Moterų sveikata

Viena kojelė yra trumpesnė už kitą suaugusiesiems: kaip nustatyti ir ką daryti?

Kai viena kojelė yra trumpesnė už kitą, gydytojai šį reiškinį vadina trumpojo kojų sindromu. Šios patologijos pasekmės gali būti labai rimtos, jei to nepadarysite. Tuo pačiu turinį laikas kalbėti tik tuo atveju, kai į daugiau kaip ½ cm ilgio skirtumas. Dažniausia priežastis šios anomalijos yra iškreiptas dubens.

Šioje srityje, būta daug tyrimų ir paskutinis iš jų patvirtino, kad net 3-4 mm skirtumas provokuoja stuburo kreivumą, dubens nuostatų pažeidimu ir nenormalų augimą. Jei laiku nesiimsite gydymo, patologija bus pažengusi, sutrikdžius stuburo funkcijas ir pasekmes.

Priežastys ir pasekmės, jei viena suaugusiam žmogui yra trumpesnė už kitą

Šis sindromas sukelia nevienodą tarpslankstelinių diskų apkrovą.

Ateityje tai išprovokuoja dubens veržimą, skoliozę, 5-ojo juosmens slankstelio pasukimą, sokriiliacinės zonos jungties blokavimą iš šono priešais sutrumpintą galūnę.

Viena kojelė yra trumpesnė už kitą suaugusiesiems: kaip nustatyti ir ką daryti?
  1. Pagrindinės priežastys - tai dubens pasislinkimas arba išlinkimas iš natūralios padėties, dėl kurio atsiranda disfunkciniai stuburo pokyčiai. Tai reiškia, kad apkrovos pasiskirstymo ašis pasikeis, todėl nugaros, kaklo, apatinės nugaros dalies skausmas atsiras;
  2. Toks metamorfozas veda prie biomechanikos, disko išvaržų, degeneracinių stuburo pokyčių, osteochondrozės, skoliozės, išialgijos, stuburo kanalų stenozės sutrikimo. Dubens dubens kaulų skausmas sukelia kaklo skausmą, atsiranda pečių, rankų, sukeliančių viršutines galūnes problemų;
  3. Osteochondrozė - liga, būdinga slankstelių, raiščių, sąnarių, tarpslankstelinių diskų funkcijų pažeidimui. Patologija vystosi daugeliu veiksnių įtakos ir ilgą laiką. Rizika padidėja, jei istorijoje yra traumų dėl stuburo, laikysenos pažeidimų, hipotermijos;
  4. Lumbago yra vertebrogeninės etiologijos sindromas. Jis būdingas pokyčiams juostos srityje: skausmas, šios stuburo dalies deformacija, pernelyg didelis raumenų štamas. Lumbago Lumbago populiariai žinomas, nes nurašymas skausmai, kurie neleidžia pacientui ištiesinti aukštyn ir priversti likti sulenktos padėties.

Kojų ilgio skirtumas gali būti vidutinio sunkumo ir sunkus. Pastaruoju atveju funkcinės kūno funkcijos yra gerokai sutrikdytos. Esant vidutinio sunkumo nuokrypiams, vaikščiojant, periodiškai krinta vingiuotumas. Viena šlaunies dalis visada aukštesnė už kitą. Beveik visada šis reiškinys lydimas skausmo, kuris gali būti lokalizuotas į šlaunį, kirkšnį, krikščionių sąnarius, pečių, kaklo, apatinės nugaros dalies.

Su ilgesniu dubens kauliuku, pats kūnas pradės taisyti biomechaniką ir asimetriją. Tai sukels sausgyslių, raiščių ir raumenų aparatų pritaikymą. Todėl gydymas gali būti atidėtas gana ilgai. Be to, labai sunku ištaisyti dubens pasislinkimą, nes susidaro patologinis judesių stereotipas. Didesnė patologija yra, tuo sunkiau tai atsikratyti.

Kojų ilgių diagnozė

Paprastai anomalijos paieška nesukelia sunkumų. Pavyzdžiui, galite atkreipti dėmesį į kojos ilgį, kai žmogus stovi: kai vienas yra ilgesnis už kitą, arba kai kojos vaikščiojimas yra ant vieno iš jų, ligos atsiradimo tikimybė yra didelė. Jei nustatoma tokia būklė, vaikai turėtų skubiai pasikonsultuoti su gydytoju, nes vėliau būsena bus pažeista, atsiras skausmas, kuris, kaip jau minėjome, gali išplisti į kitas kūno dalis.

Gydytojas gali pastebėti standartinės fizinės apžiūros pokyčius. Esant reikalui, atliekamas klubo sąnarių ir stuburo būklės diagnozė, taip pat galima atlikti MR arba CT scaną.

