Jautrinimas vaikams ir suaugusiems | pangudownloads.com
Moterų sveikata

Jautrinimas vaikams ir suaugusiems

Kūno jautrinimas biologijoje - tai yra padidinkite jautrumą stimulų poveikiui. Šis reiškinys yra alerginių ligų grupės pagrindas. Sensibilizacijos procesas daro kūną labai jautrios specifinėms medžiagoms.

Jautrinimas vaikams ir suaugusiems

Šis mechanizmas yra labai svarbus, nes sąlytis su patogeniu gamina antikūnus, tai yra imunitetas gali atsilaikyti nuo tam tikros ligos.

Tačiau dauguma jautrumo koncepcija kyla pokalbiuose apie alergines reakcijas, kai imuninė sistema atpažįsta nekenksmingas medžiagas, tokias kaip žadintuvo, ir susiduria su jais. Opiausia reakcijos astma, alergija maistui ir šienlige. Jautrinimas - reiškinys, kuri atsiranda dėl kelių ryšius su skirtingomis dozėmis alergenų.

Jis gali būti sukeltas bakterijų, virusų (ir jų toksinų, antigenų), cheminių medžiagų, vaistų, pramonės nuodai ir pan., D. Pakartotinas dirgiklius poveikis provokuoja alerginių reakcijų, pavyzdžiui, dilgėlinę, anafilaksija ir kitos serijos.

Sensibilizacijos laikotarpis yra laikas tarp pirmojo kontakto su stimuliu ir padidėjusio jautrumo jam atsiradimui. Šis laikotarpis gali trukti nuo kelių dienų iki kelių metų. Vaikui sensibilizacija kartais vystosi kartu su imunitetu.

Namų ūkio (namų) sensibilizacija

Šis sutrikimas sukelia alerginio rinito atsiradimą. Skirtingai nuo sezono priklausomybės nuo šalčio pastebima per metus. Jei į tai nekreipkite dėmesio, bronchinė astma gali išsivystyti.

Reikia pažymėti, kad grybų sensibilizacija taip pat taikoma ir namams. Tačiau vaikai dažniausiai yra jautrūs kitiems namuose dulkių erkėms. Su jo simptomais susijęs namų ūkis dažniausiai yra rinitas ir astma, rečiau - konjunktyvitas. Ypač ryškūs simptomai pasireiškia rudenį ir žiemą, kylant oro drėgmei ir, atitinkamai, sukurtos palankios sąlygos erkių ir grybų dauginimui.

Siekiant išvengti kontakto su dirgikliais, būtina:

  • Sustabdykite kontakto su alergenais: atlikite kasdieninį šlapio valymą, naudokite sinteponovye pagalvę. Kai jautrūs gyvūniniams plaukams - pašalinkite pastarąjį, nevalykite vilnonių drabužių ir tt;
  • Specifinė imunoterapija arba hipenosensibilizacija. Renginys - įvesti alergeną mažiausiu, bet nuolat didėjančiu kiekiu. Dirginimas yra vartojamas vietoje arba po oda;
  • Gydytojas gali skirti antihistamininius preparatus.

Viena iš nemalonių alerginio rinito pasekmių yra jos perėjimas prie bronchinės astmos. Norėdami pašalinti pažeidimą, gydytojas gali paskirti keletą skirtingų veiksmų narkotikų.

Grybų sensibilizacija

Jautrinimas vaikams ir suaugusiems

Tokiu atveju neigiamą kūno reakciją gali sukelti grybeliai, kurie įkvepia orą ir yra ant gleivinės ir odos. Tai kartais atsitinka po to, kai kenčia nuo grybelinių odos ligų. Labai dažnai padidėjusio jautrumo grybams yra bronchinės astmos priežastis.

Grybai yra plačiai paplitę gamtoje ir dažnai tampa namu dulkių komponentu. Jų pasiskirstymas priklauso nuo drėgmės ir oro temperatūros, todėl jie dauginasi drėgnose ir blogai vėdinamose patalpose. Be to, grybai gali gyventi ne tik dulkėse ir, pavyzdžiui, sienose, bet ir daržovėse, kituose produktuose ir medvilnės gaminiuose.

