psikoloji

Hırs nedir?

Muhtemelen, parlak kafanız, şehirde güzellik kraliçesi olma arzusu, oyunculuk fakültesine girme ve ilk defa Everest'i en ufak bir fiziksel hazırlık olmadan fethetme gibi iddialı planları ziyaret etti. Bütün bunlarla birlikte, en yakın iş arkadaşlarınız, bu gibi büyük planların imkansızlığına ikna olmuşlardı; bunun nedeni, doğuştan gerekli yeteneklerin ve gerçek fırsatların eksikliğiydi.

hırsları

Hırs nedir?

Hırslar, bir kişinin abartılmış, yeterli ya da az sayıdaki arzularının derecesidir. Yani, örneğin, çeşitli hırsları olan bir kişi, çevresinin tavsiyesini dinleyerek başarılı bir şekilde gerçekleştirdiği oldukça gerçekçi görevler yaratır. İşine dahil olmamayı ve hedefleri zamanında düzenlemeyi deniyor.

Azimli emelleri olan bir kadın ya da erkek çok utangaçtır ve yeteneklerinden emin değildir.

Her yeni iş sloganı ile başlar "hiçbir şey benim gelmeyecek", Tamamen mantıksal bir hatayla takip edildi. Bu insanlar, olası engellerin üstesinden gelme şansına sahip olsalar bile, olası tüm güçlükleri ortadan kaldırma arzusuna sahiptirler.

Kendinden emin olmayan hırsları olan bir adam, iyi bilinen bir politikacı ya da futbolcu olamaz, ama o küçükten memnun olacağından, hiç üzülmeyecektir.

Eh, şişirilmiş emellerin sahipleri, yeteneklerinin seviyesini ve görevin karmaşıklığını kesinlikle ilişkilendiremez, ki bunlar kesinlikle mümkün değildir. Böyle insanlar asla uzman uzmanların yardımına başvurmazlar, fakat bağımsızlıklarını ve inatlarını kanıtlamaya devam ederler.

onun doğası

Japon bilim adamları, katılımcıları anaokullarından birinin öğrencileri olan bir çalışma yürüttüler. Elde edilen sonuçlara göre, kişinin aşırı iddialı hedefleri eğitimde bir tür kusurdur ve bu da düzeltilmesi neredeyse imkansızdır.

Bu, çocuğun ulaşamadığı sonuçlara övgü ve çocuğun diğer hedeflere yönelme isteksizliği ile kendini gösterir., Eğer ilkini fethedemezse.

karakter özellikleri

Son derece yüksek emelleri olan kişilik, çevreleri için bir sorundur. Yani, örneğin, iddialı ve orta derecede kendine güvenen bir kadın - bu böyle bir "tanınmayan güzellik", Herkesin göz önünde bulundurulması gereken ve lütfen.

Fakat bunun dışında, bu insanların mutabakata varılacak ya da aşağıdaki gibi hesaplanacak başka birçok olumsuz özellik karakteri vardır:

Hırs nedir?
 • kaprisli ve ince;
 • yanlış olduğunu kabul edilememe;
 • onların sırtlarından daha fazla bir şeyleri olduklarını ima etmenin alışkanlığı: etkili kişilikler ile tanışma ya da halihazırda elde edilen başarılar;
 • Her eylemi için yüksek bir fiyat koyma alışkanlığı;
 • ebediyen işgal edilmiş bir insanın var olmayan bir imgesini yaratma arzusu;
 • ünlüler ile bir şirkette olsun-togethers;
 • kişinin çevresinden saygı ve saygı duyulması gerekliliği;
 • eleştiriye karşı bağışıklık;
 • görünüm üzerinde aşırı endişe;
 • lüks malların gösterilmesi;
 • başarısızlık, çünkü bu insanlar sürekli çalışmalarından dolayı çekilmezler.

Nasıl Yönetilir?

Hırslı bir kişiyi nasıl idare edip ondan daha büyük bir hale gelmek? Hırslı bir insanla ilişkilere değer verirseniz, basit tavsiyelere uymanız gerekir. Gerçek şu ki, sürekli başarısızlıklardan dolayı, bu bireyler gergin ve huzursuz olurlar, bütün umutları yok ederler.

Arkadaşınızda benzer metamorfoz fark ederseniz, o zaman zamanı:

 • Diğer insanların başarılarından bahsetmeyi bırakmak;
 • kişisel başarıları unutun;
 • zekasına ve güzelliğine sürekli olarak ipucu vermeyi öğrenmek;
 • pahalı teklifler yapmaya başlamak;
 • Bir kişiyi bir şöhrete tanıtmak, eğer çevrenizde varsa;
 • Bir gençten daha önce alınan ödülleri, kupaları veya fotoğrafları göstermeyi isteyin;
 • Eğer son derece iddialı bir kişi ile evlenmek için "şanslı" iseniz, boşanma için dosya ne zaman öğrenebilirsiniz.

iddialı bir kişi siz misiniz?

Hırs nedir?

Bir kural olarak, hırslar kariyerle ilgilidir ve burada kadın daha güçlü cinsiyetin temsilcisi olmaktan çok daha kolaydır. Yıllar boyunca, bayanlar hizmet merdiveni üstesinden gelme isteğini kaybeder ve evin bakımı ve çocuk sahibi olma arzusu yerine.

Her ne kadar her şey tam tersi olabilir ve tüm akrabalarınız tatminsiz ve iddialı bir insanın ne anlama geldiğini bulmak zorunda kalacaklar.

Bu nedenle, bir sonraki oyuncuya gitmeden önce, düşünün, belki de elinizi farklı bir şeyde denemeli veya daha azına rıza göstermelisiniz?

Şey, hırsızlıktan kurtulmanın en etkili yolu, onları tam olarak tatmin etmektir, ki bu sadece gerçek problemleri gerçekleştirerek başarılabilir.

Gücünü iyi değerlendirin, ulaşılabilir hedefler belirleyin ve o zaman hırslarla problemleri kolayca önleyebilirsiniz!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 86 = 93