Moterų sveikata

Kas sukelia staigų svorio mažėjimą moterims ir kaip ši būklė yra pavojinga?

Beveik visos moterys nori turėti ploną figūrą ir stengtis ją pasiekti: mažina dietą, eina į sporto salę, o kai kurie netgi imasi specialių vaistų svoriui mažinti. Tačiau yra keletas sąlygų, dėl kurių kyla didelis svorio netekimas, neatsižvelgiant į mūsų norą numesti svorį.

Kas gali būti susijęs su tokiu aštriu svorio kritimu? Jei pastebėsite, kad pradėjote greitai prarasti svorį, tai yra medicininio patikrinimo proga.

Ligos, kurios gali sukelti svorio kritimą

Norėdami sužinoti svorio kritimo priežastis, pirmiausia turite išskirti kai kurias ligas, kurios gali sukelti šią būklę:

Kas sukelia staigų svorio mažėjimą moterims ir kaip ši būklė yra pavojinga?
 • onkologinės ligos;
 • Insulino nepakankamumas cukriniu diabetu;
 • trūksta fermentų maisto virškinimui pankreatituose;
 • helmintinės invazijos;
 • antinksčių funkcijos sutrikimas;
 • Skydliaukės ligos;
 • apatinių kvėpavimo takų patologija, pavyzdžiui, plaučių tuberkuliozė;
 • sutrikimai virškinimo trakto darbe;
 • nervų anoreksija ir kiti psichiniai sutrikimai;
 • sunkios infekcijos, tokios kaip sifilis;
 • alkoholizmas ir narkomanija.

Labiausiai paplitusios šios ligos bus išsamiau aptariamos.

Tirektoksikozė

Liga pasireiškia tiek moterims, tiek vyrams, bet dažniausiai pirmoje. Kraujyje padidėja skydliaukės hormonų lygis, kuris keletą kartų pagreitina medžiagų apykaitą. Mielės su tirotoksikozėmis turi gerą apetitą, tačiau jos praranda svorį.

Kiti ligos požymiai: padidėjęs širdies susitraukimų dažnis ir padidėjęs spaudimas, prakaitavimas, nervų susijaudinimas, nerimas, nemiga, menstruacijų ciklo sutrikimai, padidėjęs skydliaukės liaukas. Mažiau kai kurių iš išvardytų simptomų buvimas turėtų paversti moterį endokrinologu.

Kasos ligos

Svorio kritimas gali būti lėtinis pankreatitas - kasos uždegimas. Lėtinė ligos forma ilgai nepasireiškia. Laikui bėgant kūnas pradeda trūkti fermentų virškinti maistą.

Asmuo jaučia skausmą dešinėje pusrutulyje, sunkumą pilvo srityje, pykinimą, pastebi stemplės sutrikimus. Greitas svorio sumažėjimas pasireiškia pankreatitu dėl būtinų fermentų trūkumo ir apetito sumažėjimo. Pacientas kartais atsisako valgyti dėl baimės vėl patirti nemalonius jausmus.

Cukrinis diabetas

Kas sukelia staigų svorio mažėjimą moterims ir kaip ši būklė yra pavojinga?

Tai pasireiškia tokiu būdu: gliukozė, patenkanti į kraują, negali absorbuoti kūno dėl insulino trūkumo.

Kad nustatytumėte diabetą, atkreipkite dėmesį į tokius simptomus: nuolatinį troškulį, dažną šlapinimąsi, burnos džiūvimo jausmą, apetito padidėjimą ar sumažėjimą.

Jei įtariamas cukrinis diabetas, kreipkitės į endokrinologą, atlikite kraujo tyrimą ir švirkškite cukrų. Kasos uždegimo atveju kreipkitės į gydytoją arba gastroenterologą. Žmonės su ūminiais pankreatito atakomis nukreipiami į chirurginį skyrių ir skubiai išnagrinėja vietoje.

Onkologinės ligos

Vėžys Cacheksija yra būklė, kai asmuo praranda svorį dėl onkologijos. Dažniausiai tai pasireiškia vėlyvose ligos stadijose. Greitas svorio sumažėjimas dėl onkologijos įvyksta dėl kelių priežasčių. Vienas iš jų yra maistinių medžiagų trūkumas, nes augantis navikas juos paima iš sveikų audinių.

Antroji priežastis yra kūno apsinuodijimas su medžiagomis, kurias sukelia piktybinis formavimasis. Tokių medžiagų toksinis poveikis sutrikdo funkciją ir netgi sukelia virškinamojo trakto organų atrofiją. Kita onkologijos svorio priežastis yra paciento atsisakymas valgyti.

Reikia pažymėti, kad onkologijoje žmogus praranda ne tik riebalų nuosėdas, bet ir raumenų masę. Kiti vėžio požymiai: subfebrilo kūno temperatūra, kuri trunka ilgą laiką ir nuolatinis silpnumas. Šiuo atveju kelionę į onkologą negalima atidėti.

Glistulinis invazija

Parazitiniai kirminai daugiausia gyvena vaiko kūne, tačiau suaugusiesiems taip pat gali būti helmintai. Infekcijos šaltinis yra ne tik nešvarios rankos ir neplautos daržovės. Pavyzdžiui, prastos kokybės žalios mėsos gali būti užkrėstos kirmėlių kiaušiniais, kurių asmeniui labai sunku pastebėti.

