Moterų sveikata

Ką daryti, jei ant odos pasirodo sausos dėmės?

Tokia sausų dėmių ant odos problema yra žinoma beveik kiekvienam suaugusiam žmogui. Per mūsų gyvenimą mes susiduriame su įvairiais veiksniais. Kuris gali sukelti tokią ligą. Tuo pačiu metu tokios apraiškos gali būti visiškai atsitiktinės ir trumpalaikės, ir signalas apie rimtesnių problemų buvimą. Svarbu atskirti įvairius tokio pobūdžio neoplazmus ir žinoti, kaip su jais susidoroti.

Contents

Pirmieji požymiai ir priežastys

Ką daryti, jei ant odos pasirodo sausos dėmės?

Dažniausiai dėmės atsiranda spontaniškai, o asmuo jas pastebi nenuosekliai. Kai kurie tokiems simptomams tokios svarbos nepatvirtina ir laukia, kol viskas pats eina.

Tačiau tai yra klaidingas elgesys, nors panika taip pat nėra verta. Kokiais atvejais verta skirti ypatingą dėmesį švietimo elgesiui?

Pirmieji požymiai paprastai yra:

 • padidėja šių pažeidimų dydis;
 • šveitimas, dažnai tokios sritys taip pat yra niežulys;
 • pakartotinai pakartojo jų pasikartojimą toje pačioje vietoje;
 • Pažeistos vietovės neišnyksta ilgą laiką ir sukelia nepatogumų;
 • Šviesos ar tamsios sritys plinta dideliu plotu, o simptomai perduodami žmonėms, kurie liečiasi su ligoniais;
 • atsiranda odos sprogstai, skilveliai, įtrūkimai ir drėgnos plotai.

Sausos dėmės gali atsirasti dėl įvairių priežasčių. Jie yra susiję tiek su vidaus veiksniais, tiek su išorine aplinka.

Ką daryti, jei ant odos pasirodo sausos dėmės?
 • Alergija. Tai dažniausia tokios rūšies bėrimas ir navikai. Kontaktas su alergenu sukelia odos būklės pasikeitimą, o po jo neutralizavimo situacija grįžta į normalią padėtį.
 • Grybas. Mikozės neoplazmų gydymas yra sunkesnis, be to, jie gali perduoti lėtinės formos.
 • Stresas, stipri psichoemociniai sukrėtimai ir patirtis.
 • Temperatūros ir drėgmės skirtumai. Dėl šalčio, stipraus vėjo ir šildytuvų poveikio žiemą dažnai galima matyti sausas dėmeles. Vasarą situacija susijusi su epidermio perkaitimu ir džiūvimu.
 • Dermatologinės problemos. Dauguma odos ligų yra susijusios su pirmiau minėtais simptomais.
 • Endokrininės sistemos ligos, skydliaukės problemos.
 • Problemos su virškinimo trakte. Virškinimo sistemos būsena tiesiogiai atspindi asmens, įskaitant odą, išvaizdą.
 • Vitaminų stygius. Su nepakankama mityba ir vitaminų bei mikroelementų trūkumu, sveika dermos būklė gali būti sutrikdyta.
 • Autoimuninės patologijos. Antikūnų ir aktyviųjų ląstelių perteklius dėl imuninės sistemos veikimo sutrikimo sukelia reakciją į sveikąsias ląsteles, iki nekrozės procesų.
 • Reakcija į ploviklius ir kosmetiką. Įvairių alergijų ar atskirų komponentų atskirų sudedamųjų dalių, vartojamų vaistams, įvairovė. Netinkama kosmetika gali išdžiūti odą arba sukelti tokią nesveiką reakciją.
 • Saulės spindulių poveikis. Be to, kad džiovinant epidermį, melanino gamyboje atsiranda gedimų, o be lupimo atsiranda specifinė pigmentacija.

Baltos sausos dėmės

Ką daryti, jei ant odos pasirodo sausos dėmės?

Tokio simptomo atsiradimo priežastys gali būti kelios.

Dažniausiai balkšvos neoplazmos yra susijusios su melanino gamybos pažeidimu tam tikrose dermos vietose. Šiuo atveju baltos dėmės tikriausiai yra ilgalaikio saulės poveikio.

Ultravioletinė spinduliuotė veikia odą taip, kad laikui bėgant ji pradeda džiūti, o viršutinis sluoksnis epidermio tiesiog oblazit.

Be to, gali atsirasti balta pigmentacija, susijusi su vetiligo vystymu. Taip yra dėl to, kad atskiros dermos zonos praranda melaniną, todėl reikia nedelsiant gydyti šią ligą.

