psikoloji

Büyük yaş farkı

Modern dünyada, bir çiftteki ilişki hakkındaki görüşler her zamankinden daha demokratik hale gelmiştir. Ve çoğu eşin aynı nesle ait olmasına rağmen (10 yıl veya daha az fark), çiftin yaşlarındaki büyük farkla çok az kişi şaşırır. Bu konu sürekli kamu yararına neden olmaktadır ve sıklıkla psikologlar, dergiler ve konuşma şovları çerçevesinde tartışılmaktadır.

Geçmişe bir bakış

Büyük yaş farkı

Birkaç asır önce, bir kuşaktan çiftlerin 20 yıl veya daha fazla farkları olanlara oranı, mevcut durumun tam tersi oldu.

Normlar, kocanın babadaki eşlere ve hatta bazen büyükbabam için bile uygun olabileceği evlilikler olarak kabul edildi. Eskiden bu fark 30 yaşındaydı.

Bu nedenle, bir ailenin büyük bir sorumluluk olarak kabul edilmesi, bu nedenle, ancak insanın insana yakışır bir yaşam sürdüğü, toplumda belirli bir miktarda sermaye ve itibar kazandığında, evlenmeye karar verdi. Bu durumda, seçim sağlıklı çocuklara doğum yapabilen genç gelinler lehine idi.

Bir karı ya da koca seçerken, her şeyden önce, yaş farkına değil, damadın kıvamına ve durumuna ve aynı zamanda gelinin güzelliğine, sağlığına ve mutluluğuna uymadılar.

Olumlu yönleri

Çiftler olgunluk açısından eşitsiz ne bulur? Erkekler, bir kural olarak, güzelliği, neşeyi ve kızın gençliğini çekerler.

Arka planı karşısında, bir erkek daha sağlıklı ve genç hisseder. Ayrıca, her insan için önemli bir rol toplumda bir statü oynar. Genç bir eş, kocasının statü vurgulaması olan bir kupa olarak algılanabilir.

Buna karşılık, kızların olgun arkadaşları zeka, yaşam deneyimi, finansal bağımsızlık çekiyor. Psikologlar, seçtikleri kadınlarda bir kadının, özellikle 30 yaşlarında bir fark olduğunda, babasının imajını bilinçaltında görebileceğine inanırlar. Ancak böyle bir rol transferi mümkün ve daha küçük bir yaş aralığında.

Görünüşe göre, sendikalar ortakların birbirini tamamladığı gerçeğinden dolayı ideal olmalıdır. Gerçekten de, güzellik ve zeka, olgunluk ve biraz başlı gençlik, deneyim ve düşler - birlikte mükemmel bir resim yaratırlar.

Ancak, her şey çok basit değil, ilk görüşte güzel bir geleceği yok edebilecek tuzaklar da var.

Sualtı resifleri

Neden bizim zamanımızda, 20 ya da daha fazla yaşta bir farkı olan bu zıt insanlar, birlikte olma eğilimindedir? Psikologlar, bu seçimin altında yatan motifleri dikkate almaya çalışırlar.

Eğer olgun bir erkek sadece kendini genç bir kızı bulmaya çalışırsa, o zaman bir veya daha fazla gizli sebep olabilir:

Büyük yaş farkı
  • arkadaşlarıyla (kız arkadaşı genç olan - kazanan, daha güçlü erkek);
  • infantil adam, (10 yıl veya daha zor yaşı farkı kadın kocasının görüşüne isteklerini karşı için ise) hepsi de onun tarafından kontrol edilecektir umarak altında onun arkadaşı ile hayatını ilişkilendirmek istediği;
  • Ortak, kendisi için mükemmel bir imaj yapmak, seçilmiş olanı yeniden eğitmek ister;
  • Genç bir eşin arka planı, olgun bir koca daha genç ve sağlıklı görünüyor.

Aynı motifler kadınlarda mevcut olabilir. Günümüzde, kadının seçtiği birinden daha yaşlı olduğu evlilikler arttı.

İstekliler, sevgilinin bir oğlu ya da bir gigolo olarak davrandığını, paralı motifler için bir partner kullandığını söyleyebilirler. Kadınlar, kural olarak, yaşlanma belirtilerini gizlemek için seçilmiş olanın pahasına gençleşme arzusu olan bir çocukluk suçlamasıyla suçlanıyorlar.

Çiftlerin uzun süre birlikte kalması zor. Bir yandan, çift eşi genç kocası için bir oğul veya kız çocuğu dünyaya veremez Öte yandan, bir kadın yavaş yavaş çekiciliğini kaybeder gerçeği ile büyüyen bir rahatsızlık hissedeceksiniz gerçeğini karşı koyabilirler.

Terk edileceğinden korkan eş, son derece kıskanç, şüpheci ve hatta histerik olabilir. Durum, merhametli kız arkadaşların ve meslektaşların eğik bakışları ve akrabalardan gelen kısa yorumlar ile şiddetlenir.

Büyük yaş farkı

Çift, ilişkide bulunan gizli motifleri tam olarak anlamadığında ne olur?

Elbette, bir başkasını yeniden eğitmek imkansız. Bir eşin pahasına benlik saygısını sonsuza kadar arttıramazsınız. Genç karısı onun dansları ve partilere onunla gitmez o kocasını suçlayabilir ve kocası sürekli onu "iyi anlamda" rüzgarlı dikkate almak öğretmek, başarısız yeniden eşi deneyebilirsiniz.


