Bir kariyer veya bir aileden daha önemli olan nedir? | pangudownloads.com
psikoloji

Bir kariyer veya bir aileden daha önemli olan nedir?

Sorusuna “Bir kariyerden veya bir aileden daha önemli olan nedir?“Her kişi sadece onun için doğru olan sadece bir cevap verebilir. Tek değerli bir çözüm bulunması olası değildir çünkü bu, her birimizin bireysel özelliklerinden kaynaklanmaktadır.

Bir kariyer veya bir aileden daha önemli olan nedir?

Bazı insanlar için, hayattaki önemli bir amaç, bir düğün ve büyük bir dostça aile ve diğerleri için yüksek gelir ve çok sayıda personelin yönetiminde önceliklidir.

Bu soruyu genel kabul görmüş geleneklerin yanından ele alırsanız, o zaman adam her zaman kazanan olarak kabul edilir ve kadın ocağın bekçisi olur. Şimdi, aileden gelen durum çok nadir değil, kadından daha yüksek bir gelirle, zaman eşitliği için geldi.

Belki de, nesilden nesile aktarılan dünya görüşü, modern kadınların çoğunun, “bir kariyer veya aile seçin“Temelde aptal görünüyor.

Kendilerini, aile barışının koruyucuları olarak DNA düzeyinde düşünürler ve erkeklerin para sorusu olması gerektiğini düşünürler.

Daha az mutlu ve sessiz hanımlar hakkında konuşmaya değer ve birçokları için küresel hale gelmiş olan bu konuyu tartışmak. Cevabınızı bulmak için, bir kariyer içine aşırı derinleşme tüm artıları ve eksilerini dikkatle düşünmelisiniz.

Kariyeri

Eğer bir kariyerin avantajlarını ayrı ayrı ele alırsak, o zaman en temel üç teşviki ayırt edebiliriz:

  • Kendini gerçekleştirme;
  • Benlik saygısını arttırmak;
  • Finansal özgürlük

Kendini gerçekleştirme, herhangi bir kişinin hayalidir. Her birimiz dış koşullara bağlı olmayan bir insan gibi hissetmek istiyoruz. Günümüzde kadınlar çok nadirdir ve aile refahını ön plana çıkarmaktadır.

Modern gençler arasında, bir eve nasıl bir sıcaklık ve rahatlık verileceğini bilmeyen, ancak büyük bir kolektifte çalışmanın örgütlenmesinin karmaşıklığını anlayan kızlar giderek daha fazla buluşuyor. Bunun yetiştirme ile bağlantılı olup olmadığı ya da medya tamamen farklı bir konudur. Ama çoğumuz kendini gerçekleştirme hakkında hayal kurarız.

Ve temiz bir apartman dairesine dayanarak kendi öz saygılarını geliştirmek için, yıkanmış çamaşır ve ütülenmiş çarşaflar çok zordur. Bu nedenle, çoğu tarafa flört etmeyi veya kariyerindeki potansiyeli fark etmeyi tercih ediyor.

Yaratıcı bireyler bireyselliklerini müzik, resim ve diğer sanatta ifade edebilirler. Ama aynı zamanda aramızda sürekli gelişmek isteyen bir kişi var. Ve bunu yapmanın en iyi yolu iştir.

Ayrıca sıklıkla bir kişinin uzun süre yalnız yaşadığı da olur. Sonra bağımsızlık için kullanılır ve işe zaman vermek ve sürekli yeni beceriler öğrenmek için ne kadar önemli olduğunu anlar.

Böyle bir bireyin bir ailesi olduğu zaman, kendi prensiplerini ve alışkanlıklarını değiştirmesi çok zordur. Bu arka plana karşı, ailelerde genellikle anlaşmazlıklar ortaya çıkmaktadır.

Başka bir örnek, bir kadının uzun süre evde oturmasıdır. Evde yemek siparişi vermesiyle yemek pişiriyor, temizlik yapıyor ve yük oluyor.