Kas sukelia staigų svorio mažėjimą moterims ir kaip ši būklė yra pavojinga?

Dėl didelio svorio netekimas sukelia pažengusius ligos etapus, kai organizme yra per daug organizmo parazitų. Svorio sumažėjimas yra susijęs su apsinuodijimu ir virškinimo sutrikimais.

Su šia liga, greitas nuovargis, nuolatinis silpnumas, pilvo skausmas, išmatų sutrikimai (viduriavimas ar vidurių užkietėjimas), apetito praradimas, kartais kūno temperatūra. Jei pastebėsite tokius požymius sau, jums reikės atlikti kiaušinių fermentų analizę ir ištyrus enterobiazę. Pasitarkite su infekcine ligos specialistu.

Kiti veiksniai

Staigios svorio kritimo priežastys, ypač moterims, dažnai gali pasireikšti ir tokiais veiksniais:

Kas sukelia staigų svorio mažėjimą moterims ir kaip ši būklė yra pavojinga?
 • padidėjęs maisto poreikis. Kiekvieno iš mūsų organizmas kartkartėmis susiduria su gyvenimo ritmu, kuris turi įtakos jo poreikiams. Pavyzdžiui, pradėjote užsiimti kokia nors nauja sporto veikla, susirasti darbą ar atsigauti nuo ligos. Kūnas stengsis įsisavinti kiek galima daugiau vitaminų ir maistinių medžiagų;
 • sutrikus absorbcijai. Kai kurios moterys gali per daug greičiau metabolizuoti arba susilpnėti žarnyne, taigi jie daug valgo, bet nesulaukia riebalų, bet atvirkščiai. Šiuo atveju dauguma maisto produktų gaunamų mikroelementų ir vitaminų natūraliai išeina iš žarnyno, o ne organizmą;
 • neraštinga dieta. Viena iš labiausiai paplitusių moterų nuostolių kilogramų priežasčių - netinkama dieta arba menka dieta. Visų rūšių dietos neleidžia kūnui gauti reikiamų medžiagų, kurios vėliau gali sukelti rimtas ligas. Prieš atsisakydami maisto, galvokite apie tinkamą pasirinktą dietą. Ir tai geriau - pasikonsultuoti su dietologu;
 • vartoti tam tikrus vaistus. Smegenų aktyvumo stimuliatoriai, atsipalaiduoti vaistai, skydliaukės gydymo vaistai, chemoterapiniai vaistai - visi šie fondai gali išprovokuoti svorio mažėjimą. Svoris grįš įprastai, kai tik jūs nebesiteite vartoję šių vaistų;
 • stresas, darantis įtaką nervų sistemos būklei;
 • senatvė - su fiziologiniu senėjimu prarandama raumens masė. Dantų praradimas lemia nesugebėjimą tinkamai kramtyti maistą ir visiškai valgyti. Kai kurie vyresnio amžiaus žmonės kenčia nuo senyvios demencijos dėl to, ką jie gali tiesiog pamiršti valgyti, o tai gali sukelti svorio netekimą.

Kokie yra staigiojo svorio pasekmės?

Nepriklausomai nuo jo atsiradimo priežastys, staigus svorio netekimas neskatina nieko gero ir net gali būti pavojingas kūnui. Daugelis organų kenčia, ypač inkstai.

Paimkime daugiau detalių, nei pavojinga yra didelis svorio kritimas:

Kas sukelia staigų svorio mažėjimą moterims ir kaip ši būklė yra pavojinga?
 • sumažėjęs efektyvumas, silpnumas. Būklė ypač pasireiškia smegenų ląstelėse, jei svorio priežastis yra angliavandenių mityba;
 • hormoniniai sutrikimai, kurie turi įtakos moters psichologinei būklei ir jos išvaizdai;
 • beriberi - atsiranda dėl nepakankamo vitamino vartojimo ar netinkamo absorbcijos žarnyne. Su avitaminoze mergaitės susiduria su tokiomis problemomis kaip trapūs nagai, sausa oda, garbanos praradimas. Visi šie simptomai signalizuoja organizmo sutrikimus;
 • labiausiai pavojinga yra staigus anoreksijos svorio sumažėjimas. Ligą sunku gydyti, todėl geriau neleisti jo pasirodyti;
 • su aštriu svorio kritimu netgi gali atsisakyti inkstų. Svorio mažėjimo priežastys, kurios neigiamai veikia inkstus, dažniausiai yra sausos badu arba tabletes, kurios slopina apetitą. Šiuo metu yra staigus vandens ir druskos disbalansas. Patinimas ant veido rodo, kad inkstai yra sunkesni už jų funkcijų įveikimą.

Būtinai peržiūrėkite egzaminą ir sužinokite svorio praradimo priežastis.

Svorio netekimas nustos jaudintis, kai tik atsikratysite ligos.

Jei esate sveikas, persvarstykite savo kasdienę veiklą: suteikiate daugiau laiko poilsiui ir atsipalaidavimui, valgykite pagal mitybos specialisto patarimus.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 43 = 45