Gevşeme Sanatı: Vücudun Kasları Nasıl Rahatlanır | pangudownloads.com
psikoloji

Gevşeme Sanatı: Vücudun Kasları Nasıl Rahatlanır

Kas tonusu sağlığın, gücün ve dayanıklılığın garantisidir, bu yüzden tüm başlangıç ​​atletleri ve sağlıklı bir yaşam tarzının basit yandaşları onu arar. Ama kimse kasların hipertonisitesini nasıl tükettiğini söylemez. Sağlıklı bir şekilde stres, rahatlama izler. Ancak, aynı zamanda sonuna kadar olmaz.

Tüm vücudu rahatlatırız: nasıl rahatlanırız?

Gevşeme Sanatı: Vücudun Kasları Nasıl Rahatlanır

Bir kişi sürekli olarak tüm vücutta ya da bölümlerinde gerilim hissederse, çalışma kapasitesi azalır, yorgunluk artar ve hayati enerji boşa harcanır.

Boynun kasları nasıl rahatlanır? Bu soru, yoğun spor eğitimi ve sırtın pompalanmasından sonra sadece sporcular tarafından değil, kendi başına oluşturulmuştur.

Ofiste çalışıyor olsanız ve sürekli oturma pozisyonunda olsanız bile, kaslarınız hipertoniye girebilir ve size çok fazla rahatsızlık verebilir. Rahatsızlığı ortadan kaldırmak ve kendinizi yaşam kalitesindeki bir düşüşten korumak için, sadece ruh tarafından değil, aynı zamanda beden tarafından da rahatlamayı öğrenmek önemlidir.

Osteochondrosis gibi hastalıklar hiçbir yerden alınmaz. Ve hata genellikle kas aşırı derecede zor. Neyse ki, sadece ilaçlar bu sorunla başa çıkmaya yardımcı olmuyor. Her ne kadar adalet adına olsa da, bazen yapamayacağına dikkat etmek gerekir.

Bununla birlikte, eğer durumunuz henüz çok karmaşık değilse ve sadece kendi ortaya çıkan probleminizden şüpheleniyorsanız, tam teşekküllü bir terapiden daha yumuşak ve korkutucu bir şekilde ilerlemenizi öneririz. Keyfi rahatlama - alternatif tıpta, sırt, omuz ve bacak kaslarını gevşeterek manipülasyon denir.

Onun yardımıyla, rahatlayabilir ve vücudun diğer kısımlarını görebilirsiniz - sadece sistemin özünü incelemek ve ilk zorlukların üstesinden gelmek için kendinize yardımcı olmak önemlidir. Kas gevşeme sanatı herkes için kolay değildir. Bazı insanlar, hareketlerin ve gücün sertliğinin üstesinden gelmek için kendilerini olumlu bir şekilde öğrenmeli, hatta ayarlamalıdırlar.

Gevşeme kuralları

Gevşeme Sanatı: Vücudun Kasları Nasıl Rahatlanır

Kaslar nasıl rahatlar? Rahatlamak için, vücudunuzu dinlemek ve kasları hissetmek önemlidir.

"Ile başla"somut"Vücudun bölgeleri - yüz ve eller. Kontrast kuralını kullanın. Sizin için herhangi bir rahat pozisyonda çalışın (yeni başlayanlar için en uygun pozisyon sırt üstü uzanmaktadır).

Yani, keskin bir şekilde elinizi bir yumruk haline getirin ve önünüze doğru itin. Vücudunuzu nasıl kontrol edeceğinizi öğrenmek için, kaslarınızın gerginliğini hafifçe hissetmelisiniz. Yumruğu mümkün olduğu kadar keskin bir şekilde birkaç saniye tutarakgevşetmek"It. Aşırı çaba sarfetmeye gerek yok - istediğiniz gibi yapın.

Egzersizi tekrarlayın: büyük olasılıkla, ikinci kez rahatlama anını daha derin hissedeceksiniz. Aynı ruha devam edin ve tüm manipülasyonları 5-7 kez tekrarlayın. İkinci el ile aynı şeyi yapın ve sonra deneyin "kontrast kuralı"Bir seferde iki el için.

Gevşeme Sanatı: Vücudun Kasları Nasıl Rahatlanır

Yüz kaslarımı nasıl rahatlatabilirim? Aynı şekilde! Önce, üst segmenti (alın, kaş) takın ve sonra yavaş yavaş çene kadar inin. Yüz yapımcıları ve yogiler tarafından tavsiye edilen çeşitli yüz burunları kullanabilirsiniz.

Ardından yüzünüzle boynunuza gidin. Sonra omuzları, göğsü, karın basıncını, alt sırt, kalça, kalça ve buzağı kullanın. Vücudun karşısındaki kontrast boyunca yürüyün ve her bir parçasını hissedin!

Bu önemlidir:

 • Keskin hareketler yapmayın, her şeyi kendiniz için en rahat şekilde dikkatli bir şekilde yapın. Kendinizi fazla yormayın ve hatta daha da zorlayın. Eğer bir şey ağrırsa - dur ve daha sonra tekrar dene;
 • "Tamamlanmasından hemen sonra zıplamayın"doldurma". Bu, vücudun tüm gevşeme teknikleri için genel bir gerekliliktir. Eğer uzanırsan, yanına yaslan, bacağını altından bük, dört ayak üstünde dur ve sonra dik dur. Oturuyorlarsa, bir sandalyenin ya da sandalyenin tutamağına yaslanın ve yavaşça düzeltin, sonra kalkın;
 • Her gün egzersiz yapın. Soğuk bir duş veya rahatlatıcı bir masajla bitirmeye başlarsanız harika olur.

Duruş kuralları "droshky'de antrenör"

Genel bir karşıt rahatlamadan sonra, sırtınızın kaslarını ve vücudunuzun diğer kısımlarını nasıl rahatlatabileceğinizi düşünürseniz,droshky üzerinde antrenör".

Bu pozisyonda doğru oturmak için tavsiyemize uyun:

Gevşeme Sanatı: Vücudun Kasları Nasıl Rahatlanır
 • Kendinizi bir sandalye, sandalye veya kanepe kenarına yerleştirin, böylece kenarı tam olarak kalçanızın altındaki kıvrımlara denk düşer;
 • Geniş bacaklar: böylece kasları rahatlatabilir, uylukları azaltabilirsiniz;
 • Tibia'yı taban yüzeyine dik olarak yerleştirin. Hala gerginlerse, kendinizden 3-4 cm ileriye doğru hareket ettirin;
 • Arkanı bükün;
 • Kafanızı öne yatırın, böylece yere sarkmış gibi görünün;
 • Kamalı sırt ve alçaltılmış kafa arasındaki uyumsuzluk nedeniyle pozisyonun sabit olduğundan emin olmak için ileri geri sallayın;
 • Önkolları femoral parçaya yerleştirin, böylece eller hafifçe yuvarlar, ancak dokunmayın;
 • Gözlerini kapat ve vücudunun tamamen rahatlamasına izin ver.

Tekniğinizin aşağıdaki genel hatalara sahip olmadığından emin olun:

 • Koltuğun kenarında oturun, koltukta değil. Aksi halde, bacakların şişmesini engellemezsiniz;
 • Kalçalarınızı kalçalarınız üzerinde çok fazla eğmeyin: aşırı uzatma yapmayın;
 • Kafanı olabildiğince aşağı indirin;
 • Arka da muhtemel sınırlara yuvarlanmaya değer ”isteksiz";
 • Çok uzağa yaslanmanıza gerek yok: böylece baş ve boyunda ağrıya neden olabilirsiniz;
 • Ayakları yeterince geniş bir şekilde düzenleyin, tendonların gerilmesi üzerinde çalışın.

Odaklı rahatlama

Gevşeme Sanatı: Vücudun Kasları Nasıl Rahatlanır

Nasıl olursa olsun, boyun ve omuz kasları rahatlamak için "şifa"Hareketler acıyı ve rahatsızlığı getirir mi? Dikkatle odaklanın. Vücudun sorunlu bölgelerinde yürüyün "iç bakış". Tüm kasları, fasyaları ve tendonları hissetmeye çalışın.

Vücudun temasını sıcaklık ve çevre ile yakalayın. Kendi nabzını duy. Her zamanki gibi, vücudun en "fark edilir" kısmı ile başlayın - eller.

Tüm iç bileşenlerini hissetmeye çalışın ve ardından dikkatinizi yavaşça ve sorunsuz bir şekilde uzuvların üst kısımlarına (önkollar, omuzlar ve omuz bıçakları) çevirin. Şimdi senin görevin odaklanmak "ayrıntı"Ve kasıtlı olarak rahatlamaya çalışmıyor.

Uyarı:  Herhangi bir teknikle yardım edilmezseniz ve boyun ve sırt kaslarının gerginliği ile ne yapacağınızı bilmiyorsanız, bir uzmana danışın!

Unutmayın - özellikle başarısız ve potansiyel olarak tehlikeli ise, kendi kendine ilaç tedavisi, geri dönüşü olmayan sonuçlara yol açabilir, bu da gelecekte sizin için son derece zor olacaktır.

Ayakların üzerinde koşar, yürür ve diğer yükler

Gevşeme Sanatı: Vücudun Kasları Nasıl Rahatlanır

Eğer gezinti yerinden eve geldiğinizde, bacaklarınızın kaslarına kuvvetli bir zorlanma ile karşılaşırsanız, bunları bir şekilde rahatlatmaya çalışın. Bacaklarımın kaslarını nasıl rahatlatabilirim? İlk ve en güvenilir araç mini lenfatik drenaj masajıdır. Büyük ve indeks - iki parmak ile arkasındaki shin kemiği daire. Küçük dairesel hareketlerde, diz katına doğru hareket edin.

Muamele edilen bölgeyi önceden yağ veya krema ile yağlamak tavsiye edilir. Ayrıca yerel kontrast duşu ve fitoterapötik et suları ile rahatlatıcı banyoları deneyebilirsiniz. Ayrıca yerel olarak rahatlatıcı kaslar yumuşak hazırlıklar vardır. Ancak bunları kullanmadan önce bir doktora danışmak önemlidir.

Gözlerin kaslarını nasıl rahatlatırsınız?

Bilgisayar ve mobil cihaz çağımızda gözlerini normal strese maruz bırakmayan bir insanı hayal etmek zor. Özellikle bu, bilgisayarda veya televizyonun önünde çok fazla zaman harcayanlar için geçerlidir.

Bir günlük çalışmadan sonra gözlerin küçük kaslarını nasıl rahatlatırsınız?

Gevşeme Sanatı: Vücudun Kasları Nasıl Rahatlanır
 • Bir bilgisayarda çalışırken, gerginliği gidermek için düzenli olarak gözden geçirmelisiniz;
 • Gözler için bir banal egzersiz yaptığınızdan emin olun - onları yanlara ve etrafa sürün, sık sık göz kırp;
 • Kullanın "Palming»: Bu amaçla, avuç içlerinizi birbirine sıkıca sürtün ve ardından ışığın parmaklarınıza nüfuz etmemesi için gözünüze koyun. Sonra göz kapaklarını rahatça açın. Sonra ellerini çekmeden tekrar kapat. 5-10 dakika sürünüz;
 • Gözler için zıt tepsileri kullanın. Havlunun bir tarafını sıcak suda, diğerini ise soğukta boşaltın. Alternatif olarak, bunları gözlere uygulayın.

Rahatlama sanatı, sağlıklı bir yaşam tarzı ile el ele gider. Sadece beynini değil, vücudunu da dinleyelim. Kasların aşınmasına izin vermeyin. Sağlıklı ve güçlü ol!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

6 + 2 =