin sevgisinin sabitliği gibidir.

Nişan yüzüğü sunmak için özel, hala eski Mısırlılar arasında doğdu. Orada olduğuna inandılar "Aşk Arteri" Yüzük parmağında olan ve doğrudan kalbe gider. Sol el ile Ortodoks'taki sağ arasındaki fark ve Katolik inancı, Doğu halklarının anlayışında sağ elin soldan farklı olarak otorite, doğruluk, gerçekliğe sahip olmasıyla belirlenir.

Ürün için bir malzeme olarak, elbette altın da elbette tercih edilir. Saf bir altın numunesi kullanılmaz, çünkü çok yumuşaktır, gümüş, platin, bakır, vb. Gibi metallerin alaşımları güç için eklenir.

Beyaz altın yüzüklerin elde edilmesine özellikle dikkat edilmelidir. Bu tonu elde etmek için paladyum veya nikel ekleyin. Genellikle, üreticiler ürünün tüm bileşimini yazmazlar. Palladyum değerli bir metaldir, bu nedenle alerjiye neden olmaz, ancak nikel hipoalerjenik değildir, ciltte tahriş olma riski vardır.

Son zamanlarda, platin çoğu zaman bir malzeme olarak seçilmiştir. Altından daha pahalıdır, ancak beyaz altınla kıyaslandığında daha kötü görünmektedir, çünkü metalin gri bir rengi vardır.

Değerli taşlar

Nişan yüzüğü ne olmalı?

Elmasların gruplara bölünmesi, kesimin saflığına, karatta ölçülen değere, renge bağlıdır. Karat - birinci taneye eşit olan bir koşullu değer. Bir karara ağırlığı = 0,2 g Daha fazla karat, daha pahalı.

Pırlantanın renge sahip olmadığına inanılır, ama öyle değildir, sarı ve kahverenginin bir gölgesi vardır.

Pembe, mavi, kırmızı, yeşil, sarı gibi kıymetli bir taşta doygun renkler fantaziye denir.

Bir taş kesmek - şeklini etkiler ve parlar. Doğru davranırsan daha fazla bakabilir.

Temizlik çok önemli bir özelliktir. En iyisi saf su bir elmas, yani inklüzyonlar olmadan kabul edilir.

Nişan ile nişan arasındaki fark:

  1. Bir nişan yüzüğü, bayramda veya nişan gününde doğrudan sevdiklerine verilir. Nişan, erkek ve kadın kilisede ya da evlilik kayıtlarında düğünde değiş tokuş edilir;
  2. Düğün dekorasyonu evlilik bütünlüğünü sembolize eder. Nişan, erkeğin sevgisiyle yaşamını yeniden bir araya getirme isteğinin derin ve samimi bir şekilde tanınması;
  3. Düğünün mütevazi bir şekli var. Nişan büyük ve zarif bir taşla süslenmişken;
  4. Nişan yüzüğü altın olmalıdır, aksine, nişan yüzüğü herhangi bir metalden yapılabilir;
  5. Avrupa ülkelerinde nişan, sağ elin parmağı parmağına takılmış ve sol elin parmak parmağı üzerine oyulmuş;
  6. Nişan yüzüğü düğünden önce kutlamanın resmi duyurusu yapıldıktan sonra kaldırılmaz; Evlendikten sonra resmi davalara girer. Her zaman bir düğün giyilir.

Tek kelimeyle, nişan yüzüğü sahibi kadar eşsizdir. Kadının iç dünyasını yansıtmalı, eşsiz güzelliğini vurgulamalı, ideal olarak karakterine ve şık kıyafetlerine yaklaşmalı.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

90 − = 82