Moterų sveikata

Širdies kairiojo skilvelio hipertrofija: priežastys, simptomai, gydymas

Kairės ar dešinės širdies dalies hipertrofija atsiranda dėl pažeidimų raumenims, organų vožtuvams dėl kraujo tėkmės pažeidimo. Dažnai tai atsitinka, kai dėl įgimtų vystymosi sutrikimų dėl padidėjusio kraujospūdžio, plaučių ligų, didelio fizinio krūvio. Dažniausiai pastebima širdies kairiojo skilvelio hipertrofija. Tai yra dėl didesnio funkcinio krūvio šioje srityje.

Išvaizda

Širdies kairiojo skilvelio hipertrofija: priežastys, simptomai, gydymas

Liga atsiranda dėl įvairių sutrikimų, trukdančių normaliam kūno funkcionavimui. Miokardas pradeda susitraukti su padidėjusia apkrova, padidėja medžiagų apykaita, padidėja audinių tūris ir ląstelių masė.

Pradinėje ligos stadijoje širdis palaiko normalų kraujo tekėjimą padidindama jo masę. Tačiau ateityje miokardas išnykus, o hipertrofija pakeičiama atrofija - ląstelės yra žymiai sumažintos.

Yra dviejų tipų patologijos: koncentrinių - padidėjęs širdies sustorėti savo sienos, prieširdžio / skilvelio mažėja, ir ekscentriškas (padidėjęs kūno, bet pratęstas ertmė).

Širdies hipertrofija gali turėti įtakos sveikiems žmonėms, dirbantiems rankoje ir sportininkams. Tokių pokyčių fone gali atsirasti ūminis širdies nepakankamumas. Dirbdami kultūrizmo, ledo ritulio, sunkaus fizinio darbo, turite stebėti miokardo būklę.

Dėl skilvelių hipertrofijos atsiradimo skirstomi į 2 tipus:

 • darbas - dėl padidėjusio sveiko kūno darbo krūvio;
 • pakeitimas - tai yra prisitaikymo prie darbo su kita liga rezultatas.

Kairiosios skilvelinės ligos priežastys

Dažniausiai pasikeičia kairiojo skilvelio raumenys. Jei jo storis yra didesnis nei 1,2 cm, šis pažeidimas įvyksta. Be to, taip pat pastebima širdies MZV (interventricular septum) hipertrofija. Sunkiais atvejais storis gali siekti 3 cm, svoris - 1 kg.

Tai sukelia netinkamas kraujo pakrovimas į aortą, todėl yra sutrikdyta kraujo tiekimas visame kūne. Dėl svorio padidėja deguonies ir maistinių medžiagų trūkumas. Dėl to atsiranda hipoksija ir sklerozė.

Kairiojo skilvelio pokyčių priežastys: arterinė hipertenzija; kardiomiopatija; aortos vožtuvo susiaurėjimas (stenozė); padidėjęs fizinis aktyvumas; hormoniniai sutrikimai; nutukimas; inkstų liga su antrine hipertenzija.

Kairiojo atriumo pažeidimo priežastys:

 • Arterinė hipertenzija;
 • Hipertrofinė kardiomiopatija;
 • Įgimtos širdies ligos / aortos;
 • Bendrasis nutukimas, ypač vaikams ir paaugliams;
 • Aortos ar mitralinio vožtuvo stenozė / nepakankamumas.

Teisinės skilvelinės ligos priežastys

Širdies kairiojo skilvelio hipertrofija: priežastys, simptomai, gydymas

Dešiniojo atriumo pokyčiai dažniausiai siejami su plaučių patologija ir mažu kraujo tėkmės rato sutrikimu. Dešinėje atriumoje tuščiavidurių venų kraujas gaunamas iš audinių ir organų. Iš ten jis patenka į skilvelį per tricuspido vožtuvą ir toliau į plaučių arteriją bei plaučius.

Antruoju atveju vyksta dujų mainai. Dėl šios priežasties dėl skirtingų kvėpavimo sistemos ligų sutrikdoma įprastinė tinkamo skilimo struktūra.

Pagrindiniai veiksniai, skatinantys dešinės pusės lokalizacijos prieširdžių hipertrofiją:

 • Įgimtos vystymosi patologijos (alėja tetradaFallo, defektas MZHP);
 • Lėtinės obstrukcinės plaučių ligos, pvz., Emfizema, pneumonijos sklerozė, bronchų astma, bronchitas;
 • Trikusio vožtuvo stenozė / nepakankamumas, plaučių arterijos vožtuvo pasikeitimas, dešiniojo skilvelio padidėjimas.

Lėtinė plaučių patologija sukelia mažų indų pažeidimus, jungiamojo audinio prostatą, mažina dujų apykaitą ir mikrocirkuliacinę ląstelę. Dėl to padidėja kraujospūdis plaučių kraujagyslėse, todėl miokardas pradeda susitraukti su didesniu jėga, dėl ko atsiranda hipertrofija.

