Kaulų krekas: norma ar pažeidimas? | pangudownloads.com
Moterų sveikata

Kaulų krekas: norma ar pažeidimas?

Susitraukimų krūtis yra spragdantis arba įtrūkęs garsas, girdimas aktyviais ir pasyvais judesiais. Kodėl kaulai įkando žmogų, jei nėra ligos? Ir ką reiškia ši krizė? Ar tai verta bijoti?

Kaulų krekas: norma ar pažeidimas?

Dažnai garsai gamina kelio, klubo, riešo, alkūnės, peties ir žandikaulio sąnarius. Tai gali būti įprastas reiškinys ar nukrypimas.

Kodėl kaulų krūtis ant rankų ir kojų:

  • Dėl sinovijų skysčio - normos variantas;
  • Hypermobility;
  • Osteoartritas, bursitas, artritas, tendonitas;
  • Motorinės veiklos trūkumas ar perteklius;
  • Displazija ar trauma.

Normos variantai

Tai, kas normalu su sąnariais, rodiklis yra skausmingų pojūčių nebuvimas. Jei po patikrinimo nėra pažeidimų, dažniausiai gydytojai linkę teigti, kad sąnariai plaunami sinoviškais skysčiais, kuriuose yra mažai ištirpusių dujų.

Tam tikru momentu dujiniai burbuliukai labai sustiprina jungties ertmės tūrį, todėl, kai jūs judate, atsiranda paspaudimas. Medicare šis procesas vadinamas kavitacija, o tai reiškia normalius reiškinius. Kriaušių dažnis neturėtų būti didesnis nei vienas per 15-20 minučių, kitaip tai yra pažeidimas.

Be to, kurtieji garsai atsiranda, kai raištis yra susietas su kaulais arba kaulo sausgyslėmis, pavyzdžiui, riešo, klubo ar peties.

Jei kaulų krizė, ką aš turėčiau daryti?

Gydytojas turi būti gydomas, kai:

  • Krūvis vyksta daugiau nei kartą per 15 minučių;
  • Šalia skausmo;
  • Po traumos ar kritimo;
  • Jei garsas laikui bėgant pasikeitė, reikia atidžiau stebėti.

Hypermobility

Kai kurie žmonės turi jungiamojo audinio defektus, kurie atsiranda dėl sąnarių raiščių aparato silpnumo. Jie pasireiškia kaip padidėjęs sąnarių lankstumas. Šis reiškinys nėra ypač pavojingas, tačiau dažnų dislokacijų ir pakilimų rizika padidėja.

Pasaulyje yra apie 5-8% žmonių su tokiais defektais, tačiau jie kenčia dėl sužalojimų ir artrozės paplitimo.

Jei asmuo žino apie savo patologiją, tada, kai kojos ar kitos kūno dalys atsiranda, reikia kreiptis į ortopedą ar arthrologistą.

Šis reiškinys nereiškia, kad atsirado kokia nors liga. Bet jūs turite gauti specialistų rekomendacijas apie lauko veiklą, sportą ir kt.

Gydytojas jums pasakys apie atsargumo priemones, pvz., Rekomenduojame naudoti batus su dideliu spragtukais, kad išvengtumėte sąnario sąnario išsiplėtimo. Gydytojo patarimai padės sumažinti sužalojimo riziką. Jei laikykitės rekomendacijų, galite saugiai išvengti problemų, susijusių su jungiamojo audinio defektu. Tuo pačiu metu žmogaus gyvenimo kokybė nepakenks daug.

Osteoartritas, bursitas, artritas, tendonitas

Jei krizė lydi sergamumo, yra kiekvieno judėjimo pakartoti (be tarpo, kuris yra normalus variantas), ir pastebėjo, mobilumo apribojimas, galima kurti rimtą ligą - artritas, osteoartritas, tendenit (sausgyslių uždegimas), bursitas (pralaimėjimą sąnario kapsulės) ar kitas .

Kaulų krekas: norma ar pažeidimas?

Būtina pasikonsultuoti su gydytoju, kad po diagnozės jis paskirtų tinkamą gydymą. Tik specialistas gali nustatyti, kokią ligą pacientas patyrė, nes dažnai yra sąlygų, kai vienoje vietoje atsiranda kelios patologijos.

Diagnostiniais tikslais atliekamas rentgeno ir tomografijos tyrimas. Gydymas paprastai apima priešuždegiminius vaistus, chondroprotektorius ir daug kitų vaistų.

Variklio aktyvumo stoka

Kiekvienam reikia bent jau fizinio aktyvumo. Jei gyvenimo būdas nepakankamai aktyvus, raumenys ilgainiui susilpnins ir atrofuos dėl neveiklumo. Taigi jie tampa labiau vangiai ir raišteliai.

Kai visi tokie metamorfozės asmenys susiduria su tokia aparatine aparatūra, prasideda pats spragtelėjimas. Jūs galite laikyti šį reiškinį ženklu - nereikėtų pamiršti apie fizinį aktyvumą.

Esant tokiai situacijai, būtina laipsniškai didinti krovinių skaičių. Galite pasirinkti sportinį hobį, eiti į sporto salę, šokti ar sportuoti. Jei amžiaus neleidžia, atlikite paprastą šildymą ir vaikščiokite grynu oru.

Per didelis fizinis aktyvumas

Santykio jausmas turi būti visur. Kenks ir trūksta fizinio krūvio.

Trūkumas gali atsirasti dėl kruopštaus treniruotės, darbo, kuriam reikia ilgalaikio, svorio kėlimo ir kt. Spalvotieji skambučiai ne visada rodo ligos buvimą, bet yra jų tęstinumas.

Verta paminėti, kad artrozė dažniausiai paveikia sąnarius aukšto fizinio krūvio fone. Būtina nedelsiant atsižvelgti į nerimą keliančius kūno signalus, ypač jei trūksta kelių.

Visų pirma - pasikonsultuoti su gydytoju. Šiame etape kaulai, raiščiai ir sausgysliai susidoroja su apkrova, o kas su jais atsitiks? Daugeliu atvejų būtina sumažinti veiklą, pavyzdžiui, pakeisti sportą mažiau sunkiu, keisti darbą.

Traumos ir displazijos

Pavyzdžiui, kai asmuo sužalojo sąnarį, atsirado dislokacija arba suspaudimas, jungiamieji audiniai lieka šiek tiek susilpnėję net ir po būtino gydymo.

Tokios vietos yra labiau linkusios į pakartotinius sužalojimus ir kitas ligas. Į tai būtina atsižvelgti, kad tokios situacijos nebūtų. Žaizdoje sužaloto sąnario lūžis negali parodyti ligos, tačiau jis jums primins, kad jis turi būti apsaugotas.

Displazija - audinių, kurie patenka į sąnarį (raiščių, sąnarių kaulų paviršių ir tt), nepakankamai išplėtota. Šiuo atveju nukentėjęs plotas bus susilpnintas, bet ne dėl žalos, bet dėl ​​nepakankamo išsivystymo.

Jei kaulų krūvyje ant kojų ir kitų kūno dalių sąnarių pirmiausia reikia kreiptis į gydytoją. Specialistas pašalins antrinių ligų buvimą ir pateikia rekomendacijas.

Diagnozės procese gali būti nustatyta rentgeno spinduliuotė arba MRT. Tyrimai padės gydytojui išsiaiškinti priežastis, nustatyti, ar krizė yra įprastas reiškinys kūnui ar patologijai, kurią reikia gydyti.

Be to, gydytojas turėtų patarti apie gyvenimo būdą, nes tokiais pažeidimais negalima užsiimti visomis sporto šakomis, kai kuriuos dalykus reikia atsargiai laikyti, o kiti - priešingai, tai yra naudinga.

Gydymas

Norėdami pašalinti pažeidimą, turite nustatyti priežastis, dėl kurios ji buvo padaryta. Pirmasis yra priskiriamas rentgeno studijoms. Dažnai tai yra pakankamai. Bet jei reikia papildomos informacijos, atlikite tomografiją, kraujo tyrimus ir tt

Jei garsai yra normos variantas, o ne ligos simptomai, atitinkamai gydymas nėra būtinas. Kiti požymiai, pavyzdžiui, skausmingumas ir judrumo apribojimas, yra artrozės ar artrito buvimo priežastys. Pastaraisiais atvejais būtina kuo greičiau pradėti gydymą, kad būtų išvengta komplikacijų.

Kodėl kaulai sutrinka vaikams

Vaikų ir suaugusiųjų raumenų ir raiščių struktūra yra šiek tiek kitokia. Tačiau spustelėjus garsus dažniausiai pasitaiko dėl dviejų priežasčių.

Visų pirma dėl jungiamojo audinio patologijų. Šis reiškinys buvo aprašytas aukščiau. Vaikai, kaip ir suaugusieji, padidino sąnarių lankstumą ir tuo pat metu kenčia nuo jungiamojo audinio silpnumo.

Tuo pačiu metu traškūs garsai dažniausiai laikomas norma variantas, bet tai verta atkreipti dėmesį į širdies ir kraujagyslių sistemai, kaip šis reiškinys dažnai lydi širdies liga.

Kaulų krekas: norma ar pažeidimas?

Vaikinas, turintis silpną sąnarių, dažniau turėtų būti parodomas kardiologui nei kiti vaikai ir periodiškai diagnozuojama širdis. Tokios priemonės padės pasirinkti tinkamą variklio aktyvumo būdą, kad būtų išvengta pavojaus.

Kaulai kartais sutrinka dėl sąnarių peršalimo - tai yra antroji priežastis. Vaikams ir ypač paaugliams jungtinių raiščių aparatas vis dar nesubrendęs, nes audiniai ir organai vystosi ir auga skirtingais dažniais. Jei vaikas kartais sutraukia kelius ar kitus sąnarius, kol nėra jokių skausmingų pojūčių ir ribotų judesių, nėra priežasčių nerimauti.

Kai krizė yra daugiau kaip barškutis, įvyksta tik vienoje pusėje, todėl diskomfortą, būtina aplankyti specialistas (Podiatrist arba artrologija) siekiant užkirsti kelią reumatoidinio artrito arba osteoartrito vystymąsi. Procesas yra nukreiptas į diagnostikos kraujo bandymo C-reaktyvaus baltymo, reumatoidinio faktoriaus ir kitų rodiklių, o taip pat suvartotos rentgeno ir ultragarsu.

Visi aukščiau išvardyti tyrimai gali išskirti ar patvirtinti ligos buvimą, pateikti rekomendacijas ar skirti tinkamą gydymą.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 6 = 1