Psichologija

Teisinga kalba – raktas į sėkmingą bendravimą

Teisinga kalba yra viena iš svarbiausių charakteristikų, apibūdinančių išsilavinusį, kultūrinį žmogų. Deja, turime pripažinti, kad dabar graži kalba neteko savo pozicijų. Bet jūs galite, jei norite išmokti teisingai ir gražiai kalbėti.

Trumpumas, paprastumas, raštingumas

Teisinga kalba - raktas į sėkmingą bendravimą

Tai yra teisingos kalbos ir raštingos kalbos pagrindas. Galiausiai žmonės pamiršo, kaip teisingai kalbėti dėl daugybės priežasčių, pradedant nuo dešimtojo dešimtmečio plačiai paplitusio kultūros nuosmukio. Tai reikia išmokti dar kartą. Bent jau todėl, kad kompetentinga kalba ne tik teigiamai apibūdina žmogų, bet ir padeda bendrauti su kitais žmonėmis. Įsivaizduokite: jūs kalbate su žmogumi, kuris piktnaudžiauja vulgariais žodžiais. Ar norite toliau bendrauti su juo? Vargu.

Kiekvienas gali išmokti kalbėti gražiai. Kalbos turtingumas leidžia kuo tiksliau apibūdinti visus objektus. Nebūtina, kad kalba būtų daugybe. Galų gale, per ilgas pasakojimas, net gražus ir vaizduotės, yra labai varginantis ir kartais erzinantis. Todėl turime prisiminti, kad vienas iš pagrindinių tikros ir gražios kalbos reikalavimų yra trumpas. Jums reikia greitai pereiti į pagrindinį dalyką, o ne atidėti įrašą, o ne būti išsiblaškęs nereikalingų smulkmenų. Tada jūsų istorija duos teisingą efektą.

Žinoma, reikia kalbėti kompetentingai. Žmogus, dažnai klaidinantis akcentais ar piktnaudžiaujant žodžiais, neturi savęs. Pvz., Visa verslo kalba gali būti išbraukta žodžiu "Išleisk", vietoj teisingos "Įdėti". Tuo pačiu būdu, bosas, kuris neteisingai įterpia žodžius "Dokumentas", "ketvirtis", vargu ar tikėtina, paskatins verslą ir pasitiks partneriais.

Paimkite mažiau žargono naudojimo taisyklę. Tai yra gana priimtina bendraujant socialiniuose tinkluose ar su artimais draugais, tačiau tai viešosiose kalbose nepriimtina. Ypač naikinti šiurkštus, vulgarus (ir ypač nepatogus) išraiškas. Pabandykite atsikratyti žodžių-parazitų. Įvairūs "Tarsi", "reiškia", "gerai čia", "tai yra" ir panašūs žodžiai daro istoriją bjaurus ir nepatikimus.

Teisingos kalbos gamybos metodai

Tiems, kurie nori kalbėti gražiai, įvairiomis technologijomis suteikiamos visos galimybės kurti ir tobulinti dikciją:

Teisinga kalba - raktas į sėkmingą bendravimą
 • Dešinysis kvėpavimas. Giliai kvėpuojant, pasimokėsi kvėpavimo parama, lėtai pasakydami balsius ir pasakius, pasakodami kiekvieną skiemenį ir kiekvieną žodį. Tai padeda naudoti visus kalbos atspalvius.
 • Oratorijos menas. Lygi kalba, teisingas artikuliavimas, aiškus garsas leidžia klausytojui labiau pasiklausyti pasakotojo. Kompetentingai pristatyta kalba apima mokymus su liežuvio vijokliais, šnabždesius, dirbtinai greitą tarimą.
 • Trumpai, tiksli ekspozicija. Praktikuoti savo mintis glaustai.
 • Logika. Bendravimas ar kalbėjimas turi atitikti pasakojimo logiką, priežasties ir pasekmės santykius. Mąstymo ir pasakojimo logika grindžiama bendruoju išsilavinimu ir plačia perspektyva.

Naudodamiesi pratimais mokyti kalbą, jūs automatiškai išplėsite bendravimą, susipažinsite su profesine sfera, išmokysite įtikinėjimo meną ir lengvai klausysite manipuliavimą.

Pratimai teisinga ir gražus balsas bus naudingi kvėpavimo, balso produkcijos į rezonatorių valdymo, stiprinti balsą ir galią ištvermės, praturtinti intonacija, dikcija paleisti už teisę tempo. Kaip tu gali išmokti gražiai kalbėti? Atsakymas yra paprastas - kantriai išsiaiškinkite techniką.

Pamokos tinkamam kvėpavimui nustatyti

Foninis kvėpavimas yra svarbus kalbėjimo teisingumo veiksnys. Dėl kvėpavimo "Atsakymai" diafragma yra raumenis, kuris riboja krūtinės dalies pilvą ir raumenis, reguliuojančius šonkaulių judėjimą kvėpavimo metu. Geriausias natūralus kvėpavimo būdas yra gana nugaros su visiškai atsipalaidavusiomis raumenimis.

Sėdėk atgal, gulėdamas ant nugaros. Viena ranka ant skrandžio, kitas ant krūtinės. Stenkitės kvėpuoti taip, kad krūtinė liktų be judesio, ir skrandis pakilo. Lėtai iškvėpkite ir pakartokite šį pratimą, kol pilvo kvėpavimas atliekamas lengvai ir be įtempimo. Toks kvėpavimas turėtų būti įvedamas į įprotį. Ypač tokia pratybų proga jums drąsos nuo sapno.

Žinoma, norint pasiekti šio žodžio grožį, tik geras kvėpavimo lygis yra ne viskas, ko jums reikia. Dažniausiai problema slypi psichologiniame lygmenyje. Tai gali būti visuomenės baimė, likusios prisiminimai, kai lankotės logopede vaikystėje ar tiesiog nesugebėjimas domėtis pašnekovu.

Su tuo viskas gali būti lengvai tvarkoma paprastomis įprastos kalbos pamokomis:

Teisinga kalba - raktas į sėkmingą bendravimą
 1. Skaitykite ir perskaitykite. Net jei esate pakraunami dirbti iki vakaro, jums reikia palikti tik 10-15 minučių per dieną skaityti knygas. Geriau pasirinkti klasikinę literatūrą, kur išsaugoma gryna rašymo kalba. Žinoma, daugelis posūkiai frazė iš šimtmečių praeitį dabar retai grojo kasdienėje kalboje, atrodo neįprasta, tačiau žodyno visada yra naudinga, ir dažnai iki taško, būtina pacituoti iš klasikos. Perskaitę kažką naudingo, galite dalytis savo žiniomis su artimaisiais. Viskas, apytiksliai, kaip mokykloje perspėja. Būtina atsakyti į paaiškinančius klausimus, pabandyti sukurti sakinį ir istoriją apskritai, ir, žinoma, pažvelgti į save iš išorės. Tik kritinis savęs stebėjimas leis pastebėti trūkumus ir pašalinti juos laiku.
 2. Žaidimai Skirtingi žaidimai su žodžiais ir istorijomis padės gerinti raštingumo ugdymą. Vienas iš efektyviausių yra laikomas "Kalbėdamas apie viską iš karto" arba "Deliriumas". Dalyviai turi nuolat kalbėti 5-10 minučių apie bet kokį dalyką, be to, ilgai galvoti. Tai gana sudėtinga, tačiau jis gerai išplečia turinį, nes galite keletą minučių kalbėti tik apie kištuką, atidžiai išnagrinėjęs patį dalyką. Ir pratybose "Deliriumas" žmogus turėtų pasakyti ilgą istoriją apie save, pavyzdžiui, pasakyti savo gyvenimui - tai košmaras ar gyvenimo džiaugsmas.
 3. Imitacija. Net TV pagalba galėsite tobulėti. Galite kopijuoti dainininką ar aktorių, kurio balsas ir manieros yra patrauklūs. Galite pasirinkti pristatytoją ir pabandyti kartoti po jo pateiktas naujienas, taip pat pajusite frazes. Bet tai būtina padaryti garsiai. Priešingu atveju naudos nebus.

Jei jaučiatės nesaugu sau, bendrauti ir išlaisvinti, kol nesusikalbus su pašnekovu.

Turime imtis kelių veiksmų, kad atsikratytume baimės bendrauti su žmonėmis:

Teisinga kalba - raktas į sėkmingą bendravimą
 • pripažinti sunkumus ir pasirengti ilgam darbui atsikratyti patirties;
 • suprasti priežastis (galbūt netgi kreiptis į psichologą);
 • išgyventi sunkioje situacijoje, amžinai palikite praeitį ir mėgaukitės šia tema;
 • pradėti kalbėtis - tik metodinė įveikti savo baimes leis išmokti bendrauti su žmonėmis (galite mintyse sugalvoti planus, pavyzdžiui, 10 ilgio ir 20 trumpi pokalbiais pokalbius viešuoju transportu arba į liniją);
 • jei sunku iš karto pradėti pokalbį įmonėje, pirmiausia galite bendrauti telefonu (bent jau išorinių pasireiškimų nebus);
 • kai treniruotės pereis be problemų, galite imtis iniciatyvos susipažinti su priešinga lytimi.

Tačiau vis tiek yra žmonių, kurie yra natūraliai kukli ir dėl to neturėtų kentėti. Kuklumas nėra tvirtas! Dirbk sau, asmenybės ugdymui, geresniam bendravimo kalbos įgūdžiams, stenkitės būti atviri ir draugiški.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 26 = 32