“Milujem svoju prácu!” Alebo ako sa môžeme obávať každodennou rutinou

Milujem svoju prácu“- tieto slová nie sme často vyslovovaní. A zriedka ich počujeme aj od iných. Väčšina ľudí sa sťažuje na to, čo majú robiť: niekto nie je spokojný s pracovnými podmienkami, niekto je podvedení šéfmi a niekto nemá rád denné pracovné povinnosti.

Najčastejšie takéto negatívne emócie nie sú skutočnou nenávisťou voči svojej činnosti, takže nájdu cestu z nahromadenej únavy, stresu a túžby po rutine záležitostí. O spôsoboch, ako sa vyrovnať s takýmto podráždením a ako zamilovať svoju prácu, budeme hovoriť dnes.

Prečo je také dôležité milovať svoju prácu?

"Milujem svoju prácu!" Alebo ako sa môžeme obávať každodennou rutinou

Rozvoj a formovanie ľudskej osobnosti sa vyskytuje nielen v detstve – dokonca aj dospelá osoba sa môže cítiť šťastná iba vtedy, ak má, kde rásť a na čo sa usiluje. V dospelosti trávime väčšinu času v práci, čo znamená, že budeme musieť rásť a rozvíjať sa v práci.

Ale to je možné len vtedy, keď ste fascinovaní procesom práce, je pre vás zaujímavé a spôsobuje, že sa každý deň učia a učia sa niečo nové. Z toho vyplýva záver: na to, aby sa nezastavil duchovný a osobný rast, musí byť práca milovaná.

Pravidelne si položte otázku, či sa vám páči vaša práca, či ste s tímom spokojní, pracovné podmienky a čo konkrétne musíte urobiť. Je dôležité – včas pochopiť, čo presne zabraňuje tomu, aby ste sa zaobchádzali so záujmom o vlastnú prácu. Pokúste sa zbaviť všetkých negatívnych faktorov, ktoré vám bránia v práci.

Učiť sa vhodne motivovať

starostlivo premýšľať a pamätať si môj prvý pocit, že ste zažil po obdržaní pozíciu vo firme, alebo sedí vo vašej firme – je nepravdepodobné, a v tom čase ste boli v toľkých hnevu a averzia k samostatnej zárobkovej činnosti.

  Neformálny vodca v tíme

Prečo ste sa teraz stali takou neznášanlivosťou vo vašom obchodnom živote? Vezmite si prázdny list papiera a napíšte do stĺpca všetky výhody a nevýhody svojej práce. Je dôležité, aby sa zameriavajú na negatívne, ale aby som bol úprimný k sebe a označte všetky položky, pre ktoré môžu byť vďačný za svoju prácu – vysoký plat, kariérne príležitosti, denné univerzálny komunikačný a tak ďalej.

Pamätajte, že dokonca aj v zlom prípade môžete nájsť niečo dobré – napríklad šéfkuchár so serióznym charakterom a správnym prístupom – nie je toľko stresu ako vynikajúca škola pre učenie tolerancie a porozumenia.

Naučte sa zbaviť pocitu bezvýznamnosti vašej okupácie, ktorá z času na čas môže navštíviť každého – každá aktivita má účel, účel a sú ďalší ľudia, ktorí sú mimoriadne dôležití vo výsledkoch vašej práce. Pamätajte si, koľkokrát ste úprimne poďakovali cudzím ľuďom za pomoc, rady alebo produkt vyrobený vašimi rukami.

A premýšľajte aj o tom, koľko ľudí na svete vám nemohlo poďakovať, ale úprimne ho cíti vo vzťahu k vašim aktivitám. To je to, čo naozaj záleží, to je to, čo musíte spomenúť, snažiť sa odpovedať na vaše vlastné otázky, prečo a za to, čo milujem alebo sa mi nepáči.

Nehádžte sa každý deň do rohu so spomienkami a úvahami o problematike pracovných problémov. Ak naozaj premýšľate o pracovných dňoch, pokúste sa zapamätať len to, čo vám prináša potešenie.

Koniec koncov, láska v práci môže spôsobiť mnoho vecí: možnosť nácviku zručností pre starších a skúsených kolegov, samotný proces komunikácie v tíme, ako sa zásadne nové poznatky alebo dlhé služobné cesty, kde si môžete zlepšiť seba a pracovné i osobné úrovni.

