Gyvybės vertybės - kas jos yra? | pangudownloads.com
Psichologija

Gyvybės vertybės – kas jos yra?

Jau paauglystėje yra pradinis supratimas apie gyvybines vertybes, tam tikri prioritetai, kuriuos savanoriškas asmuo siekia paversti savo egzistencija. Gyvybės verčių sąrašas susidaro dėl klaidų, bandymų, aplinkos sąlygų, idėjų, įkvėptų bet kokių aplinkybių.

Kokios yra šiuolaikinio žmogaus gyvenimo vertės?

Gyvybės vertybės - kas jos yra?

Reikėtų suvokti, kad suformavus tam tikras taisykles, žmogus juos pavaldžia ir savo tolesnius siekius. Todėl galiojančių taisyklių sąrašas daugiausia priklauso nuo to, kaip bus plėtojami santykiai su žmonėmis ir bus kuriama karjera.

Jei laikomės etikos normų pokyčių, matome, kad šiuolaikinėje jaunystėje gyvybės vertybės labai skiriasi nuo vyresnės kartos prioritetų.

Pavyzdžiui, tokias savybes kaip nepasitenkinimas, patriotizmas, pareigos prasme palaipsniui pakeičia noras karjeros augimui, ekonominiam stabilumui, nepriklausomybei, darbų ir minčių laisvei. Ar verta jaunuolių vertinti dramatiškus mąstymo pokyčius?

Politinės situacijos pasikeitimas negalėjo nepastebėti. Šiuo metu asmenybės formavimas, taigi ir siekiai, eina pagal kitus principus, grindžiamus prekių ir pinigų santykiais.

Nepaisant to, net jei prioritetinė sritis yra ekonominės sėkmės srityje, daugumai žmonių,amžinai»Gyvenimo vertės:

 • šeima;
 • meilė;
 • laisvė;
 • sveikata;
 • sėkmė.

Žinoma, kiekvienam žmogui kai kurie prioritetai bus didesni. Tai yra jų įgyvendinimas ir tampa pagrindu tiek asmeniniuose santykiuose, tiek karjeroje. Pavyzdžiui, jei žmogus daugiausiai vertina savo sveikatą, sunku tikėtis, kad jis visą laiką sprendžia profesines problemas.

Karjeristai dažnai negalima vertinti meilės, nes norint pasiekti tikslą jis gali pereiti nuo bet kokio jausmo. Asmuo, kuris teikia pirmenybę laisvei, greičiausiai nesusijęs su šeimos santykiais, nes jo komfortas ir nepriklausomybė yra didesni už pareigas, kylančias kuriant šeimą.

Ar gali pakeisti asmens gyvenimo vertybes?

Iš tiesų, ar įmanoma arba nekeisti prioritetų aplinkos sąlygų įtaka arba jų permąstymas iš esmės?

Buvo laikas, kai žmogaus vertybių sistemos pakeitimas laikomas savų idealų išdavimu. Literatūroje yra daug pavyzdžių, kai herojaus vidinės kankinimus sukelia abejonės dėl siekių teisingumo. Ar jums reikia atlikti save, jei pagrindinės gyvenimo vertybės pasirodė klaidingos?

Gyvybės vertybės - kas jos yra?

Tokie kankinimai jauniems žmonėms yra neįprasti, o tai kartais sukelia tėvų priešišką požiūrį. Bet kokia teisė yra vyresnioji karta turi pasmerkti šiuolaikinio jaunimo moralę?

Daugeliu atžvilgių nepastovumo pagrindas buvo nustatytas griežtai vadovaujant giminaičiams. Be to, nė vienas asmuo negali pats nustatyti prioritetų. Sistema, kuri žymiai įtakoja charakterį, susidaro tik esant išorinėms sąlygoms.

Iš esmės svarbu:

 • artimi žmonės, kuriems paauglys stebėjo nuo vaikystės;
 • materialines sąlygas;
 • asmeninio tobulėjimo galimybė;
 • aplinka, kurioje vyksta asmenybės augimas;
 • valdžios institucijų buvimas ir noras imituoti;
 • nesugebėjimas priimti nepriklausomų sprendimų.

Šis sąrašas gali būti tęsiamas neribotą laiką. Visame gyvenime yra veiksnių, galinčių pakeisti žmogaus požiūrį į dalykus ir taip pakeisti vertingus ankstesnius įrenginius.

Pavyzdžiui, asmuo, kuris nuolat rūpinasi giminaičiais, supranta, kad nuolatinė globa trukdo jų vystymuisi ir prieštarauja jų pačių interesams. Karjeristai akivaizdu, kad noras užimti aukštesnę padėtį paslaugų hierarchijoje sukelia emocinę kietumą. Laisvai mylinantis žmogus jaučiasi liūdnas ir vienišas.

Būtina suprasti, kad tam tikru etapu svarbiausia tampa kliūtimi, tokia kliūtimi, kuri riboja galimybes.

Kaip pakeisti svarbiausius prioritetus

Sistema neturėtų būti keičiama, būtina laiku atlikti pakeitimus, kad gyvenimas būtų pilnas ir įvykdytų tikrai teigiamų įvykių.

Norėdami tai padaryti, turite atidžiai išnagrinėti savo emocijas:

 • Būtina suprasti, kas šiuo metu yra brangiausias, kokie veiksmai nesukelia kaltės jausmo ir nepalieka nemalonių prisiminimų. Tuo pačiu metu vertės turi būti nustatytos laipsniško mažėjimo tvarka;
 • Tai leis sužinoti, kas daro įtaką žmogaus gyvenimui šiandien, ko jis siekia, kokios idėjos pavaldžios jos elgesiui;
 • Po to turėtumėte įsivaizduoti, ką jūs tikrai norite pasiekti? Kuris sąrašas labiausiai atspindi svajones? Taip pat, kaip paskutinį kartą, norint įrašyti vertes, pageidautina mažėjančia tvarka.
 • Būtina palyginti abu sąrašus ir analizuoti, kokias vertybes svajonė nepasiekiama. Būtent juos pirmiausia reikia pakeisti.
Gyvybės vertybės - kas jos yra?

Tikrai laimingas yra tas asmuo, kuris visiškai atitinka abu sąrašus. Galime sakyti, kad savo gyvenime jis pasiekė harmoniją, protingai reguliuoja norus su galimybėmis ir deda visas pastangas, kad pasiektų rezultatą.

Daugelis žmonių nežino, kaip nustatyti jų gyvenimo vertybes. Tai yra paprastas būdas. Reikia aiškiai įsivaizduoti, kad liko tik porą mėnesių gyventi ir galvoti, kaip norėtų praleisti likusį laiką?

Šiuolaikinio gyvenimo ritmas atrodo pernelyg greitas filosofiniams apmąstymams. Tačiau verta sustoti ir galvoti apie tai, kaip gerai eina dienos? Galbūt tai bus proga persvarstyti prioritetus.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

33 − = 28