moda

Vintage stili: ana unsurları

Her zaman şık ve çekici görünmek isteyen insanlar, vintage tarzı daha yakından bakmaya değer. Fransa'dan geldi ve çeviri anlamında "belirli bir yılın hasatı"Ya da"high-end şarap".

Vintage stili: ana unsurları

Stil unsurları günlük yaşamda kullanılan giyim, iç mekan, teknoloji, aksesuar ve objelere yansır. Bağcılığın stili ve içinde hangi özelliklerin var olduğu - bu makaleye bakacağız.

Eski giyim

Vintage stile ait gardırop eşyaları, savaş sonrası dönemin en iyi moda trendlerini yansıtıyor. Aynı zamanda, en yüksek zaman sınırı, geçen yüzyılın 90'larıdır. Birinci Dünya Savaşı'ndan önce yaratılan şeyler antikalar ve 90'lardan sonra dünyayı görenler olarak kabul edilir. - modern.

Vintage sadece eski kıyafetler değil, belirli bir zamanın moda trendlerini yansıtan şeyler. Örneğin, Batıda, kıyafetlerde vintage bir tarz dünya koleksiyonlarıyla birlikte koleksiyonculara yansıdı - CocoChanel, ChristianDior, Pierre Cardin, Gucci, Ungaro.

Şeylerin kaynağına bağlı olarak, bu tür yönleri tahsis etmek gelenekseldir:

 • doğrudan bağbozumu;
 • neovintazh;
 • kombinasyon bağbozumu.

Orijinal vintage, geçmiş yıllarda ünlü moda tasarımcıları tarafından yaratılan modaya uygun nadir bir kıyafettir. Modaya uygun trendin kombine bir versiyonu, kıyafet yapımında orijinal vintage ve modern malzemeler kullanıldığında gerçekleşir.

Neovintazhnymi, antika parametreleriyle yapay olarak yaratılan ürünleri çağırdı. Vintage tarzı giyim birçok ünlüler tarafından giyilir - Julia Roberts, Dita von Teese, Kate Mos, Chloe Sevigny, ve sadece zengin insanlar.

Bu ürünler insanlar aşağıdaki nedenlerden dolayı satın alır:

 • Teklik: çoğu şey tek bir kopyada veya oldukça sınırlı miktarda yapılır;
 • Yüksek kalite: savaş sonrası dönemde, uzun ömürlü, yüksek dayanıklılığa sahip oldukları için, yıllar boyu tasarlanan günlük kullanım için şeyler yaratıldı;
 • Paranın yatırımı: ürünler her zaman pahalıdır, bu yüzden zengin insanlar için vintage kıyafetlerin satın alınması ilginç bir para yatırım sürecidir;
 • Tarih: Böyle şeylerin kendi tarihi vardır, bu yüzden anlamsal bir yük taşırlar;
 • Detaylar: gardırop eşyaları orijinal el yapımı bir finişe sahiptir;
 • Doğallık: şeyler tamamen doğal malzemelerden yapılır, böylece çevreye zarar vermezler.

Kadın imajını uygun aksesuarların yardımı ile tamamlayın. O günlerde popülaritesi ilk etapta broşlar ve kolyeler olmakla birlikte, kadınlar imajlarını gözlük, çanta, kemer, çanta, eldiven gibi uygun bir tarzda yaptılar. Hala moda olan vintage elbiseler, bluzlar, kotlar, montlar, ceketler, atkılar.

Dairenin "vintage" tarzında iç tasarımı

Vintage, tasarımcıların yanı sıra fantezisi olan ve yaratıcı iç tasarım fikirlerine sahip yeni başlayanlar ve amatörlerin ilgisini çekecek. Hatta vintage tarzı tek bir dolap veya kanepe bile o kadar zevkli ve başarılı bir şekilde dövülebilir ki oda zevk yaratacaktır!

İç mekanda Vintage tarzı, bu elemanların yardımıyla oluşturulabilir:

 • eski püskü (dekoratif) mobilyalar;
 • sessiz renkler;
 • eski bebekler, gazeteler, valizler, kayıtlar, vb.
 • dökme demir, bakır ve gümüş aksesuarlar.
Vintage stili: ana unsurları

Şu anda gerçekten eski eşyaları bulmak o kadar kolay değildir, ancak birçok üreticinin kasıtlı olarak eski ürünleri büyüttüğü gerçeğinden dolayı, konutları bu tarzda donatmak mümkün hale gelmiştir.

Her şeyden önce, bir odayı dekore ederken doğal malzemeler kullanmak önemlidir. Tavan ve duvarlar, yaşlanmak için özel bileşimler ve vernikler kullanılarak boyamak için daha iyidir.