Siauraus arba trumpos uždaromos trikusio vožtuvo sustojimas sukelia tuos pačius kraujo tėkmės sutrikimus, kaip ir analogišku mitralinio patologijos atveju.

Priežastys pokyčių dešiniojo skilvelio Apsigimimų, lėtinės plaučių hipertenzija, plaučių susiaurėjimas vožtuvo, padidėjo venų spaudimą kongestinio nepakankamumas.

Širdies dešiniojo skilvelio hipertrofija atsiranda, jei jo sienos storis yra didesnis nei 3 mm. Tai veda į departamentų plėtrą ir blogą kraujo apytaką. Dėl šios priežasties venų skilimas prasiskverbia per tuščiavidurius venus, atsiranda sąstingis. Pacientams pasireiškia patinimas, dusulys, odos cianozė, tada skundai apie vidaus organų darbą.

Reikia pažymėti, kad, kai paveikiamas kairysis skilvelis, taip pat kentės kairysis atriumas. Tada teisingi padaliniai yra keičiami.

Širdies kairiojo ir dešiniojo širdies hipertrofijos simptomai

Su kairėje pusėje miokardo pralaimėjimo pasitaiko: alpulys, galvos svaigimas, dusulys, širdies ritmo sutrikimą, skausmo šioje srityje, silpnumas, nuovargis.

Pasirenkant dešiniąją pusę atsiranda šie simptomai: kosulys, dusulys, dusulys; edema; cianozė, blyški oda; ritmo sutrikimas.

Kaip diagnozuojama širdies skilvelių hipertrofija

Paprasčiausi ir tuo pat metu veiksmingi metodai yra ultragarsas (ultragarsas) ir echokardiografija (EKG). Procese yra nustatomas sienelių storis ir organo dydis.

Netiesioginiai EKG pokyčių simptomai:

 • Pasikeitus teisingiems sekcijoms, pasikeičia elektros laidumas, ritmas sutrinamas, pastebama elektrinės ašies nukrypimas į dešinę;
 • Kairių dalių pokyčius rodo ašies nukrypimai į kairę, atitinkamai įregistruojami įtampai.

Diagnozės patvirtinimas ar paneigimas taip pat įmanomas pagal krūtinės rentgeno spindulių rezultatus.

Įvairių formų širdies hipertrofijos gydymas

Visos pastangos panaikinti ligą yra siunčiamos pirmiausia dėl to priežasties.

Pavyzdžiui, jei įvyko pažeidimas dėl kvėpavimo sistemos ligos, gydymo kursas skirtas kompensuoti plaučių funkciją. Nustatomas priešuždegiminis gydymas. Taikyti bronhorasshiryayuschie narkotikų ir daugybė kitų, priklausomai nuo pagrindinės priežasties.

Su hipertenzija sukeltais kairiojo skilvelio pažeidimais gydymas apima tik skirtingų grupių hipotenzinius vaistus, taip pat diuretikus.

Jei yra rimtų vožtuvų defektų, galima pasinaudoti chirurgija ir netgi protezavimu.

Širdies kairiojo ir dešiniojo širdies hipertrofijos gydymas visais ligos atvejais apima miokardo pažeidimo simptomų pašalinimą. Tam reikia antiaritminio gydymo, taip pat širdies glikozidų.

Galbūt nurodykite vaistus, kurie pagerina apykaitos procesą širdies raumens (a riboksinas, ATP ir kt.). Pacientams rekomenduojama laikytis specialios dietos, siekiant apriboti skysčių ir druskos suvartojimą. Su nutukimu stengiamasi normalizuoti kūno svorį.

Širdies kairiojo skilvelio hipertrofija: priežastys, simptomai, gydymas

Jei yra įgimta širdies liga, chirurginiu būdu pašalinama patologija, jei įmanoma. Labai sunkiais atvejais, kai struktūra stipriai sutrikusi ir hipertrofinė kardiomiopatija vystosi, vienintelis būdas yra organų transplantacija.

Kaip galima spręsti iš to, kas išdėstyta pirmiau, požiūris į pacientus atliekamas tik individualiai. Gydytojai atsižvelgia į visas galimas organų pažeidimų apraiškas, bendrą paciento būklę, kartu esančių ligų atsiradimą.

Reikia pažymėti, kad nustatyta miokardo patologija daugumoje atvejų gali būti ištaisyta. Pirmąsias nerimą keliančius simptomus jaučiantis, būtina nedelsiant pasikonsultuoti su specialistu - kardiologu - patarimu. Po tyrimo jis nustatys ligos priežastį ir nustatys tinkamą gydymą.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

64 − 55 =