Kas yra brangakmenio pyropas? | pangudownloads.com
Psichologija

Kas yra brangakmenio pyropas?

Vienas iš populiariausių ir dažniausiai naudojamų papuošalų akmenų yra piropas - granatų natūra, žinoma nuo seniausių laikų. Šis mineralas yra švarus, gražus ir labai ryškiai ugningas raudonos spalvos. Panašios spalvos brangakmeniai Rusijoje skirtingais laikais buvo vadinami skirtingai: jagučiai, berčetai, keretai ir granatai. Senovės lotyniškas šio mineralo pavadinimas skamba kaip karbunkulas arba "šlifuojanti anglis"

Kas yra brangakmenio pyropas?

Senovėje buvo laikoma Marso akmeniu, pasak legendų, kurie pasiekė mus, drąsūs senovės romėnų legionieriai dėvėjo kraujo raudonųjų mineralų. Dabartinis šio ugninio raudono akmens pavadinimas yra susijęs su jo spalva, graikų kalbos vertimu "pyropas"Priemonė"liepsna"

1803 m. Šis mineralas pagal Bohemijos pavyzdžius buvo aprašytas vokiečių geologo, pavadinto A. G. Werneriu, kuris iki šios dienos vartojo terminą "pyragas".

Akmens piropas

Visi granatai yra suskirstyti į du pagrindinius pogrupius: geležies-mangano-magnio pirazitą ir kalcio uranditą. Pirmąją grupę sudaro spesartinas, pyrope teresi ir pyrope almandinas, antrame - gruzdeliai, uvarovičiai, andraditai. Tai labai paplitęs granato tipas ir dažnas deimanto kompanionas.

Geriausi akmenys daugelį amžių iškasami Čekijoje, kur šio mineralo nuosėdų plėtra prasidėjo viduramžiais. Kitas turtingas šių brangiųjų akmenų šaltinis, atitinkantis visus papuošalų standartus, yra Afrikos pietuose.

Pyrop yra magnezinis granatas, turintis tam tikrą cheminę formulę, kuri atrodo taip: Mg3Al2 [SiO4] 3. Šio mineralo kietumas pagal Moho skalę yra 7-7,5. Akmens skaidrumas skiriasi, yra tiek permatomų, tiek visiškai skaidrių egzempliorių. Blizgesio akmuo apibūdinamas kaip stiklas.

Kas yra brangakmenio pyropas?

Tarp visų granatų rūšies, piropas turi mažiausią tankį, kuris yra tik 3,65-3,84 g / cm3. Palyginus su plačiau paplitusi ir panašiomis spalvomis, almandinu, jo sudėtyje paprastai yra daug mažiau priemaišų ir pašalinių mineralinių medžiagų.

Paprastai šis mineralas randamas apvaliomis "grūdai"Tačiau gerai formuoti kristalai reguliarios formos yra labai reti. Mineralo dydis, paprastai, svyruoja nuo dalių iki 10 mm, dauguma mineralų yra retenybė.

akmens piropo savybės

Pagrindiniai komponentai, kurie lemia akmens spalvą, yra chromo ir geležies priemaišos. Pavyzdžiui, jei granato piropas turi geležies priemaišų, o jo chromo kiekis yra nereikšmingas, jo spalva bus ugniai rausvai oranžinė. Populiarus šio mineralo įvairovė yra rhodolitas, kuris apima vieną almandino dalį ir dvi dalis pirofo komponento (vidutiniškai). Dažnai jame yra bruto ir nedidelis uvarovito kiekis.

"grynas"Piropas turi būti visiškai bespalvis, bet dėl ​​to, kad šiame minerale yra įvairių priemaišų, akmuo gali būti rausvos, raudonos, raudonos violetinės, oranžinės raudonos, avietės, violetinės ir vyšnios. Retkarčiais rasta net akmenų su aleksandrito efektu. Taigi, geležies jonai Fe2 + suteikia mineralinio pyrago oranžinius ir raudonus atspalvius, Cr3 + chromas daro spalvą turtingą raudoną su violetiniu atspalviu ir tt Sakoma, kokia veislė priklauso akmeniui, gali būti tiekiama tik su specialia įranga.

Kas yra brangakmenio pyropas?

Yra daugybė šio vertingo mineralo spalvinių veislių, labiausiai žinomų yra rhodolitas - purpurinė raudona mineralinė medžiaga, kuri ypač žinoma dėl Kenijos ir Tanzanijos sienos.

Turtingo vynuogių atspalvio granatas yra ypatingas pyropas, kuris yra iškasamas Brazilijoje, Indijoje, Tanzanijoje, taip pat Madagaskare. Neįprastų gelsvai rudos, rausvai rudos ir rusvai oranžinės atspalvių mineralai vadinami "Malai"

Piropas Juvelyrika

Ypatinga daugelio vidutinių ir didelių akmenų savybė yra labai turtinga spalva, todėl dideli egzemplioriai yra nepermatomi. Ši funkcija leidžia juvelyrams naudotis įvairiais gudrybiais, kad juvelyriniai dirbiniai taptų patrauklesni.

Dažnai, norint pasiekti gražią spalvą ir skaidrumą, juvelyrai sumažina įdėklą arba gręžia jį iš kitos pusės. Daugeliu atvejų ant jo yra padėtas veidrodinis sidabrinis lėkštas.

Šis gražus tauriųjų grynuolis dažnai būna juvelyrinių dirbinių, tokių kaip sagės, auskarai, žiedai, apyrankės ir pakabučiai. Jis pasipuošęs tauriaisiais metalais ir naudojamas kartu su kitais brangiaisiais akmenimis. Kartais pyragas gali būti labai panašus į rubį. Kartais dideli akmenys vertinami vienodai su tokio paties dydžio rubinais.

Magiškos akmens piropo savybės

Kas yra brangakmenio pyropas?

Pyra yra laikomas karšto širdies jausmų simboliu, todėl sėkmės ir rimtų, patikimų ir nuoširdžių santykių. Jis taip pat dažnai vadinamas sąžiningumo akmeniu, kuris atneša laimę atvirus ir nuoširdžius žmones ir suteikia patikimus ir ištikimus draugus. Štai kodėl jie duoda jam ilgalaikio draugystės, atminties ir amžinosios meilės ženklą.

Manoma, kad pastoviu dėvimu ant kūno šis mineralas įgauna turtingą raudoną spalvą tuo atveju, kai žmogus turi normalią energijos balansą ir išblukęs, tampa silpnas su bet kokiu šio pusiausvyros sutrikimu.

Indijos jogai yra įsitikinę, kad juvelyriniai dirbiniai su šiuo akmeniu yra naudingi žmonėms galingiems ir energingiems, nes tai padės jiems išlaikyti savo energiją ir emocinį potencialą. Tačiau pyragas turi būti aistringas ir pernelyg nervingas, todėl reikia elgtis atsargiai.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 7 = 17