Düzgün park etmeyi öğrenmek nasıl | pangudownloads.com
psikoloji

Düzgün park etmeyi öğrenmek nasıl

Herhangi bir araba sahibi için uygun park etme becerileri ön şarttır. Bu nedenle soru "Park etmeyi nasıl öğrenebilirim?"Çoğu zaman yeni başlayanlarda görülür.

Sürücü okulunda bu sorunun kuramsal yanını tanımış oldunuz, bundan sonra muhtemelen hocayla birlikte çalıştınız "yutmak“Ekstra sınıfın bir sürücüsü olarak, eğitim aralığında, GAI sınavında en yüksek akrobasikleri göstermek için tüm park manevralarını mükemmel bir şekilde gerçekleştirdiniz.

Ama sonra sen, bir sera ortamında, diyebilirsin.

Düzgün park etmeyi öğrenmek nasıl

Eğer kabinde buna ek olarak, iki plastik koni arasında park halinde Sonuçta, sadece değil ipuçları başından sonuna kadar tüm işlemi kontrol eğitmenlik yapmış, aynı zamanda acil durumlarda kendi eline geçirebilir ile.

O, biz bağımsız yerleşim bölgelerinden ilk turundan sonra eve gidiyor ve sadece bir park yeri keşfedelim, sağa dön tamamen başka bir şey, Dairenizin fiyatını aşan bir maliyetle olmayan plastik koni özetlenen hangi sınırları ve iki makine.

Burada, en emin şoföre bile gönülsüzce sinirlidir ve yeni başlayanlar, başka bir yerde şansını denemek için daha iyidir.

uygun parkın sırları

Bu manevra yaparken, aracın etrafındaki durumu baştan sona kontrol etmelisiniz - dikkatinizi doğru şekilde dağıtmalısınız. Eğer tersine manevra yapıyorsanız - sürece sadece kafayı değil aynı zamanda yan aynaları da çevirmeyi gerektirir.

Böylece, aracı, pencerelerin seviyesinin altında olan bir engelle çarpışmadan koruyacaksınız. Aynalar, hedeflenen görüntüleme sektörü sayesinde makinenizin manevra kabiliyetini arttırır. Aracınızın özelliklerini unutmayınız.

Bu nedenle, arkadan çekişli otomobil minimum dönüş yarıçapına sahiptir, dört tekerden çekiş - en eksiksiz. Zihinsel olarak, makinenin park anında hangi yörüngede hareket edeceğini hayal edin. Önceden, ön ve arka aksların hareket sırasını düşünün. Kafanda doğru bir şekilde temsil ettiğiniz zaman, bunu pratikte yapmanın bu süreci sizi büyük kılmaz.

"park"Belirsizlik, bazı yeteneklerin sabır, uygulama ve makul uygulamalarının üstesinden gelmenize yardımcı olacaktır. Özellikle - park etme, geri gönderme becerisinde faydalı olacaktır. Bir aracı park etmenin sadece iki yolu vardır: paralel veya dik olarak.

Paralel park

Aracınız zaten park edilmiş iki araba arasında bir cebe girdiğinde gerçekleştirilir. Manevranın tamamlanmasından sonra makine kaputun önünde olacak - ön araba, bagajın önünde - arka araç.

İşlemlerinizin sırası:

 • Yaklaşım, ön araca paralel durun. Yaklaşık yarım metrelik bir mesafeye dikkat edin ve arka sağ tekerleğin ön arabanın arka sol köşesinde olduğundan emin olun;
 • Geri vitese geçin, yavaş yavaş direksiyon simidini sağa döndürün, hareket etmeye başlayın. Acele etmeyin;
 • Dikiz aynasının sağ ışığı sol aynada görünene kadar aynalara bakın, daha sonra direksiyonu dümdüz konuma getirin ve manevraya devam edin;
 • Arka sol tekerleği, duran makinenin arkasındaki sol far ile dengelendikten sonra direksiyon simidini sola çeviririz;
 • Araban kaldırıma paralel durduğunda dur.

tersine park etmek

Aracınız kaldırıma dik duracak ve bir dizi ayakta duran araca paralel olacaktır.

Bu park aşağıdaki gibi yapılır:

 • Aracınızı durduracak bir yer seçin, aracınızın arka tamponu aracın ön tarafındaki ön yüzüyle aynı çizgide olacak şekilde biraz ileri doğru ilerleyin;
 • Direksiyon simidini duruncaya kadar sağa çevirin, geri vitese takın ve geriye doğru okuyun;
 • Sağ dikiz aynasına bakarak hareketi izleyin;
 • Aracınız park yerinin ortasına doğru sürüldüğünde, direksiyon simidini düz bir konuma getirin ve manevrayı bitirin.

Birinci ve ikinci durumda, manevrayı tek adımda gerçekleştiremeyebilirsiniz, çaresiz kalmayın ve paniğe yol açmayabilirsiniz. Eğitime devam edin, çok yakında kendi arabanızın boyutlarını hissedeceksiniz ve bu işlem sizin tarafınızdan otomatik olarak gerçekleştirilecektir.