Psikolojik olarak olgun bir erkek ya da kadın daha rahat ve ilginç olacak, eğer 6 yaşından küçükse, yaş farkı - daha sonra çift iletişim için daha yaygın konular, aynı nesile ait olma nedeniyle daha yakın bir yaşam pozisyonu.

Cinsel arka plan

Erkeklerde ve kadınlarda cinsel aktivite doruklarına farklı yıllarda düşer. Erkekler en yoğun 19-22 yıl, kadınlar - 28-30 yıl. Bazen yaşlı kadınlar bilinçaltında genç ve aktif adamları seçer.

Bu durumda, 6 yaşında yaş farkı ortaya çıkıyor - cinsel mizaç açısından ideal. Genç kızlar ve olgun erkekler de cinsel isteklerde karşılaşabilirler, çünkü ortağın ihtiyaçları henüz yüksek değildir ve seçtiği kişi onun faaliyetinin zirvesini geçmiştir. Zaman içinde kadının eşinin yatak odasındaki sorunları, kadının olgunluğuna ulaşmasıyla ortaya çıkabileceği anlaşılmalıdır.

Büyük yaş farkı

Yaş farkına uyumluluk, sadece cinsel isteklerde değil, çiftlerde ilişkide kaç tane olduğuna bağlıdır.

Sadece samimi bir arzusu ile, sadece almak değil, ilişkilere enerji yatırmak, bir ortağı dinlemek ve anlamak, uzun mutlu ilişkiler mümkündür.

Egoist motifler ve manipülatif stratejiler ilişkide baskın olmaya başlar başlamaz, çiftin geleceği tehdit altındadır.

İlişkisi korumak için hatırlamanız gerekenler

Farklı kuşaklara mensup ortakların uzun süredir ilişkilerini sürdürebilmeleri için, her şeyden önce birbirimize güvenmek ve iyi şanslar arayanları dinlemek değildir. Mutluluğu kendi ellerimizle şekillendirmeliyiz. Burada yaş farkı ile ilişkiyi sürdürmek için bazı ipuçları var.

1. Numaralara asmayın

Sayıları unutmak ve duruma yeterince davranmak gerekir. Bazen 20 yaşında bir kız oldukça olgun davranabilir. İlişkilerin büyüsü, ortakların, onların şu andaki ve şimdiki tutumlarındadır.

2. Seçilmiş olanın bir başka nesle ait olduğunu tanımak

20 yaşında bir farkın söz konusu olduğu bir durumda, ortakların kendi zihinsel özellikleriyle farklı nesillere ait oldukları gerçeğini göz ardı edemez. Farklı dönemlerde, farklı filmlerde, farklı siyasal çağlarda büyürken, eş ve eşin en azından, gerçekleştirilmesi gereken derin psikolojik farklılıkları vardır.

Korunan kim silahlı. Farklılıkları anlamak, aşık bir çiftin birbirlerine göre ayarlanmasını sağlar.

3. Ortak ilgi alanlarını bul

Birlikte uzun bir süre bir erkek ve bir kadın varsa, ortak çıkarları vardır. Çifliği birleştiren, görüşlerin ve hobilerin ortaklığına odaklanmanın, yanıltıcıların kötü niyetini unutarak, birleşmeye, anlaşmaya değer.

4. Bir ilişki için mücadele

Büyük yaş farkı

Yaştaki büyük fark, çiftin motiflerinin ne olduğunu merak etmenizi sağlar. Duygularınızı ve düşüncelerinizi analiz etmek, duruma ciddi bir bakış atmaya değer. Eğer ihale sevgisi sadece insanın varlıklı olduğu gerçeğine dayanıyorsa, arka tarafı sağlar, o zaman bu bağlantıyı sürdürmesi onun için haksızlık olur.

Er ya da geç, durum kontrolden çıkacak, sır açıklığa kavuşacak. Düşüncelerin saf olması ve hislerin gerçekten güçlü olması, sevgiyi korumak için her türlü çabayı gerektirir.

5. destek arayın

Çiftler yakın insanlar - arkadaşlar ve akrabalar tarafından destekleniyorsa, bir ilişkiyi sürdürmek çok daha kolaydır. Eğer benzer düşüncelere sahip olanları bulursak, sevgililerin önemli bir yaş farkına sahip olmalarına sempati duyacak olursak, kaçınılmaz krizlere ve iç çatışmalara dayanmak çok daha kolaydır.

6. Güveninizi koruyun

Kişinin kendi gücüne ve yüksek benlik saygısına güvenmeden, ilk sürtüşmeler ortaya çıktığında vazgeçmek kolaylaşır. Bir iş ortağının çok daha yaşlı veya daha genç olduğundan utanmayın. Böylece yaşam gelişti ve kalp komutları, yani seçimin haklı olduğu anlamına geliyor.

Farklı kuşakların bir araya geldiği yerde aşkı nasıl tutacağımızın pek çok yolu var.

Büyük olasılıkla, bir süreliğine kamuoyuna direnecek ve seçilmiş olanla iletişimde iç kabalılığı yumuşatacak kadar zor olacaktır. Ama aşk harikalar yaratır, samimi duygular her türlü engelin üstesinden gelir!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 4 = 4