Maisto jautrinimas

Šis sutrikimas atsiranda dėl padidėjusio jautrumo. Predisposing faktoriai yra pasverta paveldimumas, vėliau prie krūties, trūksta natūralaus pašaro.

Galbūt toks dalykas kaip antrinio alergiją vaiko ar suaugusiojo, sukelia sutrikimų, virškinimo trakto, žarnyno infekcijų, disbakteriozė, hypovitaminosis, helmintų infekcijų, sutrikdyti barjerinę funkciją virškinimo trakto, kuris, savo ruožtu, taip pat turi įtakos imuninei sistemai.

Yra toks dalykas kaip kryžminio alergijos, pavyzdžiui, jei esate jautrūs karvės pienui jautrinimo gali atsirasti dėl jautienos arba pieno kitų gyvūnų.

Sensibilizacijos raida vyksta keliais etapais:

  • Pirma, yra tiesioginis ryšys tarp maisto produktų suvartojimo ir neigiamos organizmo reakcijos. Jei šiuo metu pasikonsultuos su gydytoju, nurodykite vaistus ir specialią dietą, tada galite išgydyti alergiją maiste;
  • Lėtinis poveikis priklausomai nuo maisto. Pažeidimo sudėtingumas šiame etape yra tas, kad dieta ir kitos priemonės neleidžia atsisakyti ligos;
  • Paskutiniame etape simptomai išlieka net po to, kai alergenas yra visiškai pašalintas. Išgydyti ligą šiuo atveju yra labai sunku.

Gydymo kursas apima dietą, alerginių apraiškų reljefą, šalutines ligas ir komplikacijas. Kiekvienu atveju maistą pritaiko specialistas. Sutrikimo simptomai pašalinami naudojant antihistamininius preparatus ir masto ląstelių membranų stabilizatorius.

Jautrumas alkoholiui - kas tai yra?

Šis kovos su priklausomybės nuo alkoholio metodas yra daugelio vaistų, kurie sukuria tam tikrą barjerą, dėl kurio atsiranda stiprus neigiamas poveikis alkoholiui, įvedimas.

Procedūros metu kapsulė su specialiu ilgai veikiančiu vaistu skiriama pacientui po oda. Kapsulė yra mažo dydžio, todėl nesukelia nepatogumų, o joje esanti medžiaga nekenkia kūnui. Tačiau net naudojant mažiausią alkoholio dozę, organizmo reakcija gali būti labai smurtaujanti.

Jautrinimas vaikams ir suaugusiems

Nebereikia gerti jokių alkoholį turinčių medžiagų, jų pakanka pačių garų. Kaip rezultatas, alkoholiniai gėdingai. Tačiau, kontaktuojant, paprastai atsiranda pykinimas, kuris paprastai trunka prieš išvažiuojant į gatvę. Jei vartojate didelę dozę, tai gal net koma ir mirtis. Reikėtų pažymėti, kad kapsulių alternatyvos yra paruošimas į raumenis ir peroraliai.

Psichologinis sensibilizavimas

Jautrumas psichologijos srityje yra procesas, didinantis nervų centrų jautrumą įvairiais stimulais. Pavyzdžiui, sensibilizacijos pagalba muzikantai parengia gerą klausymą, degustacijas - skonį ir kvapus pojūčius.

Psichologijoje šis reiškinys gali būti ilgalaikio ar trumpalaikio pobūdžio. Pirmuoju atveju ji vystosi veikiant nesąmoningam ar tikslingam mokymui.

Antruoju atveju trumpalaikis pobūdis yra susijęs su bet kokių vaistų vartojimu arba esant ekstremalioms situacijoms, kai asmuo sustiprina visus jausmus. Jis gali būti naudojamas norint sukurti ir sustiprinti baimę dėl nepalankių situacijų, kad juos negalėtų užkirsti ir įspėti laiku.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 54 = 57