Ką daryti, jei suaugęs asmuo turi vieną koją trumpesnę už kitą

Viena kojelė yra trumpesnė už kitą suaugusiesiems: kaip nustatyti ir ką daryti?

Gana dažnai gydymas turi tik laikiną poveikį, nes jis yra simptominis. Standartinė ortopedinė terapija negali atleisti ilio-juosmens raumenų įtempio. Dugnas lieka išnykęs, sąnarys užblokuotas, o kojos - trumpas.

Vienintelis išeitis iš šios situacijos - rankinė terapija ir panaši technika. Šios srities specialistai sąmoningai, švelniai, dosedly, stengiasi atsipalaiduoti raumenims.

Be to, jums reikia atlikti įvairias pratybas, nuolat būti fiziškai aktyvi, palaikyti gerą formą, vaikščioti tiesiai atgal. Gerai išsivysčiusios raumenys palaikys skeleto kaulus. Raumenų disbalansą galima pašalinti, reguliariai įtempdami visas raumenų grupes pratimo metu. Komplekse gydant ir užkardant plaukimo, jojimo sporto varžybas, rekomenduojamos specialių treniruoklių pamokos.

Vienos kojos trumpinimo pasekmės

Į rizikos grupę įeina žmonės po 50 metų amžiaus. Taip yra dėl natūralaus kūno senėjimo, kaulinio audinio sunaikinimo, taip pat netinkamo gyvenimo būdo ir padidėjusių apkrovų, susijusių su raumenų ir kaulų sistema. Todėl vyresnio amžiaus žmonėms dažnai būdinga tarpslankstelinių diskų deformacija.

Dėl vienos galūnės sutrumpinimo ir dubens kaukės yra stiprus tarpslanksnių diskų nusidėvėjimas, pasunkėja bloga padėtis, yra pusiausvyros tarp dešinės ir kairės kūno dalies. Visų pirma nuo patologinių pokyčių kenčia juosmens (kvadrato) raumenys. Taip pat skausmo sindromas veikia kraujagyslių, krūtinės, laiptų raumenis. Tai, savo ruožtu, sukelia tarpslankstelinių nervų suspaudimą. Prastai laikysena asmenyje lydi kliūtis, šokinėja arba netolygus eismas, kojų deformacija.

Kreipkitės į gydytoją, kai viena kojelė yra trumpesnė už kitą

Suaugusieji turi atkreipti dėmesį į skausmą, ypač stuburo ir kojų, kontroliuoti eiseną. Kiek kompensuoti ilgį nustato traumatologas ar ortopedas. Sutrumpinimas gali būti santykinis ir absoliutus. Norint nustatyti jo tipą, reikia dubens ir stuburo rentgenogramos. Diagnostikos procedūra atliekama stovint. Paveikslėlis leis gydytojui nustatyti skirtumą tarp apatinių galūnių ilgio ir analizuoti dubens galūnių aukštį.

Absoliutus sutrumpinimas reikalauja visiškos kompensacijos, o santykiniu sutrumpinimu - dalinė kompensacija, kuri yra iki ½ arba 1/3 ilgio.

Gydymas, kai viena kojelė yra trumpesnė už kitą

Visų pirma jums reikės ortopedinių vidpadžių, kurie vadinami kompensacinėmis vidpadžiais. Jie atrenkami individualiai ir gaminami gana greitai.

Tokie gaminiai atlieka šias funkcijas:

Viena kojelė yra trumpesnė už kitą suaugusiesiems: kaip nustatyti ir ką daryti?
  • padėti stabilizuoti stuburo ir kojų padėtį;
  • sulėtins skoliozės ir plokščių pėdų progresavimą;
  • iškraukite stuburo dalis, veikiamą pernelyg dideliu krūviu, leiskite jiems atsigauti.

Esant reikšmingam kojų ilgio skirtumui, naudojamas ne tik kompensacinis vidpadis, bet ir arkos atramos. Tai padės sureguliuoti laikyseną, išstumti stuburą ir kojas.

Paprastai įtampai ir vidpadžiai tampa tam tikru laikotarpiu. Mažai diskomforto pastebima maždaug per savaitę. Tačiau po to sąlyga gerėja, produktai beveik nejaučiami.

Tuo pačiu metu pėdų nuovargis vyksta daug vėliau, vaikščiojimas yra daug patogesnis, beveik nėra nugaros ir kojų diskomforto. Vidpadžiai ir lanko atramos leidžia sustabdyti skausmo sindromą apatinėje nugaros dalyje, sumažinti kelio sąnario apkrovą, didinti kulkšnies stabilumą.

Rūpinkis savimi ir sveikata!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 3 = 1