Bir kariyer veya bir aileden daha önemli olan nedir?

Bununla birlikte, bilinçaltında, sürekli gelişme için çaba göstermektedir. Ve insan sosyal bir canavar olduğu için, işte bolca sağlanan günlük iletişime ihtiyacı vardır.

Finansal özgürlük de, her birimizin hayatında önemli bir önceliktir. Genellikle, bu nedenle kariyer ve aileyi nasıl birleştireceğini merak etmek gerekir.

Modern yaşam sürekli harcamalar gerektirir ve aynı zamanda kendi evinizi satın almak, en iyi mobilyalarla donatmak, her yıl yabancı tatil köylerinde dinlenmek ve gerçekten sevdiğiniz şeyleri yapmak çok arzu edilir.

Ne yazık ki, pek fazla insan bu kadar kolay ve güzel bir hayatı karşılayamaz. Bu nedenle hepimiz her zaman bizim en sevdiğimiz işlere gitmeye mecburuz ve mümkün olduğunca çok para kazanmaya çalışalım.

Ancak, mali durumunuzu geliştirmek ve geliştirmek için kendinize çok fazla şey verirseniz, sadece sinir krizi kazanmakla kalmaz, aynı zamanda aile içindeki ilişkileri de kötüleştirebilirsiniz. Bu yüzden seçim meselesi: aile ya da kariyer, bir kadına ya da erkeğe ve bu güne açık kalır.

Kariyer Dezavantajları

Daha uygun bir değerlendirme için, tam kariyer geri dönüşünün minörlerini düşünmelisiniz ve bu:

  • Boş zaman eksikliği;
  • Sorun ilişkide.

İşine kafa tutan bir kişi, kendi hayatına, hobilerine ve ilişkilerine uygun zaman veremez. Ve bu bir ailenin varlığında çok sorunludur. Sonuçta, eşler ve çocukları günlük iletişime ihtiyaç duyarlar.

Ve tüm gün, iş başında üretkenlik konularının en iyi nasıl çözülebileceği üzerine düşüncelerle meşgul olduğunda, bir kişinin dikkatini iç kaygılara geçirmesi zordur. Bu nedenle, seçimi düşünmek önemlidir: aile veya kariyer. Bu durumda bir erkek veya bir kadın için daha önemli olan, onlara tek başına kalmaktadır.

Yemek pişirmek, evi temizlemek, tamir etmek veya diğer ev işlerini yapmak için yeterli zaman olmayabilir. Gelecekte, aile ocaklarına yönelik böyle bir tutum onu ​​tamamen yok edebilir.

Aynı şey bir erkek ve bir kadın arasındaki ilişki için de geçerli. İşten sonra, gerçekten televizyonun önünde ya da aile dairesinde keyifli bir sohbet sırasında rahatlamak istersiniz.

Ancak, ailenin bir üyesi, diğer hanehalkı üyelerine gerekli özeni gösteremediği ölçüde iş hakkındaki düşüncelerde emilirse, anlaşmazlıklar ve kavgalar mutlaka doğacaktır.

Bir kariyer veya bir aileden daha önemli olan nedir?

Aslında, bir kariyer veya bir aileden daha iyi olana karar vermemiz her birimiz için zor mu? Yaşamın bu alanları arasında manevra yapmaya çalışmak en iyisi olduğunu gayet iyi anlamalısınız.

Kariyer önemlidir çünkü evinize refah getirir ve kendi değerini anlamak için benlik saygısını geliştirmenize izin verir. Ama eğer aile içindeki uyumu bozarsa, yalnız kalacağınız gerçeğine yol açacaktır ve kendi değerinizi kanıtlayacak kimse olmayacaktır.

Aile, en sakin ve kendine güvenen hissettiğimiz yaşam alanıdır. Bununla birlikte, modern yaşamın gerektirdiği gibi, ailenin periyodik olarak para getirmesi gerekiyor. Aksi halde hayat hiç zevk getirmez.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

30 + = 31