Veido nervo uždegimas: priežastys, simptomai, gydymas | pangudownloads.com
Moterų sveikata

Veido nervo uždegimas: priežastys, simptomai, gydymas

Uždegimas, veido nervo (optinis neuritas) dažniausiai atsiranda kaip poveikio šalta, pavyzdžiui, po važiavimo į atvirą langą, miega projektu, kai netoli oro kondicionierius, ir tt Todėl Kiti dažni priežastys yra infekcijos (tymų, kiaulytės, pūslelinė, ir tt), iš kraujagyslių sistemos patologija, galvos smegenų navikai, uždegiminės ligos veido sinusų, ausų, smegenų, prastesnės alveolių nervų nejautra dantų gydymo ir galvos smegenų traumos metu.

Vienpusio veido nervo uždegimo simptomai

Veido nervo uždegimas: priežastys, simptomai, gydymas

Medicinoje neuritas suskirstomas į pradinį ir vidurinį. Pirmasis yra vadinamas Bell'io liga (paralyžius), paprastai jis vyksta po hipotermijos, tačiau patologinių pokyčių galvos srityje nėra. Antrinis yra minėtų nervų sistemos ir smegenų ligų komplikacija.

Dažniausiai neuritas veikia tik vienoje veido pusėje, tik 2% atvejų kenčia nuo abiejų pusių. Simptominis paveikslas priklauso nuo ligos eigos etapo.

Dažniausiai pasitaikantys simptomai yra:

 • Jautrumo, ausų ir mastoidų proceso jautrumo sutrikimas;
 • Pažeidimo funkcijos pažeidimas - sunku nusiteiksti nuo nukentėjusiojo pusės;
 • Parezė ir paralyžius veido raumenis, pasireiškia kaip asimetrijos, veido iškreipti sveikas būdas, išlygina nasolabial raukšlės, akių plyšiai tampa skirtingo dydžio, jūs negalite traukti lūpų į vamzdelį, vienas galas į burną išlieka nejudantis;
 • Klausos sutrikimas gali pasireikšti vienos ausies kurtume ar hiperakuzijoje;
 • Ašarojimo sumažėjimas arba, priešingai, ašarojimas;
 • Seilių padidėjimas ar sumažėjimas;
 • Skonio pojūčių sutrikimas.

Veido nervo uždegimo diagnozė

Liga turi ryškius simptomus, todėl diagnozė paprastai nesukelia sunkumų. Norėdami pašalinti antrinę uždegimo pobūdį arba nustatyti smegenų pažeidimo laipsnį antrinio neurito atveju, kreipkitės į MR arba CT.

Veido nosies uždegimas (neuritas)

Kaip ir bet kuri kita liga, ankstyvaisiais etapais geriau išgydyti neuritus, kad išvengtumėte įvairiausių komplikacijų.

Ūmaus gydymo laikotarpio metu yra skiriami šie vaistai:

 • Gliukokortikosteroidas hormonai (prednizolonas) / nesteroidinis uždegimų (piroksikamas, nimesulidas, meloksikamo), siekiant sumažinti uždegimą;
 • Diuretikai (Torasemidas, Furosemidas), siekiant sumažinti edemą;
 • Analgetikai arba antispazminiai vaistai, skirti pašalinti skausmo sindromą;
 • Vazodilatatorių vaistai (Euphyllin), siekiant pagerinti kraujotaką paveiktoje teritorijoje;
 • B vitaminai gerina medžiagų apykaitos procesus nervų audiniuose;
 • Antrinis neuritas gydomas pašalinant pagrindinę ligą;
 • Jei yra lėta regresija, kreipkitės į medžiagų apykaitos (Nerobol) ir anticholinesterazės (PRZERIN, Galantamine) vaistus.

Siekiant paspartinti nukentėjusių nervinių skaidulų atsigauti po gydymo pradžioje gali būti suteikta po gydymo ir vaistų ūmaus uždegimo veido nervo kaip lempa Minin, ultragarsu su hidrokortizono, parafino vonios, ozokeritą, akupunktūra, solux. Nuo antros savaitės nustatyta masažo terapijos ir kineziterapijos.

Jei po kelių mėnesių gydymas nesukėlė rezultatų, pakelti chirurginės intervencijos problemą - autotransplantaciją.

Prognozė pacientams, sergantiems neuritu

Trečdalis pacientų yra visiškai išgydyti. Bet jei paralyžius trunka ilgiau kaip 3 mėnesius, išgijimo galimybės gerokai sumažės. Jei neurito priežastis yra klausos sutrikimas ar sužalojimas, funkcijos gali nebūti atkurtos. Pakartotinis neuritas su kiekvienu priepuoliu yra sunkesnis, o atstatymo laikotarpis po tokių atakų yra ilgesnis.

