Kaip išmokti skaityti ant lūpų? | pangudownloads.com
Psichologija

Kaip išmokti skaityti ant lūpų?

Kiekvienas žmogus naudoja savo smegenų galimybes tik keliais procentais ir turi daugybę galimybių, kurių jis nenaudoja. Gebėjimas skaityti ant lūpų yra paslėptas kiekviename asmenyje, tik jį reikia tobulinti. Taigi, žmonės, kurie turi klausos sutrikimų arba yra visiškai kurti, šie talentai aktyviai vystosi nuo gimimo.

Jei per visą gyvenimą atsiranda klausos sutrikimų, jie bando tobulinti šį įgūdį, nes tai yra labai svarbu jų įprastam veikimui.

Kaip išmokti pagrindus

Kaip išmokti skaityti ant lūpų?

Jei nežinote, kaip mokytis skaityti ant lūpų, tuomet geriausias būdas yra mokyti globėjas. Skaitymo pamokos ant lūpų padės jums visiškai išnaudoti šią techniką.

Jei neturite galimybės studijuoti su specialistu, tai galite padaryti patys namuose.

Visi garsai yra padalinti į matomus ir nematomus. Matomi tie, kurių tariama, lūpos turi aiškią padėtį, ir nematomas - tai garsai, kuriuos sunku nustatyti iš karto:

  • Ševelės burna priešais veidrodį turi būti aiškiai ir išraiškinga kalbėti visais abėcėlės raidėmis. Taigi būtina nurodyti raidę, kurios garsas labai panašus į veido judesį ir beveik neatskiriamas raides;
  • Sužinoję, kaip atskirti raides, galite persijungti į skiemenų išraišką ir įsiminimą. Yra keletas iš jų, kurie yra aiškiai išskirti - FA, FO, PU, ​​SHU, PA, SHA, todėl jų pasisakymą reikės įsiminti;
  • Sėkmingai įsisavinus laiškus ir skaitant skiemes, bus galima pereiti į kitą etapą, kuriame mes išmokti skaityti kitų lūpas. Norėdami tai padaryti, galite naudoti įprastą filmą ar TV laidą. Žiūrėkite įrašą turi būti be garso, atkreipiant dėmesį į pašalinamų lūpų judesį. Pirmiausia galite įjungti subtitrus ir šiek tiek supaprastinti savo užduotį;
  • Su šiuo skaitymu turite atkreipti dėmesį į asmenį, nes jis taip pat rodo daug informacijos ir padeda geriau suvokti tai, kas pasakyta. Antakiai sugeba išreikšti siaubą ar nustebinti, o raumenų judėjimas į skruostus gali rodyti pasibjaurėjimą.

Vadovaudamiesi visais šiais principais, jūs netrukus pamatysite tai žinoti kaip tolerantiškai skaityti lūpas.

Kas padės išmokti įgūdžius greičiau

Kaip galima greičiau ir geriau įgyti įgūdžių, galite, jei padėsi šiame artimais ir draugais. Tam reikia, kad žmogus reguliariai išreikštų išraiškingus žodžius ir sakinius, neišsakydamas jų, ir tuo metu jūs bandėte suprasti, apie ką jis kalbėjo.

Paprastai už tai niekas net nereikalauja ko nors paklausti. Jūs visada galite išmokti šio įgūdžio visur. Metro, kavinės, gatvėse ir darbe galite nuolat stebėti žmonių, kurių nežinote, lūpų judesį ir pabandykite suprasti, apie ką jie kalba.

Tas žmogus, kuris sklandžiai skaito lūpas, turėtų lengvai suprasti, kokie filmų personažai sako, žiūrėdami juos be garso. Kuo lengviau suvokti prasmę, atkreipti dėmesį į padėtį, veido išraiškas ir lūpų judesius.

Kad galėtumėte skaityti televizoriuje, galite naudoti subtitrus. Jie labai padeda dirbti su įgūdžių įgijimu. Tuo metu, kai mes mokomės skaityti kažkieno lūpų, svarbu labai stengtis patys dirbti, nes visi įgūdžiai mums yra praktikoje.

Garsų išdėstymo tyrimas

Kaip išmokti skaityti ant lūpų?

Atitikimas yra tam tikra organų padėtis, kuri yra būtina garso formavimui.

Asmuo, kuris ketina mokytis skaityti ant lūpų, turėtų sugebėti atskirti visus artikuliacijos etapus:

  • Pasiruošimas garsui tarti;
  • Tarimas;
  • Tarimo užbaigimas ir tuo pat metu perėjimas prie naujo garso formavimo.

Tai labai svarbu, kad būtų lengviau atskirti lūpų padėtį, kai kalbama apie garsus, kai persijungia į praktinius įgūdžius.

Neabejotinai pažvelgę ​​į kurtamus žmones, jus domina suprasti, kaip jie sugeba skaityti žodžius. Net sėdėdamas ausinėse galite lengvai suprasti kai kuriuos žodžius, kuriuos jums sako asmuo. Pavyzdžiui: "Nuimkite ausines"

Nepertraukiamai užsiimant savimi, kasdien mažiausiai 10 minučių prieš veidrodį, artimoje ateityje galėsite lengvai atskirti "FA" garsą nuo "LA". Supratimo apie skaitymą laipsnis priklauso nuo kai kurių sudedamųjų dalių.

Visų pirma, tai yra kompetentinga kalbos mokėjimas. Be jo žinios niekas negali naudotis įgūdžiu: "skaityk lūpas" Nežinodamas pačių elementarių žodžių, juos neįmanoma perskaityti.

Kita ne mažiau svarbi sąlyga skaitymo įgūdžių įgijimui gali būti lūpų pavadinti hipotezę. Akivaizdu, kad viską neįmanoma perskaityti. Paprastai žmogus, kuris nekalba iš penkių žodžių, supranta tik 2-3, o likusius žodžius, kuriuos jis gali suprasti pagal kontekstą, pokalbio tema ir likusius semantinius ryšius, reikšmė.

Visi žmonės elgiasi skirtingai ir tai labai svarbu. Blogai, kai pašnekovas, kalbėdamas kažkas, beveik neatverčia jo burnos, jo žodžius labai sunku suprasti. Daug geriau, kai jis aktyviai suformuluoja ir jo veido raumenys išreiškia savo emocijas.

Kai du žmonės, kalbantys metro automobiliu, bando kalbėti garsiau nei traukinio triukšmas, tada ant jų veidų matomi aktyvaus sąnarių modeliai, kurie yra ypač svarbūs geresniam žodžių suvokimui. Norėdami suprasti žmogaus kalbą, netgi ūsai gali trukdyti.

Kaip išmokti skaityti ant lūpų?

Paprastai net gerai apmokytas asmuo, turintis didelę patirtį šiuo klausimu, negali labai ilgai skaityti kalbos. Tad mokytojo paskaita po 10-15 minučių jo skaitymo nebebus tinkamai suvokiama, prarandama semantiška grandinė, todėl sunku išlaikyti garsiakalbio suvokimo lygį, kodėl našumas mažėja.

Net tarp kurčiųjų yra labai mažai žmonių, kurie puikiai įgyja šį įgūdį. Tik vienetai tarp jų gali tai padaryti beveik visada ir visur, nesvarbu, kaip parašyta bendravusiam asmeniui.

Paprastai, kurtiesiems, kalbos supratimas svyruoja nuo 20 iki 50%. Nepaisant to, šis įgūdis yra svarbus tiek kurtiesiems, tiek tiems, kurie negirdi gerai, ir tiems, kurie, siekdami savo tikslų, stengiasi jį apginti.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

59 + = 64