Kitais atvejais baltos dėmės paprastai yra grybelinės navikai. Tai apima, be kita ko, kerpių. Tokių dėmių ribos yra gana aiškios, o pati odos sritis yra žvynuota, galite matyti atskiras svarstykles. Dažnai sunkūs simptomai kartu su sunkiu niežuliu. Grybelis ilgą laiką nepalieka žmogaus atskirai, o po to, kai išnykimas gali būti kartojamas iš naujo ir kartojasi.

Raudonos sausos dėmės

Ką daryti, jei ant odos pasirodo sausos dėmės?

Tai yra dažniausia reakcija, atsirandanti ant odos dėl dirgiklio ant kūno. Visų pirma, tai alergenai, kurie provokuoja atitinkamą reakciją.

Tokiu atveju yra raudonų bėrimų, kurie sudaro didelę alerginių pažeidimų zoną. Simptomai sukelia niežėjimą ir sudirginimą.

Raudoni ženklai gali nurodyti bangą. Šios ligos priežastis daugiausia yra nervų sutrikimai ir stiprus stresas. Nervų kamienai dažniausiai būna tik vienoje pusėje.

Raudona pigmentacija yra būdingas psoriazės vystymosi požymis. Šią ligą visiškai sunku išgydyti, tačiau kuo greičiau kreipiatės į dermatologą, tuo labiau tikėtina, kad pamiršite apie šią problemą.

Labiausiai nekenksmingi yra raudoni augalai, atsirandantys dėl stipraus vėjo ar žemos temperatūros. Šiuo atveju atsiranda dehidracija, kurią galima lengvai ištaisyti. Drėkinanti ir maitinanti odą gali greitai išspręsti problemą.

Tamsios sausos dėmės

Ką daryti, jei ant odos pasirodo sausos dėmės?

Jei pastebėjote rudos ar juodos epidermio sritis, tai gali būti tiek gana nekenksmingos apraiškos, tiek priešankstinės progresai.

Labiausiai paprastas ir be gydymo atvejis yra tamsios zonos ant nėščios moters odos. Pigmentacijos ir švelnios pūlimo pasikeitimas yra natūralus procesas, kuris vyksta hormoninio reguliavimo fone.

Po to, kai vaikas gimsta, pats kūnas grįš į normalią būseną, o visi simptomai išnyks. Be to, rudos dėmės gali parodyti neišvengiamą senėjimo procesą. Senyvo amžiaus žmonėms šis reiškinys nėra neįprastas, o netgi norma.

Rudos sausos ir niežtinčios dėmės labiausiai rodo grybelinę infekciją. Tikslią diagnozę gali atlikti tik gydytojas, išnagrinėjęs nukentėjusio ploto išbrėžimą.

Gydymo metodai

Prieš imdamosi kovos su naujagimiais priemonių, būtina aplankyti gydytoją ir paaiškinti ligos vystymosi priežastį. Dažniausiai diagnozė yra vizualinis tyrimas, kurio metu kraujas atliekamas bandymams atlikti ir mikroskopu atliekamoms skalėms laboratoriškai patikrinti.

Nepriklausomai nuo to, kokios dėmės jums rūpi – balta, raudona ar tamsi, visos procedūros gali būti suskirstytos į kelias grupes.

Ką daryti, jei ant odos pasirodo sausos dėmės?

Esant alerginei reakcijai, dažniausiai pacientas skundžiasi raudonomis dėmėmis. Šiuo atveju pirmiausia reikia pašalinti alergeno poveikį ir vartoti antihistamininį preparatą.

Jei esate veikiami saulės, turite apsaugoti odą nuo ultravioletinių spindulių ir pasirūpinti nudegimų gijimu. Žiemą prioritetas yra mityba, vitaminai ir apsauga nuo šalčio ir sauso oro.

Tamsios zonos dažnai reikalauja didesnio dėmesio ir maitinimosi, pavyzdžiui, rūpinantis kremais ir vitaminų serumu. Rudos zonos turi būti papildomai apsaugotos nuo saulės poveikio.

Baltos grybelinės bėrimai turi būti gydomi vaistinėse. Kai sunkiomis dermatologinėmis ir autoimuninėmis ligomis gali prireikti fizinės terapijos.

Ką daryti, jei sausos dėmės yra stiprus niežėjimas? Nelieskite jų rankomis. Galite uždėti gelį nuo niežėjimo. Kai šveitimas, yra situacijos pablogėjimo rizika.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply