psikoloji

El yazısı gizli bir haberci

El yazısı örneği bir kişi hakkında çok şey anlatabilir. Ünlü kişiliklerin harflerini araştıran, bireysel karakter özellikleriyle çıkardıkları harfleri karşılaştıran bilim - grafoloji bile vardır. Ve mektubun örneklerine göre, bir insanın neredeyse kesin bir karakterizasyonunu oluştururlar. 

Yazı tarzını neden değiştiriyoruz?

El yazısı gizli bir haberci

Erkek elyazısını kadınlardan ve kadınlardan ayırın - belki de belki de grafolojiye girmiyor. 

El yazısı sadece yaşla birlikte değişmez. Bu değişimin klasik bir örneği Napolyon'un baş döndürücü kariyeri boyunca yazdığı ve St. Helena'ya atıfta bulunan mektuplarıdır. 

Ancak, baskı ve eğimin nasıl değişmediği önemli değil, grafoloji kurabilir, bir kişi farklı kağıtlar veya farklı insanlar yazdı. 

Günümüzde çok az insan güzel yazabiliyor. Enstitülerdeki öğrenciler bile ders yazmazlar, ancak basarlar. Ve öğretmenler uzaktan çalışmayı tercih ediyor. Ama yine de el yazısını ne kadar çabuk değiştireceğimi bilmediğiniz için pişman olmaya başladığınız durumlar var. Örneğin, bir tebrik kartı imzalamanız veya hastane odasında sevdiklerinize bir not göndermeniz gerekir. 

El yazınızı çabucak imkansız hale getirin. Güzel bir mektup yazmayı öğrenmek istiyorsanız sabırlı olmanız gerekir. 

Güzelce nasıl yazılır?

Bir yetişkinin el yazısını değiştirmek için birkaç yöntem vardır: 

El yazısı gizli bir haberci
  • İşitsel eğitimi. Hızlı bir yol aranamaz. İlk olarak rahatlamada ustalaşman, rahatlama ve irade zorlama, uykuya dalma ve zamanında uyanma öğrenmelisin. Zorunlu bir gereksinim, tüm vücudu sıcak, hafif veya ağır hissetme yeteneğidir. Otomatik eğitimin ana yöntemleri - en az 2 ay sürecek - ustalaşacak kadar, doğrudan şekillendirmeye katılabilirsiniz. Vücudunda ellerinle sırt üstü uzanıyorsa, kendine ilham vermelisin "En güzel el yazısı var"Harfleri ne kadar okunaklı olarak yazdıracağınızı, elinizi doğru yazdığınızı, dirseğin asılmadığını hayal edin." Bu tür derslerden 2 hafta sonra, yazının ne kadar okunaklı ve daha güzel olduğunu görsel olarak ortaya çıkaracaktır;
  • Kopyala - bu şekilde, çocuklar okulda öğrenirler. Kopyalamayı hızlıca yapmak mümkün değildir, ancak düzenli derslerle sürekli eğitim, el yazısının daha iyi nasıl değiştirileceği problemini çözmek mümkündür. Yöntem en etkili olanıdır - her harf ayrı ayrı yazılır, birçok kez tekrarlanır. Gerçek sonuçlar 1,5 - 2 ay sonra görülebilir;
  • Nörolinguistik programlama yöntemi nispeten yakın zamanda ortaya çıktı. Bu eğitim kalitesinin artırılmasına yardımcı olur ve - nörobilimcilerin görüşüne göre - eldeki görevin nasıl daha çabuk değiştirileceğine yardım etmenin tek yolu. 

Daha fazla anlatmak için yazım alıştırması yapmaya değer. Bir sandalyeye oturmanız, rahatlamanız ve kendinizi çift görüntüde hayal etmeniz gerekir. Solda daha çirkin, gerçek el yazısı yaz, sağ tarafta kaligrafik. Kalemlerin kavramasını, sayfaların hışırtısını duymanız gerekir. Egzersizler sırasında, ekranın ayarlanması sırasında dürtülerin TV düğmeleri gibi kontrol edilmesi gerekir. 

Yöntemin dezavantajı, oto-eğitimden daha ustalaşmanın daha fazla zaman almasıdır. NLP'deki çiftler ayları yeterli değildir - canlı resimleri temsil etme yeteneği, kendi zihninizde yıllar süren çalışmalarla birlikte gelir. 

El yazısını diğer yöntemlerle değiştirmek mümkün mü? Mühendisler ve tasarımcılar bir kez, tüm projelerini özel bir çizim fontuyla imzaladılar. Çizim yazı tipini kullanarak kaligrafiyi öğrenmeye çalışabilirsiniz.

İlk önce, "dolma"El, tüm harfleri gösterip, sonra her zamanki eğimin altına yerleştir ve normal el yazısına uymaya çalış. Acelenizdeki aceleci bir yazıyla yazsanız bile, her zaman yazılıyı okuyabilirsiniz. Güzellik için zaman kurban etmelisin. 

El yazısını değiştirmek isteyenler için ipuçları

El yazımımı tanınmayan bir şekilde nasıl değiştirebilirim? Farklı yazı tipleri ve farklı ellerle yazsanız bile, deneyimli bir graphologist hile yapamaz. Ama eğer amaç en iyi seçeneği bulmaksa, o zaman sözcük yazmanın çeşitli yollarını öğrenmek zorunda kalacaksınız. 

Kaligrafiyi ustaca bilmek, sadece farklı versiyonlarda mektup yazmayı bilmek mümkün. Yani tüm farklı yazı tiplerinde ustalaşman gerekiyor. Derslerin ilk aşamasında harflerin yeniden çizilmesi gerekmeyeceği, ancak doğru yazım alışkanlığını geliştirecek bir daire olması muhtemeldir. 

İlk olarak, çocuk reçetelerinde veya matematiksel bir defterdeki hücrelerde her harf yazılır, daha sonra sözcükler harflerden eklenir. 

El yazısı gizli bir haberci

Uygulama için, hazır metinleri alın ve stili koruyarak farklı el yazısıyla yeniden yazın. Bağlantılar pürüzsüz olmalı, eğim - üniform olmalıdır.

Özel yöntemsel el kitapları vardır - sadece metni değil, aynı zamanda yazı tipini de gösterirler. 

Eller için el ve jimnastik yaparken yorgun elleri ve parmakları ile. Nasıl yapıldığını hatırlamak gerekir - önce okul öğretmenleri derste birinci sınıf öğrencileri yetiştirdiler, ellerini önlerine uzattılar, parmaklarını sıktılar, yumruklarını kıstırdılar ve yumruklarını tuttular:Yazdık - yazdık, parmaklarımız yoruldu.." 

Spor salonuna omuz ve boyun kasları için egzersizler eklemelisiniz: baştan yanlara doğru eğim, önkollar bir araya getirilerek göğüs kaslarına yayılır. Bir masada oturun ve metinleri yazın - yetişkinler için sıra dışı bir meslek. Osteokondrozun alevlenmesi riski vardır. 

Bir yetişkinin el yazısını nasıl değiştirdiği ile baş etmek mümkündür. Sadece gücünüze yatırım yapmanız ve sıkı çalışmanızı sağlamak zorunda olduğunuz gerçeğine hazır olmanız gerekir.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 3 = 6