"Milujem svoju prácu!" Alebo ako sa môžeme obávať každodennou rutinou

Stojí za to premýšľať nad tým, že dnes nie je tak ľahké nájsť dobrú prácu – opäť budete musieť navštevovať rozhovory, pravidelne posielať životopisy, hľadať vhodné pracovné miesta na pracovných burzách a reklamných stránkach.

  Profesionálna kvetinárka – s tým, čo je napojené a kto pristupuje?

Bude obzvlášť ťažké nájsť nové miesto pre tých, ktorí majú malé deti – nie všetci zamestnávatelia budú reagovať s pochopením na potreby pracujúcej matky. Stojí za to robiť vyrážku a opúšťať obvyklé pracovisko, podľahnúť sa zlým náladám a negatívnym emóciám?

Neverte v všetky povesti, že niekde je plat viac a pracovný deň je menej. Informácie tohto typu vždy vyžadujú overenie – skúmajte trh práce, uskutočnite niekoľko hovorov o možnom zamestnaní a zistite, či je vaša služba naozaj zlá. Pamätajte si, že môžete kedykoľvek odísť a uľahčiť, než dosiahnuť dobrú prácu za slušnú platbu.

Všetky tieto tipy a odporúčania sú navrhnuté tak, aby vám pomohli vyrovnať sa s dočasnými ťažkosťami a milovať vašu prácu, naučiť sa s ňou zaobchádzať z pravého pohľadu, ale čo keď nemáte radi domácu prácu?

Ako robiť domáce práce z rutiny do potešenia

Domáca práca a domáce práce sa nepáčia väčšine moderných žien. Mnohí sú rozčúlení skutočnosťou, že starostlivosť o dom sa im pripisuje ako povinnosť a odvádza ich od údajne veľmi dôležitých a nevyhnutných prípadov.

V skutočnosti sa často vyskytujú dôležité a potrebné veci, korešpondencia na internete. Musíte mať odvahu priznať, že určité čaro v prázdnom seba a vziať s nadšením pre obnovenie poriadku – v špinavom byte žiadnu útechu, žiadnu útechu a okrem toho sa žiť v špine a prachu je škodlivé pre ľudské zdravie.

Existuje však kategória domácich žien, ktorá so slovom “čistenie“Sú silne podráždení. Ako môžete milovať domácu prácu a prestať ju vidieť ako mimoriadne nepríjemný a zdĺhavý proces?

Všetko záleží na našej vnútornej postoj, takže pred nadchádzajúcou zberom, varenie a žehlenie nie je treba premýšľať o tom, ako sa dostať unavený z prechádzky a čisté všetko a pre všetkých, aby štát celý deň pri sporáku, a tak ďalej. Lepšie premýšľajte nad úsmevom svojich blízkych, keď vstúpia do čistého a uklizeného bytu, pretože sa im páči nové originálne jedlo. Povedzte sami – “Môžem sa vzdania zúfalstva, môžem robiť všetko rýchlo as radosťou“.

"Milujem svoju prácu!" Alebo ako sa môžeme obávať každodennou rutinou

Vytvorte správnu atmosféru – zahrňte svoje obľúbené skladby alebo melódie, ktoré vám pomôžu rozveseliť. Pokiaľ sa jedná konkrétne o upratovanie domu či bytu – neplánujete jeden deň naraz, rozdeliť proces vnesenie poriadku do niekoľkých etáp – napríklad v pondelok všetky umyť záclony, umyť okná, v utorok av stredu podlahy.

  Neformálny vodca v tíme

Existuje aj prax “pätnásť minút“: Spočiatku plánujete domáce práce, ktoré môžete vykonávať v časovom intervale 15 minút. Môžete dať veci do poriadku na policu, žehliť pár vecí, umývať podlahy v chodbe. Unavený s týmto prístupom – to nebude fungovať a počas dňa môžete veľa zmeniť.

Nenechajte sa odmietať používať technologické novinky – sú vážne schopné uľahčiť domácu prácu každej ženy: umývačka riadu umyje oškubený tuk z hrncov a panvíc, “stiralka“Vyrovná sa s bielizňou a v multivarkete môžete ľahko pripraviť lahodné raňajky, obedy a večere.

Nezabudnite sa chváliť sami za všetky hotové a remake veci a pamätajte si, dom a poriadok v ňom – ​​to je pravý odraz nejakej milenky.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector