Moterų sveikata

Mėnesio sutrikimas: ciklo sutrikimų priežastys

Reguliarus mėnesinis ciklas yra moterų reprodukcinės sveikatos pagrindas. Tačiau jo nesėkmės yra visur. To priežastys labai įvairios, nuo laikinų iki stiprių patologijų.

Su reguliariais sutrikimais, turite susisiekti su ginekologu. Specialistas turėtų atlikti diagnozę, nustatyti pažeidimo priežastį ir ją pašalinti.

Kaip apskaičiuoti ciklo trukmę ir nustatyti nesėkmę reguliariai kas mėnesį

Ciklas yra laikotarpis nuo artėjančių menstruacijų iki sekančių. Ovuliacija yra išėjimo iš folikulo, paruošto kiaušinių tręšti.

Mėnesio sutrikimas: ciklo sutrikimų priežastys

Tai ovuliacija, padalijanti ciklą į dvi fazes: folikulus (folikulų brendimą) ir liuteines (nuo ovuliacijos iki kraujavimo). Standartinis 28 dienų ciklas rodo, kad ovuliacija yra maždaug 14 dienų nuo menstruacijų pradžios.

Po ovuliacijos natūraliai sumažėja estrogenų hormonų lygis, tačiau menstruacijų nėra, nes geltona organizmas palaiko hormonų pusiausvyrą normoje.

Esminiai estrogeno koncentracijos svyravimai (tiek padidėję, tiek sumažėję) gali sukelti kraujavimą tarp menstruacijų, prieš juos ir po jų.

Ciklo ciklas svyruoja nuo 21 iki 37 dienų. Optimalus - 28 dienos. Kraujavimo trukmė svyruoja nuo 3 iki 7 dienų. 1-3 dienų sutrikimai nelaikomi patologija, tačiau jei vėlavimas trunka ilgiau nei savaitę, reikia kreiptis į gydytoją.

Norėdami nustatyti nesėkmę, reikia apskaičiuoti ciklą: jis prasideda nuo pirmos mėnesio pradžios dienos iki kitos dienos pirmos dienos. Rekomenduojama laikyti specialų kalendorių, kuriame reikia pažymėti kraujavimo pradžios ir pabaigos dienas. Galite suskaičiuoti bazinę temperatūros diagramą.

Į pirmųjų dienų menstruacijų yra laikomi 37 ° C temperatūroje, tada sumažintas iki standarto, ir po to staiga pakyla iki C 37,5 ° tokiu rodikliu yra laikomas ciklo pabaigoje, ir vieną ar dvi dienas prieš kitą menstruacijų yra vėl nuleidžiamas. Jei temperatūra nesumažėja, atsiranda nėštumas. Padidėję temperatūros rodikliai visame cikle rodo ovuliacijos nebuvimą.

Jei yra savęs apskaičiavimo sunkumų, visada galite pasikonsultuoti su ginekologu.

Simptomai, rodantys nesėkmę:

 1. Padidėjo laiko tarpas tarp menstruacijų;
 2. Ciklas sumažėjo (mažiau nei 21 diena);
 3. Nepakankamas arba, atvirkščiai, gausus mėnesinis;
 4. Kraujavimo nebuvimas;
 5. Disfunkcinis gimdos kraujavimas;
 6. Neigiamas simptomas - menstruacijų trukmė yra mažesnė nei 3 ir daugiau nei 7 dienos.

Kodėl mėnesio ciklais trūksta

Disbalanso priežastys gali būti labai įvairios.

Verta atkreipti dėmesį į pagrindinius ir dažniausius iš jų:

Mėnesio sutrikimas: ciklo sutrikimų priežastys
 1. Paauglys. Šio gyvenimo laikotarpiu mergaitėms nustatytas hormoninis fonas, todėl pažeidimai juose dažnai patenkantys. Gydytojui reikia kreiptis tuo atveju, kai nuo pirmųjų mėnesinių atsiradimo momento praėjo daugiau nei metai;
 2. Aklimatizacija. Judėjimas, ypač kitoje klimato zonoje, gali sukelti pažeidimą. Aštri klimato pokyčiai yra tam tikras stresas kūnui. Menstruacinio ciklo normalizavimas vyksta po to, kai kūnas pripranta prie naujų gyvenimo sąlygų;
 3. Pernelyg didelis fizinis ar emocinis stresas. Du iš šių veiksnių dažnai neigiamai atsispindi šiuolaikinių moterų sveikatai. Per stresą organizme susidaro per daug hormono prolaktino. Viršutinė pastaroji lemia ovuliacijos proceso slopinimą, todėl ciklas nebeveikia. Atkuriant seksualinę sveikatą, bus teikiama aukštos klasės poilsio kokybė, naktinis miegas, raminantys vaistai;
 4. Hormoninis disbalansas. Nukrypimai gali būti susiję su hipotalamino ir hipofizės patologijomis, kartu su jų hormonų gamybos pažeidimu. Kodėl taip atsitinka, endokrinologas galės pasakyti;
 5. Reprodukcinės sistemos ligos. Vėlavimo priežastis gali būti gimdos kaklelio liga, gimdos, priedų, cistų ir polipų uždegimas. Dažnai tokius negalavimus gydo tik chirurginė intervencija;
 6. Hormoninių kontraceptikų priėmimas. Tai gali nutikti priimant tuos, taip pat ir po atšaukimo. Esant tokiai situacijai, būtina konsultuotis su ginekologu. Jei moteris vis dar vartoja kontraceptines tabletes, jums gali tekti nutraukti kursą;
 7. Nėštumas ir žindymas. Kūdikio nešiojimo metu menstruacijų nebuvimas yra normalus. Pasibaigus maitinimui krūtimi, ciklas turi būti atkurtas. Jei kraujavimas pasireiškia nėštumo metu, turite paskambinti skubiąją globėją, nes gali pasireikšti persileidimas ar negimdinis nėštumas;
 8. Preklimatas. 40-45 m. Moterims tai menopauzė;
 9. Savavališkas arba priverstinis abortas. Toks neigiamas poveikis gimdos būsenai, todėl mėnesinis gali būti atidėtas. Dažnai tokie veiksniai sukelia nevaisingumą;
 10. Mėnesio sutrikimas: ciklo sutrikimų priežastysStaigus ir sunkus svorio netekimas ar nutukimas. Daugelis moterų yra suinteresuotos, kad jei aš būsiu dieta, ar gali būti kas mėnesio sutrikimas? Žinoma, tai gali įvykti pernelyg griežtai ir ilgai trunkančiai dietai. Nutukimas ir, ypač, badavimas sukelia stresą kūną. Jis tokį režimą laiko sunkiais laikais, todėl visais įmanomais būdais neleidžia nėštumo. Dėl to įtraukta natūrali apsauga, dėl kurios atsiranda vėlavimas. Jei moteris mano, kad griežtai laikantis dietos, netgi trumpalaikės, nieko rimto neįvyksta, ji klaidinga. Kai moteris sako gydytojo paskyrimą "Aš esu ant dietos", tada jis pirmiausia turėtų jį išnagrinėti dėl mitybos trūkumų. Per didelis svorio padidėjimas taip pat neigiamai veikia kūno funkcionavimą, veda prie vėlavimų ir kitų patologijų.

Jei nustatoma nukrypimų, reprodukcinės sistemos veiklos priežasčių gali būti pasiklysti ligų, endokrininės sistemos (antinksčių, skydliaukės), infekcinių ligų, atsižvelgiant narkotikų, makšties traumos, vitaminodefitsite skaičių.

Mėnesio sutrikimas įvyko po pristatymo

Paprastai, jei moteris nedirba maitinimo krūtimi, jos ciklas atkuriamas 6-8 savaites po vaiko išvaizdos. Priešingu atveju, kai pasibaigia žindymas, menstruacijos paprastai prasideda po šio laikotarpio pabaigos, tačiau yra galimos išimtys, kurios, verta paminėti, nėra patologijos.
Žindymo metu žindyvėms yra atsakingas už prolaktino vadinamąjį hormoną. Be to, jis slopina moterų lytinių hormonų gamybą kiaušidėse, todėl natūralaus maitinimo laikotarpiu menstruacijų nėra.

Atsižvelgiant į dirbtinį šėrimą, ciklas atkuriamas maždaug po 2 mėnesių. Sumaišius - po 3-4 mėnesių. Išskirtinai krūtinės ląstos - nuo papildomų maisto produktų įvedimo.

Po gimdymo ir žindymo laikotarpiu ciklas, kaip taisyklė, yra anovuliacinis, tai yra, kiaušinis nesudaro ir nepalieka folikulo. Tai lemia pastarojo regresiją ir kraujo išskyros atsiradimą (gimdos gleivinės atmetimo rezultatas).

Gedimai po gimdymo yra normos variantas.

Mėnesio sutrikimas: ciklo sutrikimų priežastys

Ciklas gali būti atstatytas 6 mėnesius - tai ginekologinėje praktikoje reiškia gamtos reiškinius. Kai kurios moterys neturi jokių problemų, nes jie kas mėnesį tampa įprastomis. Kai kuriais atvejais, pažeidimai gali sukelti akušerinių komplikacijų, todėl vadovaujasi minėtų duomenų, būtina apskaičiuoti apytiksles datas į mėnesinių pradžios ir kreiptis į gydytoją, jei jų nenustatyta.

Ciklo sutrikimų gydymas

Stengiamasi pašalinti priežastis. Be konkrečios veiklos, rekomenduojama sveikai gyventi: viską valgyti, būti gatvėje, kokybiškai pailsėti, išvengti nuovargio ir streso, pernelyg didelio fizinio krūvio.

Jei yra sunkus kraujavimas, tada, pašalinus kraujo krešėjimo patologijas, galima skirti hemostazinių vaistų, antibiotikų, hormoninių vaistų, aminokaproinės rūgšties. Sunkiais atvejais reikia kreiptis į donoro plazmos ar kraujo infuziją, chirurginį gydymą ar histerektomiją.

Tegul jūsų ciklas būna reguliarus, o nuotaika - puikus!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 1 = 2