Kaip ir kokiu būdu gydomas subklinikinis hipertiroidizmas? | pangudownloads.com
Moterų sveikata

Kaip ir kokiu būdu gydomas subklinikinis hipertiroidizmas?

Subklinikinė tirotoksikozė yra viena iš tipranetoksikozės, būklės, kurią sukelia padidėjęs skydliaukės hormonų gamimas, kuris veikia ligą patologiškai. Pokyčiai daro įtaką vidaus organams, taip pat sukelia kosmetinius defektus: atsiranda difuzinis toksinis stresas, o akys tampa "meistriškos" - eksoftalmos.

Tirektoksikozė suskirstyta į 3 laipsnio sunkumą, laikoma subklinikinė forma atskirai. Per jo mažėjimas sveikatai pastebėta cikliškai, todėl tarp gydytojų vis dar diskutuoja: ar ji reikalauja specialaus gydymo ar pakankama sąlyga korekcinių metodus ir gydymo pagrindinių ligų, kurios sukelia šios patologijos.

Informacija apie subklinikinės formos tireotoksikozę

Ši būklė dažniau pasireiškia moterims po menopauzės, o jo išvaizdą įtakoja lėtinės ligos ir išoriniai veiksniai.

Gydytojai susirūpinimą kelia akių simptomai - su tirotoksikozėmis pasikeičia veido veidas, o akys tampa išgaubtos, todėl regėjimo aštrumas greitai sumažėja. Taigi ankstyvoji Graves liga daro jaustis.

Kitos vidaus priežastys apima tokius veiksnius:

Kaip ir kokiu būdu gydomas subklinikinis hipertiroidizmas?
 • skydliaukės adenoma;
 • gimdos hormonų reorganizavimas;
 • dauginodulinis difuzinis toksinis stresas.

TIROTOKSIKOZE šviesos tipo perteklių hormonai gali atsirasti per nustatytą už tiroiditas gydymo narkotikų vartojimo - uždegiminių ligų skydliaukės - jodo preparatų, alfa-interferono, L-tiroksino.

Be akių simptomai ir skydliaukės plėtros į slaptojo hipertiroze parodyti šiuos požymius:

 • periodiški tachikardijos išpuoliai;
 • pastebėtas prakaitavimas, kuris dažnai klaidingas dėl karščio bangos;
 • nuotaikos svyravimai, dirginimas;
 • nemiga;
 • periodiniai viduriavimai;
 • padidėjęs šlapinimasis;
 • laikinas galūnių drebulys.

Skirtingai nuo kitų rūšių hipertiroze, svorio netekimas neatsitinka, priešingai, ji gali būti šiek tiek pridėta.

Kaip ir kokiu būdu gydomas subklinikinis hipertiroidizmas?

Jei laiko nėra padaryti teisingą diagnozę, organizmas yra išeikvoti reikalinga normaliam organizmo funkcionavimui maistinių medžiagų - nebėra absorbuojamas mineralinių junginių -, kad iššaukia osteoporozės vystymąsi, širdies vainikinių arterijų ligos, senatvinės demencijos.

Sunkios koronarinės širdies ligos komplikacijos - miokardo infarkto, išeminio insulto atsiradimo - pasireiškimo rizika didėja.

Pavojingos būsenos diagnostika

Jei įtariama, kad skydliaukė yra hipertireozė, pacientui rekomenduojama atlikti šiuos tyrimus:

Kaip ir kokiu būdu gydomas subklinikinis hipertiroidizmas?
 1. Bendrieji kraujo tyrimai ir hormoninė analizė, siekiant nustatyti hormono TSH - tirotropino kiekį laboratoriniame tyrime. Jei sindromas yra, hormono TSH kiekis sumažinamas kitų rodiklių fone: T3, T4;
 2. Atlikti techninės apžiūros: skydliaukės ultragarsu, EKG.

Remiantis tyrimų ir tyrimų rezultatais, parenkamas gydymo režimas.

Daugeliu atvejų pagrindinis gydymas skirtas normalizuoti cukraus kiekį kraujyje, didinti ar mažinti hemoglobino kiekį, normalizuoti širdies ir kraujagyslių sistemos būklę.

Tireotoksikozės gydymas

Pagrindinės terapinės priemonės, skirtos tirotoksikozei, yra skirtos skydliaukės funkcinio aktyvumo mažinimui ir normalizavimui.

