Bugün yazı yazmak önemli mi? | pangudownloads.com
psikoloji

Bugün yazı yazmak önemli mi?

Bilgisayar teknolojisi çağında, metinlerin çoğu klavyede yazıldığında, elle yazılmak yerine, daha az insan güzel bir el yazısının nasıl geliştirileceğini düşünür. Çoğu yetişkin, ellerinde sadece işteyken ihtiyaç duyduklarında bir şeyler yazar. Son zamanlarda okullarda bile, bazı öğretmenlerin yazılarını yazılı olarak değil yazılı olarak almalarına izin verilmektedir.

Güzel yazabilmek neden önemlidir?

Zaman zaman, hemen hemen her birimiz bir belgeyi elle doldurmanız veya el ile yazmanız gereken bir durumda, örneğin bir iş başvurusunda. Bu gibi durumlarda, güzel ve doğru yazabilme yeteneği çok önemlidir.

Bugün yazı yazmak önemli mi?

Harflerin Süpürme eğrileri, kendilerine ayrılmış yanlısı satır, korkunç bakmak ve böylece messily yazıyor başvuru başa tamamen kırıcıdır.

böylece örneğin, insanlar çalışmak istiyorum bir şirket oluşturmak, dolu ise personel müdürü, karalama labirentte yolunu yapmaya karar verdi eşsiz beceri ve iş geniş deneyimi hakkında öğrenmiş ve uzman olarak pozisyon için aday değerlendirmek başardı için, bu şans adil bir pay alacak .

Kişisel iletişim durumunda kimse kimseyi işe almazsa, ücretlerin ödenmesi vb. Konusunda hemfikir olmaz, düzensiz metin böyle bir ölümcül rol oynamaz. Ancak, onun yüzünden, muhatabı hakkında bir önyargı oluşturacak olması muhtemeldir. Dışarıdan göründüğü gibi, böyle bir kişi, kimin okuyacağına dair en ufak bir ipucu olmadan bir not yazar.

Aslında, alıcı için saygı arasında herhangi bir ilişki ve el yazısı güzelliği zorluk yazılı okuma vardı bir, gönderen suçluyor bilinçaltı düzeyde, ancak, mevcut değil. Bu nedenle, hat sanatı, ustalaşmanız gereken becerilerden biridir.

Ne yazık ki, 30 yaşın altındaki çoğu insan kaligrafiyi okulda öğrenmemiş. Alt sınıflarda kaligrafi dersleri azaldı ve birçok öğretmen bu konuya ikincil olarak başvurdu.

Geçtiğimiz on yıl boyunca bazı modern okullarda, çocuklara büyük harflerle değil, daha okunaklı olması için yazılı olarak yazılmaya çalışıldıklarında, Batı pratiği benimsenmiştir.

Bugün yazı yazmak önemli mi?

Ancak, okul yıllarında güzel yazanlar için bile, bir üniversitede okuduktan sonra yetenekler unutulabilir, çünkü dersler ilke olarak özetlenir.Sadece her şeyi çabucak yazmak için, ve sonra bir şekilde onu sıralayacağız".

Bu insanların çoğu, el yazısını nasıl güzelleştireceklerini bile düşünmezler.

Şu anki durumda da kesin bir pozitif var: Eğer güzelce yazmayı öğrenirseniz, akranlarınızın çoğuna kıyasla kendinizi daha avantajlı bir konumda bulursunuz.

El yazısı ve karakter

El yazısının bir kişinin karakterine bağlı olduğu uzun zamandır bilinmektedir. Bununla birlikte, psikologların son çalışmaları, geribildirimin de bulunduğunu göstermektedir. El yazısını değiştirmek sabır, azim ve konsantrasyon gibi özellikler geliştirebilir. Ayrıca, estetikle ilgili faaliyetler, bir çeşit terapi olarak hizmet etmekte ve stresle baş etmede yardımcı olmaktadır.

Bu beceri, yaşamı maalesef tamamen işlevsel aktiviteyle aşırı yüklü olan modern bir kadın için özellikle yararlıdır; tabiatın güzelliği ve kendi etrafında bir rahatlık ortamı yaratma arzusu vardır. Hat sanatı istihdamı, hoş bir izlenim yaratma, yani bir kadın için birincil olan duygusal alan ile ilişkilidir.

Yetişkinlikte güzel bir el yazısı geliştirmek mümkün mü?

Çok yaygın bir hata, birçok insanın yetişkinlikte el yazısını değiştirmenin neredeyse imkansız olduğuna inanmasıdır. Bu görüş tamamen yanlıştır.

Aslında, güzel bir el sahibi olmak için sadece iki şeye ihtiyaç vardır: elin gelişmesi ve kaligrafinin gerçek eğitimi, eski güzel sözlerin yardımıyla.

Bugün yazı yazmak önemli mi?

çocuk, ama bir yetişkin sadece güzel bir el yazısı geliştirebileceği iyi bir kanıtı, kanıtlanmış bir gerçektir - sanatçılar tarafından, birçok kişi yetişkinlikte zaten vardır ve bunlar sürekli becerilerini geliştiriyoruz, birkaç yıllık bir fark ile aynı sanatçının çalışmalarını karşılaştırmak yeterli, ve ilerleme belli olacak. Birisi harflerden bir sanat eseri yaratabilirse, o zaman sadece güzel yazmayı öğrenebilirsiniz.

Güzel bir el yazısıyla nasıl yazılır?

Yani, bir kaligrafi el yazısı ile nasıl yazılacağını öğrenmeye karar verirseniz, bu zor ama yararlı işte size yardımcı olacak bazı ipuçları aşağıdadır:

Bugün yazı yazmak önemli mi?
  • Sarf kısa sürede nedeniyle o şey yüzünden doğru gerçeğine sen istihdamda gereksiz sonlarını ortaya vermedi böylece, güzel hat yazma öğrenmek karar verdik olarak yukarı önceden daha iyi malzemeler. Ayrıca, eğitime hazırlanmak için harcanan zaman ve çaba, çalışmaları sürdürmek için ek bir motivasyon görevi görecektir;
  • Çeşitli tükenmez kalemlere (her zaman kalite ve yazma ustalığı), reçetelere, eğimli bir çizgide birkaç deftere ve düz bir A4 kağıdına ihtiyacınız olacaktır. Kelimeler için, yetişkinler için güzel bir el yazısı geliştirmek için özel talimatlar uygulamak daha iyidir;
  • Her iki ayağın tam olarak zeminde durması, sırtın düz olması ve pencereden gelen ışığın ya da lambadan gelen ışığın yazma elinin karşısındaki yanından düşmesi için rahat bir masaya oturmak gereklidir;
  • Her seanstan önce eller için jimnastik yapın: fırçanın dairesel hareketleri, germe, parmakların hızlı sıkıştırılması, vb. Harf sırasında elin pozisyonuna dikkat edin - işaret parmağıyla tutarak parmağınızı başparmak ile orta parmak arasında düzgün bir şekilde tutmanız gerekir;
  • Öncelikle güzel harflerin nasıl yazılacağını ve sadece harf kombinasyonlarına ve sonra kelimelere nasıl geçeceğinizi öğrenmelisiniz. Mümkün olan en kısa sürede tüm kelimeye gitmek için acele etmeyin, amacınız otomatizmaya güzel yazma alışkanlığını getirmektir, bu yüzden fazla acele işe yaramaz;
  • Sadece şekli değil, aynı zamanda harflerin büyüklüğünü de izleyin, yukarıdan ya da aşağıdan çizgilerden dışarı çıkmamalı;
  • Noktalama işaretleri de önemlidir, bu yüzden aynı ve açık olmalıdırlar;
  • Bütün kelimeler üzerinde çalışırken, bireysel mektuplarda uzun bir süre durmadan, sorunsuzca yapmaya değer. Ardından harfler arasındaki geçişler düzgün ve kolay olacak;
  • Kelimeler arasındaki boşluklar aynı olmalıdır, aksi takdirde yeni kelimenin nerede başladığı belli olmaz. Mekânları izlemek muhtemelen işin en zor kısmıdır, bu yüzden üzerinde çok fazla zaman harcayacağınız zihinsel olarak hazır olun.

genellikle birkaç hafta sürer, yeterli kağıtları doldurmak için hane düzeyinde kaligrafi Öğrenme ve bir zevk okumak olacaktır kişisel mektuplar böyle el yazısı yazma, sınıflar için her gün yaklaşık iki saat belirtilerek.

Bu oldukça kısa bir süredir ve bu kadar kullanışlı bir beceri bulmaya harcayacaktır, kesinlikle mantıklı bir çözüm olacaktır.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

92 − 87 =