Moterų sveikata

Geltonos dėmės ant kūno

Žmogaus oda yra tam tikras sveikatos rodiklis, nes daugelis vidaus organų ligų ir patologinių procesų, kurie atsiranda kūno ląstelėse, anksčiau ar vėliau paveikia odos paviršių. Dėmės ant odos gali rodyti, kad žmogus turi kokių nors sveikatos problemų. Todėl geriau ne atidėlioti jų tolesnę plėtrą ir augimą į didesnes teritorijas ir atlikti specialistų apklausą.

Diagnozė padės nustatyti esamas ligas, kurių vystymasis sukėlė dermos pigmentacijos atsiradimą ir laiku pradeda gydymą, kad būtų išvengta tolesnės pažangos.

Kodėl ant kūno yra geltonos dėmės

Odos dėmės gali atsirasti dėl šių priežasčių:

Geltonos dėmės ant kūno
 • Hemoragija yra kraujavimas, kuris atsiranda dėl kraujagyslių pažeidimo. Kraujas patenka į audinius, kurie yra šalia pažeisto ploto, todėl ant odos paviršiaus atsiranda raudonų ženklų, tada spalva pasikeičia mėlyna spalva ir geltona. Sumušimas praeina po 2 savaičių, tačiau gali išsivystyti audinio nekrozė ir nusišluostymas, kuriuos galima pašalinti tik gydant ar operuojant;
 • Dermatologinės ligos - kerpliai, dilgėlinė. Jie sudaro dėmių ant epidermio gelsvos spalvos paviršiaus. Tokių ligų simptomai gali pasireikšti, išskyrus matomą pigmentaciją. Bet tai nereiškia, kad juos reikia ignoruoti, geriau nedelsiant kreiptis į gydytoją ir išbandyti;
 • Sisteminės ligos - Addisono liga, diabetas, raudonoji vilkligė taip pat suteikia ženklus ant kūno. Tokiais atvejais ankstyvas tyrimas leidžia sumažinti neigiamą poveikį visam organizmui kaip visumai;
 • Mechaninis, toksiškas poveikis, mėlynės - gali sukelti pigmentacijos atsiradimą viršutiniame epidermio sluoksnyje. Ženklai gali turėti skirtingų formų, dydžių.
Geltonos dėmės ant kūno

Taip atsitinka, kad geltonos dėmės pasirodo vaiko, naujagimio kūne. Priežastis dėl mekonio patekimo į amnio ir skysčių tiesiai prieš pristatymą. Netrukus vaiko oda įgauna normalią atspalvį. Bet jei yra abejonių ir rūpesčių dėl to, visada galite kreiptis į pediatrą.

Geltonos dėmės ant kūno gali išsivystyti vėžiu, tai rodo piktybinio augimo vystymąsi. Odos vėžys yra vienas iš labiausiai paplitusių atvejų, kai epidermio ląstelės greitai ir netipiškai skirstomos.

Odos dėmės, spalvų skirtumai

Su pernelyg dideliu melanino kiekiu gali atsirasti ne tik grynos geltonos dėmės ant žmogaus kūno, bet ir rudos, geltonos spalvos, raudonos su gelsvu atspalviu, skiriasi pagal dydį, formą, vietą.

Rudos dėmės gali atsirasti dėl tokių priežasčių:

 • paveldimas veiksnys;
 • natūralus senėjimas;
 • vidaus organų ligos;
 • sužalojimų buvimas;
 • hormoninio fono pažeidimas;
 • vaiko laikymo laikotarpis;
 • ultravioletinių spindulių poveikis;
 • vėžio ligos.
Geltonos dėmės ant kūno

Geltonai rudos dėmės, kurios atsiranda ant kūno, gali keisti jų spalvą, apšviesti, tamsėti. Bet kuris iš jų reikalauja specialisto dėmesio ir egzamino, nes jie gali vystytis į piktybišką išsilavinimą.

Apvalios rudos spalvos rutulinės spalvos, kurios nėra niežėjimas, neplakite, neišsiplėskite ir netgi nepastebimos, gali būti paprasti motinai, tačiau jei jie pasikeis, būtina nedelsiant aplankyti onkologą. daugelis iš jų pasireiškia vėžiu ir turi tą pačią spalvą.

Geltonai rudi ženklai gali rodyti, kad organizme nėra vitaminų A, C, PP. Tuo gydant reikia taikyti ne tik tepalus, pagaminti losjonus ir vonelius, bet ir gerti vitaminus. Rudos dėmės ant pėdų dažnai pasitaiko, kai dėl trofinių audinių sutrikimų atsiranda nepakankamo kraujo aprūpinimo. Priežastis gali būti kraujagyslių arteriosklerozė, diabetas.

Geltonos dėmės ant kūno

Dermos senėjimas taip pat būdingas pigmentacijos atsiradimui. Nėštumo metu tokie ženklai dažnai pasirodo ant veido, nes moteriai yra hormoninis fonas. Odos ligos, pvz., Kerpės (aštrus, spalvotas), sukelia odos išvaizdą.
Jie neryškūs, o po deginimo ant epidermio paviršiaus lieka ugnies. Vabzdžiai taip pat laikomi dėmėmis, saulėje pavasaryje yra dideli kiekiai, tačiau jie yra visiškai saugūs.

Ant odos yra kitokių ženklų spalvos - raudonos su gelsvu atspalviu. Raudonos ir geltonos spalvos dėmių atsiradimas ant kūno gali rodyti bet kokį negalavimą, patologinę būklę, kurioje gali sutrikti žmogaus gyvenimo procesai.

Todėl, kai jie pasirodys, turėtumėte nedelsdami kreiptis į gydytoją. Jie gali turėti skirtingas formas ir dydžius, atsiranda bet kurioje epidermio dalyje.

Dėl raudonos ir geltonos spalvos ženklų atsiradimo prie dermos priežastys labai skiriasi, todėl gali būti:

 • stresas;
 • CNS sutrikimas;
 • alergija ir jos ligos - egzema, dermatitas;
 • infekcijos - ligos, kurias sukelia virusai, bakterijos, grybai. Tai tymų, raupų, raudonukės, erysipelas, streptoderma, skarlatina;
 • autoimuninės ligos - raudonoji vilkligė, sklerodermija, psoriazė.
Geltonos dėmės ant kūno

Bet kokios dėmės, geltonos, raudonos, rudos spalvos, atsirandančios ant epidermio paviršiaus, būtina ištirti, ar nėra ligų viduje, kad būtų išvengta jų vystymosi ir progresavimo.

Daugelis epidermio viršutinio sluoksnio žymenų atsiranda dėl vidaus organų pažeidimų, o jei jie niežėti ir neplakuojami, tai nereiškia, kad jie turėtų būti palikti be dėmesio.

Geriau iš karto eiti į teisingą specialistą ir atlikti išsamų tyrimą, kad būtų išvengta papildomų sveikatos sutrikimų.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

97 − 93 =