Standartinis gydymo režimas yra vaistų, kurių sudėtyje yra tiamazolio ir propiltiorakilo, vartojimas, jie tiesiogiai veikia skydliaukę ir blokuoja jo funkcijas. Gydymo režimas yra standartinis, tačiau terapijos metu dozės ir trukmė kiekvienam pacientui parenkama atskirai - po to, kai pagerėja būklė nuo terapinės dozės, jie pereina į palaikomą dozę.

Kaip ir kokiu būdu gydomas subklinikinis hipertiroidizmas?

Daugeliu atvejų paskirtas gliukokortikosteroidu hormonų dozę, kuri taip pat koreguojama priklausomai nuo paciento amžiaus, ligos stadiją ir individualių savybių - paciento svorio ir medžiagų apykaitos norma.

Gydymas radioaktyviuoju jodu laikomas vienu iš moderniausių būdų, kaip pašalinti būklę, kurioje skydliaukė veikia dideliu ritmu. Šis koregavimo metodas padeda išvengti chirurgijos - skydliaukės pašalinimas.

Su subklinikine tirotoksikoze dauguma endokrinologų laukia. Nors ši būklė nesukelia nuolatinių organizmo pažeidimų - nesukelia akivaizdaus formos - nerekomenduojama pradėti hormonų terapijos.

Tačiau ligos, kuri sukėlė hipertirozę, gydymas prasideda iškart po jo nustatymo.

Pacientams, sergantiems autoimuniniu ar subakiu tireoiditu, ir nėščioms moterims, kurių fiziologinis tireotoksikozės pasireiškimas pasireiškia, nėra gydymo.

Kadangi sindromas išsivysto II nėštumo trimestrą ir neturi įtakos vaisiaus būklės, šiek tiek pablogėja sveikatą būsimoms mamoms, naudoti tirostatikai be reikalo - tai gali paveikti fiziologinį vystymąsi kūdikiui.

Tačiau po gimdymo moteriai reikia atlikti privalomą diagnostinį tyrimą ir reguliuoti bendrą būklę, jei skydliaukės veikla stabilizuosis. Vaisingo amžiaus moterims padidėja tirotoksikozės rizika.

Kaip ir kokiu būdu gydomas subklinikinis hipertiroidizmas?

Kuo vyresnis paciento amžius, tuo ryškesni pokyčiai. Jei subklinikinė tirotoksikozė, prieširdžių virpėjimo metu, rodo endogeninį subklinikinį hipertireozę, būtina laikyti tireostatiką.

Šiuo atveju nėra net atsižvelgti į mažėjimo gamybos TSH lygį, kaip padidėjusią riziką ligų, širdies ir kraujagyslių sistema - aterosklerozės vystymąsi, dėl dažnų aritmijos atsiradimo.

Galite ilgiau prailginti gydymą radioaktyviuoju jodu.

Tradicinė medicina negali paveikti skydliaukės veiklos, taigi ją galima vartoti tik ligų simptomams palengvinti. Gudobelės tinktūra padės stabilizuoti širdies veiklą, nuo graikinių riešutų pertvaros nuvalymas padės sutaupyti dažnų apsilankymų į tualetą, klubų vaisiai vitaminizuos kūną. Persikų ir braškių skaičiaus didinimas dietoje negali pakeisti tireostatikų, jei jie yra paskirti.

Tačiau buvo išvystyta taktika, kad TSH reikšmių dinaminė stebėsena rekomenduojama nuo 0,10 iki 0,45 mIU / L: periodiniai tyrimai - kas 6 mėnesius reikia atlikti hormonų analizę.

Jei TSH reprodukcija sumažėja ir jo lygis nukrenta žemiau 0,10 mIU / L, - ši sąlyga vadinama visišku TSH slopinimu, - rekomenduojama pradėti gydymą, jei aptinkami sutrikusių ligų simptomai:

Kaip ir kokiu būdu gydomas subklinikinis hipertiroidizmas?
 • osteoporozė;
 • Struma laipsniškas augimas sukelia pažeidimą rijimo procesą ir dusulys;
 • širdies ritmo sutrikimas - tachikardijos ir aritmijos pasireiškimas.

Virškinimo organų gydymas nereikalingas - virškinimo trakto sutrikimų koregavimas atliekamas individualiai suformuotos dietos pagalba.

Vieningosios terapinė strategija šiuolaikinėje medicinoje dėl slaptojo hipertiroze gydymo nėra išvystyta, kaip dėl to, kad simptomai dažnio ir šiek tiek pablogėjo, kad retai diagnozuota.

Daugeliu atvejų pasirinkta stebėjimo taktika yra subklinikinis hiperteriozė.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

33 − 29 =