Yerde olması gereken yerde bir parke veya sıradan bir ahşap tahta döşemek daha iyidir "eski püskü"Bakın. Banyoda ve mutfakta, yıllar önce aktif olarak kullanılan desenlerle eski moda bir seramik karo döşeyebilirsiniz.

İç mekanın doğal görünmesini sağlamak için, onu aşırı yüklememek daha iyidir, bunun için vintage stili tam olarak neyin ayarlayacağını belirlemeniz gerekir. Ana eleman mobilya ve diğer aksesuarların giyilmesi durumunda, duvarların düz bir pastel renkte boyanması arzu edilir.

Mobilya ve tekstillerin odada nötr olması durumunda, vintagein içi, çiçek desenli veya desenli süslemeli duvar kağıdı ile işlenebilir.

Eski bir ruhla konut düzenlerken, tekstilleri unutmayınız - masa örtüleri, peçeteler, dekoratif yastıklar, çiçek desenli perdeler. Unutmayın ki Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra 90'lara kadar evdeki ana süslemeler çocuk oyuncakları, porselen figürinler, kitaplar, ağır çerçevelerde resimler, çay ve yemek takımları, plak çalarlar ve gramofonlardı.

Bu tür bir konutun ayrılmaz bir parçası, çiçekler - kurutulmuş tarla veya bahçe bitkileri olacaktır. Kristal, metal, galvanizli vazolar veya sürahilerle güzel görünecekler. Bu tür çiçek buketleri, sadelik ve ihmal, kolaylık ve şansın etkisini yaratmalıdır.

Aydınlatma armatürleri, kumaş abajurlarda ideal fikstürler ve zemin lambaları olduğu gibi, kristal kolye ile avizeler de uygundur. Odadaki ışık sıcak ve çok parlak olmamalıdır, böylece eski iç tasarımı şamdanlar ile tamamlayabilirsiniz.

"Bağbozumu" tarzında bir düğün nasıl düzenlenir?

Geçtiğimiz yıllarda çiftlerin sevgilileri arasında, daha popüler olan düğünün bir bağbozumu tarzı dekorasyonudur. Mutlaka basit olmalı, ama aynı zamanda lüks ve unutulmaz olmalı. Bir nehir ya da gölün kıyısında, kır evinde ya da ormanda organize bir etkinlik düzenlenebilir.

Bir düğün hazırlarken, beyaz, açık gri, pembe, kahve, ihale yeşili - pastel, sakin ve açık renkler kullanmak önemlidir. Mücevherler için safir, zümrüt, inci ve yakut gibi yarı değerli taşların tonlarını seçebilirsiniz.

Gelinin beyaz bir elbise içinde olması gerekmez, yumuşak pastel renkler arasından seçim yapabilirsiniz - şampanya veya kahvenin süt rengi. Gelinlikin dekoratif unsuru dantel olmalı ve eldivenler böyle bir kumaştan giyilebilir. Enfes kısa peçe, bir vintage düğünün vazgeçilmez bir özelliğidir.

Vintage stili: ana unsurları

Saç modeline ve gençlere özel dikkat gösterilmeli, kısıtlanmış stil veya yumuşak bukleler şeklinde olabilir.

Damadın kıyafeti, jarteli pantolon, papyon, uygun tarzda şapkalar içermelidir. Damadın görüntüsünü bir zincirde saatlerce tamamlayabilirsiniz. Vintage unsurların bu kombinasyonu, kutlamanın tüm misafirlerini uzak geçmişe taşıyacak.

Düğünün uyumlu bir şekilde gözüktüğü, misafirlerin elbiselerine özen göstermesi önemlidir. Kızlar şapkalar, peçe ve eldivenler gibi klasik detayların yanı sıra aynı renkte basit kesilmiş elbiseler giyebilirler.

Kutlama kış mevsiminde organize edilirse, bir restoranda veya çiftlik evinde kutlanabilir, iç mekanda uygun bir tarzda dekore edilebilir. Bir telefon, vintage tarzı bir dizüstü bilgisayar, bir kül tablası, gözlük olabilecek antika mobilyalar olmalıdır. Bu nitelikler güzel düğün fotoğraflarının oluşturulmasına izin verecektir.

Şüphesiz, bağbozumu geçmişin en lüks trendlerinden biridir. Giysi ve iç mekanlarda bu tarz unsurlar sizi ve evinizi karşı konulamaz hale getirebilir! Hayallerini hayal et ve hayallerini hayata geçir!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 40 = 44