Simptomai lėtinio trišakio veido nosies uždegimo

Veido nervo uždegimas: priežastys, simptomai, gydymas

Ši neuralgija (trišakis) būdinga ūminio skausmo išbrinimui jos šakų inervacijos zonose.

Trišakio nervo neuralgija išsivysto dėl tų pačių priežasčių kaip Ūmi Įvadas: hipotermija veido, galvos smegenų navikai, lėtinės infekcijos (kariesą, sinusitas), aneurizma iš kaukolės laivo, nuspaudžiant nervas tuo išvežimo iš kaukolės į kaulą kanalą, kai nenormalus kraujagyslės lokalizacijos.

Dauguma pacientų yra vyresni nei 40 metų, dažniau neuritas veikia moteris.

Pagrindinis uždegimo simptomas yra skausmas. Kaip ir ūminėje formoje, jis paprastai yra vienpusis. Jis pasižymi aštrumu, stipriu intensyvumu, šaudymu ir nepakeliamumu. Pacientai apibūdina jausmus ir palygina juos su elektros išleidimu.

Užpuolimas trunka ne ilgiau kaip 2 minutes. Tarp tokių reiškinių neišvengiamai atsiranda ugniai atsparus laikotarpis. Daugelį metų skausmo lokalizacija ir jos kryptis gali išlikti nepakitę. Per užpuolimą žmogus padidina seilėjimą ir ašarojimas.

Pacientai išskiria ir vadinamasis trigerio regionus, kurie dirgina skausmingais pojūčiais. Prieš užpuolimo pradžią gali būti sukeltas veiksnys - būklė ar veiksmas, sukeliantis skausmą, pvz., Kramtymas, plovimas, kalbėjimas, žiaunavimas ir kt.

Miego metu beveik nėra tokių pojūčių. Daugumoje pacientų paroksizmo smailė apibūdinama paveiktų raumenų traukuliais. Atakos metu žmogus bando nejudėti.

Kramtant maistą tik sveika pusė burnos, taigi pacientas vystosi raumenų ruonių. Ilgalaikis ligos protrūkis sukelia distrofinius pokyčius kramtomojo raumenyse, taip pat sumažina paveiktos veido dalies jautrumą.

Ilgalaikio trišakio veido nosies uždegimo gydymas

Terapijos kursas skirtas pašalinti skausmo sindromą. Pagrindinis vaistas nuo ligos simptomų yra karbamazepinas. Dozę kiekvienu konkrečiu atveju nustato stebėtojas. Praėjus kelioms dienoms po gydymo pradžios pacientai pažymi veiksmingą analgezinį poveikį, kuris trunka iki 4 valandų.

Pradinė dozė, vartojama skausmingai kramtyti ir kalbėti, nepakito per pirmąjį mėnesį, bet tada ji pradeda palaipsniui mažėti. Toks gydymas trunka tol, kol išpuoliai netrukdys asmeniui šešis mėnesius.

Jie taip pat gali būti naudojamas fizioterapijos metodus, pavyzdžiui, dinaminės srovių, phonophoresis hidrokortizono, cinkavimo su amidopirinom ar novokaīnu.

Tiek gydant, tiek profilaktikai reikia vitamino terapijos. Ypač naudingi yra B grupės vitaminai. Ūminėje ligoje šios medžiagos yra injekuojamos derinant su askorbo rūgštimi.

Kai vaistų terapija yra nenaudinga, liga eliminuojama chirurgine intervencija. Yra keletas operacijų variantų, todėl gydantis gydytojas turėtų pasirinkti optimalų, remdamasis klinikinės savybės.

Veido nervo uždegimas: priežastys, simptomai, gydymas

Ankstyvosiose neuralgijos stadijose atliekama perkutaninė operacija su vietine anestezija. Šio proceso metu trišakis nervas sunaikinamas chemikalais arba radijo bangomis, kurios per kateterį yra per odą. Skausmas po tokio įvykio gali išnykti nedelsiant arba praeiti dar kelis mėnesius.

Ligoninės sąlygomis atliekamos operacijos, kurių tikslas - dekompresija. Procedūros metu pataisyta nervų suspaudimo arterijų vieta.

Daugelis gydytojų šiandien nori pašalinti patologiją trijų navikų nervo stuburo radijo dažnių sunaikinimo metodu.

Pagrindinis šio įsikišimo teigiamas taškas yra objektyviai kontroliuojamas nervų poveikio ir sunaikinimo laikas. Tuo pačiu metu jie kreipiasi į vietinę anesteziją, o pacientai turi lengvą reabilitacijos laikotarpį.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

7 + 3 =