Savikontrolė yra sėkmės kelias visose pastangose | pangudownloads.com
Psichologija

Savikontrolė yra sėkmės kelias visose pastangose

Norint pasiekti aukščiausią našumą bet kurioje gyvenimo srityje, žmogus privalo turėti savikontrolę. Jūsų emocijų ir jausmų valdymo meistriškumas lydės visišką asmenybės ugdymą.

Yra sąrašas priežasčių, kodėl jums tiesiog reikia kontroliuoti save:

Savikontrolė yra sėkmės kelias visose pastangose
  • Jausmų kontrolė padeda išlaikyti teigiamą sveikatos būklę. Yra žinoma, kad depresija ir stresas yra daugelio ligų priežastis. Nors negalima išvengti stresinių situacijų, tačiau emocijų valdymas vengia tolesnių žalingų padarinių;
  • Ypatingais atvejais savikontrolė padės greitai ir teisingai priimti sprendimą;
  • Gebėjimas turėti savo emocijas padės sutelkti dėmesį į jūsų iš anksto nustatytus tikslus.

Kiekvienas nori išmokti valdyti savo emocijas dėl įvairių priežasčių. Bet pagrindinė priežastis yra pagerinti jūsų gyvenimą.

Kokios psichologų rekomendacijos padės jums išmokti kontroliuoti emocijas?

Pirma, mes turime suvokti, kokios situacijos dažniausiai kyla dėl neigiamos patirties. Tai padės išlaikyti specialų dienoraštį. Viename iš stulpelių būtina nurodyti iškeltus neigiamus jausmus. Kitame stulpelyje būtina nustatyti situaciją, dėl kurios atsirado tokių emocijų gavimas.

Naudodamiesi stalu, jūs galite suprasti, kokiose situacijose jums reikia didžiausios savikontrolės. Galite pridėti dar vieną stulpelį, kuriame bus analizuojama situacija ir jos sprendimo būdai. Tokio stalo parengimas padės jums išmokti valdyti savo emocijas panašiose situacijose ateityje.

Be lentelėje pateiktų įrašų galite išmokti kontroliuoti save naudodami šias rekomendacijas:

Savikontrolė yra sėkmės kelias visose pastangose
  • Rytas prasideda nuo dienos, kai jai teigiama nuotaika. Turėtumėte šypsokis savo apmąstymuose
    veidrodis ir pagirti save;
  • Negalima persistengti darbe. Būtina sudaryti dienos sąrašą ir pirmą kartą atlikti svarbiausius atvejus. Jei jų yra per daug, tai verta perskirstyti darbą tarpininkavimo dienomis. Jūs visada turėtumėte laiko pailsėti;
  • Negalima ieškoti išvadų. Pirmoji reakcija į situaciją yra emocija. Būtina išsamiai išnagrinėti konflikto priežastis. Nesijaudink vėl paklausti ar paaiškinti faktų, kai kalbate su žmonėmis. Tai padės išvengti daugelio konfliktų;
  • Taip atsitinka, kad žmogus jaučia, kad negali susilaikyti nuo emocijų. Tokiu atveju turite sugalvoti savanaudiškumo būdą. Kiekvienam asmeniui šie metodai bus visiškai skirtingi. Po ramybės, verta analizuoti konfliktą ir nustatyti situacijos priežastį;
  • Kad išvengtumėte konflikto pasekmių, galite pabandyti balsu išreikšti savo balsą. Jums reikia tiksliai apibrėžti savo būklę. Tokiais atvejais auditorija neprivaloma. Jūs galite tiesiog išreikšti savo skausmą tuštybėje, bet visada garsiai. Neapsaugokite savo emocijų, sukelia naujų stresų, tačiau neišsprendžia problemos.

Norėdami visiškai kontroliuoti savo emocijas, turite nuolat dirbti sau. Kontroliuoti jausmus ir emocijas yra raktas į sėkmę visose pastangose, taip pat harmoniją šeimoje.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

27 − = 24