Vintage štýl: jeho hlavné prvky | pangudownloads.com
moda

Vintage štýl: jeho hlavné prvky

Ľudia, ktorí chcú vždy vyzerať štýlovo a presvedčivo, stojí za to bližšie sa pozrieť na štýl vinobranie. Prišiel z Francúzska a v preklade znamená “zberu určitého roka“Alebo”vysoko kvalitné víno“.

Vintage štýl: jeho hlavné prvky

Prvky štýlu sa odrážajú v oblečení, interiéri, technológii, príslušenstve a objektoch používaných v každodennom živote. Aký je štýl vinobranie a aké charakteristiky sú v ňom vlastné – pozrite sa na tento článok.

Vintage oblečenie

Šatníkové predmety patriace do vinobranie vyjadrujú najlepšie módne trendy v povojnovom období. Súčasne hornou časovou hranicou je 90. rokov minulého storočia. Veci vytvorené pred prvou svetovou vojnou sú považované za starožitnosti a tie, ktoré videli svet po 90. rokoch. – moderné.

Vintage nie je len staré oblečenie, ale tie veci, ktoré vyjadrujú trendy v určitom čase. Napríklad, na Západe, ročník štýlu oblečenia sa odrážal v zbierkach kočovníkov so svetovými názvami – CocoChanel, ChristianDior, Pierre Cardin, Gucci, Ungaro.

V závislosti od pôvodu vecí je zvyčajne prideľovať takéto smery:

 • priamo vinobranie;
 • neovintazh;
 • kombinácia vinobranie.

Originálna vintage je módne vzácne oblečenie, ktoré vytvorili slávni módni návrhári minulých desaťročí. Kombinovaná verzia trendového trendu prebieha, keď sa pri výrobe odevov používajú originálne a moderné materiály.

Neovintazhnymi volali výrobky umelo vytvorené parametrami starožitností. Oblečenie vo vinobraní štýle nosia mnohé celebrity – Julia Robertsová, Dita von Teese, Kate Mos, Chloe Sevigny, a len bohatí ľudia.

Takéto výrobky kupujú ľudia z nasledujúcich dôvodov:

 • Jedinečnosť: väčšina vecí sa robí v jednej kópii alebo v pomerne obmedzenom množstve;
 • Vysoká kvalita: v poválečnom období boli veci určené na každodenné nosenie, navrhnuté na niekoľko rokov, kvôli ktorým boli obdarené vysokou trvanlivosťou;
 • Investovanie peňazí: výrobky sú vždy drahé, takže pre bohatých ľudí je získavanie ročníka oblečenia zaujímavým procesom investovania peňazí;
 • História: takéto veci majú svoju vlastnú históriu, takže majú sémantické zaťaženie;
 • Podrobnosti: položky šatníka majú originálny ručný povrch;
 • Prirodzenosť: veci sú vyrobené výhradne z prírodných materiálov, takže nepoškodzujú životné prostredie.

Doplňte ženský obrázok pomocou vhodne vybraného príslušenstva. Prvé miesto pre svoju popularitu v tej dobe boli brošne a náhrdelníky, a ženy dopĺňajú obrazová okuliare, tašky, opasky, peňaženky, rukavice, vyrobené v príslušnom štýle. Stále módne sú vintage šaty, blúzky, džínsy, kabáty, bundy, šatky.

Interiér dizajnu bytu v štýle “vinobranie”

Vintage bude zaujímať tých dizajnérov, rovnako ako len začiatočníkov a amatérov, ktorí majú fantáziu a majú kreatívne návrhy interiéru. Dokonca aj jedna skriňa alebo sedacia súprava v štýle vinobrania môže byť tak výhodne a úspešne porazená, že miestnosť spôsobí radosť!

Vintage štýl v interiéri môže byť vytvorený pomocou týchto prvkov:

 • ošúchaný (dekoratívny) nábytok;
 • tlmené farby;
 • staré bábiky, noviny, kufre, záznamy atď.
 • liatiny, medi a striebra.
Vintage štýl: jeho hlavné prvky

V súčasnosti nie je tak ľahké nájsť skutočne staré predmety, ale vďaka tomu, že mnohí výrobcovia zámerne vyrábajú staré výrobky, bolo možné vybaviť bývanie v tomto štýle.

Predovšetkým je dôležité používať prírodné materiály pri zdobení miestnosti. Strop a steny sú lepšie jednoducho maľovať pomocou špeciálnych kompozícií a lakov pre starnutie.

Na podlahe je lepšie položiť parkety alebo obyčajnú drevenú dosku, zatiaľ čo potrebujú mať aj “ošumělý“Pozrite sa. V kúpeľni a v kuchyni môžete položiť staromódnu keramickú dlažbu so vzormi, ktoré boli aktívne používané pred mnohými rokmi.

Ak chcete interiér vyzerat prirodzene, je lepšie, aby ste ho nepreťažili, preto musíte určiť, čo presne nastaví štýl vinobranie. Ak je hlavným prvkom nosený nábytok a ďalšie príslušenstvo, je žiaduce namaľovať steny v obyčajnej pastelovej farbe.

V prípade, že v miestnosti nábytok a textil bude neutrálny, dodávajú interiéru historickej štýl, môžete použiť tapetu s decentným kvetinovým vzorom alebo kontrastné vzory.

Regenerácia bývanie v starom duchu by nemal zabudnúť na textil – obrusy, servítky, ozdobné vankúše, závesy s kvetinovým vzorom. Nezabudnite, že po prvej svetovej vojny 90. rokov hlavnou ozdobou domu sú detské hračky, porcelánové figúrky, knihy, obrazy v ťažkých rámoch, čajové a jedálenský servisy, gramofóny a fonograf.

Neoddeliteľným doplnkom takéhoto bývania budú kvetinové sušené polia alebo záhradné rastliny. Bude vyzerať krásne v krištáľoch, kovoch, pozinkovaných vázach alebo džbánkach. Takéto kvetinové kytice by mali vytvoriť účinok jednoduchosti a nedbanlivosti, ľahkosti a náhody.

Ako svietidlá sú ideálne svietidlá a podlahové svietidlá v látkových tienidlách, rovnako ako lustre s krištáľovými príveskami sú vhodné. Svetlo v miestnosti by malo byť teplé a nie veľmi svetlé, takže môžete doplniť starý interiérový dizajn so svietnikmi.

Ako zariadiť svadbu v štýle “vinobranie”?

Medzi milovníkov párov v posledných rokoch stále viac a viac populárne je dekorácia svadby vo vinobraní štýle. Musí byť nevyhnutne jednoduché, ale zároveň luxusné a nezabudnuteľné. Slávnostné podujatie sa môže uskutočniť na brehu rieky alebo jazera, vo vidieckom dome alebo v lese.

Pri príprave svadby je dôležité používať pastelové, pokojné a svetlé farby – biela, svetlošedá, ružová, káva, jemne zelená. Pre šperky si môžete vybrať také odtiene polodrahokamov ako zafír, smaragd, perla a rubín.

Nevesta nemusí byť v bielych šatách, môžete si vybrať medzi tlmenými pastelovými farbami – farbou šampanského alebo kávy s mliekom. Dekoratívny prvok svadobných šiat by mal byť čipky a rukavice sa môžu nosiť z takej textílie. Skvelý krátky závoj je nepostrádateľným atribútom svadobnej svadby.

Vintage štýl: jeho hlavné prvky

Osobitnú pozornosť je potrebné venovať účinkom a mladým ľuďom, môže to byť v podobe zdržanlivého štýlu alebo mäkkých kudrliniek.

Ženíchovo oblečenie by malo pozostávať z nohavíc s podväzkami, motýlek, klobúkov v príslušnom štýle. Môžete doplniť obraz ženícha celé hodiny na reťazci. Táto kombinácia historických prvkov prinesie všetkých hostí osláv do ďalekej minulosti.

Že svadba hľadala harmonicky, je dôležité postarať sa o šaty hostí. Dievčatá môžu nosiť šaty jednoduchého strihu rovnakej farby, rovnako ako vinobranie detaily, ako sú klobúky, závoje, rukavice.

Ak je slávnosť organizovaná v zimnej sezóne, môže byť oslavovaná v reštaurácii alebo v tichom prostredí, zdobením interiéru vo vhodnom štýle. Mal by existovať starožitný nábytok, na ktorom môže byť telefón, notebook vo vinobraní, popolník, okuliare. Také atribúty umožnia vytvárať krásne svadobné fotografie.

Nepochybne, ročník je jedným z najluxusnejších trendov minulosti. Prvky tohto štýlu v oblečení a interiéri dokážu vy a váš dom neodolateľnými! Fantasize, snívajte a zrealizujte svoje želania do života!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

69 + = 76