Bir arabanın boyutlarını nasıl belirlenir

Aracınızın boyutlarını hissetmeyi öğrenirseniz, uygun şekilde park etme yeteneği daha çabuk gelir.

Özellikle ters park yaparken, dikkate almanız gerekir:

 • Arka kapıda yedek bir kapı var mı?
 • çekme çubuğunun uzunluğu;
 • çıkmalar ve bunlar seninle zalim bir şaka oynayabilir. Kaşın normalden daha yüksek olması durumunda, çamur fleplerini kaybetme riski vardır.

Bütün bunlar kaçınılmaz olarak finansal atıkları gerektirir.

Eğer bir sebepten dolayı aracın boyutunu hissetmiyorsanız, o zaman park radarı gibi bir cihaza ihtiyacınız olabilir.

Parktronik nedir

Düzgün park etmeyi öğrenmek nasıl

Birçok modern sürücünün sürüş kültürü göz önüne alındığında, park koşulları genellikle oldukça karmaşıktır. Ve deneyimli bir sürücü bile bu konuda belirli bir zorluk yaşar. Belki de, bu nedenle, parktronik gibi bir aygıt artan popülariteden zevk almaya başlar.

Başlangıçta bu hoş fonksiyona sahip bir otomobilin, garaj sürücülerine kurulumunu emdirmekten daha iyi bir araç satın almak daha iyidir. Tabii ki, arabaların maliyeti artarken, ama kendi tamponunuzu değiştirme riskine karşı, ve aynı zamanda zorunlu boyama. Bu çok önemli görünmeyebilir.

Evet ve bunun arkasında pahalı bir araba olabilir. Ama parktronik yüzde yüz bir garanti veremez, ya da otomatik kamera çantası. Park radarından çok daha kullanışlı park özelliklerine sahiptir.

Eğer parktronics kullanırsanız, sadece bir ses sinyalini duyarsınız, frekansı siz enterferansa yaklaştıkça artar, daha sonra kameraya video kontrolü eklenir, ki bu çok daha iyi olur.

Ama size otomatik olarak% 100 güvenmenizi tavsiye etmiyorum, bir nedenden dolayı abstruse tekniği işe yaramadı ve işe yaramadı. Buraya hayal kırıklığı yaratan istatistikleri eklemek istiyorum, geriye dönük bir sürüşten muzdarip olanların çok büyük bir yüzdesi çocuklar.

Doğal aktiviteleri ve küçük büyümeleri nedeniyle, sürücünün gözüne görünmez kalabilmektedirler. Bu nedenle sizi teşvik ediyorum: sürüş sırasında çok dikkatli olun. Yayalar dahil tüm yol kullanıcılarına saygı gösterin.

park kuralları

İnsanlara, onları tedavi etmelerini istediğin gibi davran. Bu ifade aynı zamanda yolda ortaya çıkan durumlar için de geçerlidir. Ne yazık ki, modern toplumda, neredeyse otopark görgü kuralları diye bir şey yoktur.

Ve güvenle, problemin sadece "aptallar ve yollar", Ama aynı zamanda"yollarda aptallar".

Sıralarını yenilememek için basit kuralları izlemeyi öneriyorum:

Düzgün park etmeyi öğrenmek nasıl
 • yeşil alana park etmeyin;
 • Paralel park manevrasının tamamlanmasından sonra, başarılarınızın tadını çıkarmak için bırakın ve aynı zamanda ayakta duran otomobillerin önünde ve arkasında yeterli boşluk olup olmadığını kontrol edin, böylece gereksiz yere problem yaşamadan park yerlerini bırakabilirler;
 • arabayı park yerine park edin, iki park alanını işgal etmeyecek şekilde yerleştirin;
 • Sökülebilir bir çekme çubuğunuz varsa, park yerinden birkaç dakikanızı ayırın ve kaldırın, böylece kendinizi bir park alanı arayan çok hevesli bir sürücünün tatsız bir şaşkınlığından koruyacaksınız;
 • değil "büyütmek"Diğer insanların makineleri, eğer bu önlenmezse - kişisel telefon numaranızı ön camın altında bıraktığınızdan emin olun, böylece gerekirse" yaralı "aracın sürücüsü size ulaşabilir;
 • kışın bu nüansa dikkat edin: aracınızı yol kenarında park edin, bütün gece orada bırakmayın. Kar temizleme hizmetlerinin rahat çalışmasına dikkat edin. Aksi takdirde, ertesi sabah arabanızı tamamen elle kapatacak karla kaplanmış bulacaksınız.

Ve sonunda parkın özellikle geri olduğunu söyleyeceğim - bu yeni başlayanların sürücüleri için ciddi ve beklenmedik bir test. Yukarıdaki tavsiyeyi takip ederseniz, onurla ona karşı koyabileceksiniz. Sürücünüzün ve konforlu parkın tadını çıkarın